Posted on

بعد از استخراج 21میلیون بیتکویین چه اتفاقی برای بیتکوین میافتد

بعد از استخراج 21میلیون بیتکویین چه اتفاقی برای ارز بیتکوین میافتد؟

بعد از استخراج 21میلیون بیتکویین چه اتفاقی برای بیتکوین میافتد

بیت کوین از بسیاری جهات مانند طلای دیجیتال است. مانند طلا ، بیت کوین را نمی توان به سادگی خودسرانه ایجاد کرد. این کار برای “استخراج” نیاز دارد. در حالی که طلا باید از زمین فیزیکی استخراج شود ، بیت کوین باید از طریق محاسبات “استخراج” شود.

بیت کوین همچنین شرطی دارد – که در کد منبع خود آورده شده است – که باید یک منبع محدود و محدود داشته باشد. به همین دلیل ، فقط 21 میلیون بیت کوین تولید می شود. به طور متوسط ​​، این بیت کوین ها با نرخ ثابت یک بلوک هر ده دقیقه به عرضه بیت کوین معرفی می شوند. علاوه بر این ، میزان بیت کوین منتشر شده در هر یک از این بلاک های ذکر شده هر چهار سال 50 درصد کاهش می یابد.

کلمات کلیدی

  • در کل فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد.
  • هنگامی که ماینرهای بیت کوین قفل همه بیت کوین ها را باز کردند ، اساساً میزان عرضه این سیاره کاهش می یابد.
  • در حال حاضر ، حدود 18.5 میلیون بیت کوین استخراج شده است. این کمتر از سه میلیون برگ باقی مانده است که هنوز وارد گردش نشده اند.
  • هنگامی که تمام بیت کوین استخراج شد ، استخراج کنندگان همچنان انگیزه پردازش معاملات با کارمزد را خواهند داشت.

    عرضه بیت کوین به 21 میلیون محدود شده است

    در واقع ، فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که می تواند در کل استخراج شود. 1  وقتی ماینرها قفل این مقدار بیت کوین را باز کردند ، عرضه تمام خواهد شد. با این حال ، ممکن است پروتکل بیت کوین تغییر یابد تا امکان عرضه بیشتر فراهم شود. وقتی عرضه جهانی بیت کوین به حد نهایی خود برسد چه اتفاقی می افتد؟ این موضوع بسیار مورد بحث طرفداران ارز رمزپایه است.

در حال حاضر ، حدود 18.5 میلیون بیت کوین استخراج شده است. این کمتر از سه میلیون برگ باقی مانده است که هنوز وارد گردش نشده اند.

مطالب پیشنهادی  چرا بیت کوین ارزش دارد؟

در حالی که فقط حداکثر 21 میلیون بیت کوین می تواند وجود داشته باشد ، زیرا افراد کلید خصوصی خود را گم کرده اند یا بدون اینکه دستورالعمل های کلید خصوصی خود را به کسی بسپارند ، جان خود را از دست داده اند ، در واقع مقدار واقعی بیت کوین موجود می تواند میلیون ها دلار کمتر باشد.

اموزش راهـهـای خــرید بیتکــوین

جوایز استخراج بیت کوین

18.5 میلیون بیت کوین اول در ده سال از زمان راه اندازی اولیه شبکه بیت کوین استخراج شده است. فقط سه میلیون سکه دیگر مانده است ، ممکن است به نظر برسد که ما در آخرین مراحل استخراج بیت کوین هستیم. این درست است اما به معنای محدود. اگرچه درست است که اکثر بیت کوین قبلاً استخراج شده است ، اما جدول زمانی پیچیده تر از آن است.

فرایند استخراج بیت کوین پس از تأیید موفقیت آمیز بلوک ، به ماینرها یک بخش بیت کوین پاداش می دهد. این روند با گذشت زمان سازگار می شود. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد ، پاداش 50 بیت کوین بود. در سال 2012 به 25 بیت کوین رسید. در سال 2016 ، دوباره به نصف رسید و به 12.5 بیت کوین رسید. در 11 مه 2020 پاداش دوباره نصف شد و به 6.25 بیت کوین رسید. این به طور موثری نرخ تورم بیت کوین را در هر چهار سال به نصف کاهش می دهد.

پاداش هر چهار سال یکبار کاهش می یابد تا زمانی که بیت کوین نهایی استخراج شود. در واقع ، بیت کوین نهایی بعید است که تا حدود سال 2140 استخراج شود. با این وجود ، ممکن است پروتکل شبکه بیت کوین از این به بعد تغییر کند.

مطالب پیشنهادی  راههای درامدزایی از معاملات بیتکوین

فرآیند استخراج بیت کوین جوایز بیت کوین را به استخراج کنندگان ارائه می دهد ، اما برای کنترل گردش توکن های جدید به طور دوره ای از اندازه پاداش کاسته می شود.

نصف شدن بیت کوین

 

تأثیرات عرضه محدود Bitcoin در استخراج کنندگان Bitcoin

ممکن است به نظر برسد که گروهی که مستقیماً تحت تأثیر محدودیت عرضه بیت کوین قرار دارند ، خود استخراج کنندگان بیت کوین خواهند بود. برخی از مخالفان این پروتکل ادعا می کنند که ماینرها مجبور خواهند شد از پاداش بلوکی که برای کار خود دریافت می کنند دور شوند و این در حالی است که عرضه بیت کوین به 21 میلیون در گردش رسیده است

اما حتی در صورت تولید آخرین بیت کوین ، استخراج کنندگان به احتمال زیاد به فعالیت فعالانه و رقابتی خود ادامه می دهند و معاملات جدید را تأیید می کنند. دلیل این امر این است که هر معامله با بیت کوین هزینه تراکنش به آن متصل است.

این هزینه ها ، گرچه امروز نمایانگر چند صد دلار برای هر بلوک است ، اما به طور بالقوه می تواند به هزاران دلار در هر بلوک افزایش یابد ، به ویژه با افزایش تعداد معاملات در بلاکچین و افزایش قیمت بیت کوین. در نهایت ، این کار مانند یک اقتصاد بسته عمل خواهد کرد ، جایی که هزینه های معاملات مانند مالیات ارزیابی می شود.

ملاحظات ویژه

شایان ذکر است که پیش بینی می شود بیش از 100 سال طول بکشد تا شبکه بیت کوین آخرین رمز رمزگذاری خود را استخراج کند. در واقع ، با نزدیک شدن به سال 2140 ، ماینرها احتمالاً سالها با دریافت پاداشهایی صرفاً بخشهای کوچکی از بیت کوین نهایی برای استخراج می شوند. کاهش چشمگیر اندازه پاداش ممکن است به این معنی باشد که روند استخراج قبل از پایان مهلت 2140 کاملاً تغییر خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی  کیف پول کاغذی بیت کوین چیست؟

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که شبکه بیت کوین احتمالاً از این به بعد تغییر چشمگیری خواهد کرد. با توجه به اینکه فقط در طی یک دهه بیت کوین چه اتفاقی افتاده است ، پروتکل های جدید ، روش های جدید ثبت و پردازش معاملات و تعداد دیگری از فاکتورها ممکن است روند استخراج را تحت تأثیر قرار دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید