Posted on

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش چیست؟

 

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین پول نقد یک ارز رمزنگاری شده است که در آگوست 2017 و از یک چنگال بیت کوین ایجاد شده است. 1  بیت کوین کش با افزایش اندازه بلوک ها ، امکان پردازش معاملات بیشتر و بهبود مقیاس پذیری را فراهم کرد. ارز رمزنگاری شده در نوامبر 2018 چنگال دیگری را پشت سر گذاشت و به Bitcoin Cash ABC و Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision) تقسیم شد. 2 Bitcoin Cash به Bitcoin Cash گفته می شود زیرا از مشتری اصلی Bitcoin Cash استفاده می کند.

غذاهای کلیدی

  • Bitcoin Cash نتیجه هارد فورک بیت کوین است که در آگوست 2017 رخ داد.
  • Bitcoin Cash ایجاد شده است تا اندازه بلوک بیشتری را در مقایسه با Bitcoin ایجاد کند ، و امکان معاملات بیشتر را در یک بلوک فراهم می کند.
  • بیت کوین کش و بیت کوین علی رغم اختلافات فلسفی خود ، چندین شباهت فنی با یکدیگر دارند. آنها از همان سازوکار اجماع استفاده می کنند و 21 میلیون عرضه خود را محدود کرده اند.
  • Bitcoin Cash خود در ماه نوامبر سال 2018 مورد چنگال قرار گرفت و به Bitcoin Cash ABC و Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision) تقسیم شد. Bitcoin Cash ABC اکنون Bitcoin Cash نامیده می شود.

بیت کوین کش چیست؟

 

درک بیت کوین کش

تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش فلسفی است.

همانطور که توسط مخترع بیت کوین Satoshi Nakamoto پیشنهاد شد ، بیت کوین یک ارز رمزنگاری نظیر به نظیر بود که برای معاملات روزانه استفاده می شد. با گذشت سالها ، با جلب توجه اصلی و افزایش قیمت آن ، بیت کوین به جای ارز به وسیله نقلیه سرمایه گذاری تبدیل شد. بلاکچین آن شاهد مقیاس پذیری بود زیرا از پس افزایش تعداد تراکنش ها برنمی آمد. زمان و هزینه تایید تراکنش در بلاکچین بیت کوین افزایش یافت. این بیشتر به دلیل محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایتی برای بیت کوین بود. معاملات در صف انتظار بودند و منتظر تأیید بودند ، زیرا بلوک ها قادر به افزایش اندازه معاملات نبودند.

بیت کوین کش پیشنهاد می کند با افزایش اندازه بلوک ها به 8 مگابایت تا 32 مگابایت ، شرایط را برطرف کرده و در نتیجه پردازش تراکنش های بیشتری را در هر بلاک امکان پذیر می کند. در زمان پیشنهادی بیت کوین کش ، تعداد معاملات متوسط ​​هر بلاک در بیت کوین بین 1000 تا 1500 بود. 4  تعداد معاملات بلاکچین Bitcoin Cash در طی یک تست استرس در سپتامبر 2018 به 25000 در هر بلوک افزایش یافت. 5طرفداران اصلی بیت کوین کش ، مانند راجر ور ، اغلب به عنوان دلیل افزایش اندازه بلوک ، دیدگاه اصلی ناکاموتو در مورد خدمات پرداخت را استناد می کنند. به گفته آنها ، تغییر در اندازه بلوک بیت کوین امکان استفاده بیت کوین به عنوان واسطه ای را برای انجام معاملات روزانه فراهم می کند و به آن کمک می کند تا با سازمان های پردازش کارت اعتباری چندملیتی مانند ویزا رقابت کند ، که هزینه های بالایی را برای پردازش معاملات خارج از مرزها دریافت می کند.

مطالب پیشنهادی  بیت کوین کش چیست و تفاوتش با بیت کوین

Bitcoin Cash همچنین از نظر دیگری با بیت کوین متفاوت است زیرا شاهد تفکیک شده (SegWit) نیست ، راه حل دیگری که پیشنهاد می شود معاملات بیشتری در هر بلوک انجام شود. SegWit فقط اطلاعات یا فراداده مربوط به معامله را در یک بلوک حفظ می کند. به طور معمول ، تمام جزئیات مربوط به یک معامله در یک بلوک ذخیره می شوند.

تفاوت های عقیدتی و اندازه بلوک از هم جدا ، شباهت های زیادی بین بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد. هر دو از سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) برای استخراج سکه های جدید استفاده می کنند. آنها همچنین از خدمات Bitmain ، بزرگترین استخراج کننده ارز رمزنگاری شده در جهان استفاده می کنند. میزان عرضه بیت کوین کش 21 میلیون برابر است که همان رقم بیت کوین است. 6  Bitcoin Cash نیز با استفاده از همان الگوریتم دشواری استخراج – که از نظر فنی به عنوان تنظیم تنظیمات دشواری اضطراری (EDA) شناخته می شود – شروع به کار کرد که دشواری را در هر بلوک 2016 یا تقریبا هر دو هفته تنظیم می کند.

ماینرها با تغییر فعالیت استخراج خود بین بیت کوین و بیت کوین کش از این شباهت استفاده کردند. در حالی که این روش برای استخراج کنندگان سودآور بود ، اما این کار به افزایش عرضه Bitcoin Cash در بازارها ضرر داشت. از این رو ، Bitcoin Cash الگوریتم EDA خود را تجدید نظر کرده است تا تولید آسان ارز رمزنگاری را برای ماینرها آسان کند.

کش2 - بیت کوین کش چیست؟

تاریخچه بیت کوین کش  

در سال 2010 ، میانگین اندازه بلوک در بلاکچین بیت کوین کمتر از 100 کیلوبایت بود و متوسط ​​هزینه برای یک معامله فقط دو سنت بود. این باعث شد بلاکچین آن در برابر حملات ، کاملاً معاملات ارزان قیمت ، که می تواند سیستم آن را فلج کند ، آسیب پذیر باشد.

برای جلوگیری از چنین وضعیتی ، اندازه بلوک بلاکچین بیت کوین به 1 مگابایت محدود شد. 7  هر بلوک هر 10 دقیقه ایجاد می شود ، که باعث می شود بین معاملات پی در پی فضا و زمان وجود داشته باشد. محدودیت در اندازه و زمان لازم برای ایجاد یک بلاک ، لایه دیگری از امنیت را در بلاکچین بیت کوین اضافه کرد.

اما هنگامی که بیت کوین به دلیل آگاهی بیشتر از پتانسیل و پیشرفت های سیستم عامل خود ، بیت کوین جذب اصلی می شود ، این محافظت ها مانعی ایجاد می کند. اندازه متوسط ​​یک بلوک تا ژانویه 2015 به 600K افزایش یافته بود. 8  تعداد معاملات با استفاده از بیت کوین افزایش یافت ، و باعث ایجاد معاملات تایید نشده شد. میانگین زمان تأیید معامله نیز به سمت بالا حرکت کرد. به همین ترتیب ، هزینه تأیید معامله نیز افزایش یافت و بحث برای بیت کوین به عنوان رقیب سیستم های پردازش گران کارت اعتباری را تضعیف کرد. 9  (هزینه های مربوط به معاملات در بلاکچین بیت کوین توسط کاربران مشخص شده است. استخراج کنندگان معمولاً معاملات با کارمزد بالاتر را به جلو می کشند تا سود بالاتری ببرند.)

توسعه دهندگان برای حل مشکل دو راه حل پیشنهاد کردند: افزایش متوسط ​​اندازه بلوک یا حذف بخشهای خاصی از معامله برای قرار دادن داده های بیشتر در زنجیره بلوک. تیم Bitcoin Core که مسئول توسعه و نگهداری الگوریتمی است که بیت کوین را تأمین می کند ، پیشنهاد افزایش اندازه بلوک را مسدود کرد. در همین حال ، یک سکه جدید با اندازه بلوک انعطاف پذیر ایجاد شد. اما سکه جدید که Bitcoin Unlimited نام داشت هک شد و برای جلب توجه تلاش کرد و منجر به تردید در مورد دوام آن به عنوان ارز معاملات روزانه شد.

مطالب پیشنهادی  بیت کوین کش چیست و تفاوتش با بیت کوین

اولین پیشنهاد همچنین واکنش های تند و متنوعی را از سوی جامعه بیت کوین به همراه داشت. معدن بزرگ Bitmain در حمایت از اجرای Segwit در بلوک مردد بود زیرا این امر بر فروش ماینر AsicBoost خود تأثیر می گذارد. این ماشین شامل یک فناوری استخراج اختراع شده بود که یک میانبر برای استخراج کنندگان برای تولید هش برای استخراج رمزنگاری با استفاده از انرژی کمتر ارائه می داد. 10  با این حال ، Segwit استخراج بیت کوین با استفاده از دستگاه را گران تر می کند زیرا تنظیم مجدد تراکنش را دشوار می کند.

در بحبوحه جنگ واژه ها و به دست آوردن مواضع معدنچیان و سایر سهامداران در جامعه ارزهای رمزپایه ، بیت کوین کش در آگوست 2017 راه اندازی شد. 11  هر دارنده بیت کوین مقدار معادل بیت کوین کش دریافت کرد و در نتیجه تعداد سکه های موجود را چند برابر کرد. . بیت کوین کش در صرافی های رمزنگاری با قیمت چشمگیر 900 دلار برای اولین بار ارائه شد. صرافی های بزرگ رمزنگاری مانند Coinbase و itBit ، Bitcoin Cash را تحریم کردند و آن را در صرافی های خود لیست نکردند.

اما از Bitmain ، بزرگترین پلت فرم استخراج ارز رمزنگاری شده در جهان ، پشتیبانی حیاتی دریافت کرد. با اطمینان از تأمین سکه برای معامله در صرافی های رمزنگاری هنگام راه اندازی Bitcoin Cash. در اوج شیدایی ارزهای رمزنگاری شده ، قیمت بیت کوین کش در دسامبر 2017 به 4091 دلار رسید.

به اندازه کافی متناقض ، بیت کوین کش به دلیل مشابهی که از بیت کوین جدا شد کمی بیشتر از یک سال بعد تحت چنگال قرار گرفت. در نوامبر 2018 ، Bitcoin Cash به Bitcoin Cash ABC و Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision) تقسیم شد. این بار اختلاف نظر به دلیل به روزرسانی های پیشنهادی پروتکل بود که شامل استفاده از قراردادهای هوشمند در بلاکچین بیت کوین بود و متوسط ​​اندازه بلوک را افزایش می داد.

Bitcoin Cash ABC از مشتری اصلی Bitcoin Cash استفاده می کند اما چندین تغییر در بلاک چین خود ایجاد کرده است ، مانند Canonical Transaction Ordering Route (CTOR) – که معاملات را در یک بلوک به ترتیب خاصی تنظیم می کند.

Bitcoin Cash SV توسط کریگ رایت هدایت می شود که ادعا می کند ناکاموتوی اصلی است. وی استفاده از قراردادهای هوشمند را در بستری که برای معاملات پرداخت در نظر گرفته شده بود ، رد کرد. 12  درام قبل از آخرین هارد فورک شبیه همان چیزی بود که قبل از گرفتن بیت کوین کش از بیت کوین در سال 2017 صورت گرفت. اما پایان کار خوشحال کننده بود زیرا بودجه بیشتری به دلیل انشعاب و تعداد سکه ها به اکوسیستم ارز رمزنگاری وارد شده است. در دسترس سرمایه گذاران چندین برابر شده است. از زمان راه اندازی ، هر دو ارز رمزنگاری شده ارزهای قابل احترامی در صرافی های رمزنگاری به دست آورده اند.

بیت کوین کش چیست؟

 

مطالب پیشنهادی  بیت کوین کش چیست و تفاوتش با بیت کوین

نگرانی در مورد بیت کوین کش

بیت کوین کش نوید چندین پیشرفت نسبت به نسخه قبلی خود را داده است. 13  اما هنوز به این قول ها عمل نکرده است.مهمترین مورد مربوط به اندازه بلوک است. اندازه متوسط ​​بلاک های استخراج شده در بلاکچین Bitcoin Cash بسیار کمتر از بلاکچین های بیت کوین است. 14

  ابزار اندازه بلوک کوچکتر که تز اصلی خود را قادر می سازد معاملات بیشتر از طریق بلوک بزرگتر است که هنوز به لحاظ فنی آزمایش می شود. هزینه معاملات بیت کوین نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و آن را به عنوان رقیبی مناسب برای بیت کوین پول نقد برای استفاده روزانه تبدیل کرده است.

ارزهای رمزنگاری شده دیگری که آرزو دارند جاه طلبی های مشابهی برای تبدیل شدن به واسطه ای برای معاملات روزانه داشته باشند ، چین و چروک دیگری به آرمان های اصلی Bitcoin Cash اضافه کرده اند. آنها پروژه ها و مشارکت هایی را با سازمان ها و دولت ها ، در داخل و خارج از کشور آغاز کرده اند. به عنوان مثال ، Litecoin اعلام کرد که با برگزارکنندگان رویدادها و انجمن های حرفه ای مشارکت دارد و دیگران ، مانند Dash ، ادعا می کنند که قبلاً در اقتصادهای آشفته ای مانند ونزوئلا مورد توجه قرار گرفته اند ، اگرچه چنین ادعاهایی مورد اختلاف است. 15

در حالی که انشعاب آن از بیت کوین بسیار مشهور بود ، بیت کوین کش بیشتر در خارج از انجمن رمزنگاری ناشناخته است و هنوز اعلامیه های عمده ای در مورد فرزندخواندگی ارائه نمی دهد. بر اساس سطح معاملات در بلاکچین ، بیت کوین هنوز هم اختلاف قابل توجهی نسبت به رقابت خود دارد.

انشعاب دوم در بلاکچین Bitcoin Cash همچنین مشکلات مدیریت مجموعه توسعه دهندگان آن را برجسته می کند. اینکه بخش قابل توجهی از استخر فکر می کرد که بیت کوین پول نقد چشم انداز اصلی خود را کاهش می دهد ، نگران کننده است زیرا در آینده شکاف بیشتری ایجاد می کند. قراردادهای هوشمند از ویژگی های اساسی همه ارزهای رمزپایه است. با این حال ، باید دید که آیا بیت کوین کش به یک بستر برای قراردادن قراردادهای هوشمند برای معاملات یا به سادگی برای سیستم های پرداخت تبدیل می شود.

بیت کوین کش همچنین پروتکل حاکمیتی مشخص و مشخصی ندارد. در حالی که ارزهای رمزنگاری شده دیگر ، مانند Dash و VeChain ، پروتکل های حکمرانی مفصلی را تعیین کرده اند که حق رأی دادن را تعیین می کنند ، به نظر می رسد توسعه و طراحی Bitcoin Cash با تیم های توسعه دهنده آن متمرکز شده است. 16  به این ترتیب ، برای سرمایه گذاران بدون داشتن دارایی قابل توجهی از ارز رمزپایه مشخص نیست که حق رأی دادن یا اظهار نظر در جهت آینده ارز رمزنگاری شده را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید