ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

 

ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

 

ارز رمزنگاری شده پول دیجیتال غیر متمرکز است که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است. به گفته CoinLore ، ممکن است با محبوب ترین نسخه ها ، بیت کوین و اتریوم آشنا باشید ، اما بیش از 5000 ارز رمزنگاری شده متفاوت در گردش است.

برای خرید کالاها و خدمات معمولی می توانید از رمزنگاری استفاده کنید ، اگرچه بسیاری از مردم مانند سایر دارایی ها مانند سهام یا فلزات گرانبها روی ارزهای رمزنگاری سرمایه گذاری می کنند. در حالی که ارز رمزنگاری شده دارای دارایی جدید و هیجان انگیز است ، خرید آن می تواند خطرناک باشد ، زیرا برای درک کامل نحوه عملکرد هر سیستم باید تحقیقات کافی انجام دهید.

ارز رمزنگاری شده چیست

ارز رمزنگاری شده یک وسیله مبادله دیجیتالی ، رمزنگاری شده و غیر متمرکز است. برخلاف دلار آمریکا یا یورو ، هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که ارزش یک ارز رمزنگاری شده را مدیریت و حفظ کند. در عوض ، این وظایف به طور گسترده بین کاربران یک ارز رمزنگاری شده از طریق اینترنت توزیع می شود.

بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده بود که اولین بار توسط ساتوشی ناکاموتو در مقاله ای در سال 2008 با عنوان ” بیت کوین: یک سیستم نقد الکترونیکی همتا به همتا ” به طور اصلی بیان شد. ناکاموتو این پروژه را “یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر اثبات رمزنگاری به جای اعتماد” توصیف کرد.

این اثبات رمزنگاری در قالب تراکنش هایی انجام می شود که در قالب برنامه ای به نام بلاک چین تأیید و ثبت می شوند.

بهترین مبادلات رمزنگاری 2021

بلاک چین چیست؟
بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده است که تراکنش ها را در کد ثبت می کند. در عمل ، این کمی شبیه چک چک است که در تعداد بیشماری کامپیوتر در سراسر جهان توزیع شده است. تراکنش ها در “بلوک” ثبت می شوند که سپس در یک “زنجیره” از معاملات ارزهای رمزنگاری شده قبلی به هم متصل می شوند.

بوچی اوکورو ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران صرافی ارزهای دیجیتال آفریقایی Quidax می گوید: “کتابی را تصور کنید که در آن همه چیزهایی را که روزانه هزینه می کنید بنویسید.” “هر صفحه شبیه یک بلاک است و کل کتاب ، گروهی از صفحات ، یک بلاک چین است.”

با استفاده از بلاک چین ، هرکسی که از ارز رمزنگاری شده استفاده می کند ، نسخه اختصاصی این کتاب را برای ایجاد یک رکورد یکپارچه معاملات دارد. نرم افزار هر تراکنش جدیدی را در صورت وقوع ثبت می کند و هر نسخه از بلاک چین همزمان با اطلاعات جدید به روز می شود و همه سوابق را یکسان و دقیق نگه می دارد.

برای جلوگیری از تقلب ، هر معامله با استفاده از یکی از دو روش اصلی اعتبار سنجی انجام می شود: اثبات کار یا اثبات سهام.

ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

اثبات کار در مقابل اثبات سهام

اثبات کار و اثبات سهام دو تکنیک مختلف اعتبارسنجی هستند که برای تأیید تراکنش ها قبل از اضافه شدن آنها به بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرد که به تأییدکنندگان با ارزهای رمزنگاری شده بیشتر پاداش می دهد. ارزهای رمزنگاری شده معمولاً از یا اثبات کار یا اثبات سهام برای تأیید تراکنش ها استفاده می کنند.

اثبات کار. سیمون اوکسنهام ، مدیر رسانه های اجتماعی در Xcoins.com می گوید: “اثبات کار یک روش برای تأیید معاملات در یک بلاک چین است که در آن یک الگوریتم یک مشکل ریاضی ارائه می دهد که رایانه ها برای حل آن تلاش می کنند.”

هر رایانه مشارکتی ، که غالباً به عنوان “معدنچی” شناخته می شود ، یک معمای ریاضی را حل می کند که به تأیید گروهی از تراکنش ها – که به آنها بلاک گفته می شود – کمک می کند و سپس آنها را به فهرست بلاک چین اضافه می کند. اولین رایانه ای که این کار را با موفقیت انجام داد ، به خاطر تلاش های خود مقدار کمی ارز رمزنگاری دریافت می کند.

این مسابقه برای حل معماهای بلاک چین می تواند به مقدار زیادی قدرت و برق کامپیوتر نیاز داشته باشد. در عمل ، این بدان معناست که ماینرها پس از در نظر گرفتن هزینه های قدرت و منابع محاسباتی ، به سختی می توانند از رمز ارزهایی که برای تأیید تراکنش ها دریافت می کنند ، شکست بخورند.

اثبات سهام. برای کاهش میزان قدرت لازم برای بررسی تراکنش ها ، برخی ارزهای رمزنگاری شده از روش تأیید سهام استفاده می کنند. با اثبات سهام ، تعداد تراکنش هایی که هر فرد می تواند تأیید کند به میزان ارزهای رمزنگاری شده ای که مایل به “سهم” هستند ، یا موقتاً در گاوصندوق عمومی ، برای شانس مشارکت در این فرآیند ، محدود می شود. اوکورو می گوید: “این تقریباً مانند وثیقه بانکی است.” هر شخصی که سهام رمزنگاری می کند واجد شرایط تأیید تراکنش ها است ، اما شانس انتخابی شما برای انجام این کار با مبلغ پیش رو افزایش می یابد.

آنتون آلتمنت ، مدیر عامل Osom Finance می گوید: “از آنجا که اثبات سهام ، معادله پرمصرف را حذف می کند ، بسیار کارآمدتر از اثبات کار است و زمان تأیید و تأیید سریعتر تراکنش ها را امکان پذیر می کند.”

اگر صاحب سهام (گاهی اوقات اعتبارسنج نامیده می شود) برای تأیید گروه جدیدی از معاملات انتخاب شود ، به آنها ارز دیجیتال تعلق می گیرد ، که به طور بالقوه در مجموع هزینه تراکنش ها از بلوک معاملات است. برای جلوگیری از کلاهبرداری ، اگر انتخاب شده اید و تراکنش های نامعتبر را تأیید کرده اید ، قسمتی از آنچه را که وعده داده اید ، از دست می دهید.

نقش اجماع در رمزنگاری

هم اثبات سهام و هم اثبات کار بر مکانیسم های اجماعی برای تأیید تراکنش ها متکی است. این بدان معناست که در حالی که هر یک از کاربران جداگانه برای تأیید تراکنش ها استفاده می کنند ، هر تراکنش تأیید شده باید توسط اکثر صاحبان دفتر بررسی و تأیید شود.

به عنوان مثال ، یک هکر نمی تواند دفتر کل بلاک چین را تغییر دهد مگر اینکه با موفقیت حداقل 51 درصد از دفترکل را به نسخه تقلبی خود برساند. میزان منابع لازم برای انجام این کار تقلب را بعید می کند.

ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

چگونه می توانید ارز رمزنگاری شده استخراج کنید؟

استخراج این است که چگونه واحدهای جدید ارز رمزنگاری شده به طور کلی در ازای تأیید تراکنش ها در جهان منتشر می شوند. در حالی که از نظر تئوری برای افراد معمولی امکان استخراج ارز رمزنگاری شده وجود دارد ، اما اثبات سیستم های کاری مانند بیت کوین به طور فزاینده ای دشوار است.

اسپنسر مونتگومری ، بنیانگذار Uinta Crypto Consulting می گوید: “با رشد شبکه بیت کوین ، پیچیده تر می شود و به قدرت پردازشی بیشتری نیاز است.” “قبلا مصرف کننده معمولی می توانست این کار را انجام دهد ، اما اکنون بسیار گران است. افراد زیادی هستند که تجهیزات و فناوری خود را برای رقابت بیشتر بهینه کرده اند. ”

و به یاد داشته باشید: اثبات ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد. تخمین زده می شود که 0.21 درصد از کل برق جهان به نیروگاه مزارع بیت کوین اختصاص می یابد. این تقریباً همان قدرتی است که سوئیس در یک سال استفاده می کند. تخمین زده می شود که اکثر استخراج کنندگان بیت کوین 60 تا 80 درصد از درآمد خود را از معدن برای تأمین هزینه های برق استفاده می کنند.

در حالی که برای افراد عادی غیرممکن است که رمزنگاری را با استخراج در سیستم اثبات کار به دست آورند ، مدل اثبات سهام نیاز به روش کمتری در محاسبات قدرتمند دارد زیرا اعتبارسنجها بر اساس میزان سهام خود به طور تصادفی انتخاب می شوند. با این حال ، برای مشارکت نیاز است که شما قبلاً صاحب یک ارز رمزنگاری شده باشید. (اگر رمزنگاری ندارید ، چیزی ندارید.)

ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

چگونه می توان از ارز رمزنگاری شده استفاده کرد؟

می توانید از ارزهای رمزنگاری شده برای خرید استفاده کنید ، اما هنوز این نوع پرداخت با پذیرش رایج نیست. تعداد انگشت شماری از خرده فروشان آنلاین مانند Overstock.com بیت کوین را می پذیرند ، اما از حد معمول دور است. هرچند ممکن است در آینده نزدیک این وضعیت تغییر کند. PayPal غول پرداخت به تازگی از راه اندازی سرویس جدیدی خبر داده است که به مشتریان امکان خرید ، نگهداری و فروش ارزهای رمزنگاری شده را از حساب های PayPal خود می دهد.

مونتگومری می گوید: “این بسیار بزرگ است.” “اگر PayPal به عنوان یک بانک در نظر گرفته شود ، آنها بیست و یکمین بانک بزرگ جهان خواهند بود و به همه کاربران خود دسترسی می دهند. آنها برای مردم ارسال رمز ارز خود را آسان می کنند. ”

تا زمانی که رمزنگاری به طور گسترده پذیرفته نشود ، می توانید با مبادله ارز رمزنگاری شده با کارت های هدیه محدودیت های فعلی را حل کنید. به عنوان مثال ، در eGifter ، می توانید از بیت کوین برای خرید کارت هدیه برای Dunkin Donuts ، Target ، Apple و سایر خرده فروشان و رستوران ها استفاده کنید. همچنین ممکن است بتوانید ارزهای رمزنگاری شده را برای خرید در کارت بانکی بارگذاری کنید. در ایالات متحده ، می توانید برای کارت BitPay ثبت نام کنید ، یک کارت نقدی که دارایی های رمزنگاری شده را برای خرید به دلار تبدیل می کند ، اما برای سفارش کارت و استفاده از آن برای برداشت دستگاه های خودپرداز ، هزینه هایی در نظر گرفته می شود.

همچنین ممکن است از رمزنگاری به عنوان گزینه سرمایه گذاری جایگزین خارج از سهام و اوراق قرضه استفاده کنید. دیوید زایلر ، متخصص ارزهای رمزنگاری شده و سردبیر سایت خبری مالی Money Morning می گوید: ” معروف ترین رمز ارز ، بیت کوین ، یک ارز امن و غیر متمرکز است که مانند طلا ذخیره شده است .” برخی حتی از آن به عنوان “طلای دیجیتال” یاد می کنند. ”

ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

نحوه استفاده از ارز رمزنگاری شده برای خریدهای مطمئن

استفاده از رمزنگاری برای خرید ایمن بستگی به آنچه می خواهید خریداری کنید دارد. اگر می خواهید ارز دیجیتال را در خرده فروشی خرج کنید که مستقیماً آن را قبول نمی کند ، می توانید از یک کارت نقدی رمز ارز ، مانند BitPay ، در ایالات متحده استفاده کنید.

اگر سعی می کنید به شخص یا خرده فروشی که ارز دیجیتال را می پذیرد بپردازید ، به کیف پول رمزنگاری شده نیاز دارید ، که یک برنامه نرم افزاری است که با بلاک چین تعامل دارد و به کاربران امکان ارسال و دریافت ارزهای رمزنگاری شده را می دهد.

برای انتقال پول از کیف پول خود ، می توانید کد QR گیرنده خود را اسکن کنید یا آدرس کیف پول آنها را به صورت دستی وارد کنید. برخی از خدمات با اجازه دادن به شما برای وارد کردن یک شماره تلفن یا انتخاب مخاطب از تلفن خود ، این کار را آسان تر می کنند. به خاطر داشته باشید که معاملات آنی نیستند ، زیرا باید با استفاده از اثبات کار یا اثبات سهام تأیید شوند. بسته به ارز رمزنگاری شده ، ممکن است بین 10 دقیقه تا دو ساعت طول بکشد.

این زمان تأخیر ، بخشی از آن چیزی است که معاملات رمزنگاری را ایمن می کند. “یک بازیگر بد که سعی می کند یک تراکنش را تغییر دهد” کلید نرم افزاری مناسب “نخواهد داشت ، به این معنی که شبکه تراکنش را رد می کند. این شبکه همچنین هزینه های مضاعف را کنترل کرده و از آن جلوگیری می کند. “زیلر می گوید.

ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

نحوه سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده

ارزهای رمزنگاری شده را می توان در شبکه های همتا به همتا و صرافی های ارزهای رمزپایه مانند Coinbase و Bitfinex خریداری کرد. با این حال ، مراقب هزینه ها باشید ، زیرا برخی از این مبادلات هزینه های هنگفتی را برای خریدهای کوچک رمزنگاری دریافت می کنند. به عنوان مثال ، Coinbase بسته به اندازه معامله شما ، 0.5 درصد از خرید شما بعلاوه هزینه ثابت 0.99 دلار تا 2.99 دلار دریافت می کند.

اما به خاطر داشته باشید که خرید ارزهای رمزنگاری شده کمی شبیه خرید سهام جداگانه است . از آنجا که تمام پول خود را در یک اوراق بهادار قرار می دهید ، بیشتر از آنکه آن را در صدها یا هزاران نفر تقسیم کنید ، مانند یک صندوق سرمایه گذاری مشترک یا صندوق قابل مبادله (ETF) ریسک می کنید . متأسفانه در حال حاضر وجوه رمزنگاری با کمبود مواجه است.

یک صندوق مشترک بیت کوین وجود دارد – Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ، اما در حال حاضر فقط برای سرمایه گذاران معتبر باز است ، به این معنی که بیشتر آمریکایی ها واجد شرایط خرید آن نیستند. هیچ بیت کوین یا رمزنگاری ETF وجود ندارد. با این حال ، ETF های بلاک چین وجود دارد.

اگر می خواهید در معرض بازار رمزنگاری قرار بگیرید ، ممکن است در سهام جداگانه شرکت های رمزنگاری سرمایه گذاری کنید. زیلر می گوید: “تا آنجا که به سهام رمزنگاری می پردازیم ، انتظار می رود Coinbase در 2021 IPO داشته باشد.” همچنین چند سهام استخراج بیت کوین مانند Hive Blockchain (HIVE) وجود دارد. اگر می خواهید با ریسک کمتری در معرض رمزارزها قرار بگیرید ، می توانید در شرکت های بزرگی که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند سرمایه گذاری کنید ، مانند IBM ، Bank of America و Microsoft. ”

ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

آیا باید روی ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنید؟

کارشناسان نظرات متفاوتی درباره سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده دارند. از آنجا که ارزهای دیجیتال یک سرمایه گذاری بسیار سوداگرانه هستند و امکان نوسان شدید قیمت را دارند ، برخی از مشاوران مالی به هیچ وجه سرمایه گذاری را به افراد توصیه نمی کنند.

به عنوان مثال ، در حالی که ارزش بیت کوین در سال گذشته تقریباً دو برابر شده و به قیمت بالای 18000 دلار در نوامبر 2020 رسیده است ، اما ارزش آن در همان سال نیز به شدت کاهش یافته است ، مانند زمانی که به ازای هر بیت کوین به زیر 5000 دلار رسید. با این حال ، حتی بالاترین سطح اخیر بیت کوین هنوز از قله آن در سال 2017 یعنی 20000 دلار به ازای هر بیت کوین کمتر است. همه اینها بدان معناست که ارزهای رمزنگاری شده بر خلاف اکثر ارزهای رایج ، بسیار ناپایدار هستند و مرتباً ارزش خود را تغییر می دهند.

به همین دلیل است که پیتر پالیون ، برنامه ریز مالی معتبر (CFP) در شرق نورویچ ، نیویورک ، معتقد است که پایبندی به ارزهایی که توسط دولت حمایت می شود ، مانند دلار آمریکا ، ایمن تر است.

پالیون می گوید: “اگر دلار آمریکا در ذخایر نقدی خود دارید ، می دانید که می توانید وام مسکن خود را پرداخت کنید ، می توانید قبض برق خود را پرداخت کنید.” وقتی به 12 ماه گذشته نگاه می کنید ، بیت کوین اساساً شبیه آخرین EKG من است و شاخص دلار آمریکا کم و بیش یک خط ثابت است. چیزی که 50 درصد کاهش می یابد ، جز برای حدس و گمان مناسب نیست. ”

گفته می شود ، برای مشتریانی که به طور خاص به ارزهای رمزنگاری شده علاقه مند هستند ، CFP یان هاروی به آنها کمک می کند تا مقداری پول به آن اختصاص دهند. هاروی می گوید: “وزن موجودی مجموعه مشتریان باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا احساس معنی داری داشته باشد در حالی که اگر سرمایه گذاری به صفر برسد ، برنامه بلند مدت آنها را منحرف نمی کند.”

در مورد میزان سرمایه گذاری ، هاروی با سرمایه گذاران صحبت می کند که اگر سرمایه گذاری به سمت جنوب برود ، چند درصد از پرتفوی آنها را از دست می دهند. او می گوید: “این می تواند 1 تا 5 درصد ، 10 درصد باشد.” “این بستگی به میزان آنها در حال حاضر و آنچه که واقعاً برای آنها در خطر است ، از دیدگاه ضرر دارد.”

دیدگاهتان را بنویسید