Posted on

Altcoins چیست و چه کاربردی دارد؟

Altcoins چیست و چه کاربردی دارد؟

Altcoins چیست و چه کاربردی دارد؟

آلتکوین ها ارزهای دیجیتال دیگری به غیر از بیت کوین هستند. آنها ویژگی های بیت کوین را به اشتراک می گذارند اما از جهات دیگر نیز با آنها متفاوت هستند. به عنوان مثال ، برخی از آلت کوین ها از مکانیسم اجماع متفاوتی برای تولید بلوک یا تأیید تراکنش ها استفاده می کنند. یا ، آنها با ارائه قابلیت های جدید یا اضافی ، مانند قراردادهای هوشمند یا نوسان قیمت پایین ، خود را از بیت کوین متمایز می کنند.

تا مارس 2021 ، تقریبا 9000 ارز رمزنگاری شده وجود داشت. با توجه به CoinMarketCap، altcoins برای بیش از 40٪ از کل بازار cryptocurrency به مارس 2021. اختصاص 1 از آنجا که آنها از Bitcoin مشتق شده است، altcoin حرکات قیمت تمایل به مسیر تقلید Bitcoin اخبار. با این حال ، تحلیلگران می گویند که بلوغ اکوسیستم های سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده و توسعه بازارهای جدید برای این سکه ها باعث می شود که حرکت قیمتی آلت کوین ها مستقل از علائم تجاری بیت کوین باشد.

کلمات آماده کلیدی

 • اصطلاح “altcoins” به همه ارزهای رمزنگاری شده به غیر از بیت کوین اطلاق می شود.
 • تا مارس 2021 ، آلت کوین ها 40 درصد از کل بازار ارزهای رمزنگاری شده را شامل می شدند که بیش از 9000 ارز رمزنگاری شده در حال انجام است.
 • برخی از انواع اصلی آلت کوین ها شامل ارزهای رمزنگاری شده مبتنی بر ماینینگ ، استیبل کوین ، توکن های امنیتی و نشانه های ابزار است.
 • Altcoins ممکن است در آینده فقط ارزهای رمزنگاری شده مبتنی بر استخراج غیر از بیت کوین را شامل شود زیرا استفاده از فناوری همچنان در حال توسعه است.
 • Ethereum و Binance سکه بزرگترین altcoins توسط سرمایه بازار از ماه مارس 2021. شد 1

 

آشنایی با Altcoins

“Altcoin” ترکیبی از دو کلمه “alt” و “coin” است و شامل همه جایگزین های بیت کوین است. چارچوب اساسی برای بیت کوین و آلت کوین مشابه است. بنابراین ، آنها کد را به اشتراک می گذارند و به عنوان سیستم های همتا به همتا یا به عنوان یک کامپیوتر غول پیکر قادر به پردازش حجم زیادی از داده ها و تراکنش ها به طور همزمان عمل می کنند. در برخی موارد ، آلت کوین ها نیز آرزو دارند با تبدیل شدن به یک روش ارزان برای معاملات دیجیتال ، بیت کوین بعدی شوند.

اما چندین تفاوت بین این دو موجودیت نیز وجود دارد.

بیت کوین یکی از اولین تکرارهای یک ارز رمزنگاری شده است و فلسفه و طراحی آن معیاری برای توسعه سایر سکه ها است. با این حال ، اجرای آن چندین کاستی دارد. به عنوان مثال ، اثبات کار (PoW) ، مکانیسم اجماعی که برای ایجاد بلوک ها استفاده می شود ، پر انرژی و وقت گیر است. قابلیت های قرارداد هوشمند بیت کوین نیز محدود است.

Altcoins با محدودیت های درک شده بیت کوین برای ایجاد مزیت رقابتی بهبود می یابد. چندین آلت کوین از روش اجماع Proof-of-Stake (PoS) برای به حداقل رساندن مصرف انرژی و زمان مورد نیاز برای ایجاد بلوک و تأیید معاملات جدید استفاده می کنند.

مثال دیگر ، اتر است ، دومین ارز رمزنگاری شده جهان از نظر ارزش بازار ، که به عنوان گاز (یا پرداخت هزینه معاملات) در قراردادهای هوشمند در اتریوم استفاده می شود. Altcoins همچنین به انتقادات سنتی علیه بیت کوین می پردازد. به عنوان مثال ، استیبل کوین ها نوسان قیمت بیت کوین را نشان نمی دهند و آنها را وسیله نقلیه ایده آل برای معاملات روزانه می کند.

مطالب پیشنهادی  آنچه در مورد آلت کوینها باید بدانید

با تمایز خود از بیت کوین به این روش ، آلت کوین ها برای خود بازار ایجاد کرده اند. به نوبه خود ، این امر باعث جذب سرمایه گذارانی شده است که پتانسیل آنها را جایگزینی برای بیت کوین می دانند. سرمایه گذاران انتظار دارند سود ببرند زیرا آلت کوین ها کشش بیشتر و کاربران بیشتری را به دست می آورند و قیمت آن نیز افزایش می یابد.

Altcoins چیست و چه کاربردی دارد؟

 

انواع آلت کوین

بسته به ویژگی ها و مکانیسم های اجماعی آنها ، آلتکوین ها در طعم ها و دسته بندی های مختلف وجود دارند. در اینجا خلاصه ای از برخی از مهمترین آنها آمده است:

ممکن است یک آلت کوین در بیش از یک دسته قرار گیرد.

بر اساس معدن

همانطور که از نام آنها مشخص است ، altcoins های مبتنی بر ماینینگ در حال استخراج هستند. اکثر آلت کوین های مبتنی بر ماینینگ از Proof-of-Work (PoW) استفاده می کنند ، روشی که در آن سیستم ها با حل مشکلات دشوار ، سکه های جدیدی تولید می کنند تا بلوک ایجاد کنند. نمونه هایی از آلت کوین های مبتنی بر ماینینگ عبارتند از Litecoin ، Monero و Zcash. اکثر آلت کوین های برتر در اوایل سال 2020 در دسته مبتنی بر استخراج قرار گرفتند. جایگزین آلت کوین های مبتنی بر ماینینگ ، سکه های از پیش استخراج شده است. چنین سکه هایی از طریق الگوریتم تولید نمی شوند بلکه قبل از اینکه در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده فهرست شوند توزیع می شوند. نمونه ای از یک سکه از پیش استخراج شده ، XRP ریپل است.

استیبل کوین

تجارت و استفاده از ارزهای رمزنگاری شده از زمان راه اندازی دارای نوسان بوده است. هدف استیبل کوین این است که این ناپایداری کلی را با پیوند دادن ارزش خود به سبد کالاها ، مانند ارزهای فیات ، فلزات گرانبها یا سایر ارزهای رمزنگاری شده کاهش دهد. اگر ارز دیجیتال شکست بخورد یا با مشکل روبرو شود ، این سبد به عنوان ذخیره ای برای بازخرید دارندگان عمل می کند. نوسانات قیمت برای استیبل کوین نباید بیشتر از محدوده محدود باشد. شبکه اجتماعی اجتماعی Diem فیس بوک مشهورترین نمونه استیبل کوین است. این یک سکه با پشتوانه دلار است. نمونه های دیگر استیبل کوین USDC و MakerDAO هستند.

نشانه های امنیتی

توکن های اوراق بهادار مشابه اوراق بهادار معامله شده در بازارهای سهام هستند با این تفاوت که منشأ دیجیتالی دارند. توکن های اوراق بهادار شبیه سهام سنتی هستند و غالباً وعده حقوق صاحبان سهام را در قالب مالکیت یا پرداخت سود سهام به دارندگان آن می دهند. چشم انداز افزایش قیمت برای چنین توکن هایی برای سرمایه گذاران برای جذب پول در آنها بسیار مهم است. توکن های امنیتی عموماً از طریق عرضه اولیه سکه یا ICO به سرمایه گذاران ارائه می شود .

نشانه های سودمند

از توکن های مفید برای ارائه خدمات درون شبکه استفاده می شود. به عنوان مثال ، ممکن است از آنها برای خرید خدمات یا استفاده از پاداش استفاده شود. بر خلاف نشانه های امنیتی ، توکن های سود سهام سود سهام یا بخشی از سهام خود را پرداخت نمی کنند. Filecoin ، که برای خرید فضای ذخیره سازی در شبکه استفاده می شود ، نمونه ای از توکن ابزار است.

Altcoins چیست و چه کاربردی دارد؟

 

آیا Altcoins سرمایه گذاری خوبی است؟

بازار آلتکوین ها نوپا است. این یک جفت نابرابر است. تعداد آلت کوین های ذکر شده در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده در دهه اخیر به سرعت افزایش یافته و انبوهی از سرمایه گذاران خرده فروشی را به خود جلب کرده است ، و با تب و حرارت روی تحرکات قیمتی آنها شرط بندی کرده اند تا سود کوتاه مدت را به دست آورند. اما چنین سرمایه گذاران از سرمایه لازم برای تولید نقدینگی کافی در بازار برخوردار نیستند.

بازارهای نازک و عدم وجود مقررات باعث ایجاد نوسانات سریع در ارزش گذاری altcoin می شود.

مطالب پیشنهادی  کسب درامد از بیت کوین با چند روش جدید

مورد اتریوم اتریوم را در نظر بگیرید ، که در 12 ژانویه 2018 به اوج 1299.95 دلار رسید. کمتر از یک ماه بعد ، به 597.36 دلار کاهش یافت و در پایان سال ، قیمت اتر به 89.52 دلار سقوط کرد. آلت کوین دو سال بعد به رکورد بیش از 2000 دلار رسید. معاملات به موقع می تواند سود زیادی برای معامله گران ایجاد کند.

اما یک مشکل وجود دارد. بازارهای ارزهای رمزپایه هنوز بالغ نشده اند. علیرغم چندین تلاش ، هیچ معیار یا معیار سرمایه گذاری برای ارزیابی ارزهای رمزنگاری شده وجود ندارد. در بیشتر موارد ، بازار آلت کوین توسط گمانه زنی ها هدایت می شود. چندین مورد از ارزهای رمزنگاری شده مرده ، آنهایی که نتوانستند به اندازه کافی مورد توجه قرار گیرند یا پس از جمع آوری پول سرمایه گذاران ناپدید شدند ، وجود دارد.

بنابراین ، بازار آلت کوین برای سرمایه گذارانی است که مایل به پذیرش ریسک بزرگتر از فعالیت در بازارهای نامنظم و نوظهور هستند که مستعد نوسان هستند. آنها همچنین باید بتوانند استرس ناشی از نوسانات شدید قیمت را کنترل کنند. برای چنین سرمایه گذاران ، بازارهای ارزهای رمزنگاری شده بازدهی خوبی دارند.

طرفداران

 • آلتکوین ها “نسخه های بهتری” از بیت کوین هستند زیرا هدف آنها رفع نواقص ارز رمزنگاری شده است.
 • آلت کوین ها مانند استیبل کوین ها می توانند به طور بالقوه وعده اولیه بیت کوین در مورد رسانه ای برای معاملات روزانه را برآورده کنند.
 • برخی از آلت کوین ها ، مانند اتر اتریوم و XRP ریپل ، در حال حاضر در بین موسسات اصلی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و در نتیجه ارزش بالایی را به دنبال داشته اند.
 • سرمایه گذاران می توانند طیف گسترده ای از آلت کوین ها را انتخاب کنند که عملکردهای متفاوتی را در اقتصاد رمزنگاری انجام می دهند.

منفی

 • Altcoins در مقایسه با بیت کوین بازار سرمایه گذاری کوچکتری دارد. از آوریل 2021 ، بیت کوین 60 درصد از کل بازار ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار دارد.
 • فقدان مقررات و معیارهای تعریف شده برای سرمایه گذاری به این معنی است که بازار آلت کوین با سرمایه گذاران کمتر و نقدینگی کم مشخص می شود. در نتیجه ، قیمت آنها در مقایسه با بیت کوین بی ثبات تر است.
 • همیشه تمایز بین آلت کوین های مختلف و موارد استفاده مربوط به آنها آسان نیست و تصمیمات سرمایه گذاری را حتی سخت تر و گیج کننده تر می کند.
 • چندین آلت کوین “مرده” وجود دارد که منجر به سقوط دلار سرمایه گذاران شد.

 

نمونه های اولیه Altcoins

اولین آلت کوین قابل توجه ، Namecoin ، بر اساس کد بیت کوین بود و از همان الگوریتم اثبات کار استفاده می کرد. نام بیت کوین مانند بیت کوین به 21 میلیون سکه محدود می شود. Namecoin که در آوریل 2011 معرفی شد ، عمدتا از بیت کوین جدا شد و دامنه کاربران را کمتر قابل مشاهده کرد. Namecoin به کاربران اجازه می داد تا با استفاده از دامنه های .bit خود ثبت نام و استخراج کنند ، که هدف آن افزایش ناشناس ماندن و مقاومت در برابر سانسور بود.

Litecoin که در اکتبر 2011 معرفی شد ، به عنوان “نقره طلای بیت کوین” شناخته شد. در حالی که از نظر کد و عملکرد بسیار شبیه بیت کوین است ، لایت کوین از چند جهت ضروری با بیت کوین تفاوت دارد. این اجازه می دهد تا معاملات معدن بیشتر مورد تایید قرار گیرد. همچنین در مجموع 84 میلیون سکه ایجاد می شود – دقیقاً چهار برابر سقف 21 میلیون سکه بیت کوین. برخی معتقدند Litecoin می تواند سرمایه گذاری بهتری از خود بیت کوین باشد .

Altcoins چیست و چه کاربردی دارد؟

 

آینده Altcoins

بحث در مورد آینده برای altcoins و، در واقع، ارز رمزنگاری سابقه داشته است در شرایطی که به این موضوع از یک دلار فدرال صادر شده در 19 رهبری هفتم قرن. در آن زمان ، انواع مختلف و انواع ارزهای محلی در ایالات متحده در گردش بود. هر کدام ویژگی های منحصر به فردی داشتند و توسط ساز متفاوتی پشتیبانی می شدند. به عنوان مثال ، گواهی های طلا با سپرده طلا در خزانه داری پشتیبانی می شد. اسکناس های ایالات متحده که برای تأمین مالی جنگ داخلی استفاده می شد ، توسط دولت حمایت می شد.

مطالب پیشنهادی  تفاوت بیت کوین با لیت کوین چیست

بانک های محلی نیز ارزهای خود را منتشر می کردند که در برخی موارد از ذخایر ساختگی پشتیبانی می شد. این تعدد ارزها و ابزارهای مالی با وضعیت فعلی بازارهای آلت کوین مطابقت دارد. هزاران آلت کوین امروزه در بازارها موجود است که هر کدام ادعا می کنند به منظور و بازار متفاوتی خدمت می کنند.

وضعیت فعلی در بازارهای آلت کوین بعید است که به یک ارز رمزنگاری شده تبدیل شود. اما به احتمال زیاد اکثریت بیش از 1800 آلت کوین ذکر شده در بازارهای رمزنگاری زنده نخواهند ماند. بازار آلت کوین در اطراف دسته ای از آلت کوین ها ادغام می شود ، آنهایی که دارای موارد مفید و کاربردی قوی هستند ، که بر بازارها تسلط خواهند داشت.

برای سرمایه گذاران که به دنبال تنوع در بازارهای رمزنگاری هستند ، آلت کوین راهی ارزان برای گسترش افق های خود فراتر از بیت کوین است. تجمعات در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده بازدهی دارد که چند برابر آنهایی است که توسط بیت کوین تولید می شود. اما سرمایه گذاری در آلت کوین دارای خطرات است که مهمترین آنها عدم وجود مقررات است. بالغ شدن بازارهای ارزهای رمزنگاری شده احتمالاً پیچیدگی و سرمایه بیشتری را در صنعت به ارمغان می آورد و راه را برای مقررات و نوسانات کمتر هموار می کند.

سرمایه گذارانی که به دنبال تنوع در بازارهای رمزنگاری هستند باید به دنبال آلت کوین ها باشند و بازدهی را که اغلب مضاعف بیت کوین هستند تولید کنند.

Altcoins چیست و چه کاربردی دارد؟

 

سوالات متداول Altcoin

آلت کوین چیست؟

اصطلاح altcoin به ارزهای رمزنگاری شده غیر از Bitcoin اشاره دارد. چنین سکه هایی با گسترش قابلیت ها و ضعف های خود ، خود را از بیت کوین متمایز می کنند.

10 آلت کوین برتر چیست؟

10 altcoins هستند Ethereum، Binance سکه، افسار، کاردانو، Polkadot، XRP، Uniswap، تتا، و لیت کوین از مارس 2021. 1

آلت کوین چقدر است؟

Altcoins دارای محدوده قیمت بسیار گسترده ای از چند سنت تا هزاران دلار است. به عنوان مثال ، اتر اتریوم در همان روزی که XRP ریپل ، پنجمین ارز رمزنگاری شده ارزشمند 0.89 دلار معامله می شد ، با قیمت 1،979.58 دلار معامله می شد.

بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری چیست؟

بر اساس ارزش بازار ، اتر بزرگترین و جا افتاده ترین آلت کوین است. قابلیت های قرارداد هوشمند آن موارد استفاده را به اثبات رسانده است و بخشی از اتریوم است ، که مسلماً یکی از پیچیده ترین پلتفرم های بلاک چین در دوران اخیر است.

آیا Altcoins سرمایه گذاری خوبی است؟

آلتکوین دارای بسیاری از خطرات سرمایه گذاری مشابه با بیت کوین است. علاوه بر این ، بسیاری از آلت کوین های کوچک مایع نیستند. اما آلت کوین های قوی مانند اتر و XRP رقیب بیت کوین هستند.

 

خط پایانی

Altcoins جایگزین مناسبی برای سرمایه گذاران بازار ارزهای رمزنگاری شده است که علاقه مند به ایجاد تنوع در سبد سهام خود هستند. در حالی که برخی مانند اتر اتریوم با نام قابل تشخیص هستند ، اکثر 9000 آلتکوین تقریباً هنوز باید اثری بر جای بگذارند. Altcoins نماینده پتانسیل ارزهای رمزنگاری شده برای تغییر شکل دادن به منابع مالی مدرن است. اما سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری روی آنها تحقیق کنند. خطرات مربوط به آلتکوین مشابه یا در برخی موارد بیشتر از سرمایه گذاری در بیت کوین است.

دیدگاهتان را بنویسید