Posted on

معتبرترین کیف پول های ارز دیجیتال دوج کوین

معتبرترین کیف پول های ارز دیجیتال دوج کوین

معتبرترین کیف پول های ارز دیجیتال دوج کوین

پس از حمایت های شدید ایلان ماسک از دوج کوین (Dogecoin) و افزایش چشمگیر قیمت این رمزارز در بازار کریپتوها، بسیاری از علاقمندان به دنبال یافتن یک کیف پول مناسب برای نگهداری دوج کوین های خود می‌باشند. بنابراین ما در این مطلب بهترین و ایمن ترین کیف پول‌های دوج کوین را به شما معرفی می‎کنیم.

هر کیف پول عملکرد و سطح امنیتی مختلفی دارد. بنابراین ابتدا ایمن ترین کیف‎ پول های دوج کوین را به شما ارائه میدهیم. این موارد شامل کیف پول ‎های سخت افزاری دوج و متعاقباً بهترین کیف پول ‎های دسکتاپ و موبایل و همچنین کیف پول تحت وب می‌شود.

بهترین کیف پول دوج کوین

برای درک نحوه کار هر کیف پول، مهم است که شما یک درک اساسی از فناوری داشته باشید. به همین دلیل ما می‌خواهیم مقدمه‌ای کوتاه برای این موضوع ارائه دهیم تا واقعاً موضوع را درک کنید.

کیف پول دوج کوین (Dogecoin) همانند سایر کیف های پول رمزارز یک کیف پول دیجیتال است که در مقایسه با پول کاغذی، خود پول را ذخیره نمی‌کند، بلکه کلیدهای دسترسی به آن را ذخیره می‌کند. کلیدهای دسترسی به اصطلاح “کلیدهای خصوصی” هستند. بسته به اینکه آیا کلیدهای خصوصی به صورت آنلاین یا آفلاین ذخیره می‌شوند، به دو نوع کیف پول متفاوت می‌توانند تقسیم شود:

 • کیف پول سرد (Cold wallet)
 • کیف پول گرم (Hot wallet)

بزرگترین تفاوت در اینجا ویژگی “اتصال به اینترنت” است. کیف پول های به اصطلاح سرد یا همان Cold wallet کلید خصوصی را به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند. این بدان معنی است که کلید هرگز به اینترنت وصل نمی‌شود.

بر این اساس، هکرها هیچ فرصتی برای دسترسی به کلید خصوصی شما ندارند. لذا این قابلیت شما را در برابر حملات هکرها و فیشینگ بطور موثر محافظت می‌کند.

مطالب پیشنهادی  دوج کوین چیست و چگونه کار میکند

از طرف دیگر، کیف پول گرم یا Hot Wallet، کلید خصوصی را به صورت آنلاین ذخیره می‎کند. این بدان معناست که

فضای ذخیره سازی حداقل بطور موقت به اینترنت وصل می‎شود. در این مرحله هکرها می‎توانند سعی کنند کلید خصوصی را رهگیری کنند و به ارزهای رمزنگاری شما دسترسی پیدا کنند.

همین تفاوت تعیین کننده دلیلی است که شرکت های بزرگ سرمایه‌گذاری و صرافی‌های رمزارز، سرمایه مشتریان را روی کیف پول‌های سرد نگه می‌دارند. شما نیز باید برای خودتان نمونه‌ای از همین انواع کیف پول را تهیه کرده و کلیدهای خصوصی خود را نیز بصورت آفلاین نگه دارید. به همین منظور می‌توانید از یک کیف پول کاغذی دوج کوین یا یک کیف پول سخت افزاری دوج کوین استفاده کنید.

بعلاوه کیف پول‌های گرم نیز به سه زیر شاخه تقسیم میشوند:

 • کیف پول دسکتاپ
 • کیف پول موبایل
 • کیف پول آنلاینفضای ذخیره سازی حداقل بطور موقت به اینترنت وصل می‎شود. در این مرحله هکرها می‎توانند سعی کنند کلید خصوصی را رهگیری کنند و به ارزهای رمزنگاری شما دسترسی پیدا کنند.همین تفاوت تعیین کننده دلیلی است که شرکت های بزرگ سرمایه‌گذاری و صرافی‌های رمزارز، سرمایه مشتریان را روی کیف پول‌های سرد نگه می‌دارند. شما نیز باید برای خودتان نمونه‌ای از همین انواع کیف پول را تهیه کرده و کلیدهای خصوصی خود را نیز بصورت آفلاین نگه دارید. به همین منظور می‌توانید از یک کیف پول کاغذی دوج کوین یا یک کیف پول سخت افزاری دوج کوین استفاده کنید. 

   

  معتبرترین کیف پول های ارز دیجیتال دوج کوین

 • بعلاوه کیف پول‌های گرم نیز به سه زیر شاخه تقسیم میشوند:

  • کیف پول دسکتاپ
  • کیف پول موبایل
  • کیف پول آنلاینفقط کیف پول‌های سخت افزاری اطمینان می‌دهند که هرگز کلید خصوصی با شبکه جهانی وب ارتباط برقرار نمی‌کند. این موضوع امری است ممکن، زیرا کلیدهای خصوصی به‌طور جداگانه در یک پارتیشن از کیف پول سخت ذخیره می‌شوند. حتی اگر یک تراکنش انجام شود، هیچ ارتباطی به اینترنت وجود ندارد. این معماری خاص سخت افزاری، دسترسی هکرها را به کلید خصوصی شما تقریباً غیرممکن میسازد.کیف پول‌های سخت افزاری از این مزیت برخوردار هستند که حتی اگر دستگاه از نظر فیزیکی به سرقت رفته باشد به نحوی مناسب از دوج کوین شما محافظت کنند. کیف پول‌های سخت افزاری اشاره شده در بالا همگی امکان تنظیم PIN و همچنین تأیید هویت ۲ مرحله‌ای را ارائه می‎دهند. این بدان معنی است که حتی اگر یک دزد دستگاه شما را به سرقت برده باشد، از موجودی کیف پول شما محافظت می‌شود.به نظر ما حتماً باید یک کیف پول سخت افزاری خریداری کنید زیرا درحال حاضر هیچگونه راه محافظت بهتری برای دوج کوین شما وجود ندارد. علاوه بر این، مبلغی را که هزینه می‌کنید ارزشش را دارد زیرا از دوج کوین شما به بهترین شکل محافظت می‌شود.
   1. کیف پول لجرنانو
   2. کیف پول ترزور

    


   انواع کیف پول های دسکتاپ و موبایل دوج کوین

   هر دو کیف پول دسکتاپ و موبایل دوج کوین متعلق به دسته کیف پول داغ هستند، زیرا احتمالاً اغلب به اینترنت متصل هستند. به همین دلیل آنها در رده‌بندی ایمن ترین کیف پول‌های دوج کوین، بلافاصله بعد از کیف پول‌های سخت افزاری، در رده دوم قرار دارند.

   بااین وجود، آنها نسبت به کیف پول‌های وب ایمن‌تر هستند، زیرا کلیدهای خصوصی در سرورهای اکسترنال در اینترنت ذخیره نمی‌شوند، بلکه در تلفن‌های هوشمند یا رایانه کاربر قرار میگیرد.

   کیف پول‌های ارائه شده در زیر هم از نظر امنیتی و هم در محدوده عملکردهای موجود متفاوت است. کیف پول‌های به اصطلاح چند کوینی یا مولتی کارنسی چند صد ارز مختلف رمزپایه را پشتیبانی می‌کنند. اگر به دنبال سطح بالای امنیتی هستید اما نمی‌خواهید برای خرید کیف پول خود مبلغی را هزینه کنید، کیف پول موبایل دوج کوین و همچنین کیف پول دسکتاپ توصیه ما هستند.

   1. کیف پول اتمیک ولت (Atomic Wallet)
   2. کیف پول جکس لیبریتی (Jaxx Liberty Wallet)
   3. کیف پول کوینومی (Coinomi Wallet)
   4. کیف پول رسمی دوج‌کوین (Official Dogecoin wallet)
   5. کیف پول متن باز تراست والت (Trust wallet)کیف پول دوج کوین

    بهترین کیف پول های آنلاین دوج کوین


    کیف پول‌های آنلاین در دنیای رمزنگاری‌ها بسیار محبوب هستند زیرا راه‌اندازی آنها اغلب بسیار ساده و از رابط کاربری آسان و زیبایی برخوردارند. این نوع از کیف پول نیازی به نصب یا ایجاد نسخه پشتیبان ندارد. در بیشتر موارد، ایجاد یک حساب کاربری با نام کاربری و رمزعبور کافی است. دو نوع کیف پول آنلاین وجود دارد.

    کلیه صرافی‌های مشهور رمزپایه، کیف پول آنلاین هستند، زیرا با تنظیم حساب کاربری در صرافی میتوان از آنها

    استفاده کرد. این نوع از کیف پول‌ها دارای مزیتی هستند که ارزهای رمزپایه را می‌توان مستقیماً و خارج از کیف پول دادوستد کرد. بااین حال، این نوع کیف پول دوج کوین نیز دارای یک نقطه ضعف بزرگ است.

    به‌عنوان مثال، اگر از صرافی بایننس استفاده می‌کنید، این یعنی کنترل کلیدهای خصوصی خود را به صرافی واگذار کرده‌اید. پس به بیان دیگر شما باید به صرافی‌ها و کارمندانشان اطمینان کنید تا کلیدهای خصوصی‌تان را ایمن نگه دارند و اقدامات امنیتی بیشتری را برای محافظت از دوج کوین و سایر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده شما در بهترین حالت ممکن انجام دهند.

    ما به شما توصیه می‌کنیم تنها تا زمانیکه با موجودی خود ترید می‌کنید، دوج کوین خود را در صرافی نگه دارید. در غیر این صورت روش‌های بهتری برای حفاظت ایمن از دارایی‌های شما وجود دارد.

    همچنین کیف پول‌های تحت وب دوج کوین ویژه وجود دارد. در اینجا باید به استفاده از ارائه دهنده معتبر توجه ویژه‌ای داشته باشید. بعضی از پلتفرم‌ها پس از مدتی به یک کلاهبرداری مبدل شده و مبالغ زیادی از کاربران را به سرقت بردند.

    ۱.کیف پول تحت وب دوج چین (dogechain)

    ۲.کیف پول تحت وب دوج کوین ولت (DogecoinVault)

    ۳.کیف پول تحت وب فری والت (Freewallet)

    ۴.کیف پول تحت وب صرافی بایننس (Binance Wallet)

    در نهایت به یاد داشته باشید که از هر کیف پولی که برای نگهداری دارایی های دیجیتال خود استفاده می‌کنید حتما باید موارد ایمنی را در مورد نحوه صحیح نگهداری رمزارزها رعایت کنید.

مطالب پیشنهادی  راههای استخراج ارز دیجیتال دوج کوین

دیدگاهتان را بنویسید