Posted on

آیا بیت کوین و طلا سرمایه گذاری خوبی هستند؟

آیا بیت کوین و طلا سرمایه گذاری خوبی هستند؟

آیا بیت کوین و طلا سرمایه گذاری خوبی هستند؟

هیچ کدام به ویژه در اینجا و اکنون به هر لحاظ کاربردی مفید نیستند. وعده بیت کوین به عنوان ارز دیجیتالی مقررات زدایی همچنان همین است – یک وعده. و دیگر هیچ کس طلا را در جیب ران خود برای خرید کالا یا خدمات حمل نمی کند.

در حالی که هر دو “استخراج شده” هستند ، به نظر می رسد تنها برنامه های کاربردی آنها در دنیای واقعی یا مجازی به عنوان ابزارهای حدس و گمان محض یا به عنوان دارایی های امن مورد استفاده قرار می گیرند. هر زمان که دنیا نصف حباب را از بین ببرد ، مردم به سمت طلا سرازیر می شوند. به نظر می رسد که بیشتر و بیشتر به سمت بیت کوین می روند.

قیمت یک اونس طلا و یک بیت کوین به طرز چشمگیری افزایش یافت پس از آنکه دولت ها و بانک های مرکزی در سراسر جهان ، اما به ویژه در ایالات متحده ، پول را به کیف های مصرف کنندگان و صندوق بانک ها منتقل کردند ، زیرا کووید 19 باعث رکود بی سابقه جهانی شد .

بسیاری از سرمایه گذاران مطمئن نیستند که هر کدام از دارایی ها در سبد سهام خود چه جایگاهی دارد. در اینجا مواردی است که باید بدانید تا بفهمید بیت کوین و طلا چگونه می توانند در استراتژی سرمایه گذاری شما مناسب باشند.

طلا خیلی پرچین تورمی نیست

اول ، نتیجه نهایی: شما می توانید طلا را به مجموعه ای از سهام  و اوراق بهادار متنوع اضافه کنید ، اما کارشناسان معتقدند که نباید بیش از 10 of از دارایی های شما باشد.

با این اوصاف ، مهم است بدانید چرا طلا را به دارایی های خود اضافه می کنید. اگر برای جلوگیری از تورم است ، دوباره فکر کنید. در حالی که تحقیقات نشان می دهد  ارزش طلا  در یک دوره بسیار بسیار طولانی – مانند یک یا دوهزارساله – ثابت می ماند ، اما نمی توان آن را در یک دوره زمانی معتدل به عنوان ذخیره ارزش در نظر گرفت. به سادگی بیش از حد فرار است.

پروفسور دوک و مشاور ارشد کمپین هاروی ، کامپل هاروی ، می گوید در حقیقت طلا به اندازه S&P 500 ناپایدار است و بازده آن عموماً در بلندمدت بر بازدهی بازار گسترده تر سهام غلبه نمی کند.

مطالب پیشنهادی  بهترین راههای خرید بیت کوین

آیا بیت کوین و طلا سرمایه گذاری خوبی هستند؟

بنابراین چرا باید روی طلا سرمایه گذاری کنید؟

طلا به عنوان یک پناهگاه امن شناخته می شود که سرمایه گذاران در مواقع سختی از آن استقبال می کنند. به عنوان مثال ، بر اساس داده های Morningstar ، شاخص طلای S&P GSCI در سه ماه آخر سال 2018 7.2 درصد افزایش یافت ، در  حالی که بازار سهام نزدیک به 14 درصد کاهش یافت.

حتی در آخرین بازار خرس که ارزش سهام 33 درصد کاهش یافت ، شاخص طلا تنها 2 درصد کاهش یافت. قیمت طلا طی چند ماه آینده به بالاترین سطح خود رسید.

اما نوسانات طلا می تواند در هر دو جهت پیش برود. تقریباً یک سوم مدیران صندوق در نظرسنجی مدیران  صندوق جهانی بانک آمریکا در آگوست 2020 اظهار داشتند که معتقدند طلا بیش از حد ارزش گذاری شده است – بالاترین این احساس از سال 2011 تا کنون بوده است و از 0 درصد ماه قبل بیشتر بوده است.

برای بیان این موضوع ، SPDR Gold Shares ، یک صندوق محبوب معاملاتی طلا (ETF) ، در سال 2011 9.6 درصد و سپس در سال 2012 6.6 درصد افزایش یافت ، قبل از اینکه 28.3 درصد را در سال 2013 از دست بدهد و سپس بازدهی منفی را در دو سال بعد به دست آورد.

بنابراین ، طلا باید به عنوان غذای اصلی در سبد سرمایه گذاری شما تلقی شود.

چرا باید روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد؟

بیت کوین یک سیستم پرداخت الکترونیکی است که خارج از کنترل هیچ دولت مرکزی وجود دارد. در حالی که مردم از طلا به عنوان وسیله مبادله برای 5000 سال استفاده می کردند ، از بین النهرین باستان اگر نه زودتر ، بیت کوین یک امر بسیار جدید است. این دستگاه توسط شخص یا افرادی موسوم به ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 اختراع شد. به عنوان یک تلاش نوپا ، در طول تقریباً یک دهه مسئولیت خود ، نوسانات شدید قیمت را متحمل شده است.

این ارز رمزپایه تا پایان سال 2017 به ازای هر بیت کوین نزدیک به 20000 دلار افزایش یافت ، اما تا پایان سال 2018 به کمتر از 4000 دلار کاهش یافت. اخیراً ، ارز دیجیتال همراه با سهام و طلا افزایش یافته است. از اواسط فوریه تا اواسط ماه مارس ، زمانی که سرمایه گذاران برای اولین بار با اثرات ویروس کرونا آشنا شده بودند ، ارزش آن تقریباً به نصف کاهش یافت و به حدود 5000 دلار رسید. اما پنج ماه بعد به 11500 دلار رسید.

مطالب پیشنهادی  اموزش ترید بیت کوین و نحوه معاملات

این نوسانات قیمتی چشمگیر بیشتر از آن چیزی است که شما حتی در مورد طلا می بینید ، و بنابراین ارز دیجیتال را نمی توان به عنوان راهی برای ذخیره ارزش در نظر گرفت ، همانطور که برخی ادعا می کنند – حداقل هنوز.

استفان مک کیون ، استادیار امور مالی در دانشگاه اورگان ، گفت: “کل اکوسیستم رمزنگاری به طور قابل توجهی بالغ شده است.” “این سوال از” آیا این زنده می ماند “به” چقدر بزرگ می شود؟ ”

Fidelity اخیراً  برنامه هایی برای ایجاد صندوق بیت کوین اعلام کرده است ، اگرچه این صندوق فقط در دسترس سرمایه گذاران بزرگ موسسه و معتبر است. با این وجود ، این نوع حرکتها در نهایت می تواند نقدینگی بیت کوین را افزایش داده  و به صاف شدن نوسانات قیمت وحشی کمک کند.

آیا بیت کوین و طلا سرمایه گذاری خوبی هستند؟

چرا سرمایه گذاران بیت کوین و طلا می خرند؟

هر دو طلا و بیت کوین وقتی سرمایه گذاران را جذب می کند که فدرال رزرو و دیگر بانک های مرکزی در سراسر جهان برای نجات از مشکلات اقتصادی وارد عمل شوند. استدلال چیزی شبیه به این عمل می کند:

دولت ها وقتی پول زیادی چاپ می کنند و نرخ بهره را نزدیک به صفر می گذارند ، ارزش ارزهای فیات خود را (ارزهایی که با ایمان و اعتبار کامل یک ملت یا گروهی از ملت ها پشتیبانی می شود) کاهش می دهند. سرمایه گذاران با قرار دادن پول در ارزهایی که توسط دولت های مرکزی کنترل نمی شوند ، پاسخ می دهند.

علاوه بر این ، هنگامی که نرخ بهره بسیار پایین است ، و به ویژه هنگامی که نرخ های بهره تعدیل شده بر تورم منفی است ، سرمایه گذاران علاقه چندانی به دارایی هایی که بازدهی دارند ، مانند اوراق قرضه و سهام پرداخت کننده سود سهام ندارند .

این ممکن است باعث ایجاد تأثیر شود ، که در آن هر سرمایه گذار جدید قیمت دارایی امن را افزایش می دهد ، اگرچه آنها با هزینه بالایی خرید می کنند. خطر این است که برخی رویدادها یا توسعه های جدید شتاب را از بین می برند و سرمایه گذاران نجات می یابند. سپس شما افتخار مشکوک خرید بالا و پایین فروش را دارید.

آیا بیت کوین و طلا سرمایه گذاری خوبی هستند؟

تفاوت طلا و بیت کوین

طلا و بیت کوین نشان دهنده مراحل مختلف نحوه تفکر مردم در مورد “پول” است. طلا هزاران سال ارز بود و ارزش آن تا حدی به دلیل وابستگی روانی و تاریخی سرمایه گذاران به آن حفظ می شود. بیت کوین ، در کنار فناوری بلاک چین ، امیدوار است روزی جایگزین ارزهای دولتی به عنوان وسیله ای برای مبادله مردم با پرداخت ها شود.

مطالب پیشنهادی  بلاک (بلاک بیت کوین) چیست؟

به عنوان یک سرمایه گذاری ، طلا دارایی بالغ تری است. به این ترتیب ، تملک آن آسان تر است. به عنوان مثال ، می توانید سهام طلای SPDR را که دارای نسبت هزینه 0.40 است ، از طریق حساب کارگزاری خود خریداری کنید. واقعاً نیازی به متعهد شدن به داشتن طلای فیزیکی با هزینه های بالای ذخیره سازی مطمئن وجود ندارد.

با بیت کوین ، متداول ترین روش برای سرمایه گذاری این است که یک حساب در یک صرافی مخصوص ارزهای رمزنگاری شده مانند Coinbase باز کنید و در واقع دلارهای خود را با ارز دیجیتال مبادله کنید. سپس باید آن را در کیف پول دیجیتال رمزنگاری شده نگه دارید.

به طور کلی ، سرمایه گذاری روی طلا اعتقاد شما را به سیستم مالی بین المللی فعلی تأیید می کند ، در حالی که بیت کوین یک شرط است که جایگزین رادیکال تری در راه است.

مک کیون می گوید: “مورد ارزهای دیجیتال این است که می تواند بخش بزرگی از صنعت خدمات مالی را مختل کند.” “برنامه های مالی غیر متمرکز اکنون بسیاری از خطوط تجاری سنتی مانند تجارت ، وام و بیمه را تکرار کرده است.”

آیا بیت کوین و طلا سرمایه گذاری خوبی هستند؟

آیا باید روی طلا سرمایه گذاری کرد یا بیت کوین؟

برای داشتن یک سبد متنوع ، نیازی به سرمایه گذاری در طلا یا بیت کوین ندارید. بهتر است اکثر سرمایه گذاران جذابیت خود را نادیده بگیرند و در عوض ترکیبی از صندوق شاخص سهام ایالات متحده ، صندوق شاخص بین المللی و صندوق اوراق قرضه را در اختیار داشته باشند. اکثر شرکت های سرمایه گذاری بزرگ ارائه گزینه های کم هزینه، و شما می توانید اختصاص  چقدر شما را با هر یک بر اساس سرمایه گذاری سن شما و تحمل خطر .

اگر می خواهید روی طلا یا بیت کوین شرط بندی کنید ، این کار را با یک بخش کوچک و تک رقمی از دارایی های خود انجام دهید. شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد بازدهی ثابتی نسبت به یک استراتژی سنتی که بر سهام و اوراق قرضه تأکید دارد ، انجام ده

دیدگاهتان را بنویسید