Posted on

استخر معدن چیست؟

 استخر معدن چیست؟

استخر استخراج بیت کوین

استخر ماینینگ یک گروه مشترک از ماینرهای ارزهای دیجیتال است که منابع محاسباتی خود را روی یک شبکه ترکیب می‌کنند تا احتمال یافتن یک بلوک یا استخراج موفقیت‌آمیز برای ارز دیجیتال را تقویت کنند.

کلمات کلیدی

  • استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال گروهی از ماینرها هستند که منابع محاسباتی خود را به اشتراک می گذارند.
  • استخرهای ماینینگ از این منابع ترکیبی برای تقویت احتمال یافتن یک بلوک یا استخراج موفقیت آمیز ارز دیجیتال استفاده می کنند.
  • اگر استخر ماینینگ موفق باشد و جایزه دریافت کند، آن پاداش بین شرکت کنندگان در استخر تقسیم می شود.

چگونه یک استخر معدن کار می کند

به طور جداگانه، شرکت کنندگان در یک استخر استخراج ، قدرت پردازش خود را در تلاش برای یافتن یک بلوک مشارکت می دهند. اگر استخر در این تلاش‌ها موفق باشد، پاداشی دریافت می‌کند که معمولاً به شکل ارز دیجیتال مرتبط است.

جوایز معمولاً بین افرادی که مشارکت کرده‌اند، بر اساس نسبت قدرت پردازش یا کار هر فرد نسبت به کل گروه تقسیم می‌شود. در برخی موارد، ماینرهای فردی باید برای دریافت پاداش خود، مدرک کار را نشان دهند.

جوایز معمولاً بین ماینرها بر اساس شرایط توافق شده و بر اساس مشارکت آنها در فعالیت معدنی تقسیم می شود.

هرکسی که می‌خواهد از طریق استخراج ارز دیجیتال سود کسب کند، این انتخاب را دارد که یا به صورت انفرادی با دستگاه‌های اختصاصی خود کار کند یا به یک استخر ماینینگ بپیوندد که در آن چندین ماینر و دستگاه‌هایشان ترکیب می‌شوند تا خروجی هش خود را افزایش دهند . به عنوان مثال، اتصال شش دستگاه ماینینگ که هر کدام 335 مگا هش در ثانیه (MH/s) ارائه می‌کنند، می‌تواند مجموعاً 2 گیگا هش قدرت استخراج تولید کند و در نتیجه منجر به پردازش سریع‌تر عملکرد هش شود.

 استخر معدن چیست؟

روش های استخر معدن

همه استخرهای استخراج ارز دیجیتال به یک شکل عمل نمی کنند. با این حال، تعدادی از پروتکل های رایج وجود دارد که بر بسیاری از محبوب ترین استخرهای ماینینگ حاکم است.

استخرهای معدنی متناسب از رایج ترین آنها هستند. در این نوع استخر، ماینرهایی که به قدرت پردازش استخر کمک می‌کنند، سهام را تا زمانی که استخر موفق به یافتن یک بلوک می‌شود، دریافت می‌کنند. پس از آن، ماینرها متناسب با تعداد سهامی که دارند، پاداش دریافت می کنند.
استخرهای پرداخت به ازای سهم تا حدودی به طور مشابه عمل می کنند، زیرا هر ماینر در ازای مشارکت خود، سهام دریافت می کند. با این حال، این استخرها بدون توجه به زمانی که بلوک پیدا می شود، پرداخت های فوری را ارائه می دهند. یک ماینر که در این نوع استخر مشارکت می‌کند، می‌تواند هر زمان که بخواهد سهام را با پرداختی متناسب مبادله کند.

در همین حال، استخرهای استخراج همتا به همتا، با هدف جلوگیری از متمرکز شدن ساختار استخر هستند. به این ترتیب، آن‌ها یک بلاک چین جداگانه مرتبط با خود استخر را ادغام می‌کنند و برای جلوگیری از تقلب اپراتورهای استخر و همچنین از شکست خود استخر به دلیل یک مشکل مرکزی طراحی شده‌اند.

مطالب پیشنهادی  بهترین ارزهای دیجتال که باید زیرنظر بگیرید

در چه کشورهایی بیت کوین قانونی و غیرقانونی است

مزایای استخر معدن

در حالی که موفقیت در ماینینگ فردی مالکیت کامل پاداش را اعطا می کند، به دلیل نیاز به قدرت و منابع بالا، شانس دستیابی به موفقیت بسیار کم است. استخراج معدن اغلب یک سرمایه گذاری سودآور برای افراد نیست. استخراج بسیاری از ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر به‌طور فزاینده‌ای دشوار شده است، زیرا محبوبیت این ارزهای دیجیتال افزایش یافته است و هزینه‌های مرتبط با سخت‌افزار گران‌قیمت لازم برای ماینر رقابتی و همچنین الکتریسیته اغلب بیشتر از پاداش‌های بالقوه است.

استخرهای استخراج از نظر هزینه های سخت افزاری و برق به هر یک از شرکت کنندگان کمتر نیاز دارند و شانس سودآوری را افزایش می دهند. در حالی که یک ماینر فردی ممکن است شانس کمی برای یافتن موفقیت آمیز یک بلوک و دریافت پاداش استخراج داشته باشد، همکاری با دیگران به طور چشمگیری میزان موفقیت را بهبود می بخشد.

 استخر معدن چیست؟

معایب استخر معدن

با شرکت در یک استخر استخراج، افراد بخشی از استقلال خود را در فرآیند استخراج از دست می دهند. آنها معمولاً با شرایطی که توسط خود استخر تعیین می شود، محدود می شوند، که ممکن است نحوه نزدیک شدن به فرآیند استخراج را دیکته کند. آنها همچنین باید هر گونه پاداش بالقوه را تقسیم کنند، به این معنی که سهم سود برای فردی که در یک استخر شرکت می کند کمتر است.

به گفته blockchain.com تعداد کمی از استخرهای استخراج مانند AntPool، Poolin و F2Pool بر فرآیند استخراج بیت کوین مسلط هستند. 1 اگرچه بسیاری از استخرها تلاش می‌کنند تا غیرمتمرکز شوند ، این گروه‌ها اختیارات زیادی را برای اداره پروتکل بیت‌کوین تثبیت می‌کنند. برای برخی از طرفداران ارزهای دیجیتال، وجود تعداد کمی از استخرهای استخراج قدرتمند در تضاد با ساختار غیرمتمرکز ذاتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است.

مطالب پیشنهادی  چه مقدار از پول جهان را بیت کوین تشکیل میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

باز کردن چت