زمان بلوک چیست؟

بهترین سایتهای استخراج بیت کوین رایگان

 

زمان بلوک چیست؟

زمان بلاک اندازه‌گیری زمانی است که استخراج‌کنندگان یا اعتبار سنجی‌ها در یک شبکه برای تأیید تراکنش‌ها در یک بلوک و تولید یک بلوک جدید در آن بلاک چین طول می‌کشد .

بلاک چین ها برای اولین بار توسط بیت کوین در سال 2009 رایج شدند. این فناوری با ایجاد ارزهای رمزنگاری شده بیشتر رشد کرده است که هر کدام می توانند از زنجیره بلوکی متفاوت یا یکسان، روش های اعتبارسنجی و تکنیک هایی برای ایجاد بلاک های جدید استفاده کنند.

کلمات کلیدی

  • زمان بلاک مدت زمانی است که برای ایجاد یک بلاک جدید در یک بلاک چین ارز دیجیتال طول می کشد.
  • یک بلوک توسط ماینرها تأیید می شود که برای تأیید تراکنش ها و حل هش با یکدیگر رقابت می کنند که بلاک دیگری ایجاد می کند.
  • تحت مکانیزم اجماع اثبات کار، ارز دیجیتال برای حل هش یک بلوک و ایجاد یک بلوک جدید پاداش می گیرد.

 

درک زمان بلوک

بلاک چین یک پایگاه داده توزیع شده است که تمام تراکنش های درون یک شبکه ارز دیجیتال را ثبت می کند. شما می توانید یک بلوک در پایگاه داده را به عنوان سلولی در صفحه گسترده در نظر بگیرید که اطلاعات تراکنش در آن ذخیره می شود. ماینرها تراکنش ها را تأیید می کنند، که زمان می برد زیرا یافتن راه حل بلوک مستلزم انجام محاسبات آزمایشی و خطای زیادی از سوی رایانه ها است.

این هش نامیده می شود با استفاده از یک الگوریتم برای تأیید تمام تراکنش های داخل یک بلوک، که صحت تراکنش ها و اطلاعات ذخیره شده را تأیید می کند. هنگامی که راه حل بلوک پیدا شد، یک بلوک جدید ایجاد می شود. مقدار زمان برای یافتن راه حل و ایجاد یک بلوک جدید، زمان بلوک است.

اگر می‌خواهید زمان بلوک را درک کنید، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

  • بلاک فایلی است که تعدادی از آخرین تراکنش های ارز دیجیتال را ثبت می کند.
  • هر بلوک حاوی یک ارجاع به بلوکی است که قبل از آن وجود دارد (به همین دلیل است که تغییر ارز دیجیتال از نظر تئوری غیرممکن است).
  • «ماینرها» ارزهای دیجیتال برای حل هش با یکدیگر رقابت می کنند، که عدد هگزادسیمال تولید شده است که تراکنش ها را تأیید می کند. برنده یک سکه کریپتو دریافت می کند.

 

چقدر زمان بلاک بیت کوین با اتریوم متفاوت است؟

زمان بلوک هر ارز دیجیتال متفاوت است، بیت کوین حدود 10 دقیقه طول می کشد، در حالی که اتریوم تنها حدود 14 ثانیه طول می کشد. 2 مدت زمان دقیقی که برای تولید بلوک طول می کشد متفاوت است و به سختی هش (عدد هگزادسیمال تولید شده توسط الگوریتم هش) بستگی دارد. به عبارت دیگر، زمان بلاک همیشه یکسان نخواهد بود.

مکانیسم‌های اجماع وجود دارد تا به شبکه اجازه دهد تا در مورد معتبر بودن یک تراکنش توافق کند. ارزهای دیجیتال می‌توانند از مکانیسم‌های اجماع مختلفی استفاده کنند که در کنار سایر عوامل، بر زمان لازم برای تأیید تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید تأثیر می‌گذارد. اثبات کار و اثبات سهام دو نوع مکانیسم توافقی هستند که از روش‌های مختلفی برای تأیید یک معامله استفاده می‌کنند. اتریوم در سراسر سال 2022 در حال انتقال به مکانیزم اجماع اثبات سهام است، در حالی که بیت کوین همچنان بر روی مکانیسم اثبات کار محبوب تر و پر انرژی تر باقی می ماند. 4

 

چند بیت کوین تا کنون ساخته خواهد شد؟

بیت کوین دارای محدودیت 21 میلیون است. نزدیک به 19 میلیون بیت کوین در گردش است و تعداد بیت کوین های ایجاد شده در سال هر چهار سال به نصف می رسد . 5 این امر تولید بیت کوین را کند می کند.

 

چند اتریوم تا به حال ایجاد خواهد شد؟

اتریوم، بر خلاف بیت کوین، محدودیت بالایی برای تعداد سکه هایی که ایجاد می شود ندارد. 6

 

چگونه بلاک بیت کوین بگیرم؟

شما هرگز یک بلوک بیت کوین دریافت نمی کنید زیرا بخشی از چارچوب بیت کوین است. در عوض، زمانی که ماینر شما هش را حل کرده و بلاک دیگری ایجاد می کند، یک بیت کوین دریافت می کنید.