Posted on

تفاوت بیت کوین در مقابل ریپل

تفاوت بیت کوین در مقابل ریپل

 

بیت کوین در مقابل ریپلتفاوت چیست؟

از خارج به نظر می رسد جهان سرمایه گذاری ارزهای رمزپایه فقط به بیت کوین محدود شده است. بیت کوین به عنوان شناخته شده ترین ارز رمزنگاری شده ، رهبر سرمایه در بازار و جذب کلی سرمایه گذاران است.

اما چندین گزینه دیگر برای کسانی که علاقه مند به متنوع کردن نمونه کارها و آزمایش سکه هایی هستند که برداشت متفاوتی از مفهوم ارزهای دیجیتال ارائه می دهند ، وجود دارد. Ripple’s XRP یکی از آنهاست. در مارس 2021 ، ارز رمزنگاری شده از نظر کل سرمایه بازار در رده چهارم ، پشت سکه بیت کوین ، اتریوم و Binance قرار گرفت.

بیایید نگاهی دقیق به آنچه XRP را از بیت کوین و سایر نشانه های برتر دیجیتال متمایز می کند ، بررسی کنیم.

  • Ripple شرکتی است که پشت XRP ، ارز رمزپایه قرار دارد.
  • تأیید معاملات بیت کوین ممکن است با هزینه های بالای معامله چند دقیقه طول بکشد ، در حالی که معاملات XRP در چند ثانیه با هزینه کم تأیید می شود
  • XRP فناوری است که عمدتاً به دلیل شبکه و پروتکل پرداخت دیجیتال شناخته می شود.
  • بسیاری از بانک های بزرگ از سیستم پرداخت XRP استفاده می کنند.

 

ریپل چیست؟

هرگونه بحث در مورد XRP باید شامل معرفی مختصری از Ripple باشد. در گزارش های خبری ، XRP و Ripple اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. هر دو در واقع متفاوت هستند.

Ripple نام شرکت و شبکه پشت رمز ارز XRP است. این شرکت به عنوان یک شبکه اعتماد همتا به همتا تأسیس شد که از شبکه های اجتماعی بهره می برد. کاربران درون یک شبکه می توانند بانک ها را دور بزنند و با هم وام دهند و خطوط اعتباری باز کنند. اما شبکه از کار افتاد.

در سال 2012 ، سه سال پس از آغاز بیت کوین در دوره ارزهای رمزنگاری شده ، Ripple تغییر مسیر داد و به OpenCoin 1 تبدیل شد – شبکه ای برای انتقال پول که در آن شرکت های بزرگ و شرکت های خدمات مالی به عنوان طرف مقابل معاملات عمل می کردند. XRP ، ارز رمزنگاری شده آن ، در همان سال راه اندازی شد و بنیانگذاران ، که رمزگذار آن بودند ، 80 میلیارد XRP را به عنوان مجموعه اولیه هدیه دادند. هدف XRP خدمت به عنوان مکانیزم واسطه ای مبادله بین دو ارز یا شبکه بود. OpenCoin در سپتامبر 2013 به آزمایشگاه های Ripple تبدیل شد.

مطالب پیشنهادی  ارز دیجیتال کاردانو (ADA) چیست؟

در وب سایت 2 ، Ripple خود را به عنوان یک شبکه پرداخت جهانی توصیف می کند و بانک ها و خدمات مالی عمده را از جمله مشتریان خود می داند. XRP در محصولات خود برای تسهیل تبدیل سریع بین ارزهای مختلف استفاده می شود.

 تفاوت بیت کوین در مقابل ریپل

 

بیت کوین در مقابل XRP

بیت کوین روی یک دفتر بلاکچین عمومی کار می کند که از ارز دیجیتال پشتیبانی شده برای تسهیل پرداخت کالاها و خدمات پشتیبانی می کند. شبکه بیت کوین مبتنی بر مفهوم بلاکچین است که دفتر عمومی معاملات تأیید شده و نگهداری سوابق است. ماینرها معاملات را به طور مداوم بررسی می کنند و آنها را به بلاکچین بیت کوین اضافه می کنند. در مقابل زمان و توان محاسباتی لازم برای اعتبارسنجی دفتر از این طریق ، استخراج کنندگان با اعتبار سنجی موفقیت آمیز معاملات با BTC پاداش می گیرند

XRP ارز رمزنگاری شده بومی محصولات تولید شده توسط آزمایشگاه های Ripple است. محصولات آن برای تسویه پرداخت ، مبادله دارایی و سیستم های حواله ای استفاده می شود که بیشتر شبیه SWIFT ، سرویس انتقال پول و امنیت بین المللی است که توسط شبکه ای از بانک ها و واسطه های مالی استفاده می شود 4 . XRP از قبل استخراج شده و در مقایسه با بیت کوین از روش استخراج کمتر پیچیده ای استفاده می کند.

 

تفاوت اصلی بین بیت کوین و XRP چیست؟

تفاوت های اصلی بین Bitcoin و XRP به شرح زیر است:

هر دو روش مختلفی برای تأیید معاملات دارند

به جای استفاده از مفهوم استخراج بلاکچین ، شبکه Ripple از یک سازوکار اجماع توزیع شده منحصر به فرد برای تأیید معاملات استفاده می کند که در آن گره های شرکت کننده با انجام نظرسنجی صحت یک معامله را تأیید می کنند. این تقریباً تأییدهای فوری را بدون داشتن مرجع مرکزی امکان پذیر می کند. نتیجه نهایی این است که XRP همچنان غیرمتمرکز باقی مانده و از بسیاری از رقبای خود سریعتر و قابل اطمینان تر است. این همچنین بدان معنی است که سیستم اجماع XRP در مقایسه با بیت کوین که یک گراز انرژی محسوب می شود ، مقادیر ناچیزی از انرژی را مصرف می کند.

XRP ارزان تر و سریعتر از بیت کوین است

به دلیل ماهیت پیچیده و فشرده استخراج مورد استفاده در ارز رمزنگاری شده ، تأیید معاملات بیت کوین ممکن است چند دقیقه طول بکشد و با هزینه های بالای معامله همراه باشد. تراکنش های XRP در عرض چند ثانیه تأیید می شوند و به طور کلی با هزینه های بسیار کمی اتفاق می افتند.

مطالب پیشنهادی  پدیده نوظهور بیتکوین، چالشها و آسیبهاي آن

مشابه هزینه پردازش معاملات بیت کوین ، تراکنش های XRP کسر می شود. هر بار که یک معامله در شبکه Ripple انجام می شود ، مقدار کمی XRP از کاربر (شخص یا سازمان) شارژ می شود

XRP سکه بیشتری در بازار دارد 

حدود 1 میلیارد XRP در زمان راه اندازی پیش استخراج شد و به تدریج توسط سرمایه گذاران اصلی آن به بازار عرضه شد. در مقابل، عرضه Bitcoin اخبار پوش در 21 میلیون، به این معنی وجود دارد تنها تا به حال 21 میلیون بیت کوین می شود در وجود. کمبود مصنوعی BTC به ایجاد علاقه سرمایه گذاران به عنوان ذخیره ارزش کمک کرده است.

بیت کوین در مقابل ریپل: تفاوت چیست؟

XRP و بیت کوین مکانیسم های گردش خون متفاوتی دارند

هر زمان که ماینرها آنها را پیدا می کند بیت کوین آزاد می شود و به شبکه اضافه می شود. آنها به یک برنامه انتشار پایبند نیستند و تامین آنها بیشتر به سرعت شبکه و دشواری الگوریتم مورد استفاده برای استخراج سکه بستگی دارد.

یک قرارداد هوشمند انتشار XRP را کنترل می کند. Ripple قصد داشت حداکثر 1 میلیارد توکن XRP در هر ماه طبق یک قرارداد هوشمند ساخته شده منتشر کند. تیراژ فعلی بیش از 50 میلیارد است.

هر بخش استفاده نشده از XRP در یک ماه خاص دوباره به یک  حساب سپرده منتقل می شود  . این مکانیسم اطمینان حاصل می کند که به دلیل عرضه بیش از حد کریپتوکوین های XRP ، امکان سو mis استفاده وجود نخواهد داشت و سالها طول می کشد تا همه کریپتوکوین ها در دسترس باشند.

به طور کلی ، XRP برای زمان پردازش کمتر و هزینه های معامله کمتر از بیت کوین بهتر است.  7

 

بیت کوین در برابر مثال Ripple

برای درک هر دو مورد با مقایسه در دنیای واقعی ، در زیر چند قیاس آورده شده است.

پیتر ، ساکن آمریکا ، به والمارت سر می زند و هزینه خریدهای خود را با دلار آمریکا پرداخت می کند . وی همچنین می تواند از دلار آمریكایی خود برای خرید ارزهای دیگر برای معاملات و سرمایه گذاری مانند GBP یا JPY استفاده كند و آنها را در یك تاریخ بعد برای سود و زیان بفروشد.

بیت کوین یک ارز دیجیتال معادل است – به عنوان مثال یک جایگزین برای دلارهای واقعی در آمریکا. 8  پیتر می تواند خرید کند و هزینه آن را با بیت کوین پرداخت کند ، یا می تواند بیت کوین را برای تجارت و سرمایه گذاری خریداری کند و آنها را در تاریخ بعد برای سود و زیان بفروشد ، درست مثل تجارت هر ارز فیات دیگر مانند GBP یا JPY.

مطالب پیشنهادی  اموزش ترید بیت کوین و نحوه معاملات

اگر پیتر در آمریکا بخواهد 100 دلار برای Paul در ایتالیا ارسال کند ، می تواند این کار را با دستور دادن به بانک آمریکایی خود برای انجام معامله انجام دهد. پس از اتهامات لازم ، بانک آمریکایی پیتر دستورالعمل هایی را با استفاده از سیستم SWIFT امروزی صادر می کند که حساب بانکی ایتالیایی پل را با یورو معادل (یا دلار آمریکا) اعتبار می دهد. این فرایند ممکن است در هر دو طرف شارژ زیادی داشته باشد و پردازش آن به تعداد مشخصی روز طول می کشد.

Ripple را وارد کنید ، سیستم پرداخت و تسویه حساب که دارای ارز XRP نیز هست.

سیستم پرداخت Ripple از رمزهای XRP برای انتقال دارایی ها در شبکه Ripple استفاده می کند. 10  همان 100 دلار را می توان فوراً توسط پیتر به نشانه های معادل XRP تبدیل کرد ، که می تواند بلافاصله از طریق شبکه Ripple به حساب Paul منتقل شود.

با تأیید و تأیید صحت معامله توسط شبکه غیرمتمرکز Ripple ، Paul رمزهای XRP را دریافت می کند. وی این گزینه را خواهد داشت که آن را به دلار آمریکا یا هر ارز دیگر به انتخاب خود تبدیل کند یا حتی آن را به عنوان نشانه های XRP حفظ کند. روند تأیید سریعتر از بیت کوین و سیستم های انتقال پول سنتی است.

 

خط پایین

در حالی که Ripple کمی پیچیده تر کار می کند ، مثال بالا کارهای اساسی آن را توضیح می دهد. سیستم Ripple به دلیل زمان پردازش کمتر و شارژ معاملات کمتر ، از شبکه بیت کوین امتیاز بهتری کسب می کند.  7 از طرف دیگر ، BTC به طور کلی گسترده تر و شناخته شده تر از XRP است ، و از جهات دیگر به آن امتیاز می بخشد.

بیت کوین همچنان یک سیستم عمومی عمومی است که متعلق به هیچ فرد ، مرجع یا دولتی نیست. 8  شبکه Ripple ، اگرچه غیرمتمرکز است ، اما توسط یک شرکت خصوصی با همین نام متعلق و اداره می شود. 12  با وجود داشتن رمزهای ارز رمزنگاری شده منحصر به فرد ، این دو سیستم مجازی محبوب کاربردهای متفاوتی را ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید