بیت‌کوین کش (BCH)، بیست و چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تا پایان سال 2021 و برجسته‌ترین آن در میان ده‌ها فورک مختلف بیت‌کوین، در 15 نوامبر 2018 به بیت‌کوین کش و بیت‌کوین SV تقسیم شد.

از طریق فرآیند هارد فورکینگ ، ارز دیجیتال اصلی، بیت کوین کش ، در جای خود باقی ماند و همچنان از پروتکل های قبلی خود پیروی کرد. در همان زمان، ارز دوم، بیت کوین SV، بر اساس مجموعه ای از پروتکل های به روز تولید شد. این دو سیستم توکن به طور همزمان و در مسیرهای موازی به توسعه خود ادامه خواهند داد.

بیت‌کوین کش اصلی نسخه نرم‌افزار بیت‌کوین ABC را تبلیغ می‌کرد، در حالی که نسخه جدید بیت‌کوین SV نامیده می‌شود و SV مخفف «دیدگاه ساتوشی» است که اشاره‌ای به توسعه‌دهنده بیت‌کوین ساتوشی ناکاموتو است. 

کلمات کلیدی

  • در دنیای ارزهای دیجیتال، زمانی که یک بلاک چین موجود اساساً به دو بخش تقسیم می شود، “هارد فورک” اتفاق می افتد.
  • فورک اصلی پروتکل و دفتر کل اصلی را حفظ می کند در حالی که فورک جدید تغییرات، ارتقاء یا تفاوت های فنی خاصی را اعمال می کند.
  • بیت کوین کش در ابتدا یک هارد فورک از بیت کوین بود.
  • بیت کوین کش متعاقباً هارد فورک خود را ایجاد بیت کوین SV کرد.

اموزش درباره هارد فورک بیت کوین کش

 

دلایل چنگال

به طور معمول، هارد فورک زمانی اتفاق می‌افتد که گروه‌هایی از ماینرها و توسعه‌دهندگان نمی‌توانند در مورد به‌روزرسانی نرم‌افزار حاکم بر یک توکن دیجیتال خاص به توافق برسند. در نتیجه، یک گروه تحت همان قوانین به کار خود ادامه می‌دهد، در حالی که گروه دیگر منشعب می‌شوند و یک بلاک چین جدید با یک راه‌اندازی نرم‌افزار به‌روز تولید می‌کنند. در این فرآیند، دومین ارز دیجیتال تولید می شود.

در مورد بیت کوین کش، هارد فورک نتیجه ایجاد تنش بین توسعه دهندگان است. زمانی که آموری سچت، توسعه‌دهنده BCH، ارتقایی را پیشنهاد کرد که ترتیب تراکنش‌ها را در بلاک چین اصلاح می‌کرد، شکافی رخ داد و تنها پرفراز و نشیب‌تر شد. با افزایش تنش ها، توسعه دهندگان و استخراج کنندگان در جامعه BCH به طور فزاینده ای به سمت حمایت یکی از دو شخصیت اصلی در دنیای ارز دیجیتال، راجر ور و کریگ رایت، حرکت کردند. ور و رایت هر دو به عنوان حامیان قوی ارزهای دیجیتال به طور کلی و بیت کوین کش به طور خاص شناخته می شوند، اما نتوانسته اند در مورد چگونگی ادامه این پرونده به توافق برسند.

هارد فورک برای ایجاد بیت کوین SV با تمایل به افزایش محدودیت اندازه بلوک از 32 مگابایت به 128 مگابایت انگیزه داشت.

اموزش درباره هارد فورک بیت کوین کش

 

ور و رایت

Ver، که به دلیل بشارت اولیه و صریح خود از طرف ارز دیجیتال پیشرو به عنوان ” Bitcoin Jesus ” شناخته می شود، در حمایت از ارتقاء نرم افزار جدید موضع گرفته است. در این مورد، این بدان معناست که Ver به جای ارز هارد فورک پیشنهادی، از بیت کوین کش فعلی پشتیبانی می کند.

از سوی دیگر، رایت که در مناسبت‌های مختلف مدعی است نام مستعار ساتوشی ناکاموتو است، معتقد است که نرم‌افزار BCH باید حداکثر اندازه بلوک را از 32 مگابایت به 128 مگابایت افزایش دهد. رایت استدلال می کند که این تغییر بیشتر با ایده اصلی ساتوشی برای بیت کوین مطابقت دارد. بنابراین، نام مستعار “دید ساتوشی” متولد شد.

 

روز انشعاب

ماینرها تعیین خواهند کرد که کدام یک از این دو ارز، قدرت هش خود، انرژی محاسباتی مورد نیاز برای استخراج توکن ها را دریافت خواهند کرد. به طور کلی، ماینرها تمایل دارند قدرت هش خود را به سکه اختصاص دهند و با تکمیل فرآیند استخراج، سود بیشتری را به دست آورند. در روز تقسیم، تحلیلگران پیش بینی کردند که بیت کوین ABC (با حفظ نام اصلی بیت کوین کش) احتمالاً غالب خواهد شد و تا 60 درصد از کل قدرت هش را دریافت می کند.

در روز انشعاب، بیت کوین کش حدود 289 دلار معامله شد در حالی که بیت کوین SV حدود 96.50 دلار معامله شد که نسبت به قیمت ارز دیجیتال تقسیم نشده کمتر بود.

اموزش درباره هارد فورک بیت کوین کش

بسیاری از صرافی‌های برتر ارزهای دیجیتال جهان اگر فقط حمایت خود را از فورک اعلام کنند، در این فرآیند شرکت کردند. این بدان معناست که کاربران صرافی هایی مانند کوین بیس یا بایننس واجد شرایط دریافت یک توکن جدید برای هر توکن قدیمی بودند که در زمان فورک در اختیار داشتند. BitMEX از دیگر صرافی‌های اصلی جدا است زیرا از فورک جلوتر گرفته است. آن را از طریق پست وبلاگ اعلام کرد که قراردادهای خود را “به قیمتی در سمت بیت کوین ABC هر گونه تقسیم و شامل ارزش بیت کوین SV نیست.

با این حال، صرافی‌های دیگر به مشتریان این امکان را می‌دهند که هر دو سکه جدید بالقوه را از قبل معامله کنند، حرکتی که تا حد زیادی بی‌سابقه است. یکی از دلایل بالقوه این مانور این است که به جامعه بزرگتر ارزهای دیجیتال فرصتی داده شود تا با اقدامات تجاری خود، حمایت خود را از یک گزینه سکه بر دیگری اعلام کنند.

از 31 دسامبر 2021، بیت کوین کش حدود 430 دلار با ارزش بازار نزدیک به 8.15 میلیارد دلار معامله می شود، در حالی که بیت کوین SV دارای ارزش بازار 2.3 میلیارد دلار است و 122.67 دلار معامله می شود