Posted on

رمز ارز چیست

رمز ارز چیست

رمز ارز چیست

 

Cryptocurrency پول دیجیتالی غیرمتمرکز و مبتنی بر فناوری بلاکچین است. به گزارش CoinLore ، ممکن است با محبوب ترین نسخه ها ، بیت کوین و اتریوم آشنا باشید ، اما بیش از 5000 ارز رمزپایه مختلف در گردش است.

برای خرید کالاها و خدمات منظم می توانید از رمزنگاری استفاده کنید ، اگرچه بسیاری از افراد مانند سایر دارایی ها مانند سهام یا فلزات گرانبها ، روی ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری می کنند. در حالی که ارز رمزنگاری شده یک کلاس دارایی جدید و مهیج است ، اما خرید آن می تواند خطرناک باشد ، زیرا برای درک کامل نحوه کار هر سیستم باید مقدار قابل توجهی تحقیق انجام دهید.

ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند؟

ارز رمزپایه یک وسیله مبادله ای است که دیجیتال ، رمزگذاری شده و غیرمتمرکز است. برخلاف دلار آمریکا یا یورو ، هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که ارزش ارز رمزنگاری شده را مدیریت و حفظ کند. در عوض ، این وظایف از طریق اینترنت به طور گسترده ای بین کاربران ارز رمزنگاری شده توزیع می شود.

بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده بود که برای اولین بار توسط ساتوشی ناکاموتو در مقاله ای با عنوان ” بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا ” در سال 2008 به طور اساسی شرح داده شد . ناکاموتو این پروژه را “یک سیستم پرداخت الکترونیکی به جای اعتماد ، مبتنی بر اثبات رمزنگاری توصیف کرد”.

این اثبات رمزنگاری به صورت معاملاتی است که در شکلی از برنامه به نام بلاکچین تأیید و ثبت می شود.

بهترین مبادلات رمزنگاری 2021
ما برای ارائه بهترین مبادلات رمزنگاری ، از پیشنهادات پیشرو در مبادله و انبوه داده ها استفاده کرده ایم.

رمز ارز چیست

بلاکچین چیست؟

بلاکچین دفتری باز و توزیع شده است که معاملات را به صورت کد ثبت می کند. در عمل ، این کمی شبیه یک کتاب چک است که در تعداد بیشماری کامپیوتر در سراسر جهان توزیع می شود. معاملات در “بلوک” هایی ثبت می شوند که سپس در “زنجیره ای” از معاملات ارزهای رمزپایه قبلی بهم متصل می شوند.

بوچی اوكورو ، مدیرعامل و بنیانگذار صرافی ارز رمزنگاری شده آفریقا ، Quidax ، می گوید: “كتابی را تصور كنید كه هر روز هرچه برای آن هزینه می كنید را یادداشت می كنید.” “هر صفحه مشابه یک بلوک است و کل کتاب ، یک گروه از صفحات ، یک بلاکچین است.”

با استفاده از بلاکچین ، هر کسی که از ارز رمزپایه استفاده می کند نسخه مخصوص خود از این کتاب را برای ایجاد سابقه یکپارچه معاملات دارد. نرم افزار هر معامله جدید را هر طور اتفاق می افتد ثبت می کند و هر نسخه از بلاکچین همزمان با اطلاعات جدید به روز می شود و تمام سوابق را یکسان و دقیق نگه می دارد.

برای جلوگیری از کلاهبرداری ، هر معامله با استفاده از یکی از دو روش اصلی اعتبار سنجی بررسی می شود: اثبات کار یا اثبات خطر.

رمز ارز چیست

اثبات کار در مقابل اثبات سهام

اثبات کار و اثبات سهام دو تکنیک اعتبارسنجی مختلف هستند که برای تأیید معاملات قبل از اضافه شدن آنها به زنجیره بلوکی که به بازرسان با ارز رمزپایه بیشتر پاداش می دهند ، مورد استفاده قرار می گیرند. ارزهای رمزنگاری شده معمولاً از اثبات کار یا اثبات سهام برای تأیید معاملات استفاده می کنند.

اثبات کار سیمون آکسنهام ، مدیر رسانه های اجتماعی در Xcoins.com ، می گوید: “اثبات کار روشی برای تأیید معاملات در بلاکچین است که در آن یک الگوریتم یک مسئله ریاضی را ارائه می دهد که کامپیوترها برای حل آن مسابقه می دهند.

هر کامپیوتر شرکت کننده ، که اغلب به عنوان “استخراج کننده” شناخته می شود ، یک معمای ریاضی را حل می کند که به تأیید گروهی از معاملات کمک می کند – که به عنوان یک بلوک شناخته می شود – سپس آنها را به لجر زنجیره بلوک اضافه می کند. اولین رایانه ای که این کار را با موفقیت انجام می دهد ، به دلیل تلاش هایش با مقدار کمی ارز رمزپایه جایزه می گیرد.

مطالب پیشنهادی  10 ارز دیجیتال برتر در سال 2021

این مسابقه برای حل پازل های بلاکچین می تواند به مقدار زیادی انرژی و برق رایانه نیاز داشته باشد. در عمل ، این بدان معناست که ماینرها پس از در نظر گرفتن هزینه های برق و منابع محاسباتی ، به سختی حتی با رمزنگاری که برای اعتبار سنجی معاملات دریافت می کنند شکستن.

اثبات سهام برای کاهش میزان توان لازم برای بررسی معاملات ، برخی از ارزهای رمزپایه از روش تأیید صحت سهام استفاده می کنند. با اثبات سهام ، تعداد معاملات هر شخص می تواند تأیید کند به میزان ارز رمزنگاری شده ای که مایل به “سهام” آن است یا به طور موقت در یک گاوصندوق عمومی قفل شده است ، محدود شده است تا شانس شرکت در این روند را داشته باشد. اوکورو می گوید: “این تقریباً مانند وثیقه بانکی است.” هر کسی که رمزنگاری کند واجد شرایط تأیید معاملات است ، اما شانس انتخابی شما برای این کار با مبلغی که پیش رو دارید افزایش می یابد.

آنتون آلتمنت ، مدیرعامل Osom Finance می گوید: “از آنجا که اثبات سهام حل معادلات انرژی زا را برطرف می کند ، بسیار کارآمدتر از اثبات کار است و امکان تأیید و تأیید سریعتر معاملات را فراهم می کند.”

اگر یک مالک سهام (که گاهی اوقات اعتبارسنج نیز نامیده می شود) برای تأیید گروه جدیدی از معاملات انتخاب شود ، به آنها پاداش ارز رمزپایه اعطا می شود ، به طور بالقوه به میزان کارمزد معاملات کل از بلوک معاملات. برای جلوگیری از کلاهبرداری ، در صورت انتخاب شدن و تأیید معاملات نامعتبر ، بخشی از آنچه را که به اشتراک گذاشته اید از دست می دهید.

رمز ارز چیست

نقش اجماع در رمزنگاری

اثبات سهام و اثبات کار برای تأیید معاملات به سازوکارهای اجماع متکی هستند. این بدان معناست که در حالی که هر یک از کاربران جداگانه برای تأیید معاملات استفاده می کنند ، هر معامله تأیید شده باید توسط اکثر دارندگان دفتر بررسی و تأیید شود.

به عنوان مثال ، یک هکر نمی تواند دفتر کل بلاکچین را تغییر دهد مگر اینکه با موفقیت حداقل 51٪ از دفترچه یادداشت را برای مطابقت با نسخه جعلی خود بدست آورد. میزان منابع لازم برای این کار تقلب را بعید می داند.

چگونه می توانید ارز رمزنگاری شده را استخراج کنید؟

استخراج به معنای آزاد شدن واحدهای جدید ارز رمزنگاری شده در جهان است که به طور کلی در ازای اعتبارسنجی معاملات انجام می شود. گرچه از نظر تئوری استخراج ارز رمزنگاری شده برای هر شخص معمولی امکان پذیر است ، اما اثبات سیستم های کاری مانند بیت کوین به طور فزاینده ای دشوار است.

اسپنسر مونتگومری ، بنیانگذار Uinta Crypto Consulting می گوید: “هرچه شبکه بیت کوین رشد کند ، پیچیده تر می شود و قدرت پردازش بیشتری نیز لازم است.” “یک مصرف کننده عادی قبلاً می توانست این کار را انجام دهد ، اما اکنون خیلی گران است. افراد زیادی هستند که تجهیزات و فناوری خود را برای بهینه سازی رقابت بهینه کرده اند. ”

و به یاد داشته باشید: اثبات ارزهای رمزنگاری شده به مقدار زیادی انرژی برای استخراج نیاز دارند. تخمین زده می شود که 0.21٪ از کل برق جهان به تأمین انرژی مزارع بیت کوین اختصاص یابد. این تقریباً همان قدرتی است که سوئیس در یک سال مصرف می کند. تخمین زده شده است که بیشتر کارگران استخراج بیت کوین در نهایت از 60٪ تا 80٪ آنچه از معدن کاری برای تأمین هزینه های برق به دست می آورند استفاده می کنند.

گرچه کسب درآمد رمزنگاری از طریق یک شخص در سیستم اثبات کار برای یک فرد متوسط ​​غیرمعمول است ، اما مدل اثبات شرط بندی به محاسبات پرقدرت کمتری نیاز دارد زیرا اعتبار سنجها به طور تصادفی و بر اساس میزان سهام آنها انتخاب می شوند. با این وجود ، شما نیاز به داشتن ارز رمزنگاری شده برای شرکت در آن دارید. (اگر رمزنگاری ندارید ، دیگر چیزی برای مشارکت ندارید.)

چگونه می توان از رمز ارز استفاده کرد؟

برای خرید می توانید از ارز رمزپایه استفاده کنید ، اما هنوز نوعی پرداخت با پذیرش جریان اصلی نیست. تعداد انگشت شماری از خرده فروشان آنلاین مانند Overstock.com بیت کوین را قبول می کنند ، این خیلی دور از حد معمول است. این ممکن است در آینده نزدیک تغییر کند. غول پرداخت PayPal اخیراً از راه اندازی سرویس جدیدی خبر داده است که به مشتریان امکان خرید ، نگهداری و فروش ارز رمزنگاری شده از حسابهای PayPal خود را می دهد.

مطالب پیشنهادی  ارز دیجیتال: آینده پول شما

مونتگومری می گوید: “این بسیار عظیم است.” “اگر PayPal به عنوان یک بانک در نظر گرفته می شد ، آنها بیست و یکمین بانک بزرگ در جهان هستند ، و آنها به همه کاربران خود دسترسی دارند. آنها می خواهند ارسال رمزنگاری را برای مردم آسان کنند. ”

تا زمانی که رمزنگاری به طور گسترده تری پذیرفته نشود ، می توانید با مبادله ارز رمزنگاری شده برای کارت های هدیه ، محدودیت های فعلی را کنترل کنید. به عنوان مثال ، در eGifter می توانید از بیت کوین برای خرید کارت های هدیه Dunkin Donuts، Target ، Apple و انتخاب سایر خرده فروشی ها و رستوران ها استفاده کنید. همچنین ممکن است بتوانید ارز رمزنگاری شده را برای خرید در کارت نقدی بارگیری کنید. در ایالات متحده می توانید برای کارت BitPay ثبت نام کنید ، کارت نقدی که دارایی های رمزنگاری را به دلار برای خرید تبدیل می کند ، اما برای سفارش کارت و استفاده از آن برای برداشت خودپردازها ، هزینه هایی در نظر گرفته شده است.

همچنین ممکن است از رمزنگاری به عنوان گزینه سرمایه گذاری جایگزین خارج از سهام و اوراق قرضه استفاده کنید. دیوید زیلر ، کارشناس ارزهای رمزنگاری شده و سردبیر سایت اخبار مالی Money Morning ، می گوید: ” شناخته شده ترین رمزنگاری ، بیت کوین ، یک ارز امن و غیرمتمرکز است که به ذخیره ای از ارزش مانند طلا تبدیل شده است .” “برخی حتی از آن به عنوان” طلای دیجیتال “یاد می کنند.”

رمز ارز چیست

نحوه استفاده از رمز ارز برای خریدهای مطمئن

استفاده از رمزنگاری برای انجام مطمئن خریدها به آنچه می خواهید بخرید بستگی دارد. اگر می خواهید ارز رمزنگاری شده را در خرده فروشی که مستقیماً آن را قبول نمی کند هزینه کنید ، می توانید از کارت بدهی ارز رمزنگاری شده مانند BitPay در ایالات متحده استفاده کنید.

اگر می خواهید به شخص یا خرده فروشی که ارز رمزپایه را قبول می کند پول پرداخت کنید ، به یک کیف پول ارز رمزنگاری شده نیاز دارید که یک برنامه نرم افزاری است که با زنجیره بلوک ارتباط برقرار می کند و به کاربران امکان ارسال و دریافت ارز رمزپایه را می دهد.

برای انتقال پول از کیف پول خود ، می توانید کد QR گیرنده خود را اسکن کرده یا آدرس کیف پول وی را به صورت دستی وارد کنید. برخی از سرویس ها با اجازه دادن به شما برای وارد کردن شماره تلفن یا انتخاب مخاطبی از تلفن ، این کار را آسان می کنند. بخاطر داشته باشید که معاملات فوری نیستند زیرا باید با استفاده از اثبات کار یا اثبات خطر اعتبار سنجی شوند. بسته به ارز رمزنگاری شده ، این ممکن است بین 10 دقیقه تا دو ساعت طول بکشد.

این زمان تأخیر بخشی از مواردی است که معاملات رمزنگاری را ایمن می کند. “یک بازیگر بد که سعی در تغییر یک تراکنش دارد ،” کلیدهای “نرم افزاری مناسب را نخواهد داشت ، این بدان معناست که شبکه تراکنش را رد می کند. این شبکه همچنین سیاست گذاری می کند و از هزینه های مضاعف جلوگیری می کند. ”

چگونه در Cryptocurrency سرمایه گذاری کنیم

ارز رمزنگاری شده را می توان از طریق شبکه های نظیر به نظیر و صرافی های رمزنگاری مانند Coinbase و Bitfinex خریداری کرد. هرچند مراقب هزینه ها باشید ، زیرا برخی از این مبادلات هزینه های بسیار ناچیزی را برای خریدهای رمزنگاری کوچک می گیرند. به عنوان مثال Coinbase ، بسته به اندازه معامله شما ، 0.5٪ از خرید شما را به اضافه هزینه ثابت 0.99 تا 2.99 $ ، هزینه می گیرد.

اخیراً ، برنامه سرمایه گذاری Robinhood توانایی خرید چندین رمز ارز برتر از جمله Bitcoin ، Ethereum و Dogecoin را بدون هزینه بسیاری از مبادلات عمده ارائه داده است.

زایلر می گوید: “این زمانی بسیار دشوار بود اما اکنون حتی برای تازه کارهای رمزنگاری نیز نسبتاً آسان است.” “صرافی مانند Coinbase به افراد غیر فنی پاسخ می دهد. راه اندازی حساب در آنجا و پیوند دادن آن به حساب بانکی بسیار آسان است. ”

مطالب پیشنهادی  هاش چیست؟

اما به خاطر داشته باشید که خرید ارزهای رمزپایه منفرد کمی شبیه به خرید سهام منفرد است . از آنجا که تمام پول خود را در یک اوراق بهادار قرار می دهید ، خطر بیشتری نسبت به این که آن را در صدها یا هزار نفر گسترش دهید ، مانند آنچه که می توانستید با صندوق سرمایه گذاری مشترک یا صندوق قابل معامله در بورس (ETF) انجام دهید ، به خطر می افتد . متأسفانه ، بودجه رمزنگاری در حال حاضر کم است.

یک صندوق سرمایه گذاری مشترک بیت کوین وجود دارد – Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ، اما در حال حاضر فقط برای سرمایه گذاران معتبر قابل استفاده است ، به این معنی که بیشتر آمریکایی ها واجد شرایط خرید در آن نیستند. هیچ ETF بیت کوین یا رمزنگاری وجود ندارد. با این وجود ETF های بلاکچین وجود دارد.

اگر می خواهید در معرض بازار رمزنگاری قرار بگیرید ، ممکن است در سهام انفرادی شرکت های رمزنگاری سرمایه گذاری کنید. زیلر می گوید: “تا آنجا که سهام رمزنگاری شده پیش رود ، انتظار می رود Coinbase در سال 2021 IPO داشته باشد.” “همچنین چند سهام استخراج Bitcoin مانند Hive Blockchain (HIVE) وجود دارد. اگر می خواهید ریسک پذیری کمتری داشته باشید ، می توانید در شرکت های بزرگی که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند مانند IBM ، Bank of America و Microsoft سرمایه گذاری کنید. ”

رمز ارز چیست

آیا باید روی رمز ارز سرمایه گذاری کنید؟

کارشناسان نظرات متفاوتی در مورد سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده دارند. از آنجا که رمزنگاری یک سرمایه گذاری بسیار سوداگرانه است ، با احتمال تغییر شدید قیمت ، برخی از مشاوران مالی توصیه نمی کنند که مردم سرمایه گذاری کنند.

به عنوان مثال ، در حالی که ارزش بیت کوین در سال گذشته تقریباً دو برابر شده است و در نوامبر سال 2020 به قیمتی بیش از 18000 دلار رسیده است ، همچنین در همان سال ارزش آن به شدت از دست می رود ، مانند زمانی که قیمت هر دلار بیت کوین زیر 5000 دلار بود. با این حال ، حتی اوج های اخیر بیت کوین نیز از اوج 2017 آن که حدود 20 هزار دلار برای هر بیت کوین است ، پایین است. همه اینها برای گفتن است که ارزهای رمزنگاری شده ، برخلاف اکثر ارزهای مستقر ، می توانند بسیار بی ثبات باشند و به طور مکرر ارزش خود را تغییر دهند.

به همین دلیل پیتر پالیون ، یک برنامه ریز مالی معتبر (CFP) در East Norwich ، نیویورک ، فکر می کند پایبند بودن به ارز مورد حمایت دولت مانند دلار آمریکا ایمن تر است.

پالیون می گوید: “اگر دلار آمریکا در ذخایر نقدی خود دارید ، می دانید که می توانید وام خود را پرداخت کنید ، می توانید قبض برق خود را پرداخت کنید.” “وقتی به 12 ماه گذشته نگاه می کنید ، بیت کوین اساساً مانند آخرین EKG من به نظر می رسد و شاخص دلار آمریکا کم و بیش یک خط صاف است. چیزی که 50٪ افت کند برای چیزی جز حدس و گمان مناسب نیست. ”

همانطور که گفته شد ، CFP ایان هاروی برای مشتریانی که به طور خاص به ارز رمزنگاری شده علاقه دارند ، به آنها کمک می کند تا مقداری پول برای آن اختصاص دهند. هاروی می گوید: “وزن در اوراق بهادار مشتری باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا احساس معنی داری داشته باشد در حالی که اگر سرمایه گذاری به صفر برسد ، از برنامه بلند مدت وی خارج نمی شود.”

در مورد میزان سرمایه گذاری ، هاروی با سرمایه گذاران صحبت می کند که اگر سرمایه گذاری به سمت جنوب برود ، چند درصد از سهام خود را از دست می دهند. وی می گوید: “این می تواند 1٪ تا 5٪ باشد ، ممکن است 10٪ باشد.” “این از نظر ضرر به میزان آنها در حال حاضر و آنچه واقعاً در معرض خطر آنها است بستگی دارد

دیدگاهتان را بنویسید