Posted on

ایا بیت کوین طلای دیجیتال است

آیا بیت کوین طلای دیجیتال است

 

آیا بیت کوین طلای دیجیتال است

وقتی ساتوشی ناکاموتو بیت کوین ایجاد کرد ، یک ارز دیجیتال نظیر به نظیر را تصور کرد که به مردم امکان ارسال پول بدون نیاز به م institutionsسسات مالی را می دهد. با این حال ، استفاده از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش هدف اصلی آن را تحت الشعاع قرار داد و مردم از آن به عنوان “طلای دیجیتال” یاد کردند.

آیا بیت کوین طلای دیجیتال است

همانطور که بیت کوین را طلای دیجیتال  است ، اولین چیزی که متوجه می شوید رنگ طلایی است که دایره نماد آن است. اگر به گذشته قبل از بیت کوین برگردید ، توسعه دهندگان مشتاق ایجاد ارزی بودند که نسخه دیجیتالی طلا باشد. به عنوان مثال ، ناکارآمدی سیستم های مالی متعارف و استفاده از طلا به عنوان ارز ، نیک سابو را به ایجاد بیت طلای القا کرد.

بنابراین ، این می تواند فکر آن زمان باشد: ازدواج جوانب مثبت ارزهای دیجیتال با مزایای فلزات گرانبها. این می تواند توضیح دهد که چرا یک رنگ نارنجی مایل به زرد روی نماد بیت کوین حلقه می زند. همچنین ، بیت کوین اغلب به عنوان یک سکه طلایی نشان داده می شود.

 

طلای دیجیتال در مقابل طلای فیزیکی

بیت کوین و طلا چندین شباهت دارند.

  • عرضه هر دو محدود است ، که ارزش آنها را افزایش می دهد.
  • شما می توانید هر دو دارایی را به واحدهای کوچکتر تقسیم کنید و آنها به ازای هر واحد ضرر نخواهند کرد. کوچکترین واحد بیت کوین ساتوشی است. 100 میلیون ساتوشی یک بیت کوین می سازند.
  • طلا پایدار است و بیت کوین نیز پایدار است. اگرچه مورد دوم از نظر قیمت فرار است ، اما فناوری اساسی بیت کوین ، بلاکچین ، به آن ثبات می بخشد.
  • هر دو به راحتی قابل تشخیص هستند.

بیت کوین از طلا برتری دارد زیرا شما می توانید در عرض چند دقیقه آن را به هر جای دنیا منتقل کنید ، جعل آن غیرممکن است و پرداخت های آنلاین را تسهیل می کند.

علاوه بر این ، بیت کوین در دسترس تر است و به راحتی قابل احتکار است. صرافی ها و بازارهای همتا به همتا مانند Paxfu l داشتن مالکیت های رمزپایه را برای مردم در سراسر جهان آسان می کند. به عنوان مثال ، با یک تلفن هوشمند و اتصال به اینترنت ، هر کس در جهان می تواند بیت کوین بخرد.

مطالب پیشنهادی  استخراج 1 بیت کوین در سال 2020 چقدر طول می کشد؟

بنابراین ، گفتن بیت کوین طلای دیجیتال است که یک ساده انگاری است. بیت کوین از نظر ویژگی ها و تأثیر بالقوه بر اقتصاد از طلا برتر است. با این حال ، مشاهده بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال استراتژی است که مبتدیان می توانند برای درک آسان ارز رمزنگاری شده از آن استفاده کنند.

کدام یک بهتر است طلا یا بیت کوین؟
در حال حاضر بیت کوین ۱۰ برابر بهتر از طلا است چرا که استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است در هر دقیقه ۱۰ حساب به حساب های افراد دارنده بیت کوین اضافه می شود و از هر حساب در هر ده دقیقه ده انتقال صورت می گیرد که تمام این انتقال ها و حساب ها حسابرسی شده و تحت کنترل است.”

آیا بیت کوین طلای دیجیتال است

برای دانلود اسکریپت رول10000 کلیک کنید

بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش

پس از اینکه ساتوشی بیت کوین را به جهان عرضه کرد ، احتمالاً پاسخ بهتر از آن چیزی بود که خالق ناشناخته می توانست امیدوار باشد. این ارز رمزنگاری شده جامعه وفاداری را به خود جلب کرد که به دلیل کمبود ، ویژگی های امن و غیرقابل جعل کردن بیت کوین ، به عنوان ذخیره ارزش استفاده از بیت کوین را آغاز کرد. در نتیجه ، بسیاری از افراد بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت در دست دارند زیرا آنها به ارزش طولانی مدت آن اعتقاد دارند. علاوه بر این ، جمعیت طرفداران بیت کوین به طور مداوم در حال افزایش است.

بحث در مورد اینکه بیت کوین ذخیره ارزش است یا خیر ، سالهاست که در جریان است. در حالی که “HODLers” بیت کوین معتقدند که بیت کوین روزی آنها را ثروتمند خواهد کرد و آنها را از یک بحران مالی محافظت می کند ، دیگران معتقدند که بیت کوین که بخشی از آن نیز پول است ، نمی تواند ذخیره ارزش نیز باشد.

همانطور که گفته شد ، بیت کوین افراد زیادی را به میلیاردر تبدیل کرده است ، ثابت می کند که این یک ذخیره عملی است. طلا نیز ذخیره ارزش دارد و در شرایط سخت اقتصادی از لحاظ مالی و آزادی محافظت می کند. با این حال ، دولت ها می توانند شهروندان را از داشتن طلا منع کنند . از طرف دیگر ، دولت ها دشوارتر می توانند مانع از داشتن بیت کوین برای شهروندان شوند.

مطالب پیشنهادی  بلاک (بلاک بیت کوین) چیست؟

بیت کوین ارزش خود را از کجا می گیرد؟

پاسخ این سوال ساده است. ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین ارزش زیادی به آن می دهد. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتالی که تحت کنترل هیچ دولت یا سازمانی نیست ، از ارزش فوق العاده ای برخوردار است. بنابراین ، هرکسی که مخالف سیستم های مالی متعارف باشد ، بیت کوین را بسیار جذاب می داند.

طلا همچنین یک دارایی غیرمتمرکز است. با این حال ، آسان بودن جابجایی یا احتکار ، بیت کوین را به عنوان دارایی با ارزش تر تبدیل می کند.

bitmiter - ایا بیت کوین طلای دیجیتال است

پول اینترنت

اگرچه بیت کوین بعنوان پول مدتی تحت الشعاع ویژگی ارزش ذخیره خود قرار گرفت ، اما این در حال تغییر است. معرفی شبکه رعد و برق و رشد مداوم آن ، بیت کوین را به عنوان پول اینترنت تسهیل می کند.

رعد و برق شبکه (LN) یک پروتکل پرداخت که با استفاده از قراردادهای هوشمند برای تسهیل سریع بیت کوین معاملات است. LN در بالای بلاکچین بیت کوین به عنوان یک کاربرد لایه دوم ساخته شده است. LN قرار است ناتوانی بیت کوین در پردازش تراکنش های بیشتر در هر ثانیه را حل کند. این شبکه قول می دهد میلیون ها تا میلیاردها تراکنش در ثانیه را در مقایسه با 7 بیت کوین انجام دهد. در حال حاضر ، می توانید با تهیه کیف پول هایی مانند Zap ، Breez و Eclair از سرعت LN لذت ببرید. با این حال ، این کیف پول ها هنوز در دست تولید هستند و می توانند اشکالاتی داشته باشند.

LN زمان می برد تا رشد کند ، و هنوز به قول خود عمل نکرده است. همچنین ، محققان مشاهده می کنند که LN متمرکزتر شده و بنابراین در معرض حمله قرار می گیرد.

مسائل مقیاس پذیری را کنار بگذاریم ، بیت کوین امکان تغییر بخش پرداخت ها را دارد. شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت ، AT&T و Namecheap بیت کوین را به عنوان پرداخت قبول می کنند. علاوه بر این ، سیستم عامل هایی مانند Paxful به مشاغل این امکان را می دهند که از طریق بیت کوین از هر کس در دنیا پرداخت کنند.

از آنجا که چنین شرکت هایی زمینه را برای بیت کوین به عنوان پول اینترنت فراهم می کنند ، زمان می برد تا جهانیان بیت کوین را به عنوان روش پرداخت به طور یکسان بپذیرند. این بدان معناست که فعلاً از عملکرد پول آن کم استفاده خواهد شد.

مطالب پیشنهادی  دستگاه ماینینگ چیست و طریقه کار با ان

تاکنون مشخص شده است که بیت کوین مزایای بیشتری نسبت به طلا دارد. بنابراین ، اشاره به آن به عنوان طلای دیجیتال کم توجهی است. بیت کوین چیزهای زیادی برای ارائه دارد و با گذشت زمان ، می تواند به یک روش پرداخت پذیرفته شده گسترده تبدیل شود

صفرتا صد استخراج بیت کوین رایگان

کدام یک برای سرمایه‌گذاری بهتر است: بیت کوین یا طلا؟

ارزش طلا

طی چند سال گذشته، بازار طلا عملکرد خوبی داشته است، به طوری که در سال ۲۰۱۳ به کف قیمت رسید و طی چند سال گذشته بازیابی شده و با افزایش قیمت مواجه شده است. اکنون، این دارایی با افزایش قیمت مواجه است و علیرغم کاهش قیمت گذشته و شیوع ویروس کرونا، به رکورد قیمت جدیدی دست یافته است. در حال حاضر، قیمت طلا ۲۰۳۵ دلار در هر اونس است.

ارزش بیت کوین

بیت کوین به عنوان یک دارایی جوانتر، دهه پرنوسان‌تری نسبت به طلا داشته است. از سال ۲۰۱۳ تاکنون، این ارز دیجیتال با افزایش و سپس کاهش قیمت چشمگیری مواجه بوده است. در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۱۲۰۰۰ دلار است. بیت کو‌ین علیرغم نوسان قیمت خود، طی ماه های اخیر ثبات خوبی در محدوده قیمت ۸۹۰۰ الی ۱۱۰۰۰ دلار داشته است.

هنگامی که صحبت از سرمایه‌گذاری می‌شود، این دو دارایی فرصت‌های مختلفی را ایجاد می‌کنند نوسان قیمت بیت کوین، ریسک بیشتری را ایجاد می‌کند، اما هم‌چنین مزیت موجودی ثابت و شناخته‌شده نسبت به طلا دارد که باعث می‌شود تولید بیش از حد رخ ندهد. طلا به عنوان یک دارایی امن قوی در برابر نوسان بازار است و احتمالا این موضوع تغییر نکند.

اکنون سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین یا طلا به ریسک پذیری شما بستگی دارد. اگر به دنبال دارایی امن بدون پاداش پرریسک هستید، سرمایه‌گذاری بیشتر بر روی طلا می‌تواند برای شما مناسب باشد. اما اگر می‌خواهیم برای آینده و افزایش قیمت بیت کوین آماده شویم، سرمایه‌گذاری بر روی بازار ارز دیجیتال ایده بدی نیست.

طلا و بیت‌کوین ویژگی‌های مشترک فراوانی با یکدیگر دارند. هیچ کدام از آن‌ها، درآمد ماهیانه‌ مشخصی را برای سرمایه‌گذار ایجاد نمی‌کنند، موجودی آن‌ها محدود است و هر دو توسط سرمایه‌گذارانی خریداری می‌شوند که از افت ارزش پول‌های فیات نگران هستند. چنین برآورد می‌شود که در طی ۵ تا ۱۰ سال آینده، طلا نسبت به بیت‌کوین از مزایای بیشتری برخوردار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید