Posted on

مشکل رمز ارز چیست؟

مشکل رمز ارز چیست؟

 

مشکل رمز ارز چیست؟

سختی ارز رمزنگاری شده معیاری است که نشان می دهد استخراج یک بلوک در یک بلاک چین برای یک ارز دیجیتال خاص چقدر دشوار است . دشواری بالای ارزهای دیجیتال به این معنی است که برای تأیید تراکنش‌های وارد شده در بلاک چین، به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارد – فرآیندی که استخراج نامیده می‌شود .

سختی کریپتوکارنسی پارامتری است که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از آن برای ثابت نگه داشتن زمان متوسط ​​بین بلاک ها با تغییر قدرت هش شبکه استفاده می کنند. دشواری ارزهای دیجیتال مهم است زیرا دشواری بالا می تواند به ایمن کردن شبکه بلاک چین در برابر حملات مخرب کمک کند.

کلمات کلیدی

  • دشواری ارز رمزنگاری شده معیاری است که نشان می دهد استخراج یک بلوک در یک بلاک چین برای یک ارز دیجیتال خاص چقدر دشوار است.
  • دشواری بالای ارزهای دیجیتال به این معنی است که برای تأیید تراکنش‌های وارد شده در یک بلاک چین، قدرت محاسباتی بیشتری لازم است.
  • هر چه سختی لازم برای ایجاد یک بلوک بیشتر باشد، امنیت شبکه ارزهای دیجیتال را بهبود می بخشد زیرا مهاجمان برای به دست گرفتن کنترل به منابع عظیمی نیاز دارند.

مشکل رمز ارز چیست؟

 

درک دشواری ارزهای دیجیتال

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که از  بلاک چین های اثبات کار استفاده می کنند، از طریق فرآیند استخراج حفظ می شوند. ماینرها تراکنش هایی را که روی یک بلاک چین انجام می شود تأیید می کنند و وظایف حسابرسان را برای جلوگیری از تقلب و اطمینان از مشروعیت تراکنش ها انجام می دهند. ماینینگ توسط بنیانگذار بیت کوین،  ساتوشی ناکاموتو طراحی شد .

در این سیستم، ماینرها – که نرم‌افزار ارز دیجیتال را روی رایانه‌های خود اجرا می‌کنند – برای یافتن یک بلوک جدید با هم رقابت می‌کنند و جدیدترین دسته از داده‌های تراکنش را به زنجیره اضافه می‌کنند. زمانی که تراکنش های کافی تایید شد، یک بلوک جدید به بلاک چین اضافه می شود. ممکن است ماینرها برای تلاش های خود هزینه ای دریافت کنند، اما قبل از اینکه معدنچی بتواند در صورت وجود غرامت دریافت کند، شرایط دیگری نیز وجود دارد. میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج یک بلوک با دشواری ارز دیجیتال نشان داده می شود. مدت زمانی که برای یافتن یک بلوک جدید طول می‌کشد به سطح دشواری ارز دیجیتال و شانس تصادفی بستگی دارد.

مطالب پیشنهادی  بیت کوین یک طرح غول پیکر است

برای اندازه‌گیری دشواری ارز دیجیتال یک بلوک جدید، درک قدرت هش مهم است که نشان‌دهنده قدرت محاسباتی ترکیبی مورد استفاده برای استخراج و پردازش تراکنش‌های روی بلاک چین است.

هش های تصادفی

هش یک کد الفبایی است که برای نمایش کلمات یا داده ها استفاده می شود. استخراج‌کننده‌ها دسته‌ای از داده‌های تراکنش را می‌گیرند و آن را از طریق یک الگوریتم هش اجرا می‌کنند ، یک تابع یک طرفه که – با توجه به مجموعه‌ای از داده‌ها – همیشه همان خروجی را تولید می‌کند، اما خروجی آن را نمی‌توان برای نشان دادن داده‌های اصلی معکوس کرد. الگوریتم های هش برای ایجاد این کدهای هش تصادفی استفاده می شود. قبل از اینکه بتوان داده‌های جدیدی را به یک بلاک چین اضافه کرد، استخراج‌کنندگان باید برای تولید هش کمتر یا برابر با مقدار عددی به نام هش هدف رقابت کنند .

ماینرها فرآیند هش را با تغییر یک مقدار به نام nonce – یا عددی که یک بار استفاده می‌شود – انجام می‌دهند و هر بار که nonce تغییر می‌کند، یک هش جدید با مجموعه اعداد خاص خود ایجاد می‌شود. هیچ راهی برای پیش‌بینی اینکه هش چگونه خواهد بود وجود ندارد و از آنجایی که هر مجموعه داده فقط یک خروجی برای یک تابع هش معین دارد، ماینرها باید فرآیند اضافه کردن یک nonce جدید به داده‌ها را تکرار کنند تا زمانی که نیاز هش را برآورده کنند.

مشکل رمز ارز چیست؟

مشکل ارزهای دیجیتال

الزامی که یک هش باید برآورده کند با دشواری آن مطابقت دارد. یک هش معتبر باید کمتر از مقدار هدف مشخصی باشد که به طور خودکار (و به طور دوره‌ای تنظیم می‌شود) توسط پروتکل ارز دیجیتال تنظیم می‌شود. هرچه مقدار هدف کمتر باشد، یک ماینر باید تعداد تکرارهای بیشتری از تابع هش را طی کند تا به نتیجه قابل قبولی دست یابد – به عبارت دیگر، دشواری بالاتر است. یک ماینر، در تئوری، می تواند خوش شانس باشد و در اولین تلاش، یک هش معتبر برای یک بلوک مشخص به دست آورد. با این حال، با گذشت زمان، سختی بالاتر به این معنی است که ماینرها باید  به طور متوسط ​​در هر بلوک، تعداد بیشتری از نونها را وصل کنند.

مطالب پیشنهادی  بلاک (بلاک بیت کوین) چیست؟

افراد و سازمان ها قدرت محاسباتی خود را از طریق ریگ های ماینینگ خود برای پردازش داده ها و تولید هش ها به اشتراک می گذارند. قدرت هش یک شبکه ارز دیجیتال، کل نرخ هش تمام دکل های ماینینگ را نشان می دهد. نرخ هش تعداد هش هایی است که می توان در هر ثانیه محاسبه کرد.

از آنجایی که هر هش به‌طور تصادفی ایجاد می‌شود، می‌تواند میلیون‌ها حدس یا هش را قبل از برآورده شدن نیاز هش هدف و ضرب سکه‌های ارز دیجیتال جدید برای ماینر موفق انجام دهد. تنها پس از آن تراکنش ها به یک بلوک جدید در بلاک چین اضافه می شوند. به نوعی فرآیند هش شبیه به سیستم قرعه کشی است. در نتیجه، سکه های جدید از طریق این فرآیند استخراج صادر می شود.

هرچه نرخ هش بالاتر باشد، کنترل بلاک چین برای یک کلاهبردار دشوارتر است زیرا به قدرت هش بیشتری نیاز است. به عبارت دیگر، هر چه سختی بالاتر باشد، امنیت شبکه بیشتر می شود.

مشکل رمز ارز چیست؟

 

مزایای دشواری ارزهای دیجیتال

ممکن است تعجب کنید که چرا شرکت کنندگان یک شبکه مشکل ارز دیجیتال بالاتری را ایجاد می کنند اگر نتیجه به این معنی باشد که ماینرها یک عملکرد مشابه را بارها و بارها تکرار می کنند. دو مزیت کلیدی برای دشواری ارزهای دیجیتال وجود دارد.

نرخ ثابت بلوک های جدید

کاغذ سفید بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو توضیح می دهد که چگونه دشواری اثبات کار به تولید ثابت بلوک های جدید اضافه شده به بلاک چین کمک می کند.

برای جبران افزایش سرعت سخت‌افزار و علاقه متفاوت به اجرای گره‌ها در طول زمان، دشواری اثبات کار با میانگین متحرکی تعیین می‌شود که میانگین تعداد بلوک‌ها در ساعت را هدف قرار می‌دهد. اگر آنها خیلی سریع تولید شوند، دشواری افزایش می‌یابد. ” 1

بیت کوین طوری طراحی شده است که به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه یک بلاک جدید به بلاک چین اضافه می کند. هدف دیگر ارزهای رمزپایه بلوک های بیشتر است. به عنوان مثال، لایت کوین 2.5 دقیقه را هدف قرار می دهد. مسئله این است که میزان قدرت محاسباتی که ماینرهای شبکه به طور جمعی کنترل می کنند می تواند بسیار متفاوت باشد.

مطالب پیشنهادی  جدیدترین مادربردهای برای استخراج ارز دیجیتال

هنگامی که ساتوشی ناکاموتو اولین بلوک را استخراج کرد، تنها یک دستگاه در شبکه وجود داشت – احتمالاً یک لپ‌تاپ یا دسکتاپ ساده. امروزه تعدادی مزرعه ASIC گسترده و به اندازه یک انبار وجود دارد. ASIC ها ماشین هایی هستند که به طور خاص برای شخم زدن عملکردهای هش با بیشترین سرعت ممکن طراحی شده اند.

به منظور اطمینان از اینکه شبکه یک بلوک جدید را با نرخ متوسط ​​ثابت تولید می کند، نرم افزار تنظیم شده است تا به طور خودکار هش هدف را بالا یا پایین تنظیم کند که به ترتیب منجر به سختی کمتر یا بالاتر می شود. وقتی ناکاموتو بلوک پیدایش را استخراج کرد، سختی بیت کوین یک بود.

مشکل رمز ارز چیست؟

امنیت شبکه

نرخ هش کلی بینشی در مورد امنیت شبکه ارزهای دیجیتال فراهم می کند زیرا کلاهبرداران یا بازیگران بد باید بر کل قدرت هش شبکه غلبه کنند تا در یک حمله مخرب کنترل کنند. کامپیوترهای طراحی شده ویژه برای انجام عملکردهای هش استفاده می شوند، که می توانند در هر ثانیه تریلیون ها حدس بزنند تا مشکل هش را حل کنند.

هر چه سختی ارز دیجیتال بالاتر باشد، حدس ها یا هش های بیشتری برای رسیدن به نیاز هش مورد نیاز است. در نتیجه، این فرآیند به دست آوردن کنترل اکثریت – که اکثریت 51 درصدی – از شبکه بلاک چین نامیده می شود را برای مهاجمان بسیار دشوار و پرهزینه می کند.

 

مثالی از دشواری ارزهای دیجیتال

تا 2 آوریل 2021، دشواری ارز دیجیتال برای بیت کوین 23.14 تریلیون بود. اگر تغییر سختی را با هم مقایسه کنیم، می بینیم که در اول آوریل 2018، سختی بیت کوین 3.51 تریلیون بود.

دیدگاهتان را بنویسید

باز کردن چت