چگونه ارز دیجیتال بخریم

چگونه ارز دیجیتال بخریم

چگونه ارز دیجیتال بخریم

ارز دیجیتال بخریم

اگر تازه وارد دنیای رمزنگاری شده اید ، پیدا کردن نحوه خرید بیت کوین ، دوج کوین ، اتریوم و سایر ارزهای رمزنگاری شده در ابتدا گیج کننده است. خوشبختانه ، یادگیری طناب ها بسیار ساده است. با دنبال کردن این پنج مرحله آسان می توانید سرمایه گذاری در زمینه ارزهای رمزنگاری شده را شروع کنید.

1. یک بروکر یا Crypto Exchange را انتخاب کنید

برای اینکه ارز دیجیتال بخریم، ابتدا باید یک بروکر یا صرافی رمزنگاری را انتخاب کنید. در حالی که هر دو به شما امکان خرید رمزنگاری می دهند ، چند تفاوت اساسی بین آنها وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

صرافی ارز رمزنگاری شده چیست؟

ارز cryptocurrency به یک پلت فرم که در آن خریداران و فروشندگان دیدار به تجارت ارز رمزنگاری است. صرافی ها اغلب هزینه های نسبتاً کمی دارند ، اما تمایل دارند که رابط های پیچیده تری با انواع تجارت و نمودارهای عملکرد پیشرفته داشته باشند ، که همه آنها می تواند آنها را برای سرمایه گذاران جدید رمزنگاری ایجاد کند.

برخی از معروف ترین مبادلات ارزهای رمزنگاری شده Coinbase ، Gemini و Binance.US هستند . در حالی که رابط های تجاری استاندارد این شرکت ها ممکن است مبتدیان را تحت تأثیر قرار دهد ، به ویژه کسانی که سهام معاملاتی پیشین ندارند ، اما گزینه های خرید آسان کاربر پسند را نیز ارائه می دهند.

با این حال ، راحتی آن با هزینه ای همراه است ، زیرا گزینه های دوستانه مبتدی بسیار بیشتر از هزینه خرید یک رمزنگاری مشابه از طریق رابط تجاری استاندارد هر پلتفرم هزینه دارد. برای صرفه جویی در هزینه ها ، ممکن است قصد داشته باشید که قبل از خرید مشترك رمزنگاری خود – یا چندی بعد از آن ، از بسترهای معاملاتی استاندارد استفاده كنید.

یک نکته مهم: به عنوان یک فرد تازه وارد در حوزه رمزنگاری ، باید مطمئن شوید که مبادله یا کارگزاری دلخواه شما امکان انتقال ارز فیات و خریدهای انجام شده با دلار آمریکا را دارد. برخی از مبادلات فقط به شما اجازه می دهند تا با استفاده از رمزنگاری دیگر ارز رمزنگاری شده خریداری کنید ، به این معنی که قبل از اینکه بتوانید معامله رمزنگاری را در آن پلتفرم شروع کنید ، معاملات دیگری را برای خرید توکن هایی که صرافی مورد نظر شما می پذیرد ، پیدا کنید.

چگونه ارز دیجیتال بخریم

کارگزار ارز رمزنگاری شده چیست؟

کارگزاران ارزهای رمزنگاری شده پیچیدگی خرید رمزنگاری را کنار گذاشته و رابط هایی با کاربری آسان ارائه می دهند که با صرافی ها برای شما ارتباط برقرار می کند. برخی هزینه های بالاتری نسبت به مبادلات دریافت می کنند. دیگران ادعا می کنند که در حالی که با فروش اطلاعاتی در مورد آنچه شما و سایر معامله گران در حال خرید و فروش به کارگزاری های بزرگ یا صندوق ها هستند و یا تجارت خود را با بهترین قیمت ممکن در بازار انجام نمی دهند ، پول در می آورند “رایگان” هستند. Robinhood و SoFi دو معروفترین کارگزار رمزنگاری هستند.

در حالی که آنها به طور غیرقابل انکاری راحت هستند ، اما باید مراقب کارگزاران باشید زیرا ممکن است برای انتقال دارایی های رمزنگاری شده خود از پلت فرم با محدودیت هایی روبرو شوید. به عنوان مثال ، در Robinhood و SoFi ، شما نمی توانید دارایی های رمزنگاری شده خود را از حساب خود خارج کنید. این ممکن است یک معامله بزرگ به نظر نرسد ، اما سرمایه گذاران رمزنگاری پیشرفته ترجیح می دهند برای امنیت بیشتر ، سکه های خود را در کیف پول های رمزنگاری شده نگهداری کنند. برخی حتی کیف پول های رمزنگاری سخت افزاری را انتخاب می کنند که برای امنیت بیشتر به اینترنت متصل نیستند.

2. حساب خود را ایجاد و تأیید کنید

پس از تصمیم گیری در مورد کارگزار یا مبادله ارزهای رمزنگاری شده ، می توانید برای افتتاح حساب ثبت نام کنید. بسته به بستر و مبلغی که قصد خرید دارید ، ممکن است مجبور شوید هویت خود را تأیید کنید. این یک گام اساسی برای جلوگیری از تقلب و برآوردن الزامات قانونی فدرال است.

ممکن است تا زمانی که مراحل تأیید را تکمیل نکرده اید نتوانید ارز رمزنگاری شده خرید یا بفروشید. این پلتفرم ممکن است از شما بخواهد کپی گواهینامه رانندگی یا گذرنامه خود را ارسال کنید و حتی ممکن است از شما خواسته شود تا سلفی خود را بارگذاری کنید تا ثابت شود ظاهر شما با مدارکی که ارائه می دهید مطابقت دارد.

چگونه ارز دیجیتال بخریم

3. سپرده نقدی برای سرمایه گذاری

برای اینکه ارز دیجیتال بخریم ، باید مطمئن شوید که وجوهی در حساب خود دارید. شما می توانید با پیوند دادن حساب بانکی خود ، مجوز انتقال وجهی یا حتی پرداخت با کارت اعتباری یا واریز پول به حساب رمزنگاری خود واریز کنید . بسته به مبادله یا کارگزار و روش تأمین مالی شما ، ممکن است مجبور باشید چند روز منتظر بمانید تا بتوانید از پولی که سپرده گذاری می کنید برای خرید ارز رمزنگاری شده استفاده کنید.

در اینجا به یک خریدار بزرگ توجه داشته باشید: در حالی که برخی صرافی ها یا کارگزاران به شما اجازه می دهند پول را از کارت اعتباری واریز کنید ، انجام این کار بسیار خطرناک و گران است. شرکت های کارت اعتباری خرید ارزهای رمزنگاری شده را با کارت های اعتباری به عنوان پیش پرداخت نقدی پردازش می کنند . این بدان معناست که آنها از نرخ بهره بالاتری نسبت به خریدهای معمولی برخوردار هستند و همچنین باید هزینه های اضافی پیش پرداخت نقدی پرداخت کنید. به عنوان مثال ، ممکن است مجبور شوید 5٪ از مبلغ معامله را هنگام پیش پرداخت نقدی بپردازید. این مبلغ در ازای هر هزینه ای است که صرافی یا کارگزار رمزنگاری شما ممکن است از شما دریافت کند. اینها می توانند تا 5 themselves اجرا شوند ، به این معنی که شما 10 of از خرید رمزنگاری خود را از دست می دهید.

4. سفارش ارز رمزنگاری شده خود را ثبت کنید

هنگامی که پول در حساب شما وجود دارد ، شما می توانید اولین سفارش ارز رمزنگاری شده خود را انجام دهید. صدها ارز رمزنگاری شده برای انتخاب وجود دارد ، از نام های معروف مانند بیت کوین و اتریوم گرفته تا رمزنگاری های مبهم تر مانند تتا فوئل یا هولو.

هنگامی که تصمیم می گیرید کدام ارز رمزنگاری شده را خریداری کنید ، می توانید نماد تیک آن – بیت کوین ، برای مثال BTC – و تعداد سکه هایی که می خواهید خریداری کنید را وارد کنید. با اکثر صرافی ها و کارگزاران ، می توانید سهم کسری از ارزهای رمزنگاری شده را خریداری کنید و به شما این امکان را می دهد که تعدادی از توکن های گران قیمت مانند بیت کوین یا اتریوم را خریداری کنید که در غیر این صورت مالکیت آنها هزاران دلار طول می کشد.

چگونه ارز دیجیتال بخریم

نمادهای 10 ارز رمزنگاری شده بر اساس سرمایه بازار* به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC)
اتریوم (ETH)
اتصال (USDT)
سکه بایننس (BNB)
کاردانا (ADA)
Dogecoin (DOGE)
XRP (XRP)
سکه USD (USDC)
Polkadot (DOT)
Uniswap (UNI)
*بر اساس سرمایه بازار تا 28 ژوئن 2021

5. یک Storage Method را انتخاب کنید

مبادلات ارزهای رمزپایه از حمایت هایی مانند فدرال سپرده بیمه سپرده ( FDIC ) برخوردار نیستند و در خطر سرقت یا هک قرار دارند. اگر رمزهای دسترسی به حساب خود را فراموش کرده یا از دست بدهید ، حتی می توانید سرمایه گذاری خود را از دست بدهید ، همانطور که میلیون ها دلار بیت کوین قبلاً به دست آورده است. به همین دلیل داشتن یک مکان ذخیره امن برای ارزهای رمزنگاری شده بسیار مهم است.

همانطور که در بالا ذکر شد ، اگر در حال خرید ارز رمزنگاری شده از طریق یک کارگزار هستید ، ممکن است در ذخیره سازی ارز رمزنگاری شده خود هیچ انتخابی نداشته باشید. اگر ارز رمزنگاری شده را از طریق صرافی خریداری می کنید ، گزینه های بیشتری در اختیار دارید:

رمز ارز را در صرافی بگذارید. هنگام خرید ارز رمزنگاری شده ، معمولاً در یک کیف پول رمزنگاری شده متصل به صرافی ذخیره می شود. اگر از ارائه دهنده شرکای مبادله خود خوشتان نمی آید یا می خواهید آن را به مکان امن تری منتقل کنید ، ممکن است آن را از صرافی به یک کیف پول گرم یا سرد جداگانه منتقل کنید. بسته به مبادله و اندازه انتقال شما ، ممکن است مجبور شوید هزینه کمی برای این کار بپردازید.
کیف های داغ  اینها کیف های رمزنگاری هستند که به صورت آنلاین ذخیره می شوند و بر روی دستگاه های متصل به اینترنت مانند رایانه های لوحی ، رایانه ها یا تلفن ها اجرا می شوند. کیف پول های داغ راحت هستند ، اما از آنجا که هنوز به اینترنت متصل هستند ، احتمال سرقت بیشتر است.
کیف پول سرد.  کیف پول های رمزنگاری سرد به اینترنت متصل نیستند ، بنابراین آنها امن ترین گزینه شما برای نگهداری ارزهای رمزنگاری شده هستند. آنها به شکل دستگاه های خارجی مانند درایو USB یا هارد دیسک ظاهر می شوند. با این حال ، باید مراقب کیف پول های سرد باشید – اگر کد کلید مربوط به آنها را گم کنید یا دستگاه خراب یا خراب شود ، ممکن است هرگز نتوانید ارز رمزنگاری شده خود را پس بگیرید. در حالی که همین امر ممکن است در مورد برخی از کیف پول های داغ اتفاق بیفتد ، برخی از آنها توسط سرپرستان اداره می شوند که در صورت قفل شدن می توانند به شما در بازگشت به حساب خود کمک کنند.

چگونه ارز دیجیتال بخریم

روش های جایگزین برای خرید ارز رمزنگاری شده

در حالی که خرید ارز رمزنگاری شده در حال حاضر یک روند اصلی است ، این یک انتخاب سرمایه گذاری بی ثبات و مخاطره آمیز است. اگر سرمایه گذاری در رمزنگاری در صرافی یا از طریق کارگزار انتخاب مناسبی برای شما به نظر نمی رسد ، در اینجا چند گزینه برای سرمایه گذاری غیر مستقیم در بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده آورده شده است:

1. منتظر صندوق های معاملاتی Crypto Exchange (ETFs) باشید

ETF ها ابزارهای سرمایه گذاری بسیار محبوبی هستند که به شما امکان می دهند صدها سرمایه گذاری فردی را در یک لحظه خریداری کنید. این بدان معنی است که آنها تنوع فوری را ارائه می دهند و ریسک کمتری نسبت به سرمایه گذاری در سرمایه گذاری های فردی دارند.

اشتیاق زیادی برای ارزهای رمزنگاری شده ETF وجود دارد ، که به شما امکان می دهد همزمان در بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنید. هنوز هیچ ETF ارز رمزنگاری شده ای برای سرمایه گذاران روزمره در دسترس نیست ، اما ممکن است به زودی تعدادی از آنها وجود داشته باشد. از ژوئن 2021 ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال بررسی سه برنامه ارز رمزنگاری شده ETF از Kryptcoin ، VanEck و WisdomTree است.

چگونه ارز دیجیتال بخریم

2. در شرکت های متصل به ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنید

اگر ترجیح می دهید در شرکت هایی با محصولات یا خدمات ملموس و تحت نظارت قانون سرمایه گذاری کنید – اما همچنان در معرض بازار ارزهای رمزنگاری شده باشید – می توانید سهام شرکت هایی را که از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کنند یا دارای بلاک چین قدرتمند آنها هستند خریداری کنید. برای خرید سهام شرکت های عمومی مانند حساب کارگزاری آنلاین نیاز دارید:

انویدیا ( NVDA ) این شرکت فناوری واحدهای پردازش گرافیکی را طراحی و به فروش می رساند ، که در قلب سیستم های مورد استفاده برای استخراج ارز رمزنگاری شده قرار دارد.
PayPal ( PYPL ). این پلتفرم پرداخت که در حال حاضر برای افرادی که اقلام را به صورت آنلاین خریداری می کنند یا پول را به خانواده و دوستان خود منتقل می کنند ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است ، به مشتریان اجازه خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده با حساب های PayPal و Venmo خود را می دهد.
مربع ( SQ ). این ارائه دهنده خدمات پرداخت برای مشاغل کوچک از اکتبر 2020 بیش از 220 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. در فوریه 2021 ، این شرکت فاش کرد که بیت کوین حدود 5 درصد از پول نقد موجودی ترازنامه خود را تشکیل می دهد. علاوه بر این ، برنامه Cash App Square به افراد امکان خرید ، فروش و ذخیره ارزهای رمزنگاری شده را می دهد.
همانند هر سرمایه گذاری ، قبل از سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده یا شرکت های جداگانه که سهم سنگینی در آن دارند ، اهداف سرمایه گذاری و وضعیت مالی فعلی خود را در نظر بگیرید. ارز رمزنگاری شده می تواند بسیار ناپایدار باشد – یک توییت می تواند قیمت آن را به شدت کاهش دهد – و این هنوز یک سرمایه گذاری بسیار احتمالی است. این بدان معناست که شما باید با دقت و احتیاط سرمایه گذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید