Posted on

مقایسه ارز دیجیتال بیتکوین و ریپل

مقایسه ارز دیجیتال بیتکوین و ریپل

 

اموزش بهترین راههای استخراج بیتکوین 

Ripple’s XRP و Bitcoin هر دو ارز رمزپایه ای هستند – جایگزین رقمی برای ارزهای صادرشده توسط دولت ها – اما تفاوت های عمده ای بین آنها وجود دارد. آنها از نظر هدف اصلی ، نحوه ایجاد و هزینه و زمان انجام معامله با استفاده از آنها متفاوت است.

XRP ارزی است که اکنون در درجه اول توسط Ripple برای تسهیل پرداخت بین بانک ها با ارزهای مختلف صادر شده توسط دولت استفاده می شود. در سال 2011 ، سه مهندس به نام های دیوید شوارتز ، جد مک کالیب و آرتور بریتو تلاش کردند تا جایگزینی برای بیت کوین ایجاد کنند که برای تولید به انرژی کمتری نیاز دارد – به صورت قدرت محاسباتی – و استفاده از آن برای پرداخت آسان تر است.

مهندسان یک دفتر توزیع شده ایجاد کردند – یک پایگاه داده که در بین بسیاری از شرکت کنندگان در مکان های مختلف که باید در مورد اعتبار معاملات اتفاق نظر ایجاد کنند – به اشتراک گذاشته شده است که XRP Ledger نامیده می شود. این دفتر توزیع شده دارای یک کد منبع باز است و برای ایجاد دارایی های دیجیتالی مورد استفاده مهندسان ripples قرار گرفت و بعداً به XRP تغییر نام دادند. به همراه کریس لارسن ، شوارتز ، مک کالب و بریتو شرکتی را تاسیس کردند که اکنون Ripple نام دارد و 80٪ از 100 میلیارد XRP دفتر ارائه شده به آن تعلق می گیرد.

 

Ripple از XRP Ledger و XRP برای پرداخت های ارزی برای مشتریان صنعت مالی که از سیستم RippleNet آن استفاده می کنند استفاده می کند.

ریپل کار خود را با 80 میلیارد XRP آغاز کرد. 1  این شرکت 55 میلیارد XRP را در یک سری معاملات قرار داده و ممکن است ماهیانه 1 میلیارد دلار آزاد کند. 2

بیت کوین در سال 2009 توسط شخص یا افرادی با نام مستعار Satoshi Nakamoto ایجاد شد. بیت کوین اولین ارز رمزپایه غیرمتمرکز موفق در نسل خود و اولین باری است که از یک نوع بلاکچین دفتر توزیع شده استفاده می کند.

در یک بلاکچین ، سوابق جدیدی از معاملات در مجموعه اطلاعاتی که به صورت زنجیره ای بهم پیوسته اند اضافه می شود. هر بلوک جدید شامل یک کد مختصر است که آن را به کد قبلی پیوند می دهد. اگر کسی بخواهد یک بلوک را تغییر دهد ، باید دیگری را که قبل از آن است تغییر دهد. و اگر آنها می خواستند آن مورد بعدی را تغییر دهند ، مجبور به تغییر مورد قبلی می شوند. و غیره

مطالب پیشنهادی  مزایا و معایب تجارت فارکس با بیت کوین

مانند XRP Ledger ، دفتر بلاکچین بیت کوین به چندین شرکت کننده متکی است که همگی برای کمک به حفظ امنیت آن به اطلاعات یکسان دسترسی دارند. این امر باعث می شود اعتبار نیافته و متمرکز به یک مقام – مانند دولت فدرال – شود.

بیت کوین در فرآیندی به نام استخراج به عنوان پاداشی برای وام دادن قدرت محاسبات به وظیفه تأیید معاملات ایجاد می شود. هنگامی که یک سری از معاملات اخیر تأیید شد ، به طور دائمی به عنوان یک بلوک در زنجیره اضافه می شوند و ماینر موفقی که این بلوک را ایجاد کرده با 6.25 بیت کوین پاداش می گیرد.

چگونه ارز دیجیتال بخریم

XRP

 • کد ارز: XRP
 • قیمت از 9 اکتبر 2020: 0.2566 دلار
 • حجم معاملات در 9 اکتبر 2020: 18،703،730 دلار
 • پرداخت بین بانکها با ارزهای مختلف مورد حمایت دولت را تسهیل می کند. مانند سایر ارزها و ارزهای رمزپایه ، ممکن است به عنوان یک سرمایه گذاری سوداگرانه معامله شود.
 • XRP Ledger همزمان 100 میلیارد XRP ایجاد کرد.
 • XRP شامل 1 میلیون قطره ، تنها زیر واحد پول است.

بیت کوین

 • کد ارز: XBT یا BTC
 • قیمت از 9 اکتبر 2020: 11341 دلار
 • حجم معاملات در 9 اکتبر 2020: 220،623،590 دلار
 • یک ارز جایگزین و غیرمتمرکز برای خرید فراهم می کند. مانند سایر ارزها و ارزهای رمزپایه ، ممکن است به عنوان یک سرمایه گذاری سوداگرانه معامله شود.
 • در نهایت با تشکیل بلوک های جدید در بلاکچین ، بیست و یک میلیون بیت کوین ایجاد می شود.
 • بیت کوین از 1000 میلی بیت یا میلی بیت کوین ، 1 میلیون میکروبیت یا میکرو بیت کوین و 100 میلیون ساتوشی تشکیل شده است که کوچکترین بخش بیت کوین است که می تواند در بلاکچین ثبت شود.

ارزش XRP و بیت کوین

از 9 اکتبر سال 2020 ، ارزش یک بیت کوین بسیار بالاتر از XRP منفرد بود: 11341 دلار در مقایسه با حدود 25 سنت.

قیمت بالای XRP در همه زمان ها بسته به منبع قیمت گذاری متفاوت است ، اما طبق گزارش رسانه های مختلف ، این قیمت در اوایل ژانویه 2018 بیش از 3 دلار بود. Coindesk می گوید بالاترین قیمت XRP 3.40 دلار است اما تاریخ آن را ارائه نمی دهد.

Coindesk می گوید بالاترین قیمت بیت کوین 19،665.39 دلار بود ، آن هم بدون ارائه تاریخ. گزارش های رسانه ای می گویند که اوج قیمت در اواسط دسامبر 2017 به دست آمد. در اوایل فوریه 2018 ، قیمت به حدود 6000 دلار کاهش یافته بود. 

مطالب پیشنهادی  بهترین ماینرهای استخراج بیت کوین در سال2021

مقررات ارز رمزنگاری شده

دولت فدرال نظارت کمی از فراهم تجارت نقطه (به معنی تجارت در زمان واقعی، به عنوان مخالف معاملات آتی ) از سری ومخفی. با این حال ، دولت های ایالتی و بخشهایی از دولت فدرال در تنظیم ارزهای مجازی – از جمله بیت کوین و XRP – و محاکمه کسانی که مظنون به کلاهبرداری مربوط به ارزهای مجازی هستند ، نقش دارند.

ناظران بانک های ایالتی وظیفه نظارت بر مبادلات ارزی ارزهای رمزنگاری شده را بر اساس قوانین مربوط به انتقال پول در ایالت های مختلف دارند. سرویس درآمد داخلی از بازرگانان ارزهای مجازی خواسته است مالیات بر سود سرمایه حاصل از خرید و فروش ارزهای رمزپایه پرداخت کنند. شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری ، معاملات ارزهای مجازی را برای نشانه های پولشویی کنترل می کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بیشترین پیشنهادات اولیه سکه – معادل ارز عرضه اولیه سهام – را به ثبت می رساند و SEC صادرکنندگان ثبت نشده ارزهای رمزپایه جدید را تحت تعقیب قرار داده است.و کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) شرکت ها و افراد را به دلیل ارائه نادرست خطرات ارزهای رمزپایه و دستکاری ارزش آنها تحت پیگرد قانونی قرار داده است.

CFTC می گوید اگر شخصی ارز مجازی شما را بدزدد ، ممكن است متوسل نشوید و هشدار می دهد كه سیستم عامل های معاملات ارزهای رمزپایه ممكن است از ضمانت هایی در برابر دستكاری در بازار و سایر وسایل محافظت از بازرگانان برخوردار نباشند.

معاملات XRP

پرداختهایی که با استفاده از XRP انجام می شود می تواند در عرض 3-5 ثانیه انجام شود ، در حالی که پرداختی که با استفاده از بیت کوین انجام می شود به طور متوسط ​​9.2 دقیقه طول می کشد.

متوسط ​​کارمزد معامله XRP در 9 اکتبر 2020 ، 295 قطره بود و کل هزینه ها 224.996033 XRP بود. در آن روز 759،558 معامله XRP انجام شد.

هر بار که معامله XRP انجام می شود ، تعداد کمی از قطره ها از بین می روند. برای دفاع از XRP Ledger در برابر حملات ناخواسته یا انکار سرویس ، با افزایش بار روی دفتر ، هزینه معامله افزایش می یابد.

متوسط ​​کارمزد معاملات بیت کوین در همان روز 3.429 دلار بود ، در حالی که متوسط ​​هزینه کل معاملات 37.01 دلار یا 0.0033 BTC بود. در آن روز 329،634 معامله بیت کوین انجام شد.

مطالب پیشنهادی  علتهای شکست معامله گران در بیتکوین

علاوه بر بیت کوین های استخراج شده با تکمیل یک بلاک ، ماینر هرگونه هزینه مربوط به معاملات مورد تأیید را دریافت می کند.

آلت کوین ها چیست؟

نحوه خرید XRP

هر دو XRP و Bitcoin در صرافی های رمزنگاری معامله می شوند . شما باید با صرافی یک حساب کاربری ایجاد کنید و اسنادی را برای تأیید هویت خود ارائه دهید.

برخی از مبادلات ممکن است شما را قادر به معامله XRP با ارزهای خاص و ارزهای رمزپایه نکنند. هنگام انتخاب صرافی ، اطمینان حاصل کنید که خدمات دقیق مورد نظر شما را ارائه می دهد.

برای تجارت و استفاده از XRP ، به کیف پول نیاز دارید که ابزار دسترسی شما به دارایی های شما را در خود ذخیره کند. این کیف پول حاوی یک کلید رمزنگاری است که داده ها را رمزگذاری و رمزگشایی می کند و سرقت ارزهای شما را برای سارقان دشوار می کند.

بسیاری از معامله گران از کیف پول های سخت افزاری استفاده می کنند که شما فقط در صورت لزوم به رایانه متصل می کنید. کیف پول های نرم افزاری از امنیت کمتری برخوردار هستند زیرا معمولاً همیشه و همیشه به اینترنت متصل هستند.

خط پایین

Ripple’s XRP و Bitcoin هر دو ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که مانند ارزهای صادرشده توسط دولت قابل معامله هستند. همچنین می توانید از هر دو کالا برای خرید کالا و خدمات استفاده کنید ، هرچند تعداد شرکت هایی که آنها را برای پرداخت می پذیرند محدود است.

Ripple ، شرکتی که اکثریت قریب به اتفاق XRP را در اختیار دارد ، از ارز رمزنگاری شده برای معاملات بین بانک ها با استفاده از ارزهای مختلف استفاده می کند. استفاده از XRP بسیار کمتر از بیت کوین است که قصد داشت جایگزینی برای ارزهای مورد حمایت دولت باشد.

Balance مالیات ، سرمایه گذاری یا خدمات مالی و مشاوره ای ارائه نمی دهد. اطلاعات بدون در نظر گرفتن اهداف سرمایه گذاری ، تحمل ریسک یا شرایط مالی سرمایه گذار خاص ارائه می شود و ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. عملکرد گذشته نشان دهنده نتایج آینده نیست. سرمایه گذاری شامل ریسک شامل از دست دادن احتمالی اصل پول است.

دیدگاهتان را بنویسید