Posted on

هزینه خرید ارز دیجیتال در صرافی ها چقدر است

              هزینه خرید ارز دیجیتال در صرافی ها چقدر است

 

هزینه خرید ارز دیجیتال در صرافی ها چقدر است؟

هزینه معامله بیت کوین چقدر است؟ جدا از قیمت خود بیت کوین ، هر صرافی ارزهای دیجیتال هنگام خرید و فروش سکه، هزینه ای را برای معامله اضافه می کند. این کارمزدها شامل کارمزدهای Maker (که نقدینگی دفترچه سفارش را از طریق سفارشات محدود اضافه می کند) و Taker (که نقدینگی را از طریق سفارشات بازار از دفترچه سفارش کم می کند) است. در برخی موارد، معامله‌گران ارزهای دیجیتال می‌توانند کارمزد سازنده و معامله‌گر را متحمل شوند، اگر سفارش محدود از قبل در دفترچه سفارش وجود داشته باشد.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال عمدتاً کارمزدها را به دو صورت محاسبه می‌کنند: به عنوان کارمزد ثابت در هر معامله یا به عنوان درصدی از حجم معاملات 30 روزه برای یک حساب. در هر دو مورد، آنها یک ساختار لایه ای را اتخاذ کرده اند که به مقدار معامله بستگی دارد.

کلمات کلیدی

 • خرید و فروش ارزهای دیجیتال از زمانی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 عرضه شد، به طور فزاینده ای محبوب شده است.
 • اکنون ده‌ها صرافی آنلاین برای کمک به خرید و فروش ارزهای دیجیتال و همچنین تجارت ارزهای دیجیتال در برابر یکدیگر وجود دارد.
 • هزینه های معمولی شامل کمیسیون های معاملاتی پرداخت شده به صرافی ها، عرض اسپرد پیشنهاد و درخواست و هزینه انتقال وجه به/از حساب بانکی شما است.

چهار موردی که باید هنگام معامله در صرافی های ارزهای دیجیتال در نظر گرفت 

چهار نکته مهم وجود دارد که معامله گران هنگام خرید ارزهای دیجیتال باید در نظر بگیرند.

  1. اولاً، صرافی‌های ارزهای دیجیتال در اکثر حوزه‌های قضایی نظارتی ندارند. اکثر رگولاتورها در کشورهای سرتاسر جهان رویکردی ساده برای تنظیم ارزهای دیجیتال در برخی از بزرگترین بازارهای تجاری آن اتخاذ کرده‌اند. به عنوان مثال، صرافی‌های ارزهای دیجیتال توسط مجموعه‌ای از مقررات در ایالات متحده کنترل می‌شوند که یکی از بزرگترین بازارهای تجارت ارزهای دیجیتال است. برخی از انواع تجارت cryptocurrency به در چین، که برای تا آنجا که 90 درصد از تجارت به طور کلی تا به حساب تا قبل از آغاز سال 2017. ممنوع 1  وجود این، برخی مبادلات برجسته چینی هنوز عملیاتی هستند و به سادگی پایه به سیشل یا مالت از تغییر سرکوب دولت
  2. دوم، برنامه‌های کارمزد در صرافی‌های ارز دیجیتال برای تشویق تجارت مکرر در مبالغ تراکنش‌های بزرگ به ارزش هزاران دلار طراحی شده‌اند. کارمزدها اغلب با افزایش مقدار و دفعات معاملات کاهش می یابد. به این ترتیب، سفارش‌های کوچک و نادر در صرافی‌های ارز دیجیتال مقرون به صرفه نیستند. به عنوان مثال، برخی از صرافی ها برای معاملاتی به ارزش 10,000,000 دلار و بیشتر کارمزدی دریافت نمی کنند.
  1. سوم، صرافی ها تجارت با سکه را تشویق می کنند. معمولاً ارزهای فیات بسته به نحوه پرداخت، در صرافی ها هزینه واریز و برداشت را متحمل می شوند. اما خرید کریپتو با سکه های دیگر، در بیشتر موارد، رایگان است. در برخی موارد، ممکن است هزینه کمی برای راه اندازی یک کیف پول برای ارز دیجیتال مورد نیاز دریافت شود.
  2. چهارم، اکثر صرافی‌های معروف ارزهای دیجیتال به همه کوین‌ها دسترسی ندارند. اما، در بسیاری از موارد، معامله‌گران می‌توانند وجوهی را از یک کیف پول به کیف دیگر منتقل کنند و حساب‌های تجاری خود را با استفاده از ارزهای فیات یا ارزهای دیجیتال تامین کنند. به عنوان مثال، معامله گرانی که مایل به خرید Cardano (ADA) هستند، یک 15 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار، در حال حاضر نمی توانند این کار را مستقیماً در صرافی محبوب Coinbase انجام دهند. 2  با این حال، معامله گران می توانند پول بدون پشتوانه به خرید بیت کوین در Coinbase استفاده کنید. بایننس، صرافی دیگر، در حال حاضر به کاربران این امکان را می دهد که سکه ها را از کیف پول های دیگر وارد کنند. هنگامی که بیت کوین در حساب بایننس خود دارند، می توانند از آن برای خرید ADA لیست شده در صرافی استفاده کنند. انتقال بین چندین کیف پول در صرافی های مختلف هزینه های کمی را در هر انتها به همراه دارد.

در اینجا مقایسه مختصری از کارمزدهای معاملاتی بیت کوین در لیست فعلی محبوب ترین صرافی ها بر اساس حجم معاملات آورده شده است. این مقایسه هزینه های حاشیه و اهرم را در نظر نمی گیرد.

مطالب پیشنهادی  هش (Hash) چیست

هزینه خرید ارز دیجیتال در صرافی ها چقدر است؟

HCoin

HCoin مستقر در سیشل یکی از جدیدترین ورودی‌های حوزه تبادل ارزهای دیجیتال از ژانویه 2020 است. HCoin که در آگوست 2018 راه‌اندازی شد، به مشتریان این فرصت را می‌دهد تا با فهرستی از ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات از جمله بیت‌کوین، اتر، XRP، لایت‌کوین، بیت‌کوین معامله کنند. پول نقد، EOS، USDT، و HKDT، در میان بسیاری دیگر.

کارمزدهای HCoin به ارز پایه و حجم بستگی دارد و در نموداری در وب سایت صرافی فهرست شده است. 3  این شرکت به نظر نمی رسد به لیست هیچ هزینه برای تامین مالی یک حساب از طریق انتقال دارایی های دیجیتال از کیف پول دیگر، و نه آن روشن نیست که آیا هزینه های معامله تغییر بسته به اندازه از هر تجارت است.

بیت سکه

پلتفرم استونیایی Coinsbit بر امنیت و پیشنهادات نوآورانه ای مانند InvestBox تمرکز دارد، راهی کم هزینه و کم خطر برای سرمایه گذاران برای انجام تراکنش های اکتشافی شامل آلت کوین های جدید. 4  هنگامی که آن را هزینه می آید، Coinsbit به اتهام هزینه تخت 0.2٪ برای تجارت. صرافی همچنین دارای کارمزدهای متغیری برای واریز و برداشت، بسته به ارز دیجیتال، و با حداقل های متفاوت برای هر توکن است. از 11 ژانویه 2020، کارمزد واریز USD 0.8٪ و کارمزد برداشت USD 0.4٪ بود. برخی از ارزهای رمزنگاری شده برای سپرده گذاری رایگان هستند (به عنوان مثال ETH، ARK، ATB، و دیگران)، و برخی دیگر رایگان هستند.

علاوه بر این، حساب های جدید در ابتدا از برداشت منع می شوند. بعداً، حساب‌های اصلی محدودیت برداشت 500 دلار آمریکا یا معادل آن در هر دوره 24 ساعته دارند، در حالی که حساب‌های پیشرفته می‌توانند تا سقف 100000 دلار آمریکا یا معادل آن در یک بازه زمانی 24 ساعته برداشت کنند.

مطالب پیشنهادی  طریقه فروش ارز دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال

هزینه خرید ارز دیجیتال در صرافی ها چقدر است؟

بیت فارکس

سومین صرافی محبوب ارزهای دیجیتال از نظر حجم مبادلات، BitForex است، یک صرافی که دفتر مرکزی آن در سنگاپور است و در سیشل ثبت شده است. بیت فارکس مجموعه ای از گزینه های معاملاتی، از جمله معاملات حاشیه، مشتقات و موارد دیگر را ارائه می دهد. به این ترتیب، این صرافی نسبت به برخی از همتایان خود در این لیست، برنامه کارمزد پیچیده‌تری دارد.

برای معاملات لحظه ای ، بیت فارکس 0.1٪ برای فیدهای سازنده و گیرنده هزینه دریافت می کند. برای معاملات دائمی ، کارمزد سازنده 0.04٪ و کارمزد گیرنده 0.06٪ وجود دارد. نرخ‌های تخفیف‌دار برای حساب‌های بازارساز تخصصی روی پلتفرم موجود است. سپرده گذاری به بیت فارکس رایگان است، در حالی که برداشت ها بسته به ارز مربوطه متفاوت است. همچنین حداقل و حداکثر سطح برداشت ۲۴ ساعته مربوط به هر ارز دیجیتال است.

LBank

LBank علاوه بر اینکه یک صرافی رمزنگاری محبوب است، از نوآوری در فضای آلتکوین از طریق رویداد “LBK Voting Listing” خود نیز پشتیبانی می کند، که 8 پروژه جدید ارزهای دیجیتال را در مقابل یکدیگر قرار می دهد تا فرصتی برای لیست رایگان در LBank فراهم شود.

LBank یک کارمزد گیرنده 0.2٪ و یک کارمزد سازنده -0.05٪ دریافت می کند، به این معنی که سازندگان بخشی از کارمزد تجارت ایجاد شده را در تراکنش دریافت می کنند. ارزهای دیجیتال مختلف با نرخ‌های برداشت متفاوتی مرتبط هستند که در مقادیر ثابتی از خود آن ارزهای دیجیتال تعیین شده‌اند. به عنوان مثال، کاربری که بیت کوین را از LBank برداشت می کند، هزینه ثابتی معادل 0.0005 BTC دریافت می کند. همچنین حداقل های برداشت برای هر ارز دیجیتال وجود دارد که به عنوان مقادیر ثابت توکن مورد نظر نیز تعیین می شود. جالب اینجاست که LBank حداکثر برداشت را در یک دوره 24 ساعته نشان نمی دهد.

مطالب پیشنهادی  کسب درامد از بیت کوین با چند روش جدید

هزینه خرید ارز دیجیتال در صرافی ها چقدر است؟

P2PB2B

شامل یکی از گسترده ترین لیست های جفت های معاملاتی، با بیش از 700 ترکیب ممکن، P2PB2B به طور منظم حجم معاملات روزانه را نزدیک به 1 میلیارد دلار می بیند. مانند Coinsbit، P2PB2B یک کارمزد ثابت 0.2٪ برای معاملات دریافت می کند. کاربران می توانند اکثر ارزهای رمزنگاری شده از جمله BTC و ETH را به صورت رایگان واریز کنند. با این حال، بسته به روش واریز، هزینه ای معادل 4٪ یا 5٪ (با حداقل 5 دلار یا 10 دلار آمریکا) برای واریز دلار به یک حساب وجود دارد. P2PB2B همچنین حداقل واریز و برداشت را در بیشتر موارد تعیین می کند و بسته به ارز دیجیتال، هزینه برداشت متغیری را دریافت می کند. مانند LBank، هزینه‌های برداشت از توکنی به توکن دیگر متفاوت است، اما به عنوان مقادیر ثابتی از توکن‌ها ارزیابی می‌شوند. 8

دیدگاهتان را بنویسید