بلاک چین و ارز دیجیتال در دنیای مالی

بلاک چین و ارز دیجیتال در دنیای مالی

 

بلاک چین و ارز دیجیتال در دنیای مالی

فناوری پیشرفته تکامل پرداخت و رقابت جهانی را امکان پذیر می کند. ابهامات پیرامون ارز دیجیتال هنوز فضای کافی را برای تحلیل پذیرش بی‌قید و شرط، اعتماد و پیش‌بینی آن که محرک اصلی گسترش شبکه هستند، باقی می‌گذارد. بانک‌ها باید فناوری زیربنای این ارزهای دیجیتال را به‌عنوان یک روش عمومی بالقوه جدید برای انتقال مالکیت ارزش در بلندمدت در نظر بگیرند. این فصل تحلیلی از استفاده از ارزهای دیجیتال به طور کلی، به ویژه بیت کوین به عنوان پذیرش فناوری در حضور عوامل خارجی شبکه ارائه می دهد. نگرش عینی این است که آینده ارز دیجیتال در حال حاضر به دلیل وجود “توده بحرانی” هنوز حل نشده است. به علاوه، این فصل به بررسی حریم خصوصی مالی می‌پردازد که موضوع بسیار حساسی در استفاده از ارز دیجیتال (یا ارز دیجیتال) است و درباره انتخاب‌های خصوصی در مقابل قوانین سیاسی بحث می‌کند. این تحقیق نشان داده است که آینده ارزهای رمزنگاری شده می تواند روشن باشد، در صورتی که برخی از شرایط سازمانی-رسمی برآورده شوند، زیرا تکامل موفقیت آمیز پول الکترونیکی مستلزم پرداخت های ایمنی ساختمان از طریق سه معیار استانداردسازی، سازگاری و نوآوری است.

کلید واژه ها

 • بلاک چین
 • ارز دیجیتال
 • عوامل خارجی شبکه
 • جرم بحرانی
 • فن آوری
 • تکامل پرداخت

1. معرفی

پول الکترونیکی پدیده جدیدی نیست. تجارت از طریق اینترنت استفاده از فناوری های جدید را افزایش داده و در نتیجه تقاضا برای روش های پرداخت الکترونیکی جدید را افزایش داده است. آنچه واقعاً جدید است پرداخت الکترونیکی در خرده فروشی و استفاده از اینترنت به عنوان بازار پولی جدید است. امروزه پول به اطلاعات آماده روی ریزپردازنده یا در پایگاه داده تبدیل می شود. بدون شک هدف از چنین ابزاری بهبود کارایی روش پرداخت سنتی است. در حال حاضر، هنوز استانداردهای مشخصی در مکانیسم بلاک چین وجود ندارد و بنابراین ما مرزها را نمی دانیم، بنابراین شرکت کنندگان می توانند به راحتی بدون حضور یک تنظیم کننده ارتباط برقرار کنند. پشت فناوری بلاک چین، ارز جهانی اینترنت است،

فناوری پیشرفته تکامل پرداخت و رقابت جهانی را امکان پذیر می کند. اما همچنان ابهامات پیرامون استفاده از ارز دیجیتال فضای کافی را برای تحلیل پذیرش بی‌قید و شرط، اعتماد و پیش‌بینی آن که محرک اصلی گسترش شبکه هستند، باقی می‌گذارد. به طور دقیق تر، گسترش شبکه مستلزم وابستگی متقابل تقاضا است، به این معنی که شبکه قبل از رسیدن به تعادل باید به حداقل حجم مورد نیاز برسد. حداقل حجم شبکه “جرم بحرانی” نامیده می شود. بنابراین، نگرش عینی این است که آینده ارز دیجیتال در حال حاضر به دلیل وجود “توده بحرانی” هنوز حل نشده است.

این فصل بر پذیرش فناوری در حضور عوامل خارجی شبکه تأکید می کند. نوآوری‌های پرداختی که شامل ایجاد شبکه بین تولیدکننده و مصرف‌کننده می‌شود، محصولی است که ناگزیر شامل اثرات جانبی شبکه است که باید قبل از شروع استفاده موفقیت‌آمیز از آن، توده بحرانی کاربر را لمس کند. اثرات جانبی شبکه به دلیل مزایای متوسط ​​مصرف کننده از چنین ابزاری وجود دارد، تنها در صورتی که سایر مصرف کنندگان و معامله گران از همان ابزار پرداخت استفاده کنند.

علاوه بر این، این فصل به بررسی حریم خصوصی مالی می‌پردازد که موضوع بسیار حساسی در استفاده از ارز دیجیتال (یا ارز دیجیتال) است. این تحلیل به بررسی انتخاب های خصوصی در مقابل قوانین سیاسی می پردازد. تکامل موفقیت آمیز پول الکترونیکی مستلزم پرداخت های ایمنی ساختمان از طریق سه معیار استانداردسازی، سازگاری و نوآوری است.

انتشاری که ارز دیجیتال در عصر مدرن به ارمغان می آورد، مسائل ضد تراست مربوط به اثرات خارجی شبکه و رقابت جهانی بین اکثر ارزهای جهان را گسترش می دهد. این دلیلی است که بررسی هزینه ها و مزایای اجتماعی را به عنوان خطرات احتمالی استفاده از ارز دیجیتال شامل شود. این بدان معناست که برای سازگاری با یکدیگر، همه کاربران باید از نرم افزارهایی استفاده کنند که قوانین یکسانی را رعایت کنند. بنابراین، همه کاربران و توسعه دهندگان انگیزه قوی برای محافظت از این اجماع و راه اندازی یک تنظیم کننده دارند.

در پایان، این فصل به بررسی این سوال می پردازد که آیا چشم انداز دست به دست هم دادن انقلاب فناوری و تکامل پولی بدون خطر در دنیای واقعی وجود دارد؟

چرت های طولانی بعد از ظهر ممکن است برای سلامتی شما خطرناک باشد
به گفته محققان، چرت زدن بیش از یک ساعت می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.
ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین

2. مروری بر انقلاب فناوری اطلاعات و نوآوری های مرتبط با پول

تجارت آنلاین استفاده از فناوری های جدید را افزایش داد و در نتیجه تقاضا برای روش های پرداخت الکترونیکی جدید را افزایش داد. این امر به ویژه در اواسط دهه 1990 با انقلاب اطلاعاتی، کاهش قیمت رایانه ها و شبکه سازی آن آغاز شد. کوهن اصطلاح «تغییر جغرافیای پول» را معرفی می کند . این اصطلاح در نتیجه پرداخت الکترونیکی در خرده فروشی و استفاده از اینترنت به عنوان یک بازار پولی جدید رخ می دهد. با توجه به انقلاب اطلاعاتی، روش پرداخت الکترونیکی جدیدی معرفی شده است که با نام های نقد الکترونیکی، کیف الکترونیکی، ارز الکترونیکی، ارز دیجیتال، پول دیجیتال یا نقدی دیجیتال شناخته می شود. بدون شک هدف از چنین ابزاری بهبود کارایی روش پرداخت سنتی است.

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که ارزش آن با توجه به پذیرش مشتری در سراسر جهان متفاوت است. این در درجه اول به این دلیل است که برخلاف ارزهای استانداردی که ما استفاده می کنیم، مانند دلار یا یورو که توسط بانک های مرکزی تنظیم می شوند، برای بیت کوین هیچ مقرراتی وجود ندارد. بنابراین، تراکنش با بیت کوین به دلیل سیستم باز و عدم وجود نهاد نظارتی و/یا واسطه در انجام تراکنش ها، بیشتر خصوصی و ناشناس تلقی می شود.

معاملات با استفاده از حفاظت رمزنگاری انجام می شود و اجرای آنها از طریق شبکه ای از کتاب های الکترونیکی عمومی به نام “دفتر کل” انجام می شود. برای تایید تراکنش‌ها، داشتن سخت‌افزار و نرم‌افزار خاصی لازم است که کاربران بتوانند آن را راه‌اندازی کنند و پس از تعداد معینی تراکنش، نسبتی از بیت‌کوین دریافت کنند. به این ترتیب راه اندازی اضافی این ارز دیجیتال نیز انجام می شود.

2.1. توسعه پرداخت الکترونیک و ارز دیجیتال

از جنبه توسعه روش پرداخت الکترونیکی، ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی به صورت فیزیکی چاپ نمی شود. در حال حاضر ارز دیجیتال با قوانین بازی خاص خود در نظر گرفته می شود. در ادبیات، همه کسانی که از استفاده از بیت کوین حمایت می کنند، بر این ویژگی به عنوان ارزی تاکید می کنند که باعث بحران مالی نمی شود. یعنی، دیدگاه این است که بانک ها می توانند پول بیشتری را برای پوشش بدهی ملی خود چاپ کنند، در نتیجه ارزش پول خود را کاهش دهند، بیت کوین به این شکل عمل نمی کند.

روش پرداخت الکترونیکی از دهه 1960 وجود دارد، یعنی از توسعه انتقال الکترونیکی وجوه (EFT)، که در تعداد فزاینده ای از کشورها پیچیده تر و کاربردی تر شد. EFT به معنای استفاده از فناوری رایانه و مخابرات در پرداخت است. این روش توسط بانک ها و سایر موسسات مالی برای مبادله و انتقال مقادیر زیادی پول در سطح ملی و بین المللی مورد استفاده قرار گرفت. مبنای عملیات EFT این است که پول از طریق یک شبکه به عنوان جایگزینی برای پول نقد یا چک برای انجام یک تراکنش حرکت می کند. به این ترتیب زمان پرداخت باید کوتاه شود و هزینه های معامله کاهش یابد. استفاده از EFT با ظهور و پذیرش دستگاه های خودپرداز که امکان انتقال پول در محل فروش (EFTPOS) را فراهم می کند، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. EFT به عنوان درجه اول در الکترونیکی شدن تراکنش ها محسوب می شود.

در اوایل دهه 1980، به لطف توسعه فناوری شبکه، هزینه های مخابرات و پردازش داده ها کاهش یافت و پرداخت های الکترونیکی با ظهور کارت های اعتباری و نقدی که برای چندین سال (پس از ظهور آنها) به بیشترین میزان تبدیل شد، مفیدتر شد. ابزار محبوب تراکنش های کوچک الکترونیکی همچنین توسعه رمزگذاری نقش عمده ای در پرداخت های کارتی موفق داشته است. این نوآوری درجه دوم در الکترونیکی شدن معاملات محسوب می شود.

رشد و استقبال از پرداخت های کارتی پیامدهای منفی برای روش سنتی پرداخت داشت. بسیاری از کشورها از استفاده از ابزارهای کاغذی مانند پول نقد و چک به سمت استفاده از ابزار الکترونیکی حرکت کرده اند. برای اولین بار در بسیاری از کشورها، تعداد پرداختی چک کاهش یافته است. یعنی چک به عنوان یک ابزار پرداخت بسیار محبوب، نقش بازار را از دست می‌دهد و در نتیجه استفاده از آنها را کاهش می‌دهد

دانلود برنامه افزایش هش ریت برای موبایل اندروید

2.2. پرداخت الکترونیکی و هزینه های تراکنش

در تجارت کلاسیک، پرداخت حداقل به یک خریدار و یک فروشنده نیاز دارد، که هر دو باید در بانک هایی که از طریق اتاق های پایاپای به هم متصل هستند حساب داشته باشند. پرداخت با ابزارهای سنتی مانند چک نیاز به مداخله یک واسطه مالی مانند بانک دارد. پرداخت با پول الکترونیکی مشابه طرح سنتی است دو طرف وجود دارد یک یا دو بانک. با این حال، کل فرآیند کارآمدتر و آسان تر می شود. این تراکنش نیازی به کد ندارد و نمی تواند از مقدار تعریف شده قبلی بیشتر شود. اگر مبلغی که روی تراشه است به طور کامل خرج شود، به لطف مکانیسم ویژه POS  ، می توان کارت را به طور خودکار در تاجر، بدون دریافت هیچ هزینه ای، پر کرد .

پس از پر شدن تراشه، کاربر نیازی به ATM یا مقدار دقیق پول نقد ندارد. علاوه بر این، مشکل سرقت یا از دست دادن پول به حداقل می رسد. معامله پول الکترونیکی در حال حاضر نیازی به واسطه ندارد زیرا پول بیان شده در واحد (بیت نامیده می شود) به صورت الکترونیکی از خریدار به فروشنده منتقل می شود. مبلغی که پرداخت شده است در پایانه فروشنده تهیه می شود یعنی هر از چند گاهی حساب او به موسسه مالی واریز می شود.

پرداخت با پول الکترونیکی هزینه های تراکنش را کاهش می دهد و زمان را در مقایسه با سایر اشکال پرداخت کوتاه می کند. همفری و همکارانش تخمین می زنند که هزینه استفاده از پول الکترونیکی یک سوم تا نیمی از هزینه پرداخت پول کاغذی است. هنگامی که تمام تراکنش ها در یک کشور به صورت الکترونیکی انجام می شود، می توان سالانه بیش از 1٪ در BDP پس انداز کرد.

2.3. تاریخچه مختصری از ارز دیجیتال

از دوران اقتصاد مبادله ای، فلز و سکه گرفته تا طلا و نقره، ادامه به سیستم های پولی مدرن و چک و پایان یافتن با آخرین تحولات ارز جهانی، مانند معرفی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، قرن ها گذشته است. هر نوع پول در دوره ای از زمان نقش مهمی در فعالیت های معاملاتی ایفا می کند. همانطور که جامعه بشری و بازارها به طور خاص توسعه می یافتند، نیاز به ابزارهای پیچیده تری برای مبادله کالا وجود داشت. در این راستا، معرفی ارزهای رمزنگاری شده سیستم پرداخت بین‌المللی را به اندازه‌ای متحول کرد که تنها چند سال پیش غیرقابل تصور بود. کریپتوکارنسی یک ارز دیجیتال یا مجازی است که از رمزنگاری برای امنیت استفاده می کند. به دلیل این ویژگی امنیتی، جعل ارزهای دیجیتال سخت است. ویژگی تعیین کننده ارز دیجیتال، و احتمالاً جذاب‌ترین، ماهیت ارگانیک آن است، زیرا توسط هیچ مقام مرکزی صادر نشده است. ارزهای دیجیتال مزایا و معایب خاص خود را دارند. مزایای اصلی استفاده از ارزهای رمزنگاری شده این است که آنها وجوه را راحت تر بین دو طرف معامله انتقال می دهند. این تراکنش ها از طریق استفاده از کلیدهای عمومی و خصوصی برای اهداف امنیتی تسهیل می شوند. این انتقال وجه با حداقل هزینه پردازش انجام می شود و به کاربران امکان می دهد از کارمزدهای زیاد برای تراکنش های آنلاین که توسط اکثر بانک ها دریافت می شود اجتناب کنند.

دو دلیل برای ظهور پول الکترونیکی و ارزهای دیجیتال وجود دارد. اولی، طبق مکتب تحلیل اقتصادی اتریش، پول یک «نهاد اجتماعی» است که در معرض تغییرات نهادی از قبل آغاز شده است و به عنوان نتیجه یک تکامل خودبه‌خودی تفسیر می‌شود که باید بر کاستی‌های مبادله و همزمانی مضاعف خواسته‌ها غلبه کند. امروزه پول الکترونیکی آخرین مرحله از این توسعه است و نشان دهنده درجه دیگری از تغییر نهادی است.

نقش اصلی آنها پشتیبانی از تجارت الکترونیک آنلاین، فعال کردن معاملات، کاهش هزینه های آنها یا جایگزینی پرداخت پول و سکه در خرده فروشی است. دومین دلیل پیدایش پول الکترونیکی، انقلاب اطلاعاتی است که با ادغام پردازش اطلاعات الکترونیکی و فناوری های مخابراتی مشخص می شود، که تفاوت های جغرافیایی را کاهش می دهد که از طریق آن اطلاعات می تواند به کل جهان منتقل شود. انقلاب اطلاعاتی بخش مالی را تغییر داده است، روش‌های پرداخت را ایمن‌تر و کارآمدتر کرده است و دلیل دیگری برای ظهور نوآوری‌های پولی جدید ارائه می‌کند .

برخلاف انقلاب اطلاعاتی، ظهور پول الکترونیکی روش جدیدی برای پردازش اطلاعات برای انتقال قدرت خرید است. بسیاری از نوآوری های مالی شکل جدیدی از پول نیستند، بلکه روشی متفاوت برای استفاده از پول موجود در معاملات هستند. صرف نظر از پیامدهای توسعه فناوری ذکر شده، ماهیت پول همچنان یکسان است، یعنی پول به عنوان وسیله مبادله، به عنوان دارایی و به عنوان یک ارزش عمل می کند. ماهیت پول هرگز تغییر نخواهد کرد، بنابراین پول تنها یک واسطه در مبادله کالا و خدمات باقی خواهد ماند. کارت پول الکترونیکی یک روش پرداخت متفاوت است که امکان انتقال الکترونیکی ارزش را از کارت به پایانه یا از کارت موجود در کیف پول، هم به صورت بلادرنگ و هم از طریق شبکه می‌دهد. در نظر گرفته شده است که پول الکترونیکی مهمترین دستاوردی است که ارزش پولی از پیش تعیین شده را منتقل می کند تا بتوان از آن برای معاملات بیشتر با ارزش کمتر استفاده کرد. e-Pocket شامل یک میکرو کامپیوتر است که حاوی اطلاعاتی در مورد ارزش پولی قابل استفاده است. در مقایسه با کارت‌های نوار مغناطیسی، پیشرفت تکنولوژیکی بالاتری دارد. همچنین، کیسه الکترونیکی امن‌تر است، که می‌تواند فریبکاری را کاهش دهد، زیرا سوء استفاده از کارت‌های دارای تراشه دشوارتر از کارت‌های نوار مغناطیسی است.

3 - بلاک چین و ارز دیجیتال در دنیای مالی

2.4. دلایل بروز بلاک چین

اگرچه پول نقد یک روش پرداخت سریع و کارآمد است، اما معایب استفاده از آن بسیار زیاد است. نگهداری پول نقد با هزینه های زیادی از جمله کلاهبرداری، از دست دادن پول، سپرده گذاری و همچنین هزینه های مرتبط با مدیریت پول در موسسات مالی همراه است.

هدف از پول الکترونیکی جایگزینی پول نقد در معاملات با ارزش های کوچک است، بنابراین از کاستی های آن جلوگیری می کند، به عنوان مثال تجربه فرانسه با Moneo. Moneo برای کاهش هزینه نگهداری وجه نقد و قدرت خرید برای انتقال موقت به روشی کارآمدتر طراحی شده است. این ساختار باید برای معاملات خرده فروشی مختلف با ارزش کمتر اعمال شود تا در نهایت جایگزینی برای پول نقد شود.

Moneo مزایای بزرگی را برای مصرف کنندگان و خرده فروشان ارائه می دهد. مزایا برای مصرف کنندگان عبارتند از: سرعت تراکنش بیشتر و سود احتمالی در قالب تخفیف در خریدهای آتی. مصرف کنندگان مجبور نیستند هر بار مقدار دقیق پول نقد داشته باشند. اشتباهات زیادی در بازیابی وجه نقد وجود خواهد داشت. دارندگان کارت Moneo باید کارت های بانکی کمتری را همراه داشته باشند، به خصوص اگر ویژگی های کارت های بدهی و اعتباری در آن گنجانده شود، و بنابراین احساس امنیت بیشتری می کنند.. معامله گران قبل از ارسال کالاها یا خدمات مادی پول نقد دریافت می کنند، وفاداری به مشتریان افزایش می یابد، روند پرداخت در محل خرید تسریع می شود و در نتیجه هزینه های پردازش خود معامله کاهش می یابد. اگر سود استفاده از کارت‌های Moneo بیشتر از هزینه باشد، خرده‌فروشان می‌توانند برای استفاده از چنین کارتی به مشتریان پرداخت کنند.

اگر بین Moneo و POS مقایسه کنیم، معلوم می شود که اولی مزایای قابل توجهی نسبت به POS دارد. به عبارت دیگر، کارت‌های نقدی و اعتباری به‌اندازه‌ای که هزینه‌های مربوط به تراکنش برای خرده‌فروشان و خریداران افزایش می‌یابد، روش پرداختی برای تراکنش‌های کم ارزش نیستند و می‌توان از پول الکترونیکی با هزینه‌های بسیار کمتری استفاده کرد. پرداخت پول الکترونیکی در مقایسه با سایر روش های پرداخت، عمدتاً کارت های اعتباری و نقدی، هزینه های بسیار کمتری را به دنبال دارد. بحث دیگری که کارت Moneo را همراهی می کند، برخورداری از فناوری رمزگذاری جدیدتر در مقایسه با سایر کارت ها است که امنیت را افزایش می دهد و امکان کلاهبرداری را محدود می کند. از آنجایی که Moneo نیازی به مجوز یا شناسایی خریدار ندارد، امکان کاهش اضافی در هزینه های تراکنش را فراهم می کند.

میزان استفاده از پول الکترونیکی تا حد زیادی به انگیزه ناشران، مصرف کنندگان و معامله گران آن بستگی دارد. تقاضای مصرف کنندگان به مزایا و معایب پول الکترونیکی در قالب پرداخت، کارمزد صادرکنندگان، اعتماد مصرف کننده به استفاده از پول الکترونیکی، سهولت استفاده، آمادگی بازرگانان برای پذیرش پول الکترونیکی بستگی دارد. انگیزه برای ناشران شامل درآمدهای حاصل از کارمزد جمع‌آوری‌شده از کاربران کارت (تجار و مصرف‌کنندگان)، درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری مقدار باقی‌مانده پول، یعنی برای بانک‌ها ناشران، پس‌انداز کمتر وجه نقد باقی‌مانده، در محدوده‌ای است که پول الکترونیکی جایگزین آن می‌شود. نقدی). کاستی های بالقوه برای ناشران می تواند هزینه های مورد انتظار برای مقررات آینده باشد. تمایل خرده فروشان به پذیرش پول الکترونیکی ارتباط نزدیکی با هزینه ای دارد که توسط ناشران یا اپراتورها دریافت می شود. برای مصرف کنندگان و خرده فروشان، مهمترین چیز تمایل آنها به پذیرش فناوری جدید خواهد بود.

3. پتانسیل ارز دیجیتال

در مورد آینده ارزهای دیجیتال به طور کلی نظرات متفاوت و متضادی وجود دارد. دیدگاه خوش بینانه استفاده از ارزهای دیجیتال با این واقعیت پشتیبانی می شود که آنها به راحتی وجوه را بین دو طرف معامله منتقل می کنند. این تراکنش ها با استفاده از کلیدهای عمومی و خصوصی برای اهداف امنیتی تسهیل می شوند. این انتقال وجه با حداقل هزینه پردازش انجام می شود و به کاربران امکان می دهد از هزینه های زیادی که توسط اکثر بانک ها دریافت می شود اجتناب کنند. علاوه بر این، بسیاری از کشورها شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان یک ارز معتبر کرده اند. به ویژه، کشورهایی که قصد دارند از شر پول نقد خلاص شوند، رویکرد بسیار دوستانه ای برای رمزگذاری دارند. استدلالی که مروجین برای بیت کوین استفاده می کنند، ارزش بازار بیت کوین، اتر و سایر ارزهای رمزنگاری شده است، با این ادعا که بازار ارزهای دیجیتال بسیار بزرگ و قدرتمند شده است. و این ممنوعیت برای هر کشور گران خواهد بود. امروزه ارزش کل همه ارزهای دیجیتال به رکورد بیش از 390 میلیارد دلار رسیده است. این بدان معناست که ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ارزش سیتی گروپ بیشتر است. رکورد جدید در دسامبر به دست آمد، زمانی که معروف ترین ارز دیجیتال بیت کوین به 19000 دلار رسید.

از دیگر ارزهای دیجیتال مهم می‌توان به ریپل و اتریوم اشاره کرد. ارز دیجیتال ریپل که برای بانک ها و نقل و انتقالات پول جهانی طراحی شده است، شاهد یک شاهکار بزرگ در ارزش ارز دیجیتال خود بوده است که در ماه های اخیر افزایش یافته است. در 10 دسامبر، این شرکت دارای ارزش بازار کمی بیش از 9 میلیارد دلار بود. در پایان ماه دسامبر، ارزش بازار آن تنها به 51 درصد افزایش یافت و ارزش کل آن 18.1 میلیارد دلار بود. امروز 39 میلیارد دلار ارزش دارد. ارز دیجیتال ریپل توسط بانک ها و سایر موسسات مالی پذیرفته شده است. این شرکت ها معتقدند که سیستم ریپل قیمت های بهتری را ارائه می دهد و نسبت به سایر ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین از امنیت بیشتری برخوردار است. این به کاربران اجازه می دهد تا هر ارزی را به صورت غیرمتمرکز از طریق شبکه ریپل ارسال، دریافت و نگهداری کنند. این شرکت رابطه جریان نقدی مثبتی دارد و صاحب یک فروشگاه بزرگ در XRP (بازار ریپل) است که به صورت دوره‌ای در بازار عرضه می‌شود. سرمایه‌گذارانی که معتقدند ارزهای دیجیتال می‌توانند به اوج خود برسند، به دنبال ارزهای دیجیتالی هستند که می‌توانند در درازمدت بازدهی بیشتری داشته باشند. با این حال، این شرکت در ماه های اخیر نقاط عطف مهمی را به دست آورده است. تا پایان اکتبر 2017، ریپل مجوز فناوری های بلاک چین خود را به بیش از 100 بانک داد. جذابیت واقعی آن سیستم Ripple XRP است که به دلیل نقدینگی، سرعت و کارایی آن برای بانک ها ایده آل است زیرا تراکنش مانند هیچ تراکنش ارز دیجیتال دیگر تنها 4 ثانیه طول می کشد. این شرکت در ماه‌های اخیر به نقاط عطف مهمی دست یافته است. تا پایان اکتبر 2017، ریپل مجوز فناوری های بلاک چین خود را به بیش از 100 بانک داد. جذابیت واقعی آن سیستم Ripple XRP است که به دلیل نقدینگی، سرعت و کارایی آن برای بانک ها ایده آل است زیرا تراکنش مانند هیچ تراکنش ارز دیجیتال دیگر تنها 4 ثانیه طول می کشد. این شرکت در ماه‌های اخیر به نقاط عطف مهمی دست یافته است. تا پایان اکتبر 2017، ریپل مجوز فناوری های بلاک چین خود را به بیش از 100 بانک داد. جذابیت واقعی آن سیستم Ripple XRP است که به دلیل نقدینگی، سرعت و کارایی آن برای بانک ها ایده آل است زیرا تراکنش مانند هیچ تراکنش ارز دیجیتال دیگر تنها 4 ثانیه طول می کشد.

با این حال، پشتیبانی از ارزهای رمزپایه مانند ریپل مطمئناً اضافی است و چیزی است که باید توسط خریداران و فروشندگان بالقوه درک شود، زیرا به آن موسسات مالی سطح کنترل بسیار بالاتری نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری شده در بازار می دهد. بیت‌کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال کاملاً غیرمتمرکز هستند، به این معنی که هیچ‌کس کنترل واقعی بر شبکه ندارد، گره‌های ریپل توسط آزمایشگاه‌های ریپل مدیریت می‌شوند. این سرورهای مستقل نیازی به ارائه محاسبات برای شواهد کار، مانند بیت کوین ندارند، گره ها به سادگی تراکنش ها را مانند بانک های سنتی به تنهایی تأیید می کنند. اگرچه ارزش اتریوم مانند بیت کوین نیست، اما برای تجارت عالی است و برخی از ویژگی های پیشرفته تر آن پتانسیل هیجان انگیزی را برای آینده ارائه می دهد.

اتریوم مانند اکثر ارزهای دیجیتال دیگر عمل می کند. توکن اتریوم اتر، مشابه بیت کوین عمل می کند. شما می توانید با تایید تراکنش هایی که از طریق بلوک انجام می شود خرید و فروش کنید. کاملاً غیرمتمرکز است، بدون تضمین بانکی گواهی های مورد نیاز برای بررسی تراکنش ها. “حفارها” در سراسر جهان این نقش را با اجرای الگوریتم های محاسباتی قدرتمند ایفا می کنند. با تکمیل این الگوریتم‌ها، گوب با اتر پاداش می‌گیرد، مانند حفر بیت‌کوین که با بیت‌کوین پاداش می‌دهد. تا آنجا که اتریوم و بیت کوین شباهت هایی با هم دارند، اما هر دو پلتفرم اهداف متفاوتی دارند. بیت کوین یک ارز کاملا دیجیتالی است که برای عملکرد به عنوان یک وسیله پرداخت یا یک انبار با ارزش طراحی شده است، اتریوم رویکرد بیشتری را در پیش گرفته است. اتریوم به عنوان پلتفرمی عمل می کند که از طریق آن افراد می توانند از توکن های اتر برای ایجاد و اجرای برنامه ها و مهمتر از آن معاملات هوشمند استفاده کنند. قراردادهای هوشمند قراردادهایی هستند که در کد نوشته می شوند و سازنده آن را به بلوک منتقل می کند. هر بار که یکی از آن قراردادها اجرا می شود، هر گره از شبکه آن را اجرا می کند و روی Blockchain. بنابراین، در کتاب عمومی حفظ شده است، به لحاظ نظری از شواهد محافظت می شود. مانند سایر ارزهای دیجیتال، اتریوم مستعد نوسانات شدید ارزش است. در حالی که اتریوم دیر افزایش یافته است، همچنین مانند سایر ارزهای دیجیتال مستعد سقوط است. اتریوم چه آنقدر قوی باشد که بتواند در طولانی مدت دوام بیاورد یا یک روند کوتاه مدت باشد، به موقع باقی می ماند.

آنچه در مورد آلت کوینها باید بدانید

 مزیت‌های ارزهای دیجیتال چیست:

 • بدون تورم حداکثر تعداد سکه ها به شدت محدود است (به عنوان مثال، 21 میلیون در بیت کوین). از آنجایی که نه نیروهای سیاسی و نه شرکتی وجود دارند که بتوانند این نظم را تغییر دهند، امکان ایجاد تورم در نظام وجود ندارد.

 • شبکه ارزهای دیجیتال همتا به همتا در چنین شبکه‌هایی هیچ سرور اصلی وجود ندارد که مسئول تمام عملیات باشد. تبادل اطلاعات (در این مورد پول) بین 2 تا 3 یا بیشتر مشتری نرم افزار است. همه توسط برنامه نویسان-کاربرانی که بخشی از شبکه هستند نصب شده اند. هر مشتری یک رکورد از تمام تراکنش های انجام شده و تعداد در هر کیف پول ذخیره می کند. تراکنش ها از صدها سرور توزیع شده انجام می شود. نه بانک ها، نه مالیات ها و نه دولت ها نمی توانند مبادله پول بین آنها را کنترل کنند.

 • امکانات نامحدود برای تراکنش هر یک از دارندگان کیف پول می توانند به همه، در هر مکان و هر مبلغی پرداخت کنند. تراکنش را نمی توان کنترل یا جلوگیری کرد، بنابراین می توانید در هر کجای دنیا که یک کاربر با کیف پول قرار می گیرد، نقل و انتقالات را انجام دهید.

 • بدون مرز پرداخت های انجام شده در این سیستم برای لغو غیرممکن است. سکه ها را نمی توان دو بار جعل، کپی یا خرج کرد. این فرصت ها یکپارچگی سیستم میدانی را تضمین می کند.

 • تمرکززدایی هیچ مرجع کنترل مرکزی در شبکه وجود ندارد، شبکه به همه شرکت کنندگان اشاره می کند، هر یک از اعضای دارای ارزش رمزنگاری شده رایانه عضوی از این سیستم هستند. این بدان معناست که دولت مرکزی قدرتی برای دیکته کردن قوانین به صاحبان ارزهای دیجیتال ندارد. و حتی اگر بخشی از شبکه آفلاین شود، سیستم پرداخت به طور پیوسته به کار خود ادامه خواهد داد.

 • ناشناس بودن کاملاً ناشناس و در عین حال کاملاً شفاف. هر شرکتی می تواند بدون در نظر گرفتن نام، آدرس یا هر اطلاعات دیگری، تعداد نامحدودی آدرس آدرس رمزنگاری ایجاد کند.

 • شفافیت – بیت کوین تاریخچه تراکنش هایی را که تا به حال اتفاق افتاده را ذخیره می کند. به آن بلوک متوالی بلوک یا بلوک می گویند. بلوک اطلاعات مربوط به همه چیز را نگه می دارد. بنابراین، اگر شرکت به طور عمومی از آدرس بیت‌کوین برای مثال استفاده کند، همه می‌توانند ببینند که چقدر بیت‌کوین در اختیار دارد. اگر آدرس شرکت به طور عمومی تأیید نشود، هیچ کس هرگز نمی داند که متعلق به این شرکت است. برای ناشناس ماندن کامل، شرکت ها از آدرس بیت کوین منحصر به فرد برای هر تراکنش استفاده می کنند.

 • کد حفاری باز بیت کوین از همان الگوریتم های مورد استفاده در بانکداری آنلاین استفاده می کند. تنها تفاوت بانکداری آنلاین در افشای اطلاعات به کاربران است. تمام اطلاعات مربوط به تراکنش در شبکه BTC به اشتراک گذاشته می شود (مانند، چه زمانی)، اما هیچ داده ای برای گیرنده یا فرستنده ارزها وجود ندارد (بدون دسترسی به اطلاعات شخصی مالک).

 • سرعت تراکنش توانایی ارسال پول به همه جا و همه افراد در عرض چند دقیقه پس از اینکه شبکه ارز دیجیتال پرداخت را پردازش می کند.

4. حذف و خطرات ارزهای دیجیتال

مخالفان ارزهای دیجیتال استدلال می کنند که ارزهای دیجیتال بسیار ناپایدار هستند و می توانند برای پولشویی یا تامین مالی فعالیت های غیرقانونی استفاده شوند. در این رابطه، برای مثال، هامفری دلایلی را بیان می کند که چرا ارز دیجیتال یک ارز الکترونیکی قابل دوام نیست. وی خاطرنشان می کند که بیت کوین نقدینگی ندارد و نوسان قیمت را نشان داده است و ارزش پولی تخفیف خورده بیت کوین صفر است. وی همچنین خاطرنشان می کند که این ارز ناشر مرکزی ندارد و هیچ مبنای مالی و اقتصادی برای ایجاد آن وجود ندارد. آن ها هستند:

 • بی ثباتی شدید تقریباً تمام فراز و نشیب های ارزش برخی از ارزهای دیجیتال. این بی ثباتی در کوتاه مدت مشکل ایجاد می کند.

 • درک آن دشوار است شیرهای رمزنگاری نسبتاً جدید هستند و دارای یک منحنی یادگیری هستند. مردم در نهایت بدون دانش کافی سرمایه گذاری می کنند و برای چیزی که یاد نگرفته اند پول از دست می دهند.

 • فقدان دانش مردم از نحوه استفاده از حملات سایبری آگاه نیستند و از این رو در معرض هکرها قرار می گیرند. این فناوری تا حدودی پیچیده است و بنابراین ما باید قبل از سرمایه گذاری خود را آموزش دهیم.

 • هیچ راهی برای لغو پرداخت وجود ندارد—اگر اشتباه می‌کنید که شخصی از ارز دیجیتال استفاده می‌کند، پس هیچ راهی برای بازپرداخت مبلغ پرداختی وجود ندارد. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که از شخص بخواهید وجوه را برگرداند و اگر درخواست شما رد شد، فقط پول را فراموش کنید.

 • خطرات عمده سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده که باید در میان مدت و بلندمدت در نظر گرفته شوند.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که لیست کمبودهای ولتاژ رمزنگاری بسیار طولانی تر است و مربوط به خطر پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​سایر فعالیت های غیرقانونی، عدم وجود ناشر مرکزی است که به این معنی است که هیچ شخص ضمانت نامه رسمی قانونی در این زمینه وجود ندارد. ورشکستگی و مانند آن. اگرچه پیش بینی آن بسیار دشوار است، بسیاری از دانشگاهیان و متخصصان در این موضوع استدلال می کنند که آینده ارزهای دیجیتال روشن است زیرا موانع تجاری و واسطه ها را از بین می برد، هزینه های تراکنش را کاهش می دهد و در نتیجه تجارت و اقتصاد را تقویت می کند.

پول1 - بلاک چین و ارز دیجیتال در دنیای مالی

5. پیش بینی پذیرش بیت کوین و “جرم بحرانی”

تجزیه و تحلیل فرآیند پذیرش پول نشان می دهد که پول قابل استفاده است زیرا افراد معتقدند که دیگران از آن برای نیازهای مختلف جامعه استفاده می کنند. کروگر معتقد است که افراد سیستم پول الکترونیکی را تا زمانی که ارزش آن ترکیب شده و به شدت کاهش نیافته است، می پذیرند. این واقعیت که فرد پول را می پذیرد ناشی از آن چیزی است که دیگران می پذیرند. عامل پیش بینی عامل کلیدی در پذیرش پول است. پذیرش، اعتماد و انتظار عوامل اساسی هستند که باعث گسترش شبکه می شوند. با این حال، این عوامل کافی نیستند زیرا اندازه شبکه نیز مستلزم وابستگی متقابل تقاضا است، به این معنی که شبکه قبل از رسیدن به تعادل باید به حداقل اندازه مورد نیاز برسد. اکونومیدس و هیملبرگ چنین اندازه حداقلی از شبکه را به عنوان “جرم بحرانی” تعیین می کنند. اولیور توده بحرانی را اینگونه تعریف کرد: «قسمت کوچکتری از جمعیت که می خواهند سهم بزرگی در کنش جمعی داشته باشند، در حالی که بیشتر آنها کم کار می کنند یا هیچ کار نمی کنند. یک جرم بحرانی یا پایه شروع نقش کلیدی در توسعه شبکه ایفا می کند.

کارت‌های پول الکترونیکی مانند سایر نوآوری‌هایی که شامل ایجاد شبکه بین تولیدکننده و مصرف‌کننده می‌شود، محصولی است که به‌طور اجتناب‌ناپذیری شامل عوامل خارجی شبکه است که باید قبل از شروع موفقیت‌آمیز استفاده از آن، جرم بحرانی کاربر را لمس کند. پدیده ای که در ادبیات نشان داده شده است، بازار دو طرفه نامیده می شود. توسعه ابزار پرداخت ابتدا به دو نوع عوامل خارجی مرتبط با کاربرد و استفاده از آنها بستگی دارد. برون سپاری شبکه به این دلیل وجود دارد که مصرف کننده عادی از چنین ابزاری سود می برد، تنها در صورتی که سایر مصرف کنندگان و معامله گران از همان ابزار پرداخت استفاده کنند. علاوه بر این، کل سود حاصل از استفاده از کارت پول الکترونیکی بیش از حد استفاده مصرف کننده است. با دسترسی یک کاربر به شبکه، مزایای دیگر کاربران افزایش می یابد.

بنابراین، جرم بحرانی کاربر زمانی به دست می‌آید که وابستگی طرف تقاضا بین خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان از نظر اقتصادی مهم‌تر نباشد، یعنی زمانی که انتظارات سود مصرف‌کننده بسته به اعضای جدید شبکه تغییر قابل‌توجهی نداشته باشد هنگامی که تجار بیشتری ابزار پرداخت جدید را بپذیرند، مزایای مصرف کننده افزایش می یابد، در حالی که اگر مصرف کنندگان بیشتر از ابزار جدید استفاده کنند، سود تجاری افزایش می یابد. علاوه بر این، جذابیت چنین ابزاری را می توان به دلیل ناسازگاری و رقابتی بودن ترکیب کاهش داد، همانطور که در مورد ضبط کننده های ویدئویی چند دهه پیش.

استفاده و توزیع شبکه یک موضوع پیچیده است زیرا وابستگی متقابل تقاضا تا زمانی که شبکه به جرم بحرانی برسد، چه به طور مستقل یا با کمک یک تنظیم کننده، یک مانع باقی خواهد ماند. با توجه به تحلیل‌های کاتزا و شاپیرا، رشد شبکه در ماهیت آن می‌تواند خودشکوفایی باشد. دستیابی به حجم بحرانی در استفاده از بلاک چین آسان نیست زیرا معامله گران باید در دستگاه های POS ویژه سرمایه گذاری کنند تا بتوانند از پول الکترونیکی استفاده کنند. و مصرف کنندگان باید از پول الکترونیکی در معاملات خرده فروشی به عنوان جایگزینی برای سکه و پول کاغذی استفاده کنند. هدف از این مشکل متقاعد کردن تعداد زیادی از کاربران برای شروع استفاده از پول الکترونیکی است.

یکی از دلایلی که افراد کمی از این روش پرداخت استفاده می کنند، دقیقاً عادت به استفاده از پول نقد برای معامله خرده فروشی است. در عین حال شاید عادات بانکی در انجام معامله دلیل کندی اجرای بیمه های جدید باشد. مصرف کنندگان به مرور زمان به واسطه های مالی اعتماد پیدا کردند و بنابراین به انجام معامله بدون حضور آنها عادت نکردند. بنابراین، مصرف کنندگان برای تغییر آماده نیستند. مصرف کنندگان بیشتر به زمان بیشتری نیاز دارند تا با عملکرد سیستم پرداخت جدید آشنا شوند. بر این اساس، بسیاری از آنها مشتاقانه منتظر دیدن توسعه وضعیت هستند زیرا می خواهند قبل از پذیرش نوآوری، اعتماد بیشتری به دست آورند. همانطور که هر پدیده مراحل توسعه را طی می کند، می توان انتظار پیشرفت بیشتر و اقتصاد بدون پول نقد با استفاده از اقتصاد دیجیتال را داشت.

صفرتا صد استخراج بیت کوین رایگان

6. پذیرش فناوری در حضور “عوامل خارجی شبکه”

استفاده از پول الکترونیکی پدیده ای پیچیده است و اولاً به تعامل بین کاربران محصولات و خدمات بستگی دارد.

طبق نظر Schmalensee، شبکه را می توان به عنوان ترکیبی از گره های جفت شده مستقیم یا غیرمستقیم تعریف کرد. Schmalensee معتقد بود که مشخصه اصلی شبکه این واقعیت است که یک شبکه خارجی وجود دارد. مفهوم فوق اغلب در ادبیات اقتصادی به کار می رود. همچنین اغلب در ادبیات سازمان های صنعتی و امور مالی عمومی ظاهر می شود

از دیدگاه کاربر، بیت کوین یک اپلیکیشن موبایل یا یک برنامه کامپیوتری است که پول شخصی، بیت کوین را فراهم می کند و به کاربران امکان ارسال و دریافت بیت کوین از طریق آنها را می دهد. این روشی است که بیت کوین برای اکثر کاربران کار می کند. شبکه بیت کوین کتابی عمومی به نام «زنجیره بلوک» را به اشتراک می گذارد. این کتاب حاوی هر تراکنشی است که تا کنون پردازش شده است و به رایانه کاربر امکان می دهد اعتبار هر تراکنش را تأیید کند. صحت هر تراکنش با امضای دیجیتال محافظت می شود و با آدرس ارسال شده مطابقت دارد و به همه کاربران این امکان را می دهد که کنترل کاملی بر بیت کوین های ارسالی از آدرس بیت کوین خودشان داشته باشند. بنابراین، هر کسی می‌تواند با استفاده از رایانه با سخت‌افزار تخصصی، تراکنش‌ها را پردازش کند و برای این سرویس بیت‌کوین کسب کند.

اصطلاح “خارجی های شبکه” به محصول یا خدمات اشاره دارد تا ارزش بهتری برای مصرف کنندگان به دست آورد، زیرا افراد زیادی از آنها استفاده می کنند و بنابراین به طور مداوم تعداد کاربران شبکه را افزایش می دهد (بخش قابل توجهی از ارزش محصولات یا شبکه به سایر شرکت کنندگان آن مربوط می شود. ). این مفهوم دارای مارپیچ مثبت است. اغلب در رابطه با محصولات مورد استفاده در فناوری دیجیتال ذکر می شود، یعنی با محصولاتی که استفاده از آنها با افزایش تعداد مصرف کنندگان به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

فارل و همکاران، برای اولین بار تحلیل اقتصادی برون سپاری شبکه را ارائه کردند. آنها عوامل خارجی شبکه را به دو گروه مستقیم و غیر مستقیم طبقه بندی کردند. اثرات خارجی مستقیم شبکه زمانی وجود دارد که افزایش اندازه شبکه تعداد کاربران دیگری را که می‌توان با آن‌ها کاملاً «ارتباط» کرد، افزایش داد. در چنین شبکه‌ای بین کاربران همان محصول یا خدمات، انفعال و مکمل وجود دارد. اثرات جانبی غیرمستقیم شبکه زمانی وجود دارد که افزایش اندازه شبکه باعث افزایش عرضه محصولات یا خدمات در دسترس برای کاربران شبکه شود.

خارجی بودن شبکه عناصر پویا را برای کاربران شبکه در هنگام تصمیم گیری برای ورود به شبکه، و همچنین برای سازندگان چنین محصولاتی هنگام تصمیم گیری تولید معرفی می کند . مصرف کنندگان در تصمیم گیری برای ورود به شبکه باید اندازه شبکه را برای آینده در نظر بگیرند. انگیزه شرکت ها برای سرمایه گذاری در ساخت شبکه ای است که بعداً از آن اجاره می گیرند.

بلاک چین و ارز دیجیتال در دنیای مالی

7. حریم خصوصی مالی: آیا بیت کوین می تواند مجرمان را پنهان کند؟

پنج سال پیش بیت کوین فرصت ناشناس ماندن را نشان داد. اما برای مثال، با شروع اداره تحقیقات فدرال (FBI) و سایر مجریان قانون، این در حال تغییر است. بیشترین بخش از کاربران بیت کوین افرادی قانونمند هستند که انگیزه آنها نگرانی های حفظ حریم خصوصی است. همچنین افرادی وجود دارند که ناشناس بودن را ابزاری برای جرم مالی می دانند. این دلیلی برای نشان دادن تلاش برای تنظیم ارز مجازی بود. به خوبی شناخته شده است که دولت ها با ارزهای مجازی دست و پنجه نرم می کنند، زیرا همچنان به محبوبیت خود ادامه می دهد. بنابراین، در سال 2013 وزارت خزانه داری ایالات متحده راهنمای استفاده از ارز دیجیتال و فرستنده پول را منتشر کرد. در آن زمان اقداماتی برای تنظیم بیت کوین انجام شد، به این معنی که ارز دیجیتال باید به عنوان یک دارایی مشمول مالیات تهدید شود. انجام تراکنش ها با ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از روش های پرداخت ترجیحی ظاهر شده است زیرا ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی را فراهم می کند. همانطور که قبلاً در متن ذکر شد، ارز دیجیتال مورد توجه مجرمان بود.

بیت کوین ها بدون واسطه بین طرف های معامله کننده منتقل می شوند، بنابراین سطحی از حریم خصوصی و ناشناس بودن را ارائه می دهند. یک دفتر کل دارای تراکنش ها به عنوان نمایش های رمزنگاری است، اما هیچ اطلاعات شخصی ثبت نمی شود. مبادله بیت کوین در یک تراکنش بسیار شبیه به تبادل پول نقد است، اما از طریق اینترنت. تلاش برای تنظیم ارزهای دیجیتال این است که انجام این کار باعث از بین رفتن فناوری است که حریم خصوصی را تقویت می کند. مقررات حریم خصوصی مرتبط با ارز دیجیتال را از بین می برد. آن را به عنوان معامله در حسابی در نظر بگیرید که توسط قوانین محرمانه قوی محافظت می شود. برای تنظیم آن تراکنش ها، سیستم باید محرمانه بودن را از بین ببرد. مقررات ارزهای دیجیتال این سیستم را به عنوان عاملی برای حفظ حریم خصوصی تضعیف می کند و جذابیت آن را کاهش می دهد. کاربرانی که به دنبال فرصت حفظ حریم خصوصی در ارزهای دیجیتال هستند، در کشورهایی که مقررات کمتری دارند، به مکان های دیگری برای انجام تجارت خود نگاه می کنند. اما پیامد تنظیم ارز دیجیتال، امکان نقض حریم خصوصی خواهد بود زیرا در چنین شرایطی کسب و کار و افراد مجبورند اطلاعات را با دولت و دیگران به اشتراک بگذارند.. این خطرات بالقوه عدم وجود مقررات برای ارز دیجیتال حواس بسیاری از کاربران را در جهان منحرف می کند زیرا اعتمادی وجود ندارد.

چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال بیش از نیاز به حفاظت عمومی و مبارزه با فعالیت های مجرمانه است. با این حال، برای جلوگیری از خفه کردن توسعه یک فناوری نوآورانه باید احتیاط کرد. مقررات ارزهای دیجیتال باید به اندازه کافی با حریم خصوصی، توسعه تجارت و فناوری نوآورانه متعادل باشد.

8. راه رو به جلو: انقلاب فناوری و تکامل پولی

8.1. عوامل کلیدی موفقیت

بازار کنونی ارزهای دیجیتال به شدت رقابتی و پراکنده است. کارشناسان عوامل بیشتری را شناسایی کرده‌اند که جذابیت و اطمینان در استفاده از ارز دیجیتال را تعیین و افزایش می‌دهد:

ارزهای رمزنگاری شده باید:

 • مقرون به صرفه برای صدور

 • بلافاصله در دسترس است

 • اداره و تنظیم می شود

 • فوراً مایع نقدینگی باید فوراً تولید یا تولید شود

 • بر اساس تقاضا

 • ایمن و تغییرناپذیر نمی توان دو برابر هزینه کرد

 • مورد اعتماد با حمایت آخرین وام دهنده (مانند بانک مرکزی)

 • عاری از بانکداری ذخایر کسری در شکل رمزنگاری آن

 • شفاف با نهایی شدن تراکنش (مستقیم یا از راه دور)

 • به فعالیت اقتصادی (تجارت) هدف اضافه کنید و ارزش پایدار داشته باشید

 • استانداردهایی برای فعال کردن قابلیت همکاری داشته باشید

 • مشروع باشید—یک مقام صالح برای تحمیل این استانداردها

ارزهای دیجیتال بدون شک به نفع فعالان بازار خواهند بود.

مزایا عبارتند از :

 • در دسترس بودن دارایی فوری ارز دیجیتال بدون هیچ دوره انتظاری، بلافاصله برای مصرف کنندگان و کسب و کارها در دسترس خواهد بود.

 • دسترسی فوری به نقدینگی ارز دیجیتال بسیار نقد خواهد بود نقدینگی که فوراً در صورت تقاضا تولید می شود.

 • آزاد کردن سرمایه در گردش نیاز بانک ها به نگهداری ذخایر به حداقل می رسد زیرا پول نگهداری شده برای استفاده به عنوان ذخایر برای اهداف دیگر در دسترس خواهد بود و بنابراین نقدینگی روزانه بهینه می شود.

 • کارایی تراکنش تراکنش‌های ارزهای دیجیتال سریع و فوری هستند با حذف واسطه‌ها و اجتناب از فرآیندهای تطبیق طولانی دفتر کار، کارایی را بهبود می‌بخشند.

 • امنیت تراکنش تراکنش‌های ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی را می‌توان برای محافظت از امنیت ردیابی کرد. امنیت نیز افزایش یافته است زیرا هیچ هزینه مضاعفی وجود ندارد.

 • فراتر از این مزایا، یک ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی می تواند تأثیر بسیار بیشتری بر اقتصاد گسترده تر و برای همه فعالان بازار داشته باشد زیرا می تواند:

 • افزایش رشد اقتصادی یک ارز دیجیتال منتشر شده توسط بانک مرکزی می تواند به طور دائم رشد اقتصادی را تقویت کند.

 • به عنوان یک توانمند برای تجارت تلفن همراه و دیجیتال عمل کنید می تواند جایگزین مدل های پرداخت فوری فعلی با ارائه ارز به بازار به روشی فوری تر، کارآمدتر و موثرتر شود.

 • اطمینان از ثبات در سیستم مالی یک ارز رمزنگاری شده می تواند به حفظ ثبات مالی کمک کند و ابزارهای مؤثرتری برای هموارسازی رونق و رکود مالی به سیاست گذاران ارائه دهد. در دوره‌های تورم بالا برای ارزهای فیات، بانک‌ها می‌توانند ارزهای رمزنگاری شده را نگهداری کنند، بنابراین از ثروت خود محافظت می‌کنند.

 • به عنوان یک ارز رمزنگاری-ذخیره کار کنید—بانک های تجاری می توانند بخشی از ذخایر خود را به جای ارز فیات، به صورت ارز دیجیتال نگهداری کنند، بنابراین سیستم بانکداری ذخیره کسری را تکمیل می کنند.

 • نظارت موثر بر عرضه پول یک ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی می تواند به سیاست گذاران کمک کند تا میزان پول در اقتصاد و همچنین عرضه ارز دیجیتال را کنترل کنند. این در حال حاضر امکان پذیر نیست زیرا بانک ها با استفاده از سپرده ها به عنوان وام پول ایجاد می کنند.

 • هزینه‌های کمتر ارزهای دیجیتال سیستم بانکی را قادر می‌سازد تا هزینه‌های انتشار، گردش و رسیدگی اسکناس را کاهش دهد. علاوه بر این، هزینه های مبادله به ویژه برای معاملات برون مرزی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 • امکان ردیابی – تراکنش‌ها در ارزهای رمزپایه صادر شده توسط بانک مرکزی قابل ردیابی هستند و به طور همزمان اطمینان حاصل می‌شود که اطلاعات کاربران محافظت می‌شوند، بنابراین از حریم خصوصی محافظت می‌شود. ارز صادر شده توسط بانک مرکزی از رویه‌های KYB و KYC پیروی می‌کند که به بانک مرکزی امکان می‌دهد در صورت نیاز کاربران را شناسایی کند.

با توجه به اینکه در دنیای ارزهای دیجیتال نیاز به مقررات وجود دارد، افزایش جذابیت استفاده از ارزهای رمزپایه مورد حمایت بانک مرکزی است. بانک مرکزی با اقتدار و اطمینانی که از فعالان بازار دارد، باید در لحظه استقرار یک ارز دیجیتال اصلاحاتی انجام دهد.

در ابتدا، بانک مرکزی مرتبط ترین عامل برای تعریف چارچوب و استانداردها برای همه مشارکت کنندگان است. در این خصوص، بانک مرکزی می‌تواند سیاست‌گذاری را ایجاد کند و راهنمایی کند که همه بازیگران سیاست و مقررات را کاملاً واضح بدانند. بانک مرکزی با پیروی از رویه های KYB و KYC کنترل مجرمان مالی را تضمین می کند. در لحظه ای که بانک مرکزی بر اساس چارچوب قانونی ارز رمزنگاری شده را صادر کند، وضعیت ارز قانونی را خواهد داشت.

نقش بانک های مرکزی برای همه کاربران در اقتصاد بیشتر می شود. در روش سنتی، بانک مرکزی هیچ ارتباط مستقیمی با مصرف کنندگان ندارد، که در زمانی که بانک مرکزی ارز دیجیتال صادر می کند و ارتباط مستقیمی با فعالان بازار دارد، تفاوت بزرگی است.

تفاوت بیت کوین و اتریوم

9. نتیجه گیری

هدف این فصل ارائه تحلیلی برای استفاده از ارزهای دیجیتال به طور کلی و به ویژه بیت کوین بود. این تحقیق نشان داده است که در صورت تحقق برخی شرایط سازمانی-رسمی، آینده ارزهای دیجیتال می تواند روشن باشد. مزایای استفاده از ارزهای دیجیتال در تسهیل تجارت، کاهش هزینه و موارد دیگر توسط اکثر دانشگاهیان به رسمیت شناخته شده است. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پتانسیل جایگزینی روش های پرداخت سنتی و جدید را دارند. اما برای دستیابی به این هدف و تبدیل شدن به نیروی غالب در سیستم پرداخت جهانی، آنها باید ارزش فردی متمایز ارائه دهند، با تعدادی از چالش‌های حیاتی مانند مسائل نظارتی رسمی مقابله کرده و بر آن غلبه کنند. بعید است در مدت زمان کوتاهی اتفاق بیفتد. همچنین، بانک‌ها باید فناوری زیربنای این ارزهای دیجیتال را به‌عنوان یک روش عمومی بالقوه جدید برای انتقال مالکیت ارزش در بلندمدت در نظر بگیرند. از سوی دیگر، شاهد بوده ایم که ارزهای دیجیتال به عنوان یک ظهور جدید در جامعه، راه جدیدی از جریان شفاف و سیال منابع را تشکیل می دهند که می تواند هر اقتصادی را تحریک کند.

پیشرفت در فناوری اطلاعات و ارتباطات، امکان توسعه اشکال جدید پرداخت الکترونیکی را هم در دنیای واقعی با محصولات کارتی و هم در دنیای مجازی (محصولات نرم افزاری) فراهم کرد. دلیل رواج روزافزون این محصولات دقیقاً درک عالی آنها نسبت به روش سنتی پرداخت است. با این حال، آمار تأیید می کند که تکامل پول الکترونیکی در مرحله اولیه است و پول نقد همچنان مهم ترین شکل پرداخت برای معاملات خرده فروشی است. پول نقد هنوز با هیچ گونه پرداخت الکترونیکی جایگزین نشده است. یکی از دلایل دقیقاً این واقعیت است که پول الکترونیکی شکل نسبتاً پیچیده ای از پرداخت است که نیازمند سرمایه گذاری در فناوری جدید در بین خرده فروشان و همچنین توسعه تجربیات جدید در بین کاربران است. بنابراین، استفاده از پول الکترونیکی گسترش قابل توجهی ندارد.

زیرا بیت کوین توسط همه کاربران کنترل می شود و آنها در انتخاب نرم افزار مورد نظر خود آزادند. بنابراین، برای حفظ سازگاری، کاربران باید این را تغییر دهند، یعنی باید از نرم‌افزارهایی استفاده کنند که همان قوانین را داشته باشد. فقط بیت کوین می تواند با اجماع کامل بین همه کاربران به درستی کار کند. ریپل به ما این امکان را داد که ببینیم چگونه بانک ها شروع به استفاده از آن کردند تا در کار خود پلی کلینیک تر شوند. اتریوم به ما این امکان را داده است که از طریق ترتیبات هوشمند با امکانات اضافی ارزهای دیجیتال آشنا شویم. آنها می توانند افراد را از محدودیت های سیستم حقوقی و تجارت بزرگ رها کنند.

با در نظر گرفتن موفقیت ارزهای دیجیتال، این عقیده وجود دارد که مصرف کنندگان، کنسرسیوم ها یا مؤسسات مالی بزرگ در راه اندازی ارزهای دیجیتال موفق نیستند. علاوه بر این، در اینجا اعتقاد بر این است که اگر ارزهای دیجیتال توسط بانک‌های مرکزی عرضه شوند، موفقیت آن بیشتر خواهد بود. بنابراین باید به فکر استفاده از این ابزار با کارایی بیشتر برای اقتصاد جهانی بود تا اینکه آنها را به عنوان امکانی برای اخلال در نظام مالی درک کنیم. جزئيات بيشتر، بانك مركزي اين اختيار را دارد كه شركت كنندگان را دور هم جمع كند و جذابيت پول فيات را براي مبادله در تسويه، پرداخت و تسويه افزايش دهد. در این لحظه برخی از کارشناسان دو سوال را با توجه به ارزهای دیجیتال و بانک های مرکزی مطرح کردند. اولین مورد با عمق و دقت سیاست و پیامدهای اقتصادی راه اندازی یک ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی مرتبط است. موضوع دوم بر تاثیر ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی بر سیستم بانکی متمرکز است.

دیدگاهتان را بنویسید