راهنمای دقیق در مورد نحوه عملکرد استخراج ارزهای دیجیتال

راهنمای دقیق در مورد نحوه عملکرد استخراج ارزهای دیجیتال

 

راهنمای دقیق در مورد نحوه عملکرد استخراج ارزهای دیجیتال

در اوج خود، استخراج ارزهای دیجیتال یک مسابقه تسلیحاتی بود که منجر به افزایش تقاضا برای واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) شد. در واقع، Advanced Micro Devices، تولید کننده GPU، نتایج مالی چشمگیری را منتشر کرد چشمگیری را با افزایش تقاضا برای سهام این شرکت و معامله سهام در بالاترین سطح خود در یک دهه اخیر منتشر کرد.

علیرغم افزایش تقاضا برای پردازنده‌های گرافیکی، عجله طلا در استخراج کریپتو به سرعت به پایان رسید، زیرا دشواری استخراج ارزهای دیجیتال برتر مانند بیت کوین به همان سرعت افزایش یافت.

با این حال، استخراج ارزهای دیجیتال همچنان می تواند سودآور باشد. بنابراین، استخراج کریپتو چیست، آیا قانونی است و چگونه می توانید شروع کنید؟ این مقاله نگاهی دقیق تر به این سوالات دارد.

استخراج کریپتو چیست؟

اکثر مردم ماینینگ کریپتو را به عنوان راهی برای ایجاد سکه های جدید می دانند. با این حال، استخراج رمزارز شامل اعتبارسنجی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در شبکه بلاک چین و افزودن آنها به دفتر کل توزیع شده است. مهمتر از همه، استخراج کریپتو از خرج مضاعف ارز دیجیتال در یک شبکه توزیع شده جلوگیری می کند .

مانند ارزهای فیزیکی، هنگامی که یکی از اعضا ارز دیجیتال را خرج می کند، دفتر کل دیجیتال باید با برداشتن یک حساب و اعتبار دادن به حساب دیگر به روز شود. با این حال، چالش یک ارز دیجیتال این است که پلتفرم های دیجیتال به راحتی دستکاری می شوند. دفتر کل توزیع شده بیت کوین ، تنها به ماینرهای تایید شده اجازه می دهد تا تراکنش ها را در دفتر کل دیجیتال به روز کنند. این به ماینرها مسئولیت مضاعفی برای ایمن کردن شبکه از هزینه مضاعف می دهد.

در همین حال، سکه های جدیدی تولید می شود تا به ماینرها برای کارشان در تامین امنیت شبکه پاداش دهد. از آنجایی که دفتر کل توزیع شده فاقد یک اختیار متمرکز است، فرآیند استخراج برای اعتبارسنجی تراکنش ها بسیار مهم است. بنابراین، ماینرها با مشارکت در فرآیند اعتبارسنجی تراکنش که شانس آنها را برای برنده شدن سکه های تازه ضرب شده افزایش می دهد، تشویق می شوند تا شبکه را ایمن کنند.

برای اطمینان از اینکه فقط ماینرهای رمزنگاری تایید شده می توانند ماینینگ و اعتبارسنجی تراکنش ها را انجام دهند، یک پروتکل اجماع اثبات کار (PoW) ایجاد شده است. PoW همچنین شبکه را از هرگونه حمله خارجی ایمن می کند.

راهنمای دقیق در مورد نحوه عملکرد استخراج ارزهای دیجیتال

اثبات کار

استخراج کریپتو تا حدودی شبیه استخراج فلزات گرانبها است. در حالی که استخراج‌کنندگان فلزات گرانبها طلا، نقره یا الماس را از زیر خاک بیرون می‌آورند، استخراج‌کنندگان کریپتو باعث انتشار سکه‌های جدید در گردش خواهند شد. برای اینکه ماینرها با سکه‌های جدید پاداش بگیرند، باید ماشین‌هایی را مستقر کنند که معادلات پیچیده ریاضی را در قالب هش رمزنگاری حل کنند. هش یک امضای دیجیتال کوتاه شده از یک تکه داده است. هش ها برای ایمن سازی داده های منتقل شده در یک شبکه عمومی تولید می شوند. ماینرها با همتایان خود رقابت می کنند تا ارزش هش تولید شده توسط یک تراکنش ارز دیجیتال را به صفر برسانند، و اولین ماینری که کد را می شکند، بلوک را به دفتر کل اضافه می کند و پاداش را دریافت می کند.

هر بلوک از یک تابع هش برای ارجاع به بلوک قبلی استفاده می کند و یک زنجیره ناگسستنی از بلوک ها را تشکیل می دهد که به بلوک اول باز می گردد. به همین دلیل، همتایان در شبکه می توانند به راحتی بررسی کنند که آیا بلوک های خاص معتبر هستند یا خیر و آیا ماینرهایی که هر بلوک را اعتبارسنجی کرده اند، هش را برای دریافت پاداش حل کرده اند یا خیر.

با گذشت زمان، همانطور که ماینرها ماشین های پیشرفته تری را برای حل PoW مستقر می کنند، دشواری معادلات در شبکه افزایش می یابد. در همان زمان، رقابت بین ماینرها افزایش می یابد و در نتیجه کمبود ارز دیجیتال افزایش می یابد.

نحوه شروع استخراج ارزهای دیجیتال

استخراج ارزهای دیجیتال به رایانه‌هایی با نرم‌افزار ویژه نیاز دارد که به طور خاص برای حل معادلات ریاضی رمزنگاری پیچیده طراحی شده‌اند. در روزهای اولیه این فناوری، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را می‌توان با یک تراشه CPU ساده در رایانه خانگی استخراج کرد. با این حال، در طول سال‌ها، تراشه‌های CPU برای استخراج بیشتر ارزهای دیجیتال به دلیل افزایش سطوح دشواری غیرعملی شده‌اند.

امروزه، استخراج ارزهای دیجیتال به یک GPU تخصصی یا یک ماینر مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) نیاز دارد. علاوه بر این، پردازنده‌های گرافیکی موجود در ریگ ماینینگ باید همیشه به یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد متصل باشند. همچنین هر ماینر کریپتو ملزم به عضویت در استخر استخراج آنلاین کریپتو است.

راهنمای دقیق در مورد نحوه عملکرد استخراج ارزهای دیجیتال

روش های مختلف استخراج ارزهای دیجیتال

روش‌های مختلف استخراج ارزهای دیجیتال به زمان‌های متفاوتی نیاز دارند. برای مثال، در روزهای اولیه این فناوری، ماینینگ CPU برای اکثر ماینرها گزینه پیشرو بود. با این حال، بسیاری امروزه استخراج CPU را بسیار کند و غیر عملی می‌دانند، زیرا ماه‌ها طول می‌کشد تا حتی مقدار کمی سود به دست بیاورد، با توجه به هزینه‌های بالای الکتریکی و خنک‌کننده و افزایش سختی در سراسر صفحه.

استخراج GPU روش دیگری برای استخراج ارزهای دیجیتال است. قدرت محاسباتی را با کنار هم قرار دادن مجموعه‌ای از پردازنده‌های گرافیکی تحت یک ریگ ماینینگ به حداکثر می‌رساند. برای استخراج GPU، یک مادربرد و سیستم خنک کننده برای دکل مورد نیاز است.

به طور مشابه، استخراج ASIC روش دیگری برای استخراج ارزهای دیجیتال است. برخلاف ماینرهای GPU، ماینرهای ASIC به طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند، بنابراین واحدهای ارز دیجیتال بیشتری نسبت به GPU تولید می‌کنند. با این حال، آنها گران هستند، به این معنی که با افزایش سختی استخراج، به سرعت منسوخ می شوند.

با توجه به هزینه های روزافزون استخراج GPU و ASIC، استخراج ابری به طور فزاینده ای محبوب می شود. استخراج ابری به ماینرهای منفرد اجازه می دهد تا از قدرت شرکت های بزرگ و امکانات اختصاصی استخراج کریپتو استفاده کنند.

استخراج‌کننده‌های ارز دیجیتال می‌توانند میزبان‌های استخراج ابری رایگان و پولی را به‌صورت آنلاین شناسایی کنند و یک ریگ ماینینگ را برای مدت زمان مشخصی اجاره کنند. این روش بدون هندزفری ترین راه برای استخراج ارزهای دیجیتال است.

استخرهای معدن

استخرهای ماینینگ به ماینرها این امکان را می دهند که منابع محاسباتی خود را ترکیب کنند تا شانس خود را برای یافتن و استخراج بلوک ها در یک بلاک چین افزایش دهند. اگر یک استخر ماینینگ موفق شود، پاداش در سراسر استخر ماینینگ، به نسبت مقدار منابعی که هر ماینر به استخر کمک کرده است، توزیع می شود.

اکثر برنامه های ماینینگ کریپتو با یک استخر استخراج عرضه می شوند. با این حال، علاقه مندان به کریپتو هم اکنون به صورت آنلاین به یکدیگر می پیوندند تا استخرهای استخراج خود را ایجاد کنند. از آنجایی که برخی از استخرها پاداش بیشتری نسبت به سایرین دریافت می کنند، ماینرها آزادند هر زمان که نیاز داشته باشند، استخرها را تغییر دهند.

ماینرها استخرهای رسمی ماینینگ کریپتو را قابل اعتمادتر می‌دانند زیرا به‌روزرسانی‌های مکرر توسط شرکت‌های میزبان خود و همچنین پشتیبانی فنی منظم دریافت می‌کنند. بهترین مکان برای یافتن استخرهای استخراج، CryptoCompare است ، جایی که ماینرها می توانند استخرهای استخراج مختلف را بر اساس قابلیت اطمینان، سودآوری و سکه ای که می خواهند استخراج کنند، مقایسه کنند.

آیا استخراج کریپتو ارزشش را دارد؟

تعیین اینکه آیا استخراج کریپتو ارزشمند است یا خیر به عوامل مختلفی بستگی دارد. چه یک ماینر آینده نگر CPU، GPU، ماینر ASIC یا ماینینگ ابری را انتخاب کند، مهم ترین عواملی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از نرخ هش ریگ ماینینگ، مصرف برق و هزینه های کلی. به طور کلی، ماشین‌های ماینینگ کریپتو مقدار قابل‌توجهی برق مصرف می‌کنند و گرمای قابل‌توجهی منتشر می‌کنند.

به عنوان مثال، یک ماینر متوسط ​​ASIC حدود 72 تراوات انرژی برای ایجاد یک بیت کوین در حدود ده دقیقه استفاده می کند. این ارقام با پیشرفت فناوری و افزایش دشواری استخراج همچنان در حال تغییر هستند.

حتی اگر قیمت دستگاه مهم است، به همان اندازه مهم است که مصرف برق، هزینه های برق در منطقه و هزینه های خنک کننده را در نظر بگیرید، مخصوصاً با دستگاه های ماینینگ GPU و ASIC.

همچنین در نظر گرفتن سطح دشواری ارز دیجیتالی که یک فرد می خواهد استخراج کند، مهم است تا مشخص شود که آیا این عملیات حتی سودآور خواهد بود یا خیر.

راهنمای دقیق در مورد نحوه عملکرد استخراج ارزهای دیجیتال

پیامدهای مالیاتی استخراج کریپتو

مالیات استخراج کریپتو همچنان یک نکته  مهم است.

ماینرهای کریپتو معمولاً با عواقب مالیاتی مواجه خواهند شد (1) زمانی که برای انجام فعالیت‌های ماینینگ با ارز دیجیتال پاداش دریافت می‌کنند و (2) زمانی که توکن‌های پاداش را می‌فروشند یا مبادله می‌کنند. با توجه به (1)، IRS اعلامیه 2014-21 را صادر کرده است که مستقیماً به پیامدهای مالیاتی استخراج کریپتو می پردازد. طبق این اعلامیه، یک ماینر درآمد ناخالص را پس از دریافت توکن‌های پاداش به میزانی برابر با ارزش بازار منصفانه سکه‌ها در زمان دریافت آن شناسایی می‌کند. بعلاوه، اگر مالیات دهندگان به عنوان کارمند فعالیت های ماینینگ مالیات‌دهنده یک تجارت یا تجارت باشد یا مالیات‌دهنده چنین فعالیت‌هایی را به عنوان یک پیمانکار مستقل انجام دهد، نمادهای پاداش/پرداخت‌های ارز مجازی به عنوان درآمد خوداشتغالی تلقی می‌شود و بر این اساس مشمول مالیات خوداشتغالی می‌شود. به همین ترتیب، اگر مالیات دهنده ای انجام دهدماینینگ را انجام دهند، پرداخت های انجام شده با ارز رمزنگاری شده به عنوان دستمزد مشمول کسر مالیات بر درآمد فدرال از بیمه تامین اجتماعی/ مدیکر و مالیات های بیکاری تلقی می شود.

برای تجزیه و تحلیل دقیق‌تر پیامدهای مالیاتی استخراج کریپتو، به مالیات بر استخراج کریپتو مراجعه کنید . برای منابع برنامه‌ریزی مالیات رمزنگاری‌شده، به صندوق‌های اعتماد واحد باقی‌مانده خیریه («CRUT») و ارزهای دیجیتال ، مالیات بر معاملات حاشیه رمزنگاری ، و برنامه‌ریزی املاک و ارزهای دیجیتال مراجعه کنید. و برای آخرین اطلاعات در مورد افشاهای داوطلبانه IRS برای دستاوردهای قبلی گزارش نشده ارزهای دیجیتال، به روش افشای داوطلبانه IRS مراجعه کنید .

آیا استخراج کریپتو قانونی است؟

اکثر مراجع قضایی و مقامات هنوز قوانینی را در مورد ارزهای دیجیتال وضع نکرده اند، به این معنی که برای اکثر کشورها، قانونی بودن استخراج رمزارز نامشخص است.

تحت شبکه اجرای جرایم مالی ( FinCEN )، ماینرهای رمزنگاری به عنوان انتقال دهنده پول در نظر گرفته می شوند، بنابراین ممکن است مشمول قوانین حاکم بر آن فعالیت باشند. به عنوان مثال، در اسرائیل، استخراج کریپتو به عنوان یک تجارت تلقی می شود و مشمول مالیات بر درآمد شرکتی است. در هند و جاهای دیگر، عدم قطعیت نظارتی همچنان ادامه دارد، اگرچه به نظر می‌رسد که کانادا و ایالات متحده با ماینینگ کریپتو دوست هستند.

با این حال، جدا از حوزه‌های قضایی که به طور خاص فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده‌اند، تعداد کمی از کشورها استخراج کریپتو را ممنوع کرده‌اند.

صفحه منبع قانون کریپتوکارنسی قانون Freeman ما خلاصه‌ای از وضعیت حقوقی ارزهای دیجیتال را برای هر کشور در سراسر جهان با مقررات قانونی یا نظارتی حاکم بر ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند.

کره زیر پیوندهایی به خلاصه های کشور به کشور ارائه می دهد:

Countries with National or Regional CryptocurrenciesGlobal Cryptocurrency RegulationsCountries with National or Regional Cryptocurrencies

سطح زوم به 1 تغییر کرد

علاوه بر این، منابع ایالت به ایالت قانون فریمن را ببینید:

قوانین و مقررات ارز دیجیتال دولتی به ایالت

قوانین انتقال ارز دیجیتال ایالت به ایالت

راهنمای دقیق در مورد نحوه عملکرد استخراج ارزهای دیجیتال

نتیجه گیری: پایداری استخراج کریپتو

برای ماینرهای مشتاق ارز دیجیتال، کنجکاوی و میل شدید به یادگیری به سادگی یک امر ضروری است. با ظهور فناوری‌های جدید، فضای ماینینگ کریپتو دائما در حال تغییر است. ماینرهای حرفه ای که بهترین جوایز را دریافت می کنند دائماً در حال مطالعه فضا و بهینه سازی استراتژی های استخراج خود برای بهبود عملکرد خود هستند.

از سوی دیگر، حامیان تغییرات آب و هوایی به طور فزاینده‌ای نگران شده‌اند، زیرا سوخت‌های فسیلی بیشتر و بیشتری برای سوخت فرآیند معدن سوزی می‌شوند.

چنین نگرانی‌هایی جوامع ارزهای دیجیتال مانند اتریوم را وادار کرده است تا از چارچوب‌های PoW به چارچوب‌های پایدارتر، مانند چارچوب‌های اثبات سهام، سوئیچ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید