Posted on

ارز دیجیتال: آینده پول شما

ارز دیجیتال: آینده پول شما

 

ارز دیجیتال: آینده پول شما

ارز دیجیتال این توانایی را دارد که کاملاً فکر جامعه درباره پول را تغییر دهد. ظهور بیت کوین ، اتریوم و هزاران ارز رمزنگاری شده دیگر که فقط به شکل الکترونیکی وجود دارند ، بانک های مرکزی جهانی را وادار به تحقیق درباره چگونگی کارکرد ارزهای دیجیتال ملی کرده است.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال هر ارزی است که منحصراً به صورت الکترونیکی در دسترس باشد. نسخه های الکترونیکی ارز در حال حاضر بر سیستم های مالی اکثر کشورها غلبه دارد. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، واحد پول فیزیکی موجود در ایالات متحده تنها حدود یک دهم کل پول است . بقیه در سپرده های مختلف بانکی به شکل الکترونیکی نگهداری می شود.

آنچه ارز دیجیتال را از ارز الکترونیکی در حال حاضر در حساب های بانکی اکثر آمریکایی ها متمایز می کند این است که هرگز شکل فیزیکی به خود نمی گیرد. در حال حاضر ، می توانید به یک دستگاه خودپرداز مراجعه کرده و رکورد الکترونیکی موجودی ارز خود را به دلار فیزیکی تبدیل کنید. ارز دیجیتال اما هرگز شکل فیزیکی پیدا نمی کند. همیشه در یک شبکه رایانه ای باقی مانده و از طریق دیجیتال مبادله می شود.

به عنوان مثال ، به جای استفاده از اسکناس های فیزیکی دلار ، با انتقال ارز دیجیتال به خرده فروشان با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود خرید می کنید. از نظر عملکردی ، این ممکن است تفاوتی با نحوه برخورد شما با پول خود با استفاده از برنامه های پرداخت مانند Venmo ، Paypal یا Apple Pay نداشته باشد.

به دنبال راه اندازی موفقیت آمیز ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز مانند بیت کوین و اتریوم ، که ارزش آنها را ذخیره می کنند اما توسط هیچ مقام مرکزی کنترل نمی شوند ، دولت ها و بانک های مرکزی در سراسر جهان در حال تحقیق درباره امکان ایجاد ارزهای دیجیتالی خود هستند که به عنوان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی شناخته می شوند.

بهترین مبادلات رمزنگاری 2021

ما برای ارائه بهترین مبادلات رمزنگاری شده ، از پیشنهادات پیشرو در مبادله و انبوه داده ها استفاده کرده ایم.

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) چیست؟

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یک ارز دیجیتالی است که توسط بانک مرکزی یک کشور صادر و نظارت می شود. مانند بیت کوین به آن فکر کنید ، اما اگر بیت کوین توسط فدرال رزرو مدیریت می شد و از حمایت کامل دولت ایالات متحده برخوردار بود.

در حالی که هنوز هیچ بانک مرکزی ملی ارز دیجیتال خود را راه اندازی نکرده است ، حداقل 80٪ از بانکهای مرکزی در حال تحقیق درباره این فناوری هستند.

در ایالات متحده ، فدرال رزرو و MIT به طور مشترک از طریق پروژه همیلتون در حال تحقیق درباره CBDC هستند. پروژه همیلتون علاوه بر تعیین چگونگی کارکرد ارز دیجیتال در ایالات متحده و نوع سیستم های مورد نیاز برای تحقق آن ، قصد دارد مقاله تحقیقاتی را منتشر کند و برای هر کدی که می نویسد مجوز منبع باز ایجاد می کند تا دیگران بتوانند آن را بررسی کنند و با آن کار کن

مطالب پیشنهادی  هش هدف چیست؟

با وجود این تحقیقات ، اخیراً در شهادت قبل از کنگره ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو اظهار داشت که احتمال دلار دیجیتال با حمایت فدرال رزرو فعلاً دور از دسترس است.

استخراج ارز رمزنگاری شده چیست؟

CBDC چگونه کار می کند؟

در حالی که ممکن است CBDC آمریکایی در حال حاضر دور باشد ، جیم کانها ، معاون ارشد رئیس بانک مرکزی فدرال بوستون ، نحوه کارکرد CBDC یا دلار دیجیتال را به اشتراک گذاشت. Cunha گفت ، CBDC عملکردی مشابه وجه نقد واقعی دارد. “اگر من به شما CBDC دادم ، مثل اینكه پول فیزیكی را به شما تحویل دهم ، مثل یك اسكناس 100 دلاری. شما می توانید آن پول را در حساب خود داشته باشید و آن متعلق به شماست. نمی توانستم آن را پس بگیرم. ”

این تفاوت کلیدی در مقایسه با سایر اشکال پرداخت الکترونیکی امروز ، مانند انتقال ACH یا PayPal است. “اگر من از طریق PayPal برای شما پول بفرستم ، این فقط نویدبخش آینده پول است. مانده شما ممکن است وجوه را نشان دهد ، اما هنوز پول بین بانکها جابجا نشده است. ”

به همین دلیل ، معاملات قابل برگشت نیستند و معکوس شدن برای طرف مقابل امکان پذیر است. 60 روز وجود دارد که یک انتقال ACH به طور بالقوه قابل جبران نیست. با انتقال از طریق CBDC ، وجوه بلافاصله ارسال می شود و پس از آن طرف دیگر نمی تواند لغو کند.

یکی دیگر از مزایای کلیدی CBDC این است که می تواند به عنوان جریمه قانونی شناخته شود. این بدان معنی است که همه فعالان اقتصادی باید آن را برای اهداف قانونی بپذیرند. “شما می توانید مالیات خود را با آن پرداخت کنید. کسی که به او بدهکار است ، مانند بانک یا اشخاص ، به طور قانونی ملزم به گرفتن آن است. ”

این در تضاد با ارزهای دیجیتال دیگر است که در ایالات متحده مجاز قانونی نیستند. فقط فروشندگان خاصی رمزنگاری را مستقیماً قبول می کنند ، بنابراین ممکن است لازم باشد افراد قبل از انجام بیشتر معاملات ، رمز ارز خود را به دلار آمریکا تبدیل کنند . هنگامی که از رمزنگاری به عنوان روش پرداخت استفاده می کنید ، در حال حاضر یک رویداد مشمول مالیات نیز ایجاد می کنید ، این بدان معناست که هر بار با Bitcion یا Ether چیزی خریداری می کنید ، می توانید مالیات بر سود سرمایه خود را بدهکار باشید. این علاوه بر هر گونه مالیات فروش است. با استفاده از CBDC ، شما فقط مالیات قابل اعمال در فروش را مدیون هستید ، دقیقاً مانند استفاده از ارز فیزیکی.

ارزهای دیجیتال در سراسر جهان چگونه کار کرده اند؟

با وجود مزایای بالقوه CBDC ایالات متحده ، در حال حاضر همچنان یک مفهوم باقی مانده است. در سراسر جهان ، سایر کشورها در کنار ارزهای دیجیتال مانند پروژه دلار ماسه باهاما که هم اکنون در حال تولید است و یوان دیجیتال چین که یکی از بزرگترین برنامه های CBDC است و یک طرح آزمایشی را در سال 2014 راه اندازی کرد ، کمی جلوتر هستند.

“آنها در حال آزمایش یک خلبان در پنج شهر هستند. آنها میلیونها ارز از طریق قرعه کشی صادر کردند تا ثابت کنند که م worksثر است. ” افرادی که برنده قرعه کشی می شوند CBDC رایگان دریافت می کنند که می توانند آن را در فروشگاه های محلی که آن را قبول می کنند هزینه کنند.

مطالب پیشنهادی  Altcoins چیست و چه کاربردی دارد؟

اگرچه هنوز در مقیاس ملی نیست ، اما به محض اینکه پلتفرم چین آماده شود ، از طریق بانک ها و ارائه دهندگان تلفن همراه مانند Alipay گسترش می یابد. بانک های مرکزی چین و امارات همچنین در حال کار بر روی طرحی برای استفاده از بلاکچین و CBDC برای پرداخت های منطقه ای بین ملت ها هستند. اگر این پروژه ها موفقیت آمیز باشند ، می توانند انگیزه بیشتری برای ایجاد سایر CBDC برای سایر کشورها ایجاد کنند.

به دلیل این روندها ، لیلیا تسلر ، رئیس گروه فین تک و بلاکچین Sidley ، در مورد استفاده آینده ارزهای دیجیتال خوش بین است. “مطمئناً شاهد استقبال گسترده ارزهای دیجیتال خواهیم بود ، اما پیش بینی وضعیت آن دشوار است. CBDC ممکن است جایگزین نسخه کاغذی دلار آمریکا شود. در همان زمان ، جامعه ممکن است تمرکز خود را بر جریان اصلی ارز رمزنگاری غیرمتمرکز بگذارد. ”

مزایای ارز دیجیتال

  • پرداخت سریعتر با استفاده از ارز دیجیتال می توانید پرداخت ها را بسیار سریعتر از روش های فعلی ، مانند ACH یا انتقال وجه انجام دهید ، که تأیید معامله برای موسسات مالی ممکن است روزها طول بکشد.
  • نقل و انتقالات بین المللی کمتر گران. معاملات ارزی بین المللی بسیار گران است. برای جابجایی وجوه از یک کشور به کشور دیگر ، از افراد هزینه های بالایی گرفته می شود ، به ویژه هنگامی که این امر شامل تبدیل ارز باشد. اندرو کیگوئل ، مدیر عامل شرکت Tokens.com ، گفت: “دارایی های دیجیتال با سرعت بخشیدن و هزینه کمتری این بازاریابی را مختل می کنند.”
  • دسترسی 24/7. نقل و انتقال پول موجود معمولاً در آخر هفته ها و خارج از ساعات کاری معمول زمان بیشتری می برد زیرا بانک ها بسته هستند و نمی توانند معاملات را تأیید کنند. با ارز دیجیتال ، معاملات در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته با همان سرعت انجام می شوند.
  • پشتیبانی از افراد غیر بانکی و زیر بانک. طبق FDIC ، بیش از 7 میلیون خانوار آمریکایی حساب بانکی ندارند. آنها در آخر هزینه های پرهزینه ای را پرداخت می کنند تا فیش حقوقی خود را نقد کنند و از طریق حواله های نقدی یا حواله ها به دیگران پرداخت می کنند. اگر این کشور CBDC راه اندازی کند ، افراد بدون بانک می توانند به پول خود دسترسی داشته باشند و بدون پرداخت هزینه اضافی قبض خود را پرداخت کنند.
  • پرداخت های کارآمدتر دولت اگر دولت CBDC ایجاد کند ، می تواند پرداخت هایی مانند بازپرداخت مالیات ، مزایای کودک و مهرهای غذا را فوراً به مردم ارسال کند ، نه اینکه بخواهد برای آنها چک چک کند یا کارت های اعتباری پیش پرداخت را کشف کند .

معایب ارز دیجیتال

  • ارزهای زیادی برای حرکت در حال حاضر وجود دارد. محبوبیت فعلی ارز رمزنگاری شده در واقع یک نقطه ضعف است. وی گفت: “ارزهای دیجیتالی زیادی در بلاکچین های مختلف ایجاد شده است که همه محدودیت های خاص خود را دارند. برای تعیین اینکه کدام ارزهای دیجیتال برای موارد خاص استفاده مناسب است ، از جمله اینکه برخی برای مقیاس پذیرش گسترده طراحی شده اند ، زمان لازم است. “
  • تلاش می کند تا نحوه استفاده از آنها را بیاموزد. ارزهای دیجیتال برای یادگیری نحوه انجام کارهای اساسی ، مانند نحوه باز کردن کیف پول دیجیتال و ذخیره صحیح دارایی های دیجیتال ، به کار کاربر نیاز دارد. برای اینکه ارزهای دیجیتال به طور گسترده تری پذیرفته شوند ، سیستم باید ساده تر شود.
  • معاملات بلاکچین می تواند گران باشد. ارزهای رمزپایه از بلاکچین استفاده می کنند ، جایی که رایانه ها باید معادلات پیچیده ای را برای تأیید و ثبت معاملات حل کنند. این مقدار برق قابل توجهی را می گیرد و گران می شود زیرا معاملات بیشتری انجام می شود. این موارد احتمالاً برای CBDC وجود نخواهد داشت ، زیرا احتمالاً توسط بانک مرکزی کنترل می شود و نیازی به فرایندهای اجماع پیچیده نیست.
  • نوسانات زیادی در قیمت ارز دیجیتال. قیمت و ارزش ارز رمزنگاری شده می تواند به طور ناگهانی تغییر کند. Cunha معتقد است به همین دلیل است که مشاغل تمایلی به استفاده از آن به عنوان وسیله مبادله ندارند. “آیا به عنوان یک تجارت ، آیا می خواهم چیزی را که بی ثبات است بپذیرم؟ اگر یک هفته بیت کوین در دست داشته باشم و 20٪ ارزش آن را از دست بدهد ، چه می شود؟ ” با وجود CBDC ، ارزش مانند ارز کاغذی بسیار پایدارتر است و نمی تواند مانند این نوسان کند.
  • تهیه CBDC به زمان نیاز دارد و از دلار مالیات می گیرید. CBDC ایالات متحده هنوز فرضی است. اگر دولت تصمیم به ایجاد آن بگیرد ، هزینه های مربوط به توسعه آن وجود دارد.
مطالب پیشنهادی  راهنمایی خرید ارز دیجیتال از صرافی معتبر

ارز دیجیتال چگونه بر شما تأثیر می گذارد؟

اگر ایالات متحده ارز دیجیتال را تصویب کند ، به عنوان جایگزینی برای پول نقد کار می کند اما از طریق الکترونیکی بودن انتقال سریع پول ، از مزیت داخلی آن نیز برخوردار است. Cunha چند ایده در مورد وضعیت مصرف کنندگان دارد. “فرض ما این است که مانند پول نقد رایگان یا تقریباً رایگان خواهد بود. سایر بازیکنان بخش خصوصی ممکن است در بالای آن نوآوری کنند و احتمالاً هزینه هایی را اضافه کنند ، اما این باید بیشتر برنامه ریزی شود. ”

حتی اگر یک ارز دیجیتال الکترونیکی باشد ، باید به اندازه پول نقد در دسترس باشد. Cunha گفت: “هر کسی باید بتواند از آن استفاده کند ، نه فقط کسانی که دارای جدیدترین تلفن های هوشمند هستند” ، کارت های مبتنی بر تراشه ، سیستم های POS و حساب های وب را به عنوان راه های جایگزین برای دسترسی به CBDC پیشنهاد کرد. وی همچنین معتقد است که روشی برای انجام معاملات بصورت آفلاین لازم است توسعه یابد ، بنابراین دو نفر می توانند CBDC را مبادله کنند حتی اگر در یک شبکه سلول یا wifi نباشند.

Cunha اذعان می کند که کارهای زیادی برای انجام وجود دارد و به بسیاری از ورودی های صنعت نیز نیاز است ، اما ارزش سرمایه گذاری آن بسیار خوب است. وی گفت: “در حالی كه تصمیمی برای عبور از این تحقیق اتخاذ نشده است ، اما من واقعاً معتقدم كه CBDC باید به طور كامل بررسی شود و از پتانسیل بالایی برخوردار است.” “فقط به اینترنت و اینکه از روزهای ابتدایی تاکنون چقدر فاصله دارد فکر کنید. با CBDC ، امکانات بی پایان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

باز کردن چت