Posted on

مشکل ارزهای رمزنگاری شده

مشکل ارزهای رمزنگاری شده

 

مشکل ارزهای رمزنگاری شده

مشکل ارزهای رمزنگاری شده چیست؟

دشواری بالای ارزهای رمزنگاری شده به این معنی است که برای محاسبه تراکنش های وارد شده در بلاک چین به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز است – فرایندی به نام ماینینگ .

دشواری ارزهای رمزنگاری شده پارامتری است که بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده برای ثابت نگه داشتن زمان متوسط ​​بین بلاک ها با تغییر قدرت هش شبکه استفاده می کنند. دشواری ارزهای رمزنگاری شده مهم است زیرا سختی زیاد می تواند به امنیت شبکه بلاک چین در برابر حملات مخرب کمک کند.

 

کلمات آماده کلیدی

دشواری ارزهای رمزنگاری شده معیاری از میزان دشواری استخراج بلاک در یک بلاکچین برای یک ارز رمزنگاری شده خاص است.
دشواری بالای ارزهای رمزنگاری شده به این معنی است که برای محاسبه تراکنش های وارد شده در یک بلاک چین به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز است.
هرچه دشواری مورد نیاز برای ایجاد یک بلاک امنیت شبکه رمزنگاری شده را افزایش دهد ، زیرا مهاجمان برای کنترل نیاز به منابع زیادی خواهند داشت.

درک مشکلات ارز رمزنگاری شده

بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده که از بلاک چین های اثبات شده استفاده  می کنند ، در طول فرآیند استخراج حفظ می شوند. معدنچیان معاملاتی را که بر روی بلاک چین انجام می شود تأیید می کنند و وظایف حسابرسان را برای جلوگیری از تقلب و اطمینان از مشروعیت معاملات انجام می دهند. استخراج توسط موسس بیت کوین ،  ساتوشی ناکاموتو ، طراحی شده است .

در این سیستم ، معدنچیان – که نرم افزار ارزهای رمزنگاری شده را در رایانه های خود اجرا می کنند – برای یافتن یک بلوک جدید رقابت می کنند و جدیدترین دسته داده های تراکنش را به این زنجیره اضافه می کنند. وقتی تراکنش های کافی تأیید شد ، بلاک جدیدی به بلاک چین اضافه می شود. معدنچیان ممکن است هزینه ای را برای تلاش خود دریافت کنند ، اما قبل از این که معدنچی بتواند در صورت وجود غرامت دریافت کند ، شرایط دیگری نیز وجود دارد. میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج یک بلاک با دشواری ارزهای رمزنگاری شده نشان داده می شود. زمان لازم برای یافتن یک بلاک جدید به میزان دشواری ارز دیجیتال و شانس تصادفی بستگی دارد.

برای سنجش میزان دشواری ارزهای رمزنگاری شده در یک بلاک جدید ، درک قدرت هش بسیار مهم است ، که نشان دهنده قدرت محاسباتی ترکیبی برای استخراج و پردازش تراکنش ها در بلاک چین است.

مطالب پیشنهادی  بهترین صرافی ها برای مبادلات ارزهای دیجیتال

مشکل ارزهای رمزنگاری شده
هش های تصادفی

هش یک کد عددی است که برای نشان دادن کلمات یا داده ها استفاده می شود. معدنچیان دسته ای از داده های تراکنش را گرفته و آن را از طریق الگوریتم هش اجرا می کنند ، یک تابع یک طرفه که-با توجه به مجموعه ای خاص از داده ها-همیشه خروجی یکسانی را تولید می کند ، اما خروجی آن برای نمایش داده های اصلی قابل برگشت نیست. از الگوریتم های هشینگ برای ایجاد این کدهای هش تصادفی استفاده می شود. قبل از افزودن داده های جدید به بلاک چین ، ماینرها باید برای تولید یک هش کمتر یا مساوی مقدار عددی به نام هش هدف رقابت کنند .

ماینرها فرآیند هشینگ را با تغییر یک مقدار واحد که nonce نامیده می شود – یا عددی که یکبار استفاده می شود – انجام می دهند و هر بار که nonce تغییر می کند ، یک هش جدید با مجموعه اعداد خاص خود ایجاد می شود. هیچ راهی برای پیش بینی میزان هش وجود ندارد و از آنجا که هر مجموعه داده فقط یک خروجی برای یک تابع هش معین دارد ، ماینرها باید فرایند افزودن یک nonce جدید به داده ها را تا زمانی که نیاز به هش را برآورده کنند ، تکرار کنند.

 مشکل ارزهای رمزنگاری شده

الزامی که یک هش باید برآورده کند با مشکل مربوط می شود. یک هش معتبر باید زیر یک مقدار هدف مشخص باشد که به طور خودکار (و به صورت دوره ای) توسط پروتکل ارز رمزنگاری شده تنظیم می شود. هرچه مقدار هدف کمتر باشد ، ماینر برای به دست آوردن نتیجه ای قابل قبول بیشتر تابع هش را تکرار می کند – به عبارت دیگر ، سختی بیشتر است. از لحاظ تئوری ، یک معدنچی می تواند خوش شانس باشد و در اولین تلاش یک هش معتبر برای یک بلوک مشخص بدست آورد. با این حال ، با گذشت زمان ، سختی بیشتر به این معناست که ماینرها  به طور متوسط باید تعداد بیشتری از نانس ها را در هر بلوک متصل کنند.

افراد و سازمانها قدرت محاسباتی خود را از طریق دکل های استخراج خود برای پردازش داده ها و تولید هش ها کمک می کنند. قدرت هش یک شبکه ارزهای رمزنگاری شده نشان دهنده کل نرخ هش تمام سکوهای استخراج است. نرخ هش تعداد هش هایی است که می توان در ثانیه محاسبه کرد.

از آنجا که هر هش به طور تصادفی ایجاد می شود ، می تواند میلیون ها حدس یا هش را قبل از برآوردن نیاز هش مورد نیاز و ضرب سکه های رمزنگاری جدید برای استخراج کننده موفق انجام دهد. تنها در این صورت تراکنش ها به بلاک جدیدی در بلاک چین اضافه می شوند. به نوعی ، فرآیند هش شبیه به یک سیستم قرعه کشی است. در نتیجه ، سکه های جدیدی از طریق این فرآیند استخراج منتشر می شود.

مطالب پیشنهادی  آیا بیت کوین و طلا سرمایه گذاری خوبی هستند؟

هرچه نرخ هش بیشتر باشد ، کنترل کلاهبردار برای یک کلاهبردار دشوارتر است زیرا به قدرت هش بیشتری نیاز است. به عبارت دیگر ، هرچه سختی بیشتر باشد ، امنیت شبکه بیشتر است.

مشکل ارزهای رمزنگاری شده
مزایای مشکلات ارزهای رمزنگاری شده

ممکن است تعجب کنید که اگر نتیجه کار به این معناست که ماینرها بارها و بارها یک عملکرد را تکرار می کنند ، چرا مشارکت کنندگان در شبکه سختی بیشتری ایجاد می کنند. دشواری ارزهای رمزنگاری شده دو مزیت اساسی دارد.

 نرخ ثابت بلوک های جدید

کاغذ سفید بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو توضیح می دهد که چگونه مشکل اثبات کار به تولید مداوم بلوک های جدید اضافه شده به بلاک چین کمک می کند.

“برای جبران افزایش سرعت سخت افزار و علاقه متفاوت به اجرای گره ها در طول زمان ، دشواری اثبات کار با یک میانگین متحرک که تعداد متوسط ​​بلوک ها را در ساعت هدف قرار می دهد تعیین می شود. اگر خیلی سریع تولید شوند ، مشکل افزایش می یابد. ” 1
بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه یک بلاک جدید به بلاک چین اضافه می کند. سایر ارزهای رمزنگاری شده به دنبال بلوک های بیشتر هستند. به عنوان مثال ، Litecoin 2.5 دقیقه هدف دارد. مسئله این است که میزان قدرت محاسباتی که استخراج کنندگان شبکه به طور جمعی کنترل می کنند می تواند بسیار متفاوت باشد.

وقتی ساتوشی ناکاموتو اولین بلوک را استخراج کرد ، فقط یک دستگاه در شبکه وجود داشت – احتمالاً یک لپ تاپ یا رومیزی ساده. امروزه تعدادی مزارع گسترده ASIC به اندازه انبار وجود دارد. ASIC ها ماشین هایی هستند که به طور خاص طراحی شده اند تا عملکردهای هش را در اسرع وقت انجام دهند.

به منظور اطمینان از اینکه شبکه یک بلوک جدید با نرخ متوسط ​​ثابت ایجاد می کند ، نرم افزار تنظیم شده است که به طور خودکار هش هدف را بالا یا پایین تنظیم می کند ، که به ترتیب مشکل کم یا زیاد را ایجاد می کند. وقتی ناکاموتو بلوک پیدایش را استخراج کرد ، سختی بیت کوین یکی بود.

مشکل ارزهای رمزنگاری شده

امنیت شبکه

نرخ هش کلی بینشی در مورد امنیت یک شبکه ارزهای رمزنگاری شده ارائه می دهد زیرا کلاهبرداران یا بازیگران بد برای کنترل کنترل حملات مخرب باید بر کل قدرت هش شبکه غلبه کنند. رایانه های مخصوص طراحی شده برای انجام توابع هشینگ استفاده می شوند که قادرند در هر ثانیه میلیاردها حدس را برای حل مشکل هشینگ ایجاد کنند.

مطالب پیشنهادی  کسب درامد از بیت کوین با چند روش جدید

هرچه دشواری رمز ارز بیشتر باشد ، حدس یا هش بیشتری برای رسیدن به نیاز هش مورد نیاز است. در نتیجه ، این فرایند به دست آوردن کنترل اکثریت – که اکثریت 51 درصد نامیده می شود – برای یک شبکه بلاکچین ، برای مهاجمان بسیار دشوار و پرهزینه است.

نمونه ای از مشکلات ارزهای رمزنگاری شده
تا 2 آوریل 2021 ، سختی رمز ارز برای بیت کوین 23.14 تریلیون بود. اگر تغییر سختی را مقایسه کنیم ، می بینیم که در 1 آوریل 2018 ، سختی بیت کوین 3.51 تریلیون بود. 2

راهنمایی هایی به دارندگان و سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری شده

چگونه می توانید از وقوع مشکلات ذکر شده در بالا جلوگیری کنید؟ ما راهنمایی هایی برای کمک به شما داریم:

1-همیشه صحت آدرس وب سایت کیف پول را بررسی کنید و لینک های به اینترنت بانک یا کیف پول تحت وب را دنبال نکنید.(ترجیحا آدرس های پر کاربرد را بوکمارک کنید)

2- قبل از ارسال پول، بر روی آدرس گیرنده دابل کلیک کنید(حداقل۵حرف اول و آخر آدرس را چک کنید) و مبلغی که باید ارسال شود و میزان کارمزد مربوطه را بررسی کنید.

3- عبارت یادآور- جمله ی راهنما (mnemonic phrase) را یادداشت کنید زیرا در صورتی که کیف پول را گم کرده یا رمز عبورتان فراموش کرده باشد، امکان بازیابی کیف پول رمزی را برای شما فراهم می آورد.

4- هنگام سرمایه گذاری بر روی ارزهای رمزنگاری شده آرامش خودتان را حفظ کنید و تصمیم های آگاهانه بگیرید و اضطراب یا عجله نداشته باشید.

5- همیشه به خاطر داشته باشید که سرمایه گذاری بر روی ارزهای رمزنگاری شده، پرمخاطره است. بیش از مبلغی که آماده ی از دست رفتن آن در هر لحظه هستید سرمایه گذاری نکنید. سرمایه گذاری هایتان را متنوع کنید.(برای سرمایه گذاری قرض نکنید، فرش و ماشین خود را نفروشید و پولی که در صورتی که از دست دادید زندگیتان به مشکل نخورد را وارد سرمایه گذاری کنید و همیشه روی ۱ یا چند ارز سرمایه گذاری کنید)

6- از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید.

7- یک آنتی ویروس با کیفیت بالا اجرا کنید تا از دستگاه هایی که برای دسترسی به کیف پول های خود و انجام معامله در مبادلات ارزهای رمزنگاری شده و غیره استفاده می کنید حفاظت کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید