Posted on

آیا ماینینگ بیت کوین در سال2021 همچنان سودآور است؟

آیا ماینینگ بیت کوین در سال2021 همچنان سودآور است؟

آیا استخراج بیت کوین همچنان سودآور است؟

استخراج بیت کوین فرآیند به دست آوردن بیت کوین در ازای اجرای فرایند تأیید اعتبار تراکنش های بیت کوین است. این معاملات امنیت شبکه بیت کوین را تأمین می کند ، که به نوبه خود با دادن بیت کوین به ماینرها جبران می کند. اگر قیمت بیت کوین بیش از هزینه استخراج من باشد ، معدنچیان می توانند سود ببرند. با تغییرات اخیر در فناوری و ایجاد مراکز استخراج حرفه ای با قدرت محاسباتی بسیار زیاد و همچنین تغییر قیمت بیت کوین ، بسیاری از استخراج کنندگان از خود می پرسند آیا  ماینینگ بیت کوین در سال2021 همچنان سودآور است؟

عوامل متعددی تعیین می کنند که آیا استخراج بیت کوین یک شرکت سودآور است یا خیر. اینها شامل هزینه برق برای تغذیه سیستم کامپیوتری (هزینه برق) ، در دسترس بودن و قیمت سیستم رایانه ای و مشکل در ارائه خدمات است. مشکل در هش بر ثانیه تراکنش اعتبار سنجی بیت کوین اندازه گیری می شود. نرخ هش میزان حل مشکل را اندازه گیری می کند – مشکل با ورود ماینرهای بیشتر تغییر می کند زیرا شبکه طوری طراحی شده است که تعداد معینی بیت کوین در هر 10 دقیقه تولید کند. 1 وقتی معدنچیان بیشتری وارد بازار می شوند ، برای اطمینان از ثابت ماندن سطح مشکل افزایش می یابد. آخرین عامل برای تعیین سودآوری ، قیمت بیت کوین در مقایسه با ارزهای استاندارد و سخت است .

کلمات کلیدی

  • بیت کوین با استفاده از دکل های محاسباتی ، که شامل سخت افزار گران قیمت است ، استخراج می شود.
  • ماینرها برای تأیید بلوک های معاملات در شبکه بلاک چین ، بیت کوین دریافت می کنند.
  • با رقابت بیشتر ماینرها برای دریافت پاداش بیت کوین ، این روند دشوارتر می شود.
  • برای تعیین اینکه آیا استخراج بیت کوین برای شما سودآور است ، هزینه تجهیزات و برق و همچنین مشکلات مربوط به استخراج و اینکه چگونه قیمت بیت کوین بر پاداش های احتمالی تأثیر می گذارد را در نظر بگیرید.

آیا ماینینگ بیت کوین در سال2021 همچنان سودآور است؟

اجزای استخراج بیت کوین

قبل از ظهور نرم افزار جدید استخراج بیت کوین در سال 2013 ، استخراج به طور کلی بر روی رایانه های شخصی انجام می شد. اما معرفی تراشه های مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) تا 100 میلیارد برابر بیشتر از ماشین های شخصی قدیمی ارائه می دهد و استفاده از محاسبات شخصی را برای استخراج بیت کوین ناکارآمد و منسوخ می کند. 2اگرچه استخراج بیت کوین هنوز از نظر تئوری با سخت افزارهای قدیمی امکان پذیر است ، اما این س .ال چندان وجود ندارد که این یک شرکت سودآور نیست. این امر به دلیل نحوه ایجاد ماینینگ است: ماینرها برای حل مشکلات هش در اسرع وقت با یکدیگر رقابت می کنند ، بنابراین این ماینرها که دارای ضعف جدی محاسباتی هستند در اصل هیچ شانسی برای حل مشکل اول و پاداش با بیت کوین ندارند. وقتی معدنچیان از ماشین های قدیمی استفاده می کردند ، مشکل در استخراج بیت کوین تقریباً مطابق با قیمت بیت کوین بود. اما با این ماشینهای جدید مسائل مربوط به هزینه بالای تهیه و راه اندازی تجهیزات جدید و عدم دسترسی به آنها مطرح شد.

مطالب پیشنهادی  ارز دیجیتال چیست؟

سودآوری قبل و بعد از ASIC

قدیمی ها (مثلاً در سال 2009) استخراج بیت کوین تنها با استفاده از رایانه های شخصی خود به دلایل مختلف توانستند سودآوری داشته باشند. اول ، این معدنچیان قبلاً سیستم های خود را در اختیار داشتند ، بنابراین هزینه تجهیزات عملاً صفر بود. آنها می توانند تنظیمات رایانه خود را تغییر دهند تا با استرس کمتری کار کنند. ثانیاً ، این روزها قبل از ورود مراکز حرفه ای استخراج بیت کوین با قدرت محاسباتی عظیم به بازی بود. معدنچیان اولیه فقط مجبور بودند در سیستم های رایانه خانگی با سایر استخراج کنندگان جداگانه رقابت کنند. این مسابقه در سطح پایینی بود. حتی زمانی که هزینه برق بر اساس منطقه جغرافیایی متفاوت بود ، این تفاوت به اندازه ای نبود که افراد را از معدن کاری باز دارد.

پس از ورود ASIC ها ، بازی تغییر کرد. در حال حاضر افراد در حال رقابت با دکل های معدنی قدرتمندی بودند که قدرت محاسباتی بیشتری داشتند. سود معادن با هزینه هایی مانند خرید تجهیزات محاسباتی جدید ، پرداخت هزینه های بیشتر انرژی برای اجرای تجهیزات جدید و مشکلات مستمر معدن کاهش می یابد.

مشکل در استخراج بیت کوین

همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، میزان دشواری مربوط به استخراج بیت کوین متغیر است و تقریباً هر دو هفته یکبار تغییر می کند تا تولید پایدار بلاک های تأیید شده برای بلاک چین (و به نوبه خود ، بیت کوین های وارد شده در گردش) حفظ شود. هرچه میزان دشواری بیشتر باشد ، کمتر احتمال دارد که یک استخراج کننده بتواند مشکل هش را با موفقیت حل کند و بیت کوین به دست آورد. در سال های اخیر ، میزان دشواری استخراج معدن افزایش یافته است. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد ، مشکل 1 بود. تا مه 2020 ، این رقم بیش از 16 تریلیون است. 3 4 این ایده ای را ارائه می دهد که در حال حاضر استخراج بیت کوین چند برابر مشکلتر از یک دهه قبل است.

مطالب پیشنهادی  بهترین ماینرهای استخراج بیت کوین در سال2021

آیا ماینینگ بیت کوین در سال2021 همچنان سودآور است؟
تغییر پاداش ها

مجموع شبکه بیت کوین 21 میلیون بیت کوین است. این یک شرط کلیدی برای کل اکوسیستم از زمان تأسیس آن بوده است و محدودیتی که برای کنترل عرضه ارزهای رمزنگاری شده در نظر گرفته شده است. در حال حاضر ، بیش از 18 میلیون بیت کوین استخراج شده است. به عنوان روشی برای کنترل ورود بیت کوین جدید به گردش ، پروتکل شبکه تعداد بیت کوین هایی را که به ماینرها برای موفقیت در تکمیل بلوک هر چهار سال یکبار اهدا می شود ، نصف می کند. 5 در ابتدا ، تعداد بیت کوین هایی که یک معدنچی دریافت می کرد 50 بود. در سال 2012 ، این تعداد نصف شد و پاداش 25 شد. در سال 2016 ، دوباره به نصف 12.5 رسید. در ماه مه 2020 ، پاداش بار دیگر نصف شد و به 6.25 رسید ، پاداش فعلی. 6 معدنچیان احتمالی باید آگاه باشند که اندازه پاداش در آینده همچنان کاهش می یابد ، حتی اگر مشکل افزایش یابد.

السالوادور در 9 ژوئن 2021 مناقصه قانونی بیت کوین را انجام داد. 7 این اولین کشوری است که این کار را انجام داد. این ارز رمزنگاری شده می تواند برای هرگونه معامله ای مورد استفاده قرار گیرد که کسب و کار بتواند آن را بپذیرد. دلار آمریکا همچنان ارز اصلی السالوادور است.

سودآوری در محیط امروز

استخراج بیت کوین هنوز هم می تواند معنا داشته باشد و برای برخی افراد سودآور باشد. تجهیزات به راحتی تهیه می شوند ، اگرچه ASIC های رقابتی از چند صد دلار تا حدود 10،000 دلار هزینه دارند. در تلاش برای باقی ماندن در رقابت ، برخی از ماشین ها خود را وفق داده اند. به عنوان مثال ، برخی از سخت افزارها به کاربران اجازه می دهند تا تنظیمات را برای کاهش نیازهای انرژی تغییر دهند ، بنابراین هزینه های کلی را کاهش می دهند. معدنچیان آینده باید قبل از خرید هزینه ثابت تجهیزات ، تجزیه و تحلیل هزینه و فایده ای را برای درک قیمت سرسخت خود انجام دهند . متغیرهای مورد نیاز برای محاسبه عبارتند از:

هزینه برق: نرخ برق شما چقدر است؟ به خاطر داشته باشید که نرخ ها بسته به فصل ، زمان روز و عوامل دیگر تغییر می کند. می توانید این اطلاعات را در قبض برق خود (با کیلووات ساعت) پیدا کنید.
کارایی: سیستم شما چقدر قدرت مصرف می کند (اندازه گیری شده بر حسب وات)؟
زمان: مدت زمان مورد انتظار شما برای استخراج معدن چقدر است؟
ارزش بیت کوین: ارزش بیت کوین به دلار آمریکا یا ارز رسمی دیگر چقدر است؟

آیا ماینینگ بیت کوین در سال2021 همچنان سودآور است؟

چندین ماشین حساب سودآوری مبتنی بر وب وجود دارد ، مانند محاسبه ارائه شده توسط CryptoCompare ، که معدنچیان احتمالی می توانند از آنها برای تجزیه و تحلیل معادله هزینه و سود استخراج بیت کوین استفاده کنند. ماشین حساب های سودآوری کمی متفاوت هستند و برخی پیچیده تر از دیگران هستند.

مطالب پیشنهادی  پاداش بلاک بیت کوین چیست؟

چندین بار تجزیه و تحلیل خود را با استفاده از سطوح مختلف قیمت برای هزینه برق و ارزش بیت کوین انجام دهید. همچنین ، سطح دشواری را تغییر دهید تا ببینید که چگونه بر تحلیل تأثیر می گذارد. تعیین در چه سطح قیمت بیت کوین استخراج برای شما است که، شما سود آور شود قیمت استراحت و حتی . از ماه مه 2020 ، قیمت بیت کوین در حدود 8000 دلار در حال حرکت است. با توجه به پاداش فعلی 6.25 BTC برای یک بلاک کامل ، ماینرها برای تکمیل موفقیت آمیز یک هش حدود 50،000 دلار پاداش دریافت می کنند. البته از آنجا که قیمت بیت کوین بسیار متغیر است ، این رقم پاداش به احتمال زیاد تغییر می کند.

آیا ماینینگ بیت کوین در سال2021 همچنان سودآور است؟

برای رقابت با مراکز بزرگ استخراج ، افراد می توانند به استخر معدن بپیوندند ، که گروهی از معدنچیان هستند که با هم کار می کنند و پاداش ها را تقسیم می کنند. این می تواند سرعت را افزایش داده و از دشواری استخراج کاسته و سودآوری را در دسترس قرار دهد. با افزایش سختی و هزینه ، بیشتر و بیشتر معدنچیان شخصی شرکت در استخر را انتخاب کرده اند. اگرچه پاداش کلی کاهش می یابد زیرا بین چندین شرکت کننده تقسیم می شود ، اما قدرت محاسبه ترکیبی به این معنی است که استخرهای استخراج شانس بسیار بیشتری برای تکمیل یک مشکل هشینگ و دریافت پاداش در وهله اول دارند.

برای پاسخ به این س whetherال که آیا استخراج بیت کوین همچنان سودآور است ، از یک ماشین حساب سودآوری مبتنی بر وب برای تجزیه و تحلیل هزینه و سود استفاده کنید. می توانید شماره های مختلف را وصل کرده و نقطه سر به سر خود را پیدا کنید (نقطه ای که پس از آن استخراج سودآور است). تعیین کنید که آیا مایل به سرمایه اولیه لازم برای سخت افزار هستید و ارزش آینده بیت کوین و همچنین میزان دشواری آن را برآورد کنید . وقتی هم قیمت بیت کوین و هم مشکل استخراج کاهش می یابد ، معمولاً ماینرهای کمتر و سهولت بیشتر در دریافت بیت کوین را نشان می دهد. وقتی قیمت بیت کوین و مشکل استخراج افزایش می یابد ، برعکس آن را انتظار داشته باشید – ماینرهای بیشتری برای بیت کوین کمتر رقابت می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید