آیا می توانم با کارت اعتباری ارز دیجیتال بخرم؟

آیا می توانم با کارت اعتباری ارز دیجیتال بخرم؟

بیتکوین چیست و چگونه کار میکند

مانند طلا در دهه 1850 و سهام دات کام در دهه 1990، به نظر می رسد همه در تلاش هستند تا به ارزهای دیجیتال دست پیدا کنند. خرید کریپتوکارنسی با کارت اعتباری امکان پذیر است اما می تواند یک اقدام خطرناک باشد. دارندگان کارت می توانند از هر دو طرف تراکنش های مربوط به ارزهای دیجیتال و کارت های اعتباری انتظار کارمزد داشته باشند، به علاوه با احتمال از دست دادن سریع پول به دلیل نوسان ارزش ارز و نرخ های بهره بالا مواجه می شوند.

هنگام خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری مجاز است

بهتر است با یک صادرکننده کارت اعتباری چک کنید تا متوجه شوید که آیا به دارندگان کارت اجازه می‌دهد تا هر نوع ارز دیجیتال را خریداری کنند. امریکن اکسپرس در حال حاضر چنین تراکنش هایی را با چند شرط سخت مجاز می کند. بانک آمریکا اخیراً در سال 2020 لحن خود را تغییر داد، زمانی که یکی از کاربران Reddit تصویر نامه‌ای را که دریافت کرده بود به اشتراک گذاشت که در آن اظهار داشت خرید ارزهای دیجیتال به عنوان پیش پرداخت نقدی تلقی می‌شود. (توجه: شرایط بانک آمریکا در این مورد هنوز نامشخص است.)

دارندگان کریپتو علاوه بر بررسی مجدد با یک شرکت کارت اعتباری، باید به دنبال یک صرافی ارز دیجیتال باشند که مایل به پذیرش کارت های اعتباری برای سپرده گذاری یا خرید باشد. برخی فقط اجازه سپرده گذاری مستقیم از بانک ها، سپرده های نقدی یا خرید کارت نقدی را می دهند. Coinmama، CEX.io و Paxful همگی صرافی هایی هستند که در حال حاضر کارت اعتباری را می پذیرند.

همچنین محدودیت هایی در مورد اینکه چه نوع کارت های اعتباری توسط صرافی ها پذیرفته می شود وجود دارد. برخی از صرافی ها ممکن است فقط از کارت اعتباری ویزا یا مسترکارت استفاده کنند. به عنوان مثال، Paxful دارای فروشندگان مختلف بیت کوین از سراسر جهان است که در وب سایت صرافی به فروش می پردازند. این یکی از معدود صرافی هایی است که در حال حاضر کارت های اعتباری American Express را می پذیرد، اما پذیرش در صرافی نیز تا حد زیادی به فروشنده انتخاب شده بستگی دارد.

آیا می توانم با کارت اعتباری ارز دیجیتال بخرم؟

هنگام خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری مجاز نیست

شرکت‌های بزرگ کارت اعتباری ایالات متحده ممکن است به دارندگان کارت اجازه ندهند ارز دیجیتال را با کارت اعتباری خریداری کنند. به عنوان مثال، سیتی بانک، دارندگان کارت را از استفاده از کارت های اعتباری برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در سال 2018 به دلیل ترس از نوسانات و احتمال کلاهبرداری مسدود کرد. برخی از شرکت‌های کارت اعتباری حتی ممکن است در صورت تلاش یک دارنده کارت برای خرید رمزنگاری، کارمزد پیش پرداخت نقدی صادر کنند.

توجه داشته باشید که برخی از شرکت‌های بزرگ کارت اعتباری ایالات متحده اطلاعات موجود در وب‌سایت‌های خود را در مورد اینکه آیا به دارندگان کارت اجازه خرید ارزهای دیجیتال را می‌دهند یا نه آسان نمی‌کنند. بهتر است با شماره پشت کارت تماس بگیرید و با نماینده صحبت کنید. به طور واضح، مستقیم و مشخص بپرسید که آیا خرید کریپتو مجاز است یا خیر، و اگر چنین است، چه نوع هزینه هایی متحمل می شود.

برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند eToro و Coinbase، کارت‌های اعتباری را به عنوان پرداخت نمی‌پذیرند.

انواع هزینه هایی که دارندگان کارت می توانند انتظار داشته باشند

دارندگان کارت می توانند انتظار داشته باشند که هم به صرافی که ارز با آن خریداری می شود و هم به صادرکننده کارت اعتباری، هزینه پرداخت کنند. قبل از انجام هر گونه خرید با کارت اعتباری مجاز، قبل از پرداخت هزینه، در مورد هزینه دقیق هر خرید و اینکه چه سود پولی خواهد داشت (یا نمی شود) تحقیق کنید.

کارمزد مبادله ارزهای دیجیتال

صرافی ممکن است برای استفاده از کارت اعتباری برای خرید یا واریز رمز ارز، کارمزد کمیسیون و/یا هزینه خدمات دریافت کند. به عنوان مثال، CEX.io یک صرافی است که تعداد انگشت شماری از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را برای خرید ارائه می دهد. کاربران مجاز به خرید کریپتو با استفاده از کارت اعتباری Visa یا Mastercard هستند، اما دارندگان کارت ایالات متحده مشمول کارمزد 2.99٪ با حداقل خرید 20 دلار هستند.

بسته به صرافی، فروشندگان داخل صرافی نیز ممکن است بسته به عواملی مانند مکان فروشنده، میزان خرید و نوع کارت اعتباری مورد استفاده، هزینه هایی را برای خریداران تعیین کنند.

آیا می توانم با کارت اعتباری ارز دیجیتال بخرم؟

کارمزد شرکت کارت اعتباری

برخی از شرکت‌های کارت اعتباری که به دارندگان کارت اجازه می‌دهند خریدهای رمزنگاری شده را انجام دهند، این خریدها را به عنوان پیش پرداخت نقدی در نظر می‌گیرند (پیش‌های نقدی معمولاً به زمانی اشاره دارد که دارنده کارت از کارت اعتباری برای برداشت پول از دستگاه خودپرداز استفاده می‌کند). این چند معایب دارد.

بیایید از اصطلاحات رایج کارت به عنوان نمونه ای برای انواع هزینه هایی که دارنده کارت متحمل می شود استفاده کنیم:

  • کارمزد پیش پرداخت نقدی: برخی از کارت ها خرید ارز دیجیتال را به عنوان پیش پرداخت نقدی تلقی می کنند. این بدان معناست که هر خرید ارز دیجیتال مشمول یک پیش پرداخت نقدی است. هزینه معمولی 10 دلار یا 5٪ (هر کدام بیشتر باشد) دریافت می شود. این هزینه ها علاوه بر هزینه هایی است که فروشنده یا صرافی دریافت می کند.
  • نرخ سود پیش پرداخت نقدی: بیشتر کارت ها نرخ درصدی سالانه (APR) بالاتری برای پیش پرداخت های نقدی دارند – بیش از 25٪. این یک علاقه متغیر است که با بازار تغییر می کند. سود از روز خرید شروع به تعلق می‌گیرد و تا زمان پرداخت اعتبار ادامه می‌یابد. در مقام مقایسه، دارندگان کارت تا 25 روز فرصت دارند تا هزینه معمولی کارت اعتباری را قبل از تعلق هر گونه سود پرداخت کنند.
  • اعتباری برای پاداش یا پاداش وجود ندارد: اعتباری که برای خرید رمزنگاری (و در نتیجه ایجاد پیش پرداخت نقدی) استفاده می‌شود، معمولاً واجد شرایط هیچ گونه پاداش خرید یا هزینه‌هایی نیست که معمولاً برای پاداش ثبت نام اعمال می‌شود.
  • محدودیت های اعتباری کمتر: پیش پرداخت های نقدی اغلب دارای محدودیت اعتباری کمتری نسبت به سقف اعتبار کلی دارنده کارت است که برای خود کارت اعمال می شود. دارندگان کارتی که امیدوارند خریدهای ارزهای دیجیتال بزرگ انجام دهند ممکن است با شرایط و محدودیت‌های پیش پرداخت نقدی محدود شوند.

سایر خطرات کارت اعتباری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • کارمزد تراکنش خارجی: در صورتی که فروشنده از کشور دیگری باشد و کارت اعتباری برای تراکنش‌های خارجی از هزینه‌های شارژ استفاده کرده باشد، ممکن است برای هر خرید کریپتو کارمزد تراکنش خارجی اعمال شود.
  • ریسک بالا برای کلاهبرداری: اگر فروشنده به درستی بررسی نشود و دارنده کارت اطلاعات ارزشمندی مانند نام و شماره کارت اعتباری را ارائه دهد، پتانسیل کلاهبرداری زیادی وجود دارد.
  • ریسک سرمایه گذاری بالا: سرمایه گذاری در کریپتو با استفاده از اعتبار می تواند منجر به بدهی جدی شود. دارندگان کارت می توانند به سرعت کارمزدها و سودی را دریافت کنند که ممکن است بعداً نتوانند آن را بازپرداخت کنند، می توانند به طور چشمگیری نرخ استفاده از اعتبار را افزایش دهند یا ارزش سرمایه گذاری خود را به دلیل بازار بی ثبات کریپتو از دست بدهند.

آیا می توانم با کارت اعتباری ارز دیجیتال بخرم؟

راه های دیگر برای خرید کریپتو با استفاده از کارت های اعتباری

همانطور که بازار ارزهای دیجیتال تکامل می یابد، بازار مالی استاندارد نیز تغییر می کند. تعدادی از صادرکنندگان کارت اعتباری نوپا وجود دارند که بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان پاداش یا پاداش ارائه می کنند. به عنوان مثال، BlockFi، یک شرکت کارت کارت جوان، 1.5٪ پاداش بیت کوین را برای هر خرید انجام می دهد. آنها همچنین دارای جوایز خوشامدگویی بیت کوین و جوایز بیشتری از تجارت و ارجاع مشتری هستند.

خط پایین

استفاده از کارت اعتباری برای خرید ارز دیجیتال برای بیشتر افراد منطقی نیست. دارندگان کارت باید قبل از تصمیم به خرید ارز دیجیتال با استفاده از روشی که شامل کارت اعتباری است، معایب عمده را در نظر بگیرند. خرید کریپتو اغلب با استفاده از سپرده های مستقیم، کارت های نقدی یا حواله های سیمی به بهترین شکل انجام می شود.

خرید کارت اعتباری اغلب با کارمزدهای بالایی همراه است که ارزش یک سرمایه گذاری خوب را کاهش می دهد یا بازدهی قابل توجهی را کاهش می دهد. دارندگان کارت همچنین با خطر زیادی مواجه هستند که خود را در بدهی های عمیق فرو ببرند که بیرون آمدن از آن دشوار است. برای کسانی که اصرار به استفاده از کارت اعتباری دارند، توصیه می کنیم با یک نماینده کارت اعتباری تماس بگیرند تا در مورد پیامدهای آن با صادرکننده کارت اعتباری خاص صحبت کنند و به دنبال یک صرافی ارز دیجیتال با بهترین نرخ های کارت اعتباری باشند.

دیدگاهتان را بنویسید