Posted on

استخرهای استخراج ارز رمزپایه چگونه کار می کنند

استخرهای استخراج ارز رمزپایه چگونه کار می کنند

 

استخرهای استخراج ارز رمزپایه چگونه کار می کنند؟

 

یک علاقه مند به ارزهای رمزنگاری شده که مایل است از طریق فرآیند استخراج استاندارد سود خود را بدست آورد یا با استفاده از دستگاه های استخراج شخصی خود به صورت انفرادی در می آید یا به استخر استخراج می پیوندد که منابع استخراج شخص با منابع استخراج کنندگان استخر دیگر جمع        می شود تا با پردازش پیشرفته ، استخراج معدن را بهبود بخشد. در این مقاله نحوه کار استخرهای استخراج مورد بحث قرار می گیرد.

قدیمی ترین ارز جهان ، طلای فیزیکی ، از طریق روند استخراج طلا از زمین حفر می شود. طلای پنهانی را که هنوز در دسترس نیست کشف می کند. استخراج موفقیت آمیز باعث می شود که یک حفار منفرد یا یک شرکت معدنی صاحب طلا شود.

استخراج ارزهای رمزنگاری شده به همین ترتیب کار می کند ، زیرا سکه های مجازی را می توان با استفاده از برنامه های رایانه ای به صورت دیجیتالی کشف کرد. سیستم بیت کوین حدود 21 میلیون بیت کوین را تعیین کرده است

همه این بیت کوین ها در سیستم بلاکچین قرار دارند. اکثر آنها قبلاً حفر شده و یا “استخراج” شده اند و متعلق به شرکت کنندگان مختلف است ، در حالی که بقیه در مرحله استخراج هستند و در نهایت در دسترس قرار می گیرند.

درک روند استخراج

استخراج ارز رمزنگاری شده شامل دو عملکرد است: آزاد کردن ارز رمزنگاری شده جدید به سیستم (مشابه کشف طلا) و تأیید و افزودن معاملات به دفتر عمومی بلاکچین. این کار با استفاده از یک رایانه متصل به اینترنت انجام می شود که غالباً مجهز به دستگاههای سخت افزاری مخصوص استخراج و برنامه های نرم افزاری برای کنترل و مدیریت فرآیند استخراج است.

استخراج رمزنگاری یک فرآیند محاسباتی فشرده ، محوری مانند حل معما است که به قدرت پردازش بالا همراه با مصرف برق زیاد نیاز دارد. ماینری که برای اولین بار معما را حل می کند ، می بایست بلوک بعدی را در بلاکچین قرار داده و جوایز را دریافت کند. جوایز عبارتند از مالک شدن مالک بیت کوین تازه منتشر شده یا دریافت کارمزد مربوط به معاملات انجام شده در این بلاک.

روند کشف ارزهای رمزنگاری شده به گونه ای پیکربندی شده است که اگر ماینرهای بیشتری کار کنند ، سطح دشواری بالا می رود ، در حالی که کاهش تعداد ماینرها سطح دشواری را کاهش می دهد. جوایز معدنکاری را به یک فعالیت سودآور برای سودهای پولی تبدیل می کند. همانطور که بیشتر کارگران معدن سعی می کنند یک تکه از پای را بدست آورند ، یافتن بلوک های جدید از نظر محاسباتی دشوارتر می شود و به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارد. این اغلب برای کارگران معدن غیر عملی و بسیار گران است.

مطالب پیشنهادی  آیا ماینینگ بیت کوین در سال2021 همچنان سودآور است؟

چگونه ارز دیجیتال بخریم

منابع تجمع: بیایید با هم بهتر کار کنیم

استخر استخراج را وارد کنید ، که یک مجموعه / گروه معدنچی است که با هم کار می کنند تا شانس یافتن بلوک در سطح گروه را افزایش دهند ، در مقایسه با سطح فردی. از طریق چنین استخرهایی ، استخراج کنندگان منابع محاسباتی فردی خود را با سایر اعضای ترکیب می کنند که قدرت پردازش مشترک آنها را افزایش می دهد و به دستیابی سریعتر به خروجی مطلوب کمک می کند.

برای تشبیه ، یک حفار طلا که توانایی حفاری 100 متر مربع زمین را در یک روز دارد ، 100 روز طول می کشد تا یک هکتار زمین را برای یافتن طلا جستجو کند. ترکیب 100 حفار طلا می تواند کار را فقط در 1 روز به پایان برساند. طلای کشف شده می تواند به طور مساوی در بین 100 حفار تقسیم شود ، با این فرض که همه تلاش یکسانی برای کشف مناطق اختصاص یافته خود داشته باشند.

به همین ترتیب ، می توان نه دستگاه استخراج را استخراج كرد كه هر كدام از آنها قدرت استخراج 335 مگا بر ثانیه (MH / s) را تولید می كنند ، تا خروجی تركیبی حدود 3 گیگاگهز تولید كنند. خروجی سریعتر است و شانس بیشتری برای کشف بیت کوین دارد.

با این حال ، این کار تلفیقی با خروجی بهتر و شانس بیشتر ، هزینه دارد. پاداش کسب شده از طریق استخراج ترکیبی در بین اعضای مختلف استخر تقسیم می شود ، در مقایسه با مالکیت انحصاری پاداش کسب شده از طریق استخراج فردی.

استخرهای استخراج ارز رمزپایه چگونه کار می کنند؟

عملکرد استخر استخراج

استخر استخراج اساساً به عنوان یک هماهنگ کننده برای اعضای استخر کار می کند. این توابع شامل مدیریت هش های اعضای استخر ، جستجوی جوایز از طریق تلاشهای مشترک پردازش موجود ، ضبط کار انجام شده توسط هر عضو استخر و اختصاص سهام پاداش به هر عضو استخر متناسب با کار انجام شده پس از تأیید مناسب است.

مطالب پیشنهادی  بهترین کیف پول استخراج بیتکوین

این استخر همچنین ممکن است از هر عضو معدنچی هزینه دریافت کند.

کار به هر یک از اعضای استخر را می توان به دو روش اختصاص داد. روش سنتی شامل اختصاص اعضا members یک واحد کاری متشکل از یک دامنه خاص از nonce ، عددی است که استخراج کنندگان بلاکچین برای آن محاسبه می کنند. هنگامی که عضو استخر کار در محدوده اختصاص داده شده را به پایان رساند ، درخواست اختصاص یک واحد کار جدید را می کنند.

روش استخراج دوم به اعضای استخر این آزادی را می دهد تا بدون دلخواه از استخر ، هر مقدار که دوست دارند کار را انتخاب و انتخاب کنند. این روش تضمین می کند که هیچ دو عضو از همان محدوده استفاده نمی کنند ، دقیقاً مانند هیچ دو حفار طلا نباید یک قطعه از زمین را کشف کنند.

همچنین می تواند یک استخر از استخرها داشته باشد تا میزان تولید بیشتر شود.

استخرهای استخراج چگونه جوایز را تقسیم می کنند؟

شناسایی موفقیت آمیز بلوک هش منجر به پاداش استخر می شود که سپس براساس مکانیسم اشتراک استخر به اشتراک گذاشته می شود. اشتراک ها توصیف می کنند که رایانه های یک عضو خاص چه میزان کار در استخراج معادن دارند.

سه نوع سهام وجود دارد – پذیرفته شده و رد شده. اشتراک های پذیرفته شده نشان می دهد که کارهایی که توسط یکی از اعضای استخر انجام می شود کمک قابل توجهی در کشف رمزپایه های جدید می کند و این پاداش ها را دریافت می کند.

سهام رد شده نشان دهنده کاری است که به کشف بلاکچین کمک نمی کند و بنابراین هزینه ای برای آن پرداخت نمی شود. حتی اگر رایانه یکی از اعضا کار را با موفقیت انجام دهد اما آن را برای آن بلاک خاص دیر ارسال کند ، این کار رد شده است.

یک عضو استخر به طور ایده آل می خواهد تمام سهام آنها پذیرفته شود. با این حال ، سهام رد شده اجتناب ناپذیر است زیرا غیرممکن است که تمام محاسبات رایانه یک عضو در کشف سکه مفید باشد و همیشه به موقع ارسال شود.

اعضای استخر براساس سهام پذیرفته شده خود که به یافتن یک قطعه سکه جدید کمک می کند ، پاداش می گیرند. یک سهم هیچ ارزش واقعی ندارد و به سادگی به عنوان یک روش حسابداری برای حفظ عادلانه توزیع پاداش عمل می کند.

مطالب پیشنهادی  استخر معدن چیست؟

براساس سهام پذیرفته شده ، اعضا با استفاده از روش های مختلف پاداش می گیرند که شامل موارد زیر است:

  • پرداخت به ازای هر سهم (PPS): پرداخت فوری را فقط بر اساس سهام پذیرفته شده عضو عضو مجاز می کند که به آنها اجازه داده می شود بلافاصله درآمد خود را از موجودی موجود استخر خارج کنند.
  • متناسب (PROP): در پایان دور استخراج ، پاداشی متناسب با تعداد سهام این عضو نسبت به کل سهام موجود در استخر ، ارائه می شود.
  • حداکثر اشتراکی برای هر سهم (SMPPS): روشی شبیه به PPS اما بازده را به حداکثر درآمد استخر محدود می کند.
  • حداکثر پرداخت حداکثر به اشتراک گذاشته شده برای هر سهم (ESMPPS): روشی مشابه SMPPS ، اما پرداخت ها را به طور مساوی بین تمام استخراج کنندگان در استخر استخراج بیت کوین توزیع می کند.

سایر تغییرات عبارتند از: روش هندسی مضاعف (DGM) ، حداکثر حداکثر پرداخت اخیر برای هر سهم (RSMPPS) ، پرداخت محدود به ازای هر سهم با Backpay اخیر (CPPSRB) و استخراج بیت کوین (BPM).

قبل از تصمیم گیری برای عضویت در یک استخر خاص ، کارگران معدن باید به نحوه تقسیم پرداخت های هر استخر بین اعضا و هزینه هایی که در صورت وجود دارد ، پرداخت کنند. به طور معمول ، استخرها ممکن است بین 1 تا 3 درصد به عنوان هزینه استخر دریافت کنند.

استخرهای استخراج ارز رمزپایه چگونه کار می کنند؟

خط پایین

با محبوبیت روزافزون معدن که به کمک دستگاه های پرسرعت سازگار با رایانه های خانگی افزایش می یابد ، احتمال سود واقعی از استخراج فردی در حال کاهش است. اکثر افراد تصمیم می گیرند به جای سودهای زیاد با سود کم ، به استخر استخراج استخدام شوند که به آنها اجازه می دهد سود محدود داشته باشند.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و سایر پیشنهادات اولیه سکه (“ICO”) بسیار خطرناک و سوداگرانه است و این مقاله توصیه Investopedia یا نویسنده برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه یا سایر ICO ها نیست. از آنجا که وضعیت هر فرد منحصر به فرد است ، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی ، از یک متخصص واجد شرایط مشاوره شود. Investopedia هیچ صحبتی در مورد صحت یا به موقع بودن اطلاعات مندرج در اینجا ارائه نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید