Posted on

منظور از ارز دیجیتال Shitcoin چیست؟

منظور از ارز دیجیتال Shitcoin چیست؟

منظور از ارز دیجیتال Shitcoin چیست؟
اصطلاح شیتکوین به یک ارز رمزنگاری شده با ارزش کم یا بدون ارز دیجیتالی اشاره می کند که هیچ هدف فوری و مشخصی ندارد. این کلمه یک اصطلاح تحقیرآمیز است که اغلب برای توصیف آلت کوین یا ارزهای رمزنگاری شده پس از محبوبیت بیت کوین ایجاد شده است .

کاهش ارزش یک شیت کوین اغلب به دلیل عدم موفقیت سرمایه گذاران است ، زیرا با حسن نیت ایجاد نشده است یا به دلیل قیمت آن بر اساس حدس و گمان است. بنابراین ، این ارزها سرمایه گذاری بدی محسوب می شوند.

کلمات آماده کلیدی

شیت کوین یک ارز رمزنگاری شده با ارزش کمی یا ارز دیجیتالی است که هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد.
این اصطلاح اغلب برای توصیف آلتکوین یا ارزهای رمزپایه استفاده می شود که پس از محبوبیت بیت کوین توسعه یافته است.
ویژگی های شیت کوین ها افزایش کوتاه مدت قیمت و متعاقب آن تهوع ناشی از سرمایه گذاران است که می خواهند از سود کوتاه مدت استفاده کنند.

نحوه کار Shitcoins

علاقه به ارزهای رمزنگاری شده از زمان معرفی بیت کوین در سال 2009 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. موفقیت آنها در کسب و کارهایی ایجاد شده است که به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین برای ایجاد آلت کوین های خود هستند ، که دارایی های دیجیتالی هستند و از طراحی اولیه بیت کوین جلوگیری می کنند. توسعه دهندگان معمولاً تعداد توکن هایی را که در نهایت در دسترس قرار می گیرند اعلام می کنند – میزان عرضه بیت کوین 21 میلیون است ، در حالی که عرضه اتر 18 میلیون در سال است.

تعیین محدودیت عرضه ، کمیابی ایجاد می کند ، زیرا سرمایه گذاران می دانند که توکن های اضافی پس از یک نقطه خاص ایجاد نمی شوند. نشانه های بیشتری از لحاظ نظری می رقیق ارزش دارایی های خود را، به همان شیوه صدور سهام جدید ممکن است از ارزش یک سهم از سهام را کاهش دهد.

مطالب پیشنهادی  آیا می توانم با کارت اعتباری ارز دیجیتال بخرم؟

با ثابت بودن عرضه آلت کوین ، ارزش آن باید به تقاضا بستگی داشته باشد . اما از آنجا که اکثر ارزهای رمزنگاری شده کاربرد محدودی دارند-خرید و فروش کالا و خدمات در دنیای واقعی با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده هنوز یک امر معمول نیست-ارزش آنها بر اساس حدس و گمان محض است . بنابراین ، شیت کوین چیزی است که مردم می گویند فقط به دلیل وجود آن ارزشمند است.

منظور از ارز دیجیتال Shitcoin چیست؟

ارزهای رمزنگاری شده کاربرد محدود و کاربردی دارند و ارزش آنها صرفاً بر اساس حدس و گمان است.
تشخیص شیت کوین ها به راحتی امکان پذیر است زیرا از الگوی خاصی پیروی می کنند. اگرچه ممکن است هنگام عرضه یک سکه علاقه ای به آن وجود داشته باشد ، اما قیمت آن نسبتاً ثابت باقی می ماند. اما با افزایش سرمایه گذاران ، قیمت در مدت زمان کوتاهی به طور تصاعدی افزایش می یابد. پس از آن سرمایه گذاران سکه های خود را برای سرمایه گذاری در سود کوتاه مدت رها می کنند .

بعید به نظر می رسد که توسعه و بازاریابی آلت کوین هایی که روزی به عنوان شیت کوین در نظر گرفته می شوند به طور قابل توجهی کند شود در حالی که علاقه به ارزهای رمزنگاری شده همچنان بالا است. برخی از دولتها ، به ویژه دولتهای کره جنوبی و چین ، علاقه زیادی به از بین بردن عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده دارند ، در حالی که برخی دیگر ، مانند ژاپن ، استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را در بازار وسیع ترغیب کرده اند .

 

تاریخچه شت کوین چیست؟

برای خیلی از افرادی که در ارزهای دیجیتال مشغول فعالیت هستند همواره این موضوع که تاریخچه شت کوین چیست و این اصطلاح از کجا آمده است یک معمای حل نشده است. شاید بتوان گفت که این واژه از میان شبکه های اجتماعی سر بیرون آورده باشد. زیرا نوشتن عبارت “این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب نیست” بسیار طولانی خواهد بود بنابراین به مرور و توسط افراد مختلفی این واژه یعنی shitcoin به دلیل راحت بودن نوشتن و بیان کردن آن به وجود آمده باشد. چون که همه ما عادت داریم در شبکه های اجتماعی همه چیز را مختصر و به صورت کوتاه شده بیان کنیم. از همان زمان پیدایش بیت کوین و گذشت مدت زمان کمی بعد از آن یعنی در سال 2009 واژه شت کوین به وجود آمده است. بر اساس بررسی های انجام شده مشخص شده که برای اولین بار این واژه در فروم  BitcoinTalk در تاریخ دوم نوامبر سال 2010 به کار برده شده است. در redit نیز در سال 2011 این واژه برای اولین بار استفاده شده است.  اگر نگاهی به داده هایی که از Google Analytics می توان به دست آورد بیندازیم می بینیم که تا پیش از سال 2017 این واژه زیاد مورد استفاده قرار نمی گرفت.  اما امروزه اگر در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف جستجویی داشته باشیم می بینیم که همه جاز از واژه شت کوین استفاده می شود و برای همه افرادی که تازه به دنیای ارزهای دیجیتال ورود پیدا کرده این این سوال پیش می آید که شت کوین چیست و چه ارزهایی در ردیف شت کوین ها قرار می گیرند و همه دوست دارند که با این ارزها بیشتر آشنا شوند تا سهواً سرمایه های خود را وارد این ارزهای بی ارزش و بی هدف نکنند. در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی های شت کوین بیشتر آشنا کنیم و برخی از ارز هایی که در حال حاضر در ردیف شت کوین ها قرار می گیرند را به شما معرفی نماییم.

مطالب پیشنهادی  هش ریت یا قدرت هش ریت چیست

 

منظور از ارز دیجیتال Shitcoin چیست؟

ویژگی های شت کوین چیست؟

ویژگی شت کوین چیست و چگونه می توان تشخیص داد که یک ارز دیجیتال در ردیف شت کوین ها قرار می گیرد. اصلاً شت کوین بخریم یا نه؟ در واقع مهمترین ویژگی یک شت کوین این است که قیمت بسیار پایینی دارد و اگر به نمودار آن نگاهی بیندازیم می بینیم که صعود و نزول یا پامپ و دامپ شدیدی در نمودار قیمتی آن اتفاق افتاده است. ارز دیجیتال هایی که به صورت شت کوین هستند دارای یک ویژگی مشترک می باشند شاید برایتان این سوال پیش بیاید که ویژگی مشترک ارزهای شت کوین چیست؟ در جواب باید بگوییم که ویژگی مشترکی که بین همه شت کوین ها وجود دارد این است که همه آن ها این ادعا را دارند که برای یک مشکل خاصی که پیدا کرده اند راه حل درستی دارند در صورتی که اصلا اینگونه نیست و چه بسا بعد از بررسی های بیشتر متوجه خواهید شد که اصلا چنین مشکلی وجود خارجی ندارد.

ملاحظات خاص

به دلیل بازار ارزهای رمزنگاری شده-که ممکن است سرمایه گذاران در کشیدن قرینه های تاریخی با آن مشکل داشته باشند-و از آنجا که فناوری زیربنایی مورد استفاده برای مدیریت بلاک چین ممکن است توسط درصد زیادی از سرمایه گذاران به خوبی درک نشود ، فضای زیادی برای سوء استفاده وجود دارد. تشخیص اینکه آیا یک ارز رمزنگاری شده قابل اجرا است یا برای سرمایه گذاران فریبنده ایجاد شده است ، دشوار است.

ارزیابی اینکه چرا یک آلت کوین با قیمتی خاص ارزش گذاری می شود ، مستلزم برخورد متفاوتی با تعیین قیمت اوراق بهادار یا ارزهای سنتی است. آلت کوین ها توسط دولت ها پشتیبانی نمی شوند ، بدین معنا که سرمایه گذاران نمی توانند به رشد تولید ناخالص داخلی (سطح تولید ناخالص داخلی) ، سطح بدهی ها یا تورم نگاه کنند تا تعیین کنند که آیا آلت کوین کم ارزش یا بیش از حد ارزش گذاری شده است یا خیر .

مطالب پیشنهادی  تفاوت بیت کوین با لیت کوین چیست

ابهام این که آیا آلت کوین در واقع ارزشمند است ، این است که اکثر اطلاعات مربوط به آلت کوین ها در اینترنت یافت می شود ، جایی که تشخیص درست بودن اطلاعات یا ساختن آنها به منظور ایجاد سر و صدا دشوار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید