ساتوشی ناکاموتو کیست؟

Satoshi Nakamoto نام ناشناسی است که سازندگان ارز رمزنگاری شده بیت کوین از آن استفاده کرده اند.

اگرچه نام Satoshi Nakamoto غالباً مترادف با بیت کوین است ، اما شخص واقعی که این نام نشان دهنده آن است ، هرگز پیدا نشده است و این باعث می شود که بسیاری از افراد باور کنند که این نام مستعار برای شخصی با هویت متفاوت یا گروهی از افراد است.

غذاهای کلیدی

  • Satoshi Nakamoto نام مستعار است که نامه سفید اصلی بیت کوین را نوشت و هویتی است که با اختراع خود بیت کوین اعتبار دارد.
  • در حالی که چندین نفر ادعا کرده اند که ساتوشی هستند ، اما هویت واقعی هرگز تأیید و آشکار نشده است.
  • با توجه به قیمت BTC امروز ، Satoshi یک میلیاردر خواهد بود.

 

درک ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو ممکن است شخص واقعی نباشد. این نام ممکن است یک نام مستعار برای خالق یا سازندگان بیت کوین باشد که مایل به ناشناس ماندن هستند.

برای اکثر مردم ، ساتوشی ناکاموتو رمزآلودترین شخصیت در ارز رمزنگاری شده است . تا به امروز مشخص نیست که این نام به یک شخص واحد یا گروهی از افراد اطلاق می شود. آنچه شناخته شده است این است که ساتوشی ناکاموتو مقاله ای را در سال 2008 منتشر کرد که شروع به توسعه ارز رمزپایه می کند.

مقاله ، Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System ، استفاده از شبکه peer-to-peer را به عنوان راه حلی برای مشکل هزینه های مضاعف توصیف کرد . 1 این مشکل – این که یک ارز دیجیتالی یا رمز در چندین معامله تکرار شود – در ارزهای فیزیکی یافت نمی شود زیرا یک اسکناس یا سکه فیزیکی ، به دلیل ماهیت خود ، فقط می تواند در یک مکان در یک زمان وجود داشته باشد. از آنجا که ارز دیجیتال در فضای فیزیکی وجود ندارد ، استفاده از آن در معامله لزوماً آن را از تصرف شخص خارج نمی کند.

راه حل های مقابله با مشکل هزینه دو برابر در طول تاریخ شامل استفاده از واسطه های شخص ثالث مورد اعتماد بود که بررسی می کند آیا یک ارز دیجیتال قبلا توسط دارنده آن هزینه شده است یا خیر. در بیشتر موارد ، اشخاص ثالث مانند بانک ها می توانند بدون افزودن ریسک قابل توجه ، معاملات را انجام دهند.

با این حال ، اگر شخص ثالث قابل اعتماد واقعاً قابل اعتماد نباشد ، این مدل مبتنی بر اعتماد هنوز هم منجر به خطر تقلب می شود. حذف شخص ثالث تنها با ساختن رمزنگاری در معاملات انجام می شود.

ناکاموتو یک رویکرد غیرمتمرکز را در معاملات پیشنهاد داد که در نهایت با ایجاد بلاکچین به اوج خود رسید. در زنجیره بلوک ، بر اساس اثبات کار ، مهرهای زمان معامله به پایان مهرهای قبلی اضافه می شوند و یک رکورد تاریخی ایجاد می کنند که قابل تغییر نیست.

از آنجا که سابقه معاملات در بسیاری از گره های سیستم توزیع شده است ، بدست آوردن کنترل کافی بر روی سیستم برای بازنویسی دفتر حساب به نفع خود ، اگر غیر ممکن باشد غیرممکن است. سوابق بلاکچین ایمن نگه داشته می شوند زیرا مقدار توان محاسباتی مورد نیاز برای معکوس کردن آنها باعث دلسرد شدن حملات در مقیاس کوچک نمی شود.

قرارداد این است که هنگام مراجعه به سیستم ، شبکه ، پروتکل و غیره از بیت کوین با “B” بزرگ استفاده شود. هنگام مراجعه به نشانه ها یا واحدهای بیت کوین در ازای بیت کوین ، باید با “b” کوچک استفاده شود.

ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین

 

تاریخچه ساتوشی ناکاموتو

شخصیت Satoshi Nakamoto در اوایل بیت کوین درگیر بود ، در حال کار بر روی اولین نسخه از این نرم افزار در سال 2009. ارتباط از Nakamoto به صورت الکترونیکی انجام شد و عدم وجود جزئیات شخصی و سابقه ای به این معنی بود که کشف این اطلاعات غیرممکن است. هویت واقعی پشت نام

مشارکت ناکاموتو با بیت کوین در سال 2010 به پایان رسید. آخرین مکاتبه ای که کسی با ناکاموتو داشت از طریق ایمیل به یک توسعه دهنده رمزنگاری دیگر بود که می گوید آنها “به کارهای دیگر روی آورده اند”. عدم توانایی در چهره قرار دادن این نام منجر به حدس و گمان های قابل توجهی در مورد هویت ناکاموتو شده است ، به ویژه با افزایش تعداد ، محبوبیت و معروفیت ارزهای رمزپایه

در حالی که هویت ناکاموتو به یک شخص یا اشخاص قابل اثبات نسبت داده نشده است ، تخمین زده می شود که ارزش بیت کوین تحت کنترل ناکاموتو – که به نظر می رسد تعداد آن حدود 1 میلیون باشد – ممکن است از ارزش 50 میلیارد دلار فراتر رود. با توجه به اینکه حداکثر تعداد بیت کوین تولید شده 21 میلیون است ، سهام ناکاموتو 5 درصد از کل دارایی های بیت کوین قدرت قابل توجهی در بازار دارد. چندین نفر به عنوان “واقعی” ساتوشی ناکاموتو مطرح شده اند ، هرچند به طور قطع ثابت نشده است که ناکاموتو باشد.

دوریان ناکاموتو

دوریان ناکاموتو یک دانشگاهی و مهندسی در کالیفرنیا است که در ماه مارس 2014 توسط لیا مک گراث گودمن در مقاله ای نیوزویک به عنوان خالق بیت کوین معرفی شد. مقاله مک گراث می گوید ، “دنباله ای که توسط نیوزویک دنبال شد   منجر به یک ژاپنی 64 ساله شد یک مرد آمریکایی که نامش واقعاً ساتوشی ناکاموتو است “، اما تحقیقات بعدی حکم داد که ناکاموتو از کار خارج شد. 2

هال فینی

بیت کوین محصول جنبش cypherpunk است و یکی از ارکان آن جنبش Hal Finney بود. فینی در سال 2014 درگذشت. فینی قبل و بعد از راه اندازی در جامعه بیت کوین فعال بود و فینی اولین شخصی است که در معامله ای بیت کوین دریافت می کند. [ترجمه گوگل]  او همچنین به طور تصادفی در چند بلوک دوریان ناکاموتو زندگی می کرد که ، تصور می شود ، ممکن است الهام یک نام مستعار اختراع شده توسط فینی باشد

نیک سابو

مانند فینی ، Szabo یک سایپرپانک اولیه بود و با افراد زیادی در آن حلقه دوست بود. در سال 2005 ، وی یک وبلاگ نوشت و فرضیه ای را درباره یک ارز دیجیتالی به نام “Bitgold” نوشت که به اعتماد اشخاص ثالث بستگی ندارد. 4

کریگ رایت

یکی از شخصیت های خوش رنگی که بعنوان شخصی که پشت Satoshi Nakamoto نامزد شده است ، کریگ رایت ، یک دانشگاهی و تاجر استرالیایی است. دو مقاله در Wired و Gizmodo نشان می دهد که ممکن است رایت شخص پشت بیت کوین باشد ، اما تحقیقات بعدی به این نتیجه رسیده اند که وی یک فریبکاری دقیق را مرتکب شده است. با این حال او هنوز ادعا می کند که مرد پشت سکه است.

 

سرنخ هایی از بلاکچین بیت کوین

تجزیه و تحلیل بلاکچین بیت کوین به شما کمک کرده است آدرس هایی که احتمالاً آدرس Satoshi Nakamoto هستند را با اطمینان نسبتاً بالا نگه دارید. طبق تجزیه و تحلیل زنجیره ای سرجیو دمیان لرنر ، دانشمند ارشد آزمایشگاه های RSK ، ساتوشی حدود 1 میلیون بیت کوین یا 100 میلیون دلار آمریکا دارد. این آدرس ها تا زمان شروع بیت کوین در سال 2009 برمی گردد.

در طول سال ها ، بیت کوین از برخی آدرس های بسیار زود منتقل شده است ، و باعث شده بسیاری گمانه زنی کنند که آیا این Satoshi است یا نه هر بار (حتی اگر ماینرهای دیگری نیز فعال باشند). تا کنون ، این تجزیه و تحلیل نشان داده است که هر یک از این معاملات به احتمال زیاد از آدرس Satoshi نبوده و بیت کوین ذخیره شده وی هنوز خاموش است. 5

در 21 مه ، 2020 ، یک حساب توییتر که زنجیره بلوک های مختلف را رصد می کند و معاملات بزرگ را گزارش می دهد ، به نام whale_alert این را توییت کرد:

40 # BTC (391،055 USD) از کیف پول احتمالی متعلق به #Satoshi (از سال 2009 خاموش) به کیف پول ناشناخته منتقل شده است. سکه های این معامله در ماه اول وجود بیت کوین استخراج شد. 6

این بلافاصله باعث ایجاد موج در توییتر شد. Bitcoin توییتر دسته توییتی درخواست نظرسنجی اگر کاربران توییتر بود، خنثی یا بی تربیت شده بود در خبری که این می توانست ساتوشی بوده است. در ابتدا ، bearish برتری داشت. یک روز بعد ، 34 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که این صعودی است ، 35.6 درصد آن را خنثی و 30 درصد گفتند که نزولی است.

حتی اگر شاخص های موجود در بلاکچین به این شخص غیر از ساتوشی اشاره داشتند ، به نظر می رسید بسیاری از کاربران توییتر این نگرانی را دارند که ساتوشی دارایی های بیت کوین خود را تخلیه می کند و این احساس اضطراب را دارند. به نظر می رسید ترس و عدم اطمینان قسمت نظرات را پر کرده است ، بعضی از آنها می پرسند که آیا باید بفروشند و دیگران گفتند که بلافاصله می فروشند.

در حالی که دیگران سعی می کردند به زور صحبت کنند و توضیح دهند که این آدرس ها به احتمال زیاد ساتوشی نبوده و حتی اگر چنین باشد ، آنها می توانستند به جای صرافی برای فروش به آدرس دیگری منتقل شوند (پیشنهاد می کردند که ساتوشی در واقع بیت کوین خود را تخلیه نمی کند). بسیاری همچنین س askedال کردند که چرا حتی اگر Satoshi بخواهد بیت کوین را منتقل کند یا آن را بفروشد مهم است زیرا بیت کوین غیرمتمرکز است و اقدامات یک فرد ، خواه Satoshi باشد یا نه ، مهم نیست.

صرف نظر از این ، قیمت بلافاصله پس از انتشار این خبر 4٪ کاهش یافت ، و بار دیگر نشان داد که این بازارها تا چه اندازه بی ثبات هستند و اخبار ، حتی اگر اثبات نشده یا غیرواقعی باشند ، به راحتی می توانند بازار را به نوسان بیندازند. این همچنین نشان داد که ، حتی اگر بیت کوین غیرمتمرکز باشد ، بدون هیچ رهبر و نقطه کنترل منحصر به فردی ، جامعه هنوز آنقدر با سازندگان خود وسواس دارد که حرکات این یک شخص یا شخص می تواند تا حدی کنترل سیستم را داشته باشد.