تراکنش های بیت کوین چگونه پردازش می شوند؟

بلاک چین بیت کوین (BSV) یک دفتر کل عمومی دارد که تمام تراکنش هایی را که تا به حال اتفاق افتاده نگه می دارد. هر گره در شبکه یک کپی کامل از دفتر کل دارد. ماینینگ فرآیندی است که در آن تراکنش‌های جدید بین طرفین تأیید می‌شوند و به دفتر کل عمومی بیت‌کوین (BSV) اضافه می‌شوند و چگونه بلاک چین ایمن می‌شود. بنابراین، استخراج بلاک چین مکانیزمی است که در آن سکه های جدید بیت کوین (BSV) ضرب شده و به عرضه موجود در گردش وارد می شود.

مولفه اساسی معدن

استخراج بیت کوین (BSV) به گونه ای طراحی شده است که منابع فشرده و چالش برانگیز باشد، بنابراین تعداد بلاک های یافت شده در هر روز ثابت می ماند. این فرآیند از یک الگوریتم اجماع به نام اثبات کار یا PoW استفاده می کند.

تحت PoW، ماینرها برای حل یک معادله ریاضی پیچیده با یکدیگر رقابت می کنند تا آنها به تنهایی بتوانند تراکنش های شبکه بیت کوین (BSV) را برای یک بلوک مشخص انجام دهند. حل پازل ها به گونه ای طراحی شده اند که حل آنها سخت باشد، اما پس از اتمام، راه حل ها به سرعت قابل بررسی هستند. هنگامی که یک ماینر راه حل یک بلوک جدید را پیدا می کند، آن بلوک را به شبکه پخش می کند. همه ماینرهای دیگر تأیید می کنند که پاسخ صحیح است و بلاک تأیید می شود.

اصل اساسی که تغییر ناپذیری و امنیت بلاک چین بیت کوین (BSV) را کنترل می کند، هش رمزنگاری است. دکتر کریگ اس. رایت، با استفاده از نام مستعار ساتوشی ناکاموتو، هنگام ایجاد پروتکل های بیت کوین (BSV) از تابع هش SHA-256 استفاده کرد. هش کردن یک عدد 256 بیتی نمایش داده شده در سیستم اعداد هگزا دسیمال 64 کاراکتری را برای درک طبیعی‌تر انسان، خروجی می‌دهد.

سختی استخراج بلاکچین معیاری است که نشان می دهد یافتن یک بلوک جدید چقدر دشوار است، به عنوان مثال، هر چه سختی بالاتر باشد، یافتن یک بلوک دشوارتر است. سختی به طور منظم تنظیم می‌شود، و تضمین می‌کند که نرخ استخراج بلاک ثابت و متناسب با میزان قدرت هش در شبکه باقی می‌ماند. به عنوان مثال، هنگامی که ماینرهای جدید به رقابت فزاینده شبکه می پیوندند، دشواری هش افزایش می یابد تا از کاهش میانگین زمان بلاک جلوگیری شود. اگر ماینرها شبکه را ترک کنند، مشکل هش کاهش می‌یابد و زمانی که توان محاسباتی کمتری به سیستم اختصاص داده می‌شود، زمان بلوک ثابت می‌ماند. شبکه بلاک چین پس از کشف هر بلوک در سال 2016، سطح دشواری خود را تغییر می دهد.

تراکنش های بیت کوین چگونه پردازش می شوند؟

استخراج چگونه کار می کند؟

ماینینگ یک عنصر حیاتی است که به بلاک چین بیت کوین (BSV) اجازه می دهد تا به عنوان یک شبکه همتا به همتا غیرمتمرکز بدون هیچ مرجع مرکزی شخص ثالث کار کند. به طور کلی، هنگامی که یک طرف بیت کوین را به دیگری می فرستد، تراکنش ها توسط گره ها به بلاک چین وارد می شوند. ماینرها یک برنامه نرم افزاری منحصر به فرد را اجرا می کنند تا بلاک ها را روی بلاک چین بیت کوین (BSV) ثبت کنند.

گره ها پایه بلاک چین هستند. گره یک ماینر است که برای یافتن بلوک ها و پردازش تراکنش ها به شبکه بیت کوین (BSV) متصل می شود. گره ها با انتقال اطلاعات در سیستم توزیع شده با استفاده از پروتکل همتا به همتا بیت کوین (BSV) با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. تمام گره های شبکه تراکنش ها را دریافت می کنند سپس اعتبار آنها را تایید می کنند.

بعد از آن چه اتفاقی می افتد؟

یک ماینر تراکنش ها را از استخر حافظه جمع آوری می کند، به صورت جداگانه آنها را هش می کند، سپس آنها را در یک بلوک مونتاژ می کند. پس از هش شدن تراکنش ها، هش ها به صورت درخت مرکل (یا درخت هش) سازماندهی می شوند.

درخت مرکل با مرتب کردن هش های مختلف تراکنش به صورت جفت و سپس هش کردن مجدد آنها تشکیل می شود. خروجی به صورت جفت سازماندهی می شود و یک بار دیگر هش می شود، سپس به طور مکرر، تا زمانی که به “بالای درخت” برسد. بالای درخت ریشه هش یا ریشه مرکل نامیده می شود. این یک هش منفرد است که همه هش های قبلی استفاده شده در نسل خود را نشان می دهد.

هدر بلوک شامل موارد زیر است:

  • هش ریشه
  • هش بلوک قبلی
  • مهر زمان
  • نسخه نرم افزار مشتری
  • هدف
  • یک عدد تصادفی به نام nonce

هش کردن هدر بلوک باعث می شود که خروجی هش بلوک باشد. هش بلوک به عنوان شناسه بلوک جدید تولید شده عمل می کند.

استخراج یک بلوک چالش برانگیز است زیرا هش SHA-256 هدر یک بلوک باید کمتر یا برابر با هدف باشد تا بلوک توسط شبکه پذیرفته شود. ماینرها به طور مداوم هدر بلوک را به طور مکرر با تکرار از طریق nonce هش می کنند تا زمانی که یکی از ماینرهای شبکه یک هش بلاک معتبر تولید کند.

پس از یافتن، گره مبدأ بلوک را به شبکه بیت کوین پخش می کند. سایر گره‌ها بررسی می‌کنند که آیا هش قانونی است یا نه، و اگر چنین است، بلوک را به نسخه‌ای از بلاک چین اضافه می‌کنند تا دفتر کل را به‌روزرسانی کرده و سپس به استخراج بلوک بعدی می‌روند.

تراکنش های بیت کوین چگونه پردازش می شوند؟

مسدود کردن به روز رسانی ناموفق

گاهی اوقات، دو ماینر یک بلوک معتبر را به طور همزمان پخش می کنند و شبکه با دو بلوک رقیب خاتمه می یابد. این “شرایط مسابقه” به این دلیل رخ می دهد که پذیرش یک بلوک در شبکه بلاک چین به طور آنی اتفاق نمی افتد. ماینرها سرعت شبکه و اتصال متفاوتی دارند. هر ماینر رقیب بلوک خود را برای اکثر ماینرهای دیگر پخش کند، در نهایت برنده خواهد شد.

وقتی این ظاهر شد، ماینرها شروع به استخراج بلوک بعدی بر اساس بلاکی که ابتدا دریافت کردند، می کنند. رقابت تا زمانی که بلوک بعدی بر اساس یکی از بلوک های رقیب استخراج شود ادامه خواهد داشت. بلوک رد شده بلوک کهنه یا بلوک یتیم نامیده می شود.

ماینرهای این بلوک به استخراج زنجیره بلوک برنده برمی گردند و پاداش بلوک را از دست می دهند. ماینرها می‌خواهند به سرعت وارد طولانی‌ترین زنجیره شوند تا زمان و منابع خود را برای استخراج مداوم زنجیره‌ای که یتیم است تلف نکنند.

خطر امنیتی

در شرایطی که یک گروه یا یک فرد بخش بزرگی از قدرت استخراج شبکه بلاک چین را در اختیار دارد، به طور بالقوه این توانایی را دارد که با استفاده از قدرت خود، بلاک چین را خراب کند. کنترل و آسیب رساندن به بلاک چین از طریق اعمال قدرت ماینینگ به عنوان حمله 51 درصدی شناخته می شود.

Proof of Work به محافظت از شبکه بیت کوین (BSV) در برابر حملات کمک می کند. یک حمله موفق نیاز به قدرت محاسباتی زیادی در یک دوره طولانی دارد، زیرا یک حمله باید برای ایجاد هر نوع آسیب واقعی پایدار باشد.

بنابراین، ناکارآمد خواهد بود زیرا هزینه متحمل شده بیشتر از پاداش بالقوه برای حمله به شبکه خواهد بود. برای ماینرها، استفاده از قدرت خود برای استخراج بلوک های اضافی به طور منصفانه برای کسب سود در مقابل حمله به سودمندتر است.

بلاک کردن جوایز

اولین گام در استخراج بلاک چین، اضافه کردن یک تراکنش کوین بیس است، به عنوان مثال، یک نوع منحصربفرد از تراکنش بیت کوین که فقط توسط یک ماینر ایجاد می شود. این تراکنش هیچ ورودی ندارد و با هر بلوک جدید استخراج شده در شبکه بیت کوین (BSV) یک ورودی ایجاد می شود. جوایز بلاک و هرگونه کارمزد تراکنش جمع آوری شده توسط ماینر در این تراکنش به عنوان جبرانی برای یافتن بلاک جدید ارسال می شود.

مسلماً، فرآیند استخراج در بلاک چین بیت کوین (BSV) چیزهای بیشتری دارد. خوشبختانه، با تسلط بر مفاهیم بیت کوین مانند توکن سازی و قراردادهای هوشمند ، می توانید آن را در طول مسیر یاد بگیرید . به خواندن ادامه دهید، و به زودی، شما نیز به یک متخصص رمزارز و بلاک چین تبدیل خواهید ش

دیدگاهتان را بنویسید