هش هدف چیست؟

هش هدف چیست؟

هش هدف چیست؟

هش هدف چیست؟

در استخراج ارزهای رمزنگاری شده ، یک هش هدف یک مقدار عددی است که هدر بلاک هش باید کمتر یا مساوی آن باشد تا بلاک جدیدی به یک ماینر تعلق گیرد. هدرهای بلاک بلوک های فردی را در یک بلاک چین شناسایی می کنند.

استخراج ارزهای رمزنگاری شده به روند جمع آوری ارزهای رمزنگاری شده به عنوان پاداشی برای کارهایی که انجام می دهید اشاره می کند. ماهیت این کار بررسی صحت معاملات یک ارز رمزنگاری شده خاص است. به این ترتیب ، استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده اساساً حسابرسان هستند. وقتی معدن را استخراج می کنید ، می توانید بدون نیاز به پس انداز پول برای آن ، ارز دیجیتال به دست آورید.

هش هدف در تعیین دشواری ورودی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به منظور اطمینان از اینکه بلوک ها به طور موثر پردازش می شوند ، تنظیم شود. به عنوان مثال ، هش های هدف در ارزهای رمزنگاری شده استفاده می شود که از سیستم اثبات کار (PoW) برای تعیین مشکل کنونی استخراج (از جمله بیت کوین) استفاده می کنند. اگر یک ارز رمزنگاری شده از سیستم متفاوتی برای استخراج استفاده کند ، ممکن است نیازی به هش هدف نداشته باشد.

هش هدف چیست؟
کلمات کلیدی

  • در استخراج ارزهای رمزنگاری شده ، هش هدف یک مقدار عددی است که یک هدر بلاک هش (که برای شناسایی بلاک های مجزا در بلاک چین استفاده می شود) باید کمتر یا مساوی آن باشد تا بلاک جدیدی به یک ماینر تعلق گیرد.
  • هش های هدف در ارزهای رمزنگاری شده استفاده می شود که از سیستم اثبات کار (PoW) برای تعیین مشکل استخراج کنونی (از جمله بیت کوین) استفاده می کنند. اگر یک ارز رمزنگاری شده از سیستم متفاوتی برای استخراج استفاده کند ، ممکن است نیازی به هش هدف نداشته باشد.
  • شبکه بیت کوین دشواری استخراج را با بالا بردن یا کاهش هش هدف تنظیم می کند تا به طور متوسط ​​10 دقیقه فاصله بین بلاک های جدید حفظ شود.

هش هدف چیست؟

چگونه هش هدف کار می کند

ارزهای رمزپایه به استفاده از بلاک چین متکی هستند که شامل تاریخچه تمام معاملات آن ارزهای رمزنگاری شده است. این معاملات درهم ، و یا رمز نویسی کد گذاری شده، به یک سری از کاراکتر الفبایی. هشینگ شامل برداشتن رشته ای از داده ها در هر طول و اجرای آن از طریق الگوریتم برای تولید خروجی با طول ثابت است. خروجی همیشه بدون توجه به بزرگ یا کوچک بودن ورودی یکسان خواهد بود (اگرچه تعداد جایگزینی های یک هش از نظر نجومی زیاد است). هر بلوک دارای هش هدر بلوک قبلی است.

اعتبار و رمزگذاری بلاکچین است به عنوان معدن . استخراج شامل استفاده از رایانه برای اجرای الگوریتم های هش برای پردازش جدیدترین بلاک است. اطلاعات مورد نیاز کاربر برای استخراج در هدر بلاک یافت می شود. شبکه ارزهای رمزنگاری شده برای این هش مقدار هدف تعیین می کند – به نام هش هدف – و ماینرها سعی می کنند با آزمایش تمام مقادیر احتمالی این مقدار را تعیین کنند.

سربرگ بلوک شامل شماره نسخه بلوک ، یک مهر زمان ، هش استفاده شده در بلوک قبلی ، هش Merkle Root ، nonce و هش هدف است. بلوک با گرفتن هش از محتویات بلوک ، افزودن یک رشته تصادفی از اعداد (nonce) و دوباره هش کردن بلوک ایجاد می شود.

اگر هش شرایط مورد نیاز را برآورده کند ، بلاک به بلاک چین اضافه می شود. دوچرخه سواری از طریق راه حل ها به منظور حدس زدن اینکه nonce به عنوان اثبات کار (PoW) نامیده می شود ، و معدنچی که بتواند ارزش را پیدا کند ، بلاک تعلق می گیرد و به ارز رمزنگاری شده پرداخت می شود.

هش هدف چیست؟
ملاحظات خاص

Target Hash برای بیت کوین
بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256 استفاده می کند. این الگوریتم اعداد تصادفی را به گونه ای تولید می کند که به مقدار قابل پیش بینی قدرت پردازش رایانه نیاز دارد.

برای استخراج یک بلوک ، ماینر نیاز به تولید مقداری (یک nonce) دارد که پس از هش شدن (رمزگذاری رمزنگاری شده) ، کمتر یا مساوی با مقدار مورد استفاده در جدیدترین بلاک مورد قبول شبکه بیت کوین باشد. این عدد بین 0- (کوچکترین گزینه) و 256 بیت (بزرگترین گزینه) است ، اما بعید است که حداکثر باشد.

از آنجا که هش هدف می تواند تعداد زیادی باشد ، ممکن است ماینر قبل از موفقیت مجبور باشد تعداد زیادی از مقادیر را آزمایش کند. یک معدنچی ناموفق باید منتظر بلوک بعدی باشد (به همین دلیل ماینرهایی که راه حل هش پیدا می کنند به برندگان یک مسابقه یا قرعه کشی تشبیه می شوند).

 هش هدف به صورت دوره ای تنظیم می شود. توابع هش که برای ایجاد هدف جدید استفاده می شود دارای ویژگی های خاصی است که برای ایمن سازی بلاک چین (و ارز رمزنگاری شده آن) طراحی شده است. این فرایند قطعی است ، به این معنی که هر بار که از ورودی یکسان استفاده می شود ، نتیجه یکسانی به دست می آورد. به اندازه کافی سریع است تا زمان زیادی برای بازگشت هش برای ورودی نگذرد. همچنین تعیین ورودی بسیار دشوار است ، به ویژه برای تعداد زیاد ، و تغییرات کوچکی در نتیجه ورودی ایجاد می کند که خروجی هش بسیار متفاوتی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید