Posted on

مزایای پرداخت با بیت کوین چیست؟

مزایای پرداخت با بیت کوین چیست؟

 

مزایای پرداخت با بیت کوین چیست؟

با توجه به ماهیت منحصر به فرد ارزهای مجازی ، معامله از طریق بیت کوین نسبت به ارزهای فیات دارای مزایای ذاتی است. اگرچه بیش از یک دهه از عمر آن گذشته است ، اما فضای ارز دیجیتال به طور مداوم در حال تغییر است ، به طوری که اکثر نشانه ها به عنوان وسیله مبادله ای آزمایش نمی شوند و کاربران باید مراقب باشند که مزایا و خطرات خود را بسنجند. همانطور که گفته شد ، بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که مزایای منحصر به فردی را نسبت به سایر روش های پرداخت به کاربران ارائه دهد. ما در زیر به موارد زیر نگاهی دقیق خواهیم انداخت ، اما قبل از انجام این کار ، بررسی اینکه بیت کوین چیست مفید خواهد بود. با درک بهتر نحوه طراحی بیت کوین ، درک اینکه چه مزایای استفاده از بیت کوین برای پرداخت ها چیست آسان تر خواهد بود.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک سیستم رمزنگاری غیرمتمرکز و نظیر به نظیر است که به کاربران آنلاین امکان پردازش معاملات از طریق واحد های دیجیتال مبادله به نام بیت کوین (BTC) را می دهد. شبکه بیت کوین که از سال 2009 توسط یک نهاد مرموز به نام Satoshi Nakamoto آغاز به کار کرد ، فضای سلطنتی را تسخیر و حتی تعریف می کند. ارزهای خالص کالایی مانند سکه های طلا یا نقره .1در صورتی که در حال حاضر روش های سنتی زیادی برای پرداخت وجود دارد ، در وهله اول چرا به بیت کوین نیاز داریم؟ یکی از عناصر اصلی بیت کوین وضعیت غیرمتمرکز بودن آن است ، به این معنی که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل یا تنظیم نمی شود. این امر بلافاصله آن را از ارزهای فیات متمایز می کند. پرداخت های بیت کوین از طریق یک شبکه خصوصی رایانه ای که از طریق دفتر مشترک به هم متصل شده اند ، پردازش می شود. هر تراکنش به طور همزمان در یک “بلاکچین” در هر رایانه ثبت می شود که تمام حساب ها را به روز می کند و آنها را مطلع می کند. بلاکچین به عنوان یک دفتر توزیع شده عمل می کند و نیاز هر مرجع مرکزی برای نگهداری چنین سوابقی را برطرف می کند.بیت کوین توسط بانک مرکزی یا سیستم دولتی مانند ارزهای فیات صادر نمی شود. در عوض ، بیت کوین یا توسط رایانه از طریق فرآیند حل الگوریتم های ریاضی پیچیده به منظور تأیید بلوک های معامله برای اضافه شدن به بلاکچین ، “استخراج” می شود یا اینکه آنها با ارزهای استاندارد پول ملی خریداری می شوند و در “کیف پول بیت کوین” قرار می گیرند که معمولاً از طریق تلفن هوشمند یا رایانه قابل دسترسی است.

مطالب پیشنهادی  بهترین روشهای کسب درامد از بیتکوین

دانلود اسکریپت افزایش ماینینگ کریپتوتب2021

مزایای بیت کوین

اکنون که دید کلی در مورد بیت کوین را دیدیم ، بهتر می توانیم درک کنیم که چگونه این ارز رمزپایه پیشرو مزایای بالقوه ای را برای کاربران خود فراهم می کند.

1. خودمختاری کاربر
قرعه کشی اولیه بیت کوین برای بسیاری از کاربران و به طور کلی یکی از اصول اصلی ارزهای رمزپایه ، خودمختاری است. ارزهای دیجیتالی حداقل به لحاظ تئوری ، استقلال بیشتری نسبت به پول شخصی به کاربران دارند. کاربران می توانند چگونگی هزینه پول خود را بدون معامله با یک مقام واسطه مانند بانک یا دولت کنترل کنند.

2. اختیار
خریدهای بیت کوین محتاطانه است. تا زمانی که یک کاربر به طور داوطلبانه معاملات خود را با بیت کوین منتشر نکند ، خریدهای او هرگز با هویت شخصی او مرتبط نیست ، دقیقاً مانند خریدهای فقط با پول نقد ، و نمی توان به راحتی در او جستجو کرد. در واقع ، آدرس بیت کوین ناشناس که برای خریدهای کاربر ایجاد می شود ، با هر معامله تغییر می کند. این بدان معنا نیست که معاملات بیت کوین واقعاً ناشناس یا کاملاً غیرقابل ردیابی هستند ، اما ارتباط آنها با هویت شخصی بسیار کمتر از برخی از اشکال پرداخت سنتی است.

3. تمرکز به نظیر
سیستم پرداخت بیت کوین کاملاً نظیر به نظیر است ، به این معنی که کاربران می توانند بدون نیاز به تأیید از طرف منبع یا مرجع خارجی ، از هر کسی در شبکه در سراسر جهان پرداخت و ارسال کنند.

4. حذف هزینه های بانکی
در حالی که برای گرفتن هزینه های به اصطلاح “سازنده” و “گیرنده” و همچنین هزینه های واریزی گاه به گاه و در میان مبادلات ارزهای رمزپایه ، استاندارد تلقی می شود ، کاربران بیت کوین مشمول هزینه های بانکی سنتی مرتبط با ارزهای فیات نیستند. این به معنای عدم نگهداری حساب یا حداقل هزینه های موجودی ، بدون هزینه اضافه برداشت و بدون هزینه سپرده برگشتی ، در میان بسیاری دیگر است.

مطالب پیشنهادی  ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین

مزایای پرداخت با بیت کوین چیست؟

5. هزینه های معامله بسیار کم برای پرداخت های بین المللی
انتقال و انتقال استاندارد سیم و خریدهای خارجی معمولاً شامل هزینه ها و هزینه های مبادله است. از آنجا که معاملات بیت کوین هیچگونه نهاد واسطه ای یا مشارکت دولت ندارند ، هزینه های معامله بسیار پایین نگه داشته می شود. این می تواند یک مزیت عمده برای مسافران باشد. علاوه بر این ، هر انتقال در بیت کوین خیلی سریع اتفاق می افتد ، و مزاحمت های معمول مجوز و دوره های انتظار را از بین می برد.

6. پرداخت های تلفن همراه
مانند بسیاری از سیستم های پرداخت آنلاین ، کاربران بیت کوین می توانند هزینه سکه های خود را در هر مکانی که به اینترنت دسترسی دارند پرداخت کنند. این بدان معناست که خریداران هرگز مجبور نیستند برای خرید یک کالا به یک بانک یا فروشگاه سفر کنند. با این حال ، برخلاف پرداخت های آنلاین که با حساب های بانکی یا کارت های اعتباری ایالات متحده انجام می شود ، برای انجام هرگونه معامله ، اطلاعات شخصی لازم نیست.

7. دسترسی
از آنجا که کاربران فقط با یک تلفن هوشمند یا رایانه قادر به ارسال و دریافت بیت کوین هستند ، بیت کوین از نظر تئوریک بدون دسترسی به سیستم های بانکی سنتی ، کارت های اعتباری و سایر روش های پرداخت در دسترس جمعیت کاربران است.

 

مطالب پیشنهادی  چه کسانی در ایران بیتکوین استخراج میکنند

دیدگاهتان را بنویسید