Posted on

ارز دیجیتال تتر(USDT)چیست

ارز دیجیتال تتر(USDT)چیست

تتر (USDT) چیست؟

تتر (USDT) یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که توکن‌های در گردش آن با مقداری معادل دلار آمریکا پشتیبانی می‌شوند و آن را به یک استیبل کوین با قیمتی معادل 1.00 دلار تبدیل می‌کند. استیبل کوین‌ها ارزهای فیات سنتی مانند دلار ،  یورو یا ین ژاپن را که در یک حساب بانکی مشخص نگهداری می‌شوند، ردیابی  می‌کنند.

توکن‌های تتر که توسط صرافی رمزارز BitFinex توسعه یافته‌اند، توکن‌های بومی شبکه تتر هستند و تحت نماد USDT معامله می‌شوند. از اکتبر 2021، USDT پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است که بیش از 68 میلیارد دلار ارزش دارد.<

/p>

کلمات کلیدی

  • تتر (USDT) یک استیبل کوین است، نوعی ارز دیجیتال که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش گذاری ارزهای دیجیتال است.
  • تتر توسط سرمایه گذاران کریپتو استفاده می شود که می خواهند از نوسانات شدید سایر ارزهای دیجیتال جلوگیری کنند و در عین حال ارزش خود را در بازار کریپتو حفظ کنند.
  • در آوریل 2019، دادستان کل نیویورک، شرکت مادر تتر را به مخفی کردن ضرر 850 میلیون دلاری متهم کرد.
  • توکن های تتر تحت نماد USDT معامله می شوند.

 

درک Tethers

تتر به نوعی از ارزهای دیجیتال به نام استیبل کوین تعلق دارد که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش گذاری ارزهای دیجیتال است، برخلاف نوسانات گسترده مشاهده شده در قیمت سایر ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت کوین و اتریوم . این امر به آن اجازه می‌دهد به‌جای استفاده به‌عنوان واسطه سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه، به‌عنوان وسیله مبادله و شیوه ذخیره‌سازی ارزش مورد استفاده قرار گیرد.

مطالب پیشنهادی  هزینه خرید ارز دیجیتال در صرافی ها چقدر است

تتر به طور خاص به دسته استیبل کوین های دارای وثیقه فیات تعلق دارد. این بدان معناست که یک ارز فیات مانند دلار آمریکا، یورو یا ین، پشتوانه هر کریپتوکوین در گردش است. سایر دسته‌های استیبل کوین شامل استیبل‌کوین‌های دارای وثیقه رمزنگاری‌شده، که از ذخایر ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند، یا استیبل‌کوین‌های بدون وثیقه هستند. استیبل کوین‌های غیر وثیقه‌ای، وثیقه ندارند، اما به روشی مشابه بانک ذخیره عمل می‌کنند تا بسته به وضعیت اقتصادی، عرضه لازم توکن را حفظ کنند.

تتر به طور خاص برای ایجاد پل لازم بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال و ارائه ثبات، شفافیت و حداقل هزینه تراکنش به کاربران طراحی شده است. در برابر دلار آمریکا پیوند خورده است و از نظر ارزش نسبت 1 به 1 را با دلار آمریکا حفظ می کند. با این حال، هیچ تضمینی توسط Tether Ltd. برای هر گونه حق بازخرید یا مبادله Tethers با پول واقعی وجود ندارد – یعنی نمی توان تترها را با دلار آمریکا مبادله کرد. 4

بر اساس مطالعه‌ای که توسط CryptoCompare، ارائه‌دهنده داده‌های بازار ارزهای دیجیتال جهانی، تجارت بیت‌کوین به تتر همچنان نشان‌دهنده اکثر بیت‌کوین‌های معامله شده به فیات یا استیبل کوین است. در فوریه 2021، 57 درصد از کل معاملات بیت کوین در USDT انجام شد. 5 تتر منبع اصلی نقدینگی برای بازار ارزهای دیجیتال است.

تتر با نام RealCoin در جولای 2014 راه اندازی شد و در نوامبر توسط Tether Ltd.، شرکتی که مسئول حفظ مقادیر ذخیره ارز فیات است، به Tether تغییر نام داد. 4 در فوریه 2015 معاملات خود را آغاز کرد .

ارز دیجیتال تتر(USDT)چیست

 

جنجال – جدال سرسختانه

در نوامبر 2017، تتر با سرقت سکه های تتر به ارزش 31 میلیون دلار هک شد و پس از آن هارد فورک انجام شد. در ژانویه 2018، به مانع دیگری برخورد کرد زیرا ممیزی لازم برای اطمینان از حفظ ذخایر دنیای واقعی هرگز انجام نشد. در عوض، اعلام کرد که راه خود را با شرکت حسابرسی جدا می کند ، پس از آن یک احضاریه توسط تنظیم کننده ها صادر شد. نگرانی در مورد اینکه آیا این شرکت که متهم به عدم شفافیت است، ذخایر کافی برای حمایت از سکه دارد یا خیر فراگیر شده است.

مطالب پیشنهادی  ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

در آوریل 2019، لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک ، iFinex Inc، شرکت مادر Tether Ltd. و اپراتور صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex را متهم کرد که ضرر 850 میلیون دلاری از سرمایه‌گذاری مشترک مشتری و شرکت را از سرمایه‌گذاران مخفی کرده است. پرونده های دادگاه می گوید که این وجوه بدون قرارداد یا توافق به یک نهاد پانامایی به نام Crypto Capital Corp داده شده است تا به درخواست های خروج مشتریان رسیدگی کند. Bitfinex ظاهراً حداقل 700 میلیون دلار از ذخایر نقدی Tether گرفته است تا پس از گم شدن پول، شکاف را پنهان کند. 2

در بیانیه ای، این شرکت ها گفتند که پرونده ها “با نیت بد نوشته شده اند و مملو از ادعاهای نادرست هستند. برعکس، به ما اطلاع داده شده است که این مبالغ سرمایه رمزنگاری گم نشده است، بلکه در واقع توقیف و محافظت شده است. ما. ما فعالانه تلاش می کنیم تا از حقوق و راه حل های ما استفاده کنیم و این بودجه را آزاد کنیم. متأسفانه، به نظر می رسد دفتر دادستان کل نیویورک قصد دارد این تلاش ها را به ضرر مشتریان ما تضعیف کند.” 6

 

تتر برای چه مواردی استفاده می شود؟

تتر برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مفید است زیرا راهی برای جلوگیری از نوسانات شدید سایر ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. علاوه بر این، داشتن USDT (در مقابل دلار آمریکا) هزینه‌های تراکنش را حذف می‌کند و به تأخیر می‌اندازد که اجرای تجارت را در بازار کریپتو مختل می‌کند.

ارز دیجیتال تتر(USDT)چیست

 

چگونه USDT بخرم؟

توکن‌های تتر را می‌توان در صرافی‌های رایج ارزهای رمزنگاری شده از جمله Binanace، CoinSpot، BitFinex و Kraken انجام داد .

مطالب پیشنهادی  بهترین روش برای کسب درامد از بیت کوین

 

نقطه تتر توکن چیست؟

تتر (USDT) راهی را برای سرمایه گذاران ارائه می دهد تا از نوسانات شدید سایر ارزهای دیجیتال جلوگیری کنند. با انتقال ارزش به USDT، یک معامله گر ممکن است خطر قرار گرفتن در معرض افت ناگهانی قیمت ارزهای دیجیتال را کاهش دهد. همچنین انتقال بیت کوین به تتر به جای دلار آمریکا بسیار سریعتر و ارزانتر است.

 

آیا تتر یک استیبل کوین است؟

بله، تتر اولین و شناخته شده ترین استیبل کوین در دنیای ارزهای دیجیتال است. سایر استیبل کوین ها عبارتند از USD True (TUSD)، Pazos Standard (PAX) و USD Coin (USD).

 

چگونه تتر در 1 دلار باقی می ماند؟

در حالی که تتر قبلاً به زیر 1 دلار کاهش یافته است (و به بالای 1 دلار رسیده است)، استیبل کوین می تواند ارزش خود را حفظ کند زیرا به صندوق ارز فیات منطبق است و 100٪ توسط ذخایر تتر پشتیبانی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

باز کردن چت