Posted on

سرمایه گذاری چیست؟ چگونه می توانید سرمایه گذاری کنید؟

سرمایه گذاری فرآیند خرید دارایی است که با گذشت زمان ارزش آن افزایش می یابد و بازدهی را به صورت پرداخت درآمد یا سود سرمایه فراهم می کند. به معنای بزرگتر ، سرمایه گذاری همچنین می تواند صرف وقت یا پول برای بهبود زندگی خود یا دیگران باشد. اما در دنیای مالی ، سرمایه گذاری عبارت است از خرید اوراق بهادار ، املاک و مستغلات و سایر اقلام ارزشمند برای دستیابی به سود یا درآمد.

سرمایه گذاری چگونه کار می کند؟

به ساده ترین معنی ، وقتی سرمایه ای را با قیمت پایین خریداری می کنید و آن را با قیمت بالاتر می فروشید ، سرمایه گذاری جواب می دهد. این نوع بازگشت سرمایه شما سود سرمایه نامیده می شود. کسب بازده از طریق فروش دارایی برای سود – یا تحقق بخشیدن به سود سرمایه خود – یکی از راه های کسب درآمد سرمایه گذاری است.

وقتی یک سرمایه گذاری بین خرید و فروش آن ارزش پیدا می کند ، به عنوان تقدیر شناخته می شود.

  •  وقتی یک شرکت محصول جدید داغی ایجاد می کند که فروش را افزایش می دهد ، درآمد شرکت را افزایش می دهد و ارزش سهام را در بازار افزایش می دهد ، یک سهم از سهام می تواند قدردانی کند.
  • یک اوراق قرضه شرکتی  زمانی  می تواند قدردانی کند که 5 درصد سود سالانه بپردازد و همین شرکت اوراق قرضه جدیدی را منتشر کند که فقط 4 درصد سود را ارائه می دهد و این امر باعث می شود که سود شما بیشتر شود.
  • کالایی مانند طلا ممکن است  گران شود زیرا دلار آمریکا ارزش خود را از دست می دهد و تقاضا برای طلا را افزایش می دهد.
  • یک خانه یا یک کانکس ممکن است از نظر ارزش ارزش داشته باشد  زیرا شما ملک را نوسازی کرده اید و یا اینکه این محله برای خانواده های جوان و دارای فرزند مطلوب تر شده است.

علاوه بر سود حاصل از سود سرمایه و قدردانی ، سرمایه گذاری هنگام خرید و نگهداری دارایی هایی که درآمد زایی دارند نیز م worksثر است. هدف از سرمایه گذاری در درآمد ، به جای تحقق بخشیدن به سود سرمایه با فروش دارایی ، خرید دارایی هایی است که به مرور زمان جریان نقدی ایجاد می کنند و بدون فروش آنها را نگه می دارند.

به عنوان مثال بسیاری از سهام سود سهام پرداخت می کنند . سرمایه گذاران سود سهام به جای خرید و فروش سهام ، سهام دارند و از درآمد سود سهام سود می برند.

سرمایه گذاری چیست؟ چگونه می توانید سرمایه گذاری کنید؟

انواع اساسی سرمایه گذاری چیست؟

چهار کلاس اصلی دارایی وجود دارد که مردم می توانند در آنها سرمایه گذاری کنند به امید لذت بردن از قدردانی: سهام ، اوراق قرضه ، کالاها و املاک و مستغلات. علاوه بر این اوراق بهادار اساسی ، صندوق هایی مانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک  و صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) نیز وجود دارند که ترکیبات مختلفی از این دارایی ها را خریداری می کنند. وقتی این صندوق ها را تأمین می کنید ، صدها یا هزاران دارایی فردی را سرمایه گذاری می کنید.

سهام

شرکت ها برای جمع آوری پول برای تأمین بودجه فعالیتهای تجاری خود سهام می فروشند. خرید سهام سهام به شما مالکیت نسبی یک شرکت را می دهد و به شما امکان می دهد در سود (و ضررهای آن) شرکت کنید. برخی از سهام نیز سود سهام پرداخت می کنند که پرداخت منظم ناچیزی از سود شرکت ها است.

مطالب پیشنهادی  بهترین سرمایه گذاری کم خطر در حال حاضر

از آنجا که هیچ بازدهی تضمینی وجود ندارد و ممکن است شرکت های جداگانه از فعالیت خارج شوند ، سهام با خطر بیشتری نسبت به برخی دیگر از سرمایه گذاری ها روبرو می شوند.

اوراق قرضه

اوراق قرضه به سرمایه گذاران اجازه می دهد “بانک شوند”. وقتی شرکت ها و کشورها به جمع آوری سرمایه احتیاج دارند ، با انتشار بدهی به نام اوراق قرضه از سرمایه گذاران وام می گیرند.

هنگامی که در اوراق قرضه سرمایه گذاری می کنید ، برای یک بازه زمانی مشخص پول را به ناشر قرض می دهید. در ازای وام شما ، صادرکننده نرخ بازده ثابت و همچنین پولی را که در ابتدا به آنها وام داده اید ، به شما پرداخت می کند.

به دلیل نرخ بازده تضمین شده و ثابت ، اوراق قرضه به عنوان سرمایه گذاری با درآمد ثابت نیز شناخته می شوند و به طور کلی ریسک کمتری نسبت به سهام دارند. هر چند همه اوراق قرضه سرمایه گذاری “ایمن” نیستند. برخی از اوراق قرضه توسط شرکت هایی با رتبه بندی اعتباری ضعیف منتشر می شوند ، به این معنی که احتمال بازپرداخت آنها بیشتر از پیش پرداخت است.

کالاها

کالاها محصولات کشاورزی ، محصولات انرژی زا و فلزات ، از جمله فلزات گرانبها هستند. این دارایی ها به طور کلی مواد اولیه مورد استفاده صنعت هستند و قیمت آنها به تقاضای بازار بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر سیل بر تأمین گندم تأثیر بگذارد ، ممکن است قیمت گندم به دلیل کمبود افزایش یابد.

خرید کالاهای “فیزیکی” به معنای نگه داشتن مقادیر روغن ، گندم و طلا است. همانطور که تصور می کنید ، بیشتر مردم اینگونه روی کالاها سرمایه گذاری نمی کنند. در عوض ، سرمایه گذاران کالاها را با استفاده از قراردادهای آتی و اختیارات خریداری می کنند. شما همچنین می توانید از طریق اوراق بهادار دیگر مانند ETF یا خرید سهام شرکت های تولیدکننده کالا در کالاها سرمایه گذاری کنید.

کالاها می توانند سرمایه گذاری نسبتاً پرخطری باشند. قراردادهای آتی و گزینه های سرمایه گذاری معمولاً شامل معامله با پولی است که قرض می گیرید ، و بالقوه بالقوه خود را برای زیان تقویت می کنید. به همین دلیل خرید کالا معمولاً برای سرمایه گذاران باتجربه تر است.

مشاور املاک

با خرید خانه ، ساختمان یا یک قطعه زمین می توانید در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از نظر سطح خطر متفاوت هستند و تحت عوامل مختلفی مانند چرخه اقتصادی ، نرخ جرم ، رتبه بندی مدارس دولتی و ثبات دولت محلی قرار دارند.

ممکن است افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بدون داشتن مالکیت یا مدیریت مستقیم املاک و مستغلات هستند ، ممکن است خرید سهام اعتماد سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REIT) را در نظر بگیرند . REITs شرکت هایی هستند که از املاک و مستغلات برای درآمدزایی سهامداران استفاده می کنند. به طور سنتی ، آنها سود سهام بیشتری نسبت به بسیاری از دارایی ها مانند سهام پرداخت می کنند.

سرمایه گذاری چیست؟ چگونه می توانید سرمایه گذاری کنید؟

صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ETF

صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ETF به دنبال یک استراتژی خاص در سهام ، اوراق قرضه و کالاها سرمایه گذاری می کنند. وجوهی مانند ETF و صندوق های سرمایه گذاری به شما امکان می دهد هنگام خرید سهام آنها همزمان در صدها یا هزاران دارایی سرمایه گذاری کنید. این متنوع سازی آسان باعث می شود که صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ETF نسبت به سرمایه گذاری های فردی ریسک کمتری داشته باشند.

در حالی که صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ETF هر دو نوع وجوه هستند ، اما عملکرد آنها کمی متفاوت است. صندوق های سرمایه گذاری طیف وسیعی از دارایی ها را می خرند و می فروشند و اغلب به طور فعال مدیریت می شوند ، به این معنی که یک متخصص سرمایه گذاری آنچه را که در آن سرمایه گذاری می کند انتخاب می کند. صندوق های سرمایه گذاری اغلب سعی می کنند عملکرد بهتری نسبت به شاخص معیار داشته باشند. این مدیریت فعال و عملی بدان معناست که سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری به طور کلی گرانتر از ETF است.

مطالب پیشنهادی  بهترین سرمایه گذاری کم خطر در حال حاضر

ETF همچنین شامل صدها یا هزاران اوراق بهادار فردی است. به جای تلاش برای غلبه بر یک شاخص خاص ، ETF ها به طور کلی سعی می کنند عملکرد یک شاخص خاص را کپی کنند. این رویکرد منفعلانه برای سرمایه گذاری به این معنی است که بازده سرمایه گذاری شما هرگز از میانگین عملکرد معیار فراتر نخواهد رفت.

از آنجا که به طور فعال مدیریت نمی شوند ، هزینه سرمایه گذاری ETF معمولاً کمتر از صندوق های سرمایه گذاری است. و از نظر تاریخی ، تعداد اندکی از صندوق های سرمایه گذاری مشترک که به طور فعال مدیریت می شوند ، از شاخص های معیار و وجوه منفعل خود در بلندمدت عملکرد بهتری داشته اند.

چگونه در مورد ریسک و سرمایه گذاری فکر کنیم

سرمایه گذاری های مختلف با سطوح مختلف خطر همراه است. پذیرفتن ریسک بیشتر به این معنی است که بازده سرمایه گذاری شما ممکن است سریعتر رشد کند – اما همچنین به این معنی است که احتمال بیشتری برای از دست دادن پول دارید. برعکس ، ریسک کمتر به این معنی است که شما ممکن است با سرعت کمتری سود کسب کنید ، اما سرمایه گذاری شما ایمن تر است.

تصمیم گیری در مورد میزان ریسک پذیری هنگام سرمایه گذاری اندازه گیری میزان تحمل ریسک است. اگر با احتمال بالا و پایین رفتن کوتاه مدت در ارزش سرمایه گذاری خود برای داشتن بازده بلندمدت بیشتر راحت هستید ، احتمالاً تحمل ریسک بالاتری دارید. از طرف دیگر ، ممکن است با سرعت پایین تر و متوسط ​​تر ، با افت و خیزهای کمتر ، احساس بهتری داشته باشید. در این صورت ، ممکن است تحمل خطر کمتری داشته باشید.

به طور کلی ، مشاوران مالی به شما توصیه می کنند هنگام سرمایه گذاری برای هدفی دور ، بیشتر ریسک کنید ، مانند وقتی که جوانان برای بازنشستگی سرمایه گذاری می کنند. وقتی سالها و دهه ها قبل از نیاز به پول خود فرصت دارید ، به طور کلی در وضعیت بهتری قرار دارید که از کاهش ارزش سرمایه گذاری خود پس بگیرید.

به عنوان مثال ، در حالی که S&P 500 طیف وسیعی از افتهای کوتاه مدت ، از جمله رکود و رکود را دیده است ، باز هم در 100 سال گذشته متوسط ​​بازده سالانه حدود 10٪ ارائه شده است. اما اگر در یکی از آن افتادگی ها به پول خود احتیاج داشتید ، ممکن است ضررهایی را دیده باشید. به همین دلیل مهم است که هنگام سرمایه گذاری ، جدول زمانی و وضعیت مالی خود را در نظر بگیرید.

سرمایه گذاری چیست؟ چگونه می توانید سرمایه گذاری کنید؟

خطر و متنوع سازی

تحمل ریسک شما هرچه باشد ، یکی از بهترین راه های مدیریت ریسک ، داشتن انواع سرمایه گذاری های مختلف است. احتمالاً این جمله را شنیده اید که “همه تخمهای خود را در یک سبد قرار ندهید”. در دنیای سرمایه گذاری ، این مفهوم متنوع سازی نامیده می شود و سطح مناسب متنوع سازی ، یک سبد سرمایه گذاری موفق و کاملاً مناسب را ایجاد می کند.

نحوه عملکرد این چنین است: به عنوان مثال اگر بازارهای سهام خوب عمل می کنند و به طور مداوم در حال افزایش هستند ، ممکن است قسمت هایی از بازار اوراق قرضه پایین بیایند. اگر سرمایه گذاری های شما در اوراق قرضه متمرکز شده باشد ، ممکن است ضرر کنید – اما اگر از نظر سرمایه گذاری در اوراق قرضه و سهام متنوع باشید ، می توانید زیان خود را محدود کنید.

با داشتن طیف وسیعی از سرمایه گذاری ها ، در شرکت های مختلف و طبقات مختلف دارایی ، می توانید ضررهای یک منطقه را با سود سایر حوزه ها حفظ کنید. این باعث می شود نمونه کارها با گذشت زمان به طور ثابت و ایمن رشد کنند.

مطالب پیشنهادی  بهترین سرمایه گذاری کم خطر در حال حاضر

چگونه می توانم سرمایه گذاری را شروع کنم؟

شروع کار با سرمایه گذاری نسبتاً ساده است و نیازی به داشتن یک تن پول نقد هم نیست. در اینجا نحوه فهمیدن اینکه کدام نوع حساب سرمایه گذاری مبتدی برای شما مناسب است:

  • اگر اندکی پول برای راه اندازی حساب دارید اما مسئولیت انتخاب و انتخاب سرمایه گذاری را نمی خواهید ، ممکن است با یک مشاور روبو سرمایه گذاری کنید . اینها سیستم عامل های خودکار سرمایه گذاری هستند که به شما کمک می کنند پول خود را در اوراق بهادار از پیش ساخته شده و متنوع و متناسب با تحمل ریسک و اهداف مالی خود سرمایه گذاری کنید.
  • اگر ترجیح می دهید تحقیقات عملی و انتخاب سرمایه گذاری های فردی خود را انجام دهید ، ممکن است ترجیح دهید یک حساب کارگزاری آنلاین افتتاح کنید و سرمایه گذاری های خود را انتخاب کنید. اگر مبتدی هستید ، تنوع آسان صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ETF را بخاطر بسپارید.
  • اگر یک روش عملی را به سرمایه گذاری ترجیح می دهید ، با کمک اضافی از یک متخصص ، با یک مشاور مالی که با سرمایه گذاران جدید کار می کند صحبت کنید . با یک مشاور مالی می توانید با یک متخصص معتمد که اهداف شما را می فهمد رابطه برقرار کنید و به شما کمک کند تا سرمایه گذاری های خود را به مرور زمان انتخاب و مدیریت کنید.

صرف نظر از نحوه انتخاب سرمایه گذاری ، به خاطر داشته باشید که سرمایه گذاری یک کار طولانی مدت است و با سرمایه گذاری مداوم در طول زمان ، بیشترین سود را خواهید برد. این بدان معناست که چه بازارهای صعودی و چه نزولی ، باید از استراتژی سرمایه گذاری پیروی کنید.

 

سرمایه گذاری چیست؟ چگونه می توانید سرمایه گذاری کنید؟

شروع به سرمایه گذاری زودهنگام کنید ، به طور منظم سرمایه گذاری کنید

جس امری ، سخنگوی صندوق های پیشتاز می گوید: “سرمایه گذاران موفق معمولاً از طریق سرمایه گذاری های منظم ، مانند کسر حقوق و دستمزد در محل کار یا کسر خودکار از حساب چک یا پس انداز ، به طور سیستماتیک ثروت می سازند.”

سرمایه گذاری منظم به شما کمک می کند تا از نوسانات طبیعی بازار استفاده کنید. وقتی به مرور زمان مبلغ ثابتی را سرمایه گذاری می کنید ، وقتی قیمت ها زیاد است سهم کمتری خریداری می کنید و در قیمت پایین هم سهام بیشتری خریداری می کنید. با گذشت زمان ، این امر ممکن است به شما کمک کند تا به طور متوسط ​​هر سهم کمتر بپردازید ، اصلی که به عنوان میانگین هزینه دلار شناخته می شود. اومری می گوید: “اگر شما تمایلی به ادامه سرمایه گذاری در دوره ركود در بازارها نداشته باشید ، بعید است كه [به طور متوسط ​​هزینه دلار] مثر باشد.”

همچنین باید به یاد داشته باشید که هیچ سرمایه گذاری تضمینی نیست ، اما خطرات محاسبه شده می توانند نتیجه بدهند.

سندی براگر ، مدیر عامل شرکت مدیریت ثروت Aspiriant می گوید: “طی 30 سال گذشته ، سرمایه گذاری در S&P 500 به بازده سالانه 10٪ رسیده است.” “از دست دادن 25 روز تنها در طول آن دوره ، تنها به بازده سالانه 5٪ منجر می شد.” این یک یادآوری است که وقتی بازار پایین می آید وحشت زده سرمایه های خود را نفروشید. پیش بینی زمان افزایش مجدد ارزش سهام بسیار دشوار است و برخی از بزرگترین روزهای سود سهام در بازار سهام پس از روزها ضرر زیاد است.

سرمایه گذاری خوب با سرمایه گذاری در خود شروع می شود. درباره انواع حساب های بازنشستگی اطلاعات کسب کنید . پس انداز اضطراری خود را در چهارگوش دور کنید. برای پرداخت بدهی وام دانشجویی خود یک استراتژی ایجاد کنید . و با استفاده از این ابزارهای کلیدی مالی ، می توانید با اعتماد به نفس شروع به سرمایه گذاری کنید – پولهایی که امروز دارید را برای تأمین آینده خود بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

باز کردن چت