هنگامی که استخراج ارز دیجیتال را درک کردید و تصمیم گرفتید آن را امتحان کنید، ممکن است به یک استخر ماینینگ بپیوندید زیرا به احتمال زیاد برای کار خود پاداش دریافت خواهید کرد. با این حال، انتخاب یک استخر استخراج می‌تواند چالش برانگیز باشد—چندین سوال برای انتخاب وجود دارد و چندین سوال برای پاسخ دادن وجود دارد.

دریابید که در استخر ماینینگ به دنبال چه چیزی باشید و چگونه تصمیم بگیرید که به کدام یک ملحق شوید.

کلمات کلیدی

  • ممکن است برای رقابت در استخر استخراج نیاز به خرید تجهیزات تخصصی و گران قیمت داشته باشید.
  • برای استخرهای ماینینگ بسیار مهم است که در وظایف کاری منصفانه عمل کنند و در عملیات خود شفاف باشند.
  • طرح های پرداخت و کارمزد ضروری هستند زیرا می توانند به سود شما کمک کنند.
  • هش ریت استخر ماینینگ ترکیبی از اندازه آن مهمتر است، اما اندازه استخر نیز به شما کمک می کند تا میزان قابل اعتماد بودن آن را بسنجید.

تجهیزات استخر معدن خود را انتخاب کنید

در صورت توانایی، می‌توانید ارز دیجیتال را در دستگاه‌های مختلف استخراج کنید. اکثر برنامه های ماینینگ به واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا واحد پردازش مرکزی (CPU) نیاز دارند. با این حال، استخراج GPU و CPU به دلیل افزایش زمان و مصرف انرژی که برای استخراج یک سکه صرف می شود، مانند گذشته سودآور نیست.

بهتر است از یک ریگ ماینینگ استفاده کنید که به طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتال به نام مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) طراحی شده است. شما همچنین می توانید رایانه های چند GPU را به طور خاص برای ماینینگ بسازید، اما هنوز هم قدرت محاسباتی بسیار پایین تری نسبت به ASIC دارند.

چندین ASIC برای خرید از خرده فروشان آنلاین موجود است. هنگام انتخاب یک ASIC، درک میزان هش یا نرخی که ASIC می تواند کار ماینینگ را با آن انجام دهد، بسیار مهم است. هرچه هش ریت بالاتر باشد، سریع‌تر ماین را انجام می‌دهید – اما پیشاپیش هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. نکته دیگر مصرف انرژی است.

به عنوان مثال، Goldshell KD5 ASIC دارای هش 18 Th/s (تراهش در ثانیه) است اما دارای برچسب قیمتی نزدیک به 65000 دلار است و به طور میانگین حدود 200 دلار برق در ماه مصرف می کند. یک مدل قدیمی‌تر، Goldshell KD2 ASIC، دارای هش 6 Th/s است و فقط 71 دلار در ماه مصرف می‌کند – قیمت آن حدود 27000 دلار است. 2

مدل قدیمی‌تر «ارزان‌تر» است، اما به سختی می‌توانید با ماینرهایی که ریگ‌های قوی‌تری دارند همراه شوید.

همچنین باید مطمئن شوید که حداقل سرعت اتصال شبکه به سرور استخر را دارید. علاوه بر این، خنک کردن اتاقی که ماینر شما در آن است، صورت حساب خنک کننده شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد زیرا باعث تولید گرما می شود.

آنچه در مورد آلت کوینها باید بدانید

 

اطمینان حاصل کنید که استخر معدن شفاف است

اپراتور استخر معدن باید برای اطمینان از شفافیت و قابل اعتماد بودن در بین اعضای استخر منصفانه عمل کند. به عنوان مثال، باید بررسی کنید که آیا نرخ هش کل اعلام شده در سطح استخر درست به نظر می رسد یا خیر. همچنین باید به دنبال نشانه‌هایی باشید که نشان می‌دهد اپراتورهای استخر از طرح‌های پرداخت کمتری استفاده می‌کنند می‌خواهید مطمئن شوید که استخراج ارزش وقت شما را نیز دارد.

اگر استخرهای ماینینگ مورد نظر شما داشبورد بلادرنگی ندارند که شفافیت را به ارمغان می آورد، ممکن است استخر دیگری را در نظر بگیرید.

 

طرح پرداخت استخر را مرور کنید

اگر دستگاه‌های ماینینگ سخت‌افزاری پایین‌تری دارید، باید از استخرهایی با آستانه‌های بالاتر برای پرداخت اجتناب کنید. خروجی محاسباتی کمتری خواهید داشت که منجر به درآمد کمتر خواهد شد.

بسیاری از استخرها از روش های پرداخت به ازای سهم (PPS) یا پرداخت به ازای آخرین n سهم (PPLNS) برای طرح های پرداخت خود استفاده می کنند. اگر استخر از PPS استفاده می کند، مبلغ ثابتی به ازای هر سهم ارسال شده از کار دریافت می کنید. به طور کلی، زمانی که سهم شما ارسال می شود، به شما پرداخت می شود.

PPLNS با استفاده از یک سیستم وزنی به ماینرها پول می پردازد—هنگامی که یک بلوک استخراج می شود پول پول پرداخت می شود و یک سکه به استخر پاداش داده می شود. تعداد سهامی که ارسال کرده اید بر تعداد کل سهام ارسال شده توسط استخر تقسیم می شود که در پاداش بلوک ضرب می شود پاداش ارز دیجیتال برای ایجاد یک بلوک جدید در بلاک چین.سایر روش‌های پرداخت، پرداخت کامل به ازای هر سهم (FPPS) است که کارمزد تراکنش را به محاسبه اضافه می‌کند. پرداخت به ازای آخرین n گروه (PPLNG). چندین مورد دیگر نیز وجود دارد، اما PPS و PPLNS رایج ترین آنها هستند.

 

به دنبال پایداری استخر معدن باشید

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید قبل از پیوستن به یک استخر در نظر گرفت، ارزیابی پایداری آن است. ثبات به این اشاره دارد که آیا استخر دچار خرابی هایی می شود که بر توانایی استخراج و سود شما تأثیر می گذارد. به طور کلی، شما باید اطلاعاتی در مورد تاریخچه استخر پیدا کنید، مانند:

  • آیا استخر یک اتصال امن مانند VPN ارائه می دهد یا فقط از یک اتصال باز استفاده می کند؟
  • آیا در برابر حملات DDoS (که با افزایش فعالیت ادغام رایج است) آسیب پذیر است؟
  • آیا استخر ماینینگ در برابر هرگونه حمله مقاومت کرده و دفع کرده است؟
  • آیا استخر خرابی طولانی مدتی را تجربه کرده است؟

بسیاری از استخرها دارای صفحات پشتیبانی هستند که در آن می‌توانید بحث‌ها، نکات و اطلاعیه‌هایی را بیابید که می‌توانند شما را به مسائل پایداری در گذشته راهنمایی کنند. 3

می‌توانید منابع اینترنتی دیگر را برای گزارش‌های خرابی استخر جستجو کنید، اما ممکن است همیشه قابل اعتماد نباشند. ارزهای دیجیتال هنوز به اندازه کافی جدید هستند که پیدا کردن منابع معتبر و قابل اعتماد دشوار است.

صفرتا صد استخراج بیت کوین رایگان

 

هزینه های استخر را بررسی کنید

تقریباً همه استخرها نیاز به هزینه دارند، اما برخی از آنها به گونه ای طراحی شده اند که بدون آنها کار کنند. برای مثال، قدیمی‌ترین استخر ماینینگ که هنوز در حال کار است، SlushPool است آنها برای پرداخت‌های کمتر از 0.01 بیت‌کوین، 2% از پاداش شما را کارمزد می‌گیرند. 4 P2Pool یکی دیگر از قدیمی‌ترین استخرهای باقیمانده است—هیچ هزینه‌ای ندارد، اما قدرت هش آن ممکن است پایین‌تر باشد زیرا کاملاً یک استخر استخراج همتا به همتا است بدون اینکه مزرعه ماینینگ به عنوان ماینر مرکزی کار کند.

 

اندازه و قدرت استخر معدن را وزن کنید

در یک استخر استخراج، تعداد سکه های استخراج شده در یک دوره متناسب با قدرت محاسباتی استخر است. به طور کلی، هر چه یک استخر شرکت کنندگان بیشتری داشته باشد، زمان کمتری برای استخراج نیاز دارد اندازه استخر می تواند با زمان محاسباتی کم و بیش برابر باشد.

استخر کوچکی از آخرین ماینرهای ASIC می تواند از مجموعه بزرگ تجهیزات قدیمی یا کندتر بهتر عمل کند. هش ریت ترکیبی استخر ماینینگ چیزی است که تعیین می کند کدام استخر بهتر عمل می کند.

استخرهای بزرگتر به دلیل قدرت محاسباتی بزرگتر، احتمال بیشتری برای ایجاد بلوک دارند، در حالی که استخرهای کوچکتر معمولاً زمان بیشتری نیاز دارند. اندازه یک استخر استخراج نیز می تواند تا حدی نشان دهنده قابل اعتماد بودن آن باشد. به عنوان مثال، بسیاری از ماینرهای فعال در یک استخر پیشنهاد می کنند که استخر و مدیریت آن قابل اعتماد هستند.

 

استخر معدن خود را انتخاب کنید

هنگامی که ویژگی استخرهای استخراج مختلف را سنجیدید، باید به راحتی یکی از استخرهای ماینینگ را انتخاب کنید که برای شما مناسب است – و بودجه شما. توجه به این نکته مهم است که اگر رایانه شخصی خود دارای یک پردازنده گرافیکی سازگار باشد، می‌توانید به استخر استخراج بپیوندید، اما سود آن بسیار کندتر خواهد بود. اگر فقط به دنبال چند دلار در ماه برای خرج کردن هستید، استخراج GPU روش قابل قبولی برای استفاده از تجهیزاتی است که از قبل برای جوایز کوچک در اختیار دارید و اگر استخر خود را با دقت انتخاب کنید، یک استخر استخراج می تواند به شما در افزایش این پاداش ها کمک کند.

جدیدترین راههای استخراج بیتکوین رایگان

 

آیا هر کسی می تواند به یک استخر معدن بپیوندد؟

هر کسی که تجهیزات و تمایل به استخراج ارز دیجیتال را داشته باشد، می تواند به یک استخر استخراج بپیوندد.

 

چگونه می توانم به استخر معدن خود بپیوندم؟

استخر خود را بر اساس معیارهای خود انتخاب کنید و آدرس لایه را در نرم افزار خود اضافه کنید. سپس، کیف پول خود را متصل کنید، مشتری خود را پیکربندی کنید و استخراج را شروع کنید.

 

آیا می توانم بیت کوین را بدون پیوستن به یک استخر استخراج کنم؟

بله، تو میتونی. با این حال، پیوستن به یک استخر راه بسیار سودآورتری برای استخراج بیت کوین است، به خصوص که سختی آن با هر سکه اعطایی افزایش می یابد. برای رقابتی بودن، بهتر است به یک استخر بپیوندید، مگر اینکه منابع لازم برای ایجاد خود یا خرید چندین ماینر ASIC پیشرفته را داشته باشید.