Posted on

راهنمای استخراج بیتکوین برای مبتدیان

راهنمای استخراج بیتکوین برای مبتدیان

 

آیا به استخراج بیت کوین علاقه دارید اما اطلاعات زیادی در مورد ارزهای رمزپایه ندارید؟  می توانید از کتابچه راهنمای دقیق ما برای مبتدیان که به شما می گوید چگونه مرحله به مرحله استخراج Bitcoin استفاده کنید ،اگر می خواهید در مورد اصول استخراج و نحوه استخراج بیت کوین بیشتر بدانید ، مقاله تئوری استخراج بیت کوین را بخوانید: اصل استخراج چیست؟

امروزه ، بیت کوین توسط سخت افزار خاصی که فقط برای استخراج بیت کوین یا ارزهای دیگر براساس همان الگوریتم تعیین شده است استخراج می شود. این ASIC (تراشه های مدار مجتمع برنامه کاربردی) نامیده می شود ، انرژی کمتری مصرف می کند و بیت کوین را بسیار سریعتر استخراج می کند. این دستگاه گران است و ساخت آن زمانبر است ، اما سرعت آن حیرت انگیز است. قدرتمندترین ماشین آلات قادر به حل 14 تراهاهش در ثانیه هستند (این بدان معناست که 1012 تلاش برای حل یک بلاک در ثانیه انجام می دهد) و توسعه آن دائماً پیش می رود.

جدیدترین راههای استخراج بیتکوین

چگونه دکل استخراج ASIC را انتخاب کنیم؟

اگر در فکر شروع استخراج هستید ، باید در هنگام انتخاب خود بر روی پارامترهای زیر تمرکز کنید: عملکرد (سرعت هش) ، مصرف برق و قیمت. نرخ هش نشان می دهد که ماشین می تواند در هر ثانیه چند تلاش برای حل یک بلوک انجام دهد.

ما به شما توصیه می کنیم بررسی های مختلف معدنچیان را انجام دهید و سپس یکی را انتخاب کنید که به نظر شما بیشترین سود را دارد. فقط با توجه به قیمت انتخاب نکنید ، بر روی نسبت کلی قیمت ، عملکرد و مصرف تمرکز کنید. به بیان ساده ، کارآمدترین استخراج کننده بهترین معدنچی است. شما می توانید در صفحه وب Asic Miner Value جایی که اطلاعات دقیق در مورد استخراج کنندگان جدید نمایش داده می شود ، الهام بگیرید .

به خاطر داشته باشید که تهیه این دستگاه ها بسیار دشوار است زیرا این تقاضا بسیار زیاد است. همچنین بر قیمت این دستگاه ها که بین صدها یا حتی هزاران دلار متغیر است تأثیر می گذارد.

قبل از اینکه شما خرید یک معدن ASIC، سعی کنید برای محاسبه سود دهی این دستگاه انتخاب شده در یک ماشین حساب آنلاین (آهن خوب هش یا  Coinwarz ، از ارزهای مختلف را امتحان کنید چه به معدن ). جدای از پارامترهای دکل استخراج شما ، محاسبه همچنین شامل قیمت برق ، هزینه های استخر استخراج یا سطح دشواری استخراج است. خواهید فهمید که آیا استخراج می تواند سودآور باشد یا در ابتدا چقدر پول لازم دارید که سرمایه گذاری کنید.

در طول تصمیم گیری ، افزایش سختی استخراج و همچنین کاهش سود در طول زمان را در نظر بگیرید. در عمل به چه معناست؟ اگر بعد از 14 روز سختی حدود 10٪ افزایش یابد ، سود تقریباً همان 10٪ کاهش می یابد. در مقاله استخراج بیت کوین در تئوری اطلاعات بیشتری در مورد دشواری استخراج پیدا کنید: اصل استخراج چیست؟

مطالب پیشنهادی  آیا ماینینگ بیت کوین در سال2021 همچنان سودآور است؟

 

دستگاه خود را کجا باید قرار دهید؟ به یک مرکز داده حرفه ای

استخراج بیت کوین نه تنها انرژی الکتریکی زیادی می طلبد بلکه مکانی ویژه برای یک ماشین دارد زیرا دکل های استخراج پر سر و صدا هستند و گرمای زیادی را از خود ساطع می کنند. مسکن سرویس ماینر راه حلی برای این مشکل ارائه می دهد – شما می توانید دستگاه خود را در یک مرکز داده حرفه ای قرار دهید و از شر همه این نگرانی ها خلاص شوید. شما از قیمت پایین انرژی ، منطقه خنک شده ، نظارت مداوم سود خواهید برد و سر و صدا شما را آزار نخواهد داد.

سایر ارزهای رمزپایه چگونه استخراج می شوند؟

امروزه هزاران ارز رمزپایه وجود دارد که با الگوریتم مورد استفاده تفاوت دارند. یک دکل استخراج تخصصی فقط با یک الگوریتم خاص کار می کند. اگر یک سخت افزار ASIC برای استخراج بیت کوین خریداری کنید ، همچنین می توانید ارزهای رمزپایه دیگری را با همان الگوریتم استخراج کنید (به عنوان مثال Bitshare ، Bitcoin Cash یا ByteCoin) ، اما نه ارزهای رمزنگاری شده بر اساس الگوریتم دیگری. با این حال ، ماشین آلات به طور مداوم در حال توسعه هستند و برخی از شرکت ها شروع به ارائه دستگاه های ASIC با قابلیت حل چندین الگوریتم مختلف (به عنوان مثال Baikal Miner ) می کنند.

علاوه بر این ، اگر سخت افزار خاصی برای مقابله با الگوریتم خاصی وجود نداشته باشد ، هنوز می توان ارزهای رمزپایه را توسط کارت های گرافیک استخراج کرد. استخراج توسط کارت های گرافیک مزایای بسیاری دارد – شما می توانید چندین ارز رمزپایه را استخراج کنید و دستگاه سر و صدا و گرمای بسیار کمتری تولید می کند. با این وجود ، شما باید از آن مراقبت کرده و مرتباً کارت را عوض کنید.

2. کیف پول بیت کوین تهیه کنید

مرحله مهم بعدی ، راه اندازی کیف پول بیت کوین است. در آنجاست که بیت کوین خود را دریافت خواهید کرد و می توانید با آنها دستکاری کنید. کیف پول های بیت کوین به شما امکان می دهد آدرس های بیت کوین خود را مدیریت کنید (خود بیت کوین از نظر فنی در بلاکچین ذخیره می شود).

هر آدرس بیت کوین دارای شکلی از یک کلید عمومی و کلید خصوصی منطبق با آن است. کلید عمومی از ترکیبی منحصر به فرد از نویسه ها تشکیل شده است و برای مثال به این صورت است: 18ukxpD1eqnVjux13ehEz8r4d8py1dSdzw. این اساساً مانند شماره حساب بانکی کار می کند بنابراین اگر می خواهید Bitcoins را از شخصی دریافت کنید ، باید کلید عمومی خود را به او بگویید. هر آدرس بیت کوین عمومی است و می توانید هر معامله ای را که از طریق آن عبور کرده است ردیابی کنید. در مقابل ، کلید خصوصی مخفی است و برای ارسال معاملات استفاده می شود. اگر کلید خصوصی خود را گم کنید ، Bitcoins خود را که روی این آدرس خاص قرار دارد برای همیشه از دست می دهید.

مطالب پیشنهادی  مزایای پرداخت با بیت کوین چیست؟

به طور کلی ، انواع مختلفی از کیف پول از کیف پول آنلاین ساده ، نرم افزاری تا ایمن ترین کیف پول کاغذی و سخت افزاری وجود دارد. هر کیف پول مزایا و معایبی دارد. برخی از آنها می توانند چندین ارز را همزمان نگه دارند.

کدام کیف پول برای مبتدیان بهترین است؟

بهترین گزینه برای شروع کار ماینرها کیف پول نرم افزاری است. مدیریت آن ایمن است اما هنوز هم آسان است و برای دستکاری مکرر با ارز استخراج شده مناسب است. شما به راحتی کیف پول خود را در رایانه خود بارگیری می کنید ، جایی که سکه های شما ذخیره می شود و هیچ کس نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند.

دو کیف پول نرم افزاری وجود دارد: کیف پول کامل که کل Blockchain را بارگیری می کند یا کیف های سبک که فقط تراکنش های مربوطه را ذخیره می کند. اولین گزینه به فضای و حافظه زیادی در رایانه شما احتیاج دارد اما مطمئناً امن تر است. برعکس ، نوع سبک آن با Blockchain که توسط شخص ثالث مدیریت می شود متصل است و شما نمی توانید آن را کاملاً کنترل کنید.

اگر تصمیم گرفته اید نسخه کامل کیف پول را انتخاب کنید ، می توانید نسخه اصلی Bitcoin Core را بارگیری کنید . در نظر داشته باشید که همگام سازی کامل آن چند ساعت طول می کشد زیرا Blockchain در حال حاضر به اندازه ده گیگابایت است. رمز ورود خود را به کیف پول در برنامه تنظیم کنید و فراموش نکنید که یک نسخه از کیف پول خود را در دستگاه دیگری ذخیره کنید ، در غیر این صورت ، در صورت خرابی رایانه ، Bitcoins شما برای همیشه از بین می رود. اگر کیف پول ترجیح می دهید که چندین ارز را مدیریت کند ، می توانید Exodus را امتحان کنید .

 

3- به یک استخر استخراج بپیوندید

حتی با بهترین استخراج کننده ASIC ، امروزه به دست آوردن بیت کوین تقریباً غیرممکن است. یک ماشین واحد نمی تواند با بسیاری از مزارع استخراج بزرگ در سراسر جهان رقابت کند و استخراج بیت کوین از طریق خود شما همیشه سودآور نیست. اما جای نگرانی نیست ، یک راه حل برای این وضعیت وجود دارد – همکاری بین استخراج کنندگان در استخرهای به اصطلاح استخراج.

ماینرها قدرت محاسبه خود را در اختیار گروهی قرار می دهند و هنگامی که بیت کوین استخراج می شود ، سود با توجه به یک قدرت داده شده بین اعضای تقسیم می شود. درآمد کمتر اما منظم است. با این حال ، اعضای یک استخر باید هزینه ای را به یک مجری استخر بپردازند ، قیمت کارمزدها معمولاً در حدود 0 و 2٪ از پاداش دریافت شده است.

شما می توانید از بین بسیاری از استخرها انتخاب کنید ، این نمودار از سال 2017 نمایانگر بزرگترین استخرها است. برای جهت یابی بهتر می توانید از مقایسه استخرهای استخراج در Bitcoin Wiki استفاده کنید. به افراد مبتدی توصیه می شود که استخر Slush را که اولین استخر موجود است ، امتحان کنند و یکی از معتبرترین استخرها به حساب می آید. در اینجا یک واقعیت جالب وجود دارد – یک برنامه نویس اهل چک ، Marek Palatinus مسئول تولد Slush Pool است.

مطالب پیشنهادی  جدیدترین مادربردهای برای استخراج ارز دیجیتال

به محض انتخاب استخر استخراج ، خود را در وب سایت آن ثبت نام کنید و حساب خود را تنظیم کنید. پس از آن ، شناسه کارگر برای معدنکار خود دریافت خواهید کرد.

4- یک برنامه استخراج برای رایانه خود تهیه کنید

اکنون سخت افزار خود را ، کیف پول بیت کوین و استخر استخراج انتخاب کرده اید ، وقت آن است که یک مشتری استخراج را در رایانه خود اجرا کنید. شما را به شبکه Blockchain و Bitcoin متصل می کند. نرم افزار استخراج کار را به استخراج کنندگان تحویل می دهد ، نتایج کاملی از کار آنها را جمع آوری می کند و تمام اطلاعات را به Blockchain اضافه می کند. علاوه بر این ، نرم افزار استخراج بیت کوین فعالیت های ماینر را رصد می کند و آمار اولیه مانند دما ، خنک کننده ، سرعت هش و متوسط ​​سرعت استخراج را نشان می دهد.

به طور کلی ، بسیاری از برنامه های رایگان برای استخراج بیت کوین وجود دارد ، بهترین برنامه ها می توانند تقریباً روی همه سیستم های عملیاتی اجرا شوند و هر یک از آنها مزایا و معایب خود را دارند. برخی استخرهای استخراج نیز نرم افزار خاص خود را دارند.

مبتدیان از Nice Hash Miner قدردانی خواهند کرد . استفاده از آن بسیار آسان است ، ارزهای رمزپایه متعددی را استخراج می کند و به طور خودکار الگوریتمی را انتخاب می کند که بیشترین سود را در یک لحظه خاص دارد. برنامه را بارگیری کنید و دستگاهی را انتخاب کنید که می خواهید با آن استخراج کنید.

 

5. استخراج را شروع کنید

و اکنون می توانید استخراج و کسب بیت کوین را شروع کنید! ماینر خود را به یک پریز برق متصل کنید ، آن را با کامپیوتر متصل کرده و نرم افزار استخراج را نصب کنید. اطلاعات خود را در مورد کیف پول و استخر استخراج خود در نرم افزار استخراج پر کنید ، دستگاهی را انتخاب کنید و اجازه دهید استخراج شروع شود!

چند توصیه برای فرستادن شما: اگر می خواهید با سودآوری استخراج کنید ، اخبار دنیای رمزنگاری را پیگیری کنید. توسعه بسیار سریع پیش می رود و روز به روز تغییر می کند.

مسکن معدنچی یا نحوه استخراج موثر

دستگاه استخراج خود را در یک مرکز داده حرفه ای ذخیره کنید و از قیمت مناسب برق و اتصال به اینترنت پرسرعت بهره مند شوید. ماشین های شما در MasterDC تحت نظارت کارکنان پشتیبانی مجرب در یک محیط خنک و امن قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید