Posted on

آموزش Blockchain و فن آوری Blockchain

آموزش Blockchain و فن آوری Blockchain

 

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

بلاکچین را می توان به عنوان زنجیره بلوکی تعریف کرد که حاوی اطلاعات است. این تکنیک به منظور مهار زمان سندهای دیجیتال در نظر گرفته شده است به طوری که امکان به روزرسانی مجدد آنها یا تعدیل آنها وجود ندارد. هدف از بلاکچین حل مشکل سوابق دوگانه بدون نیاز به سرور مرکزی است.

زنجیره بلوک برای انتقال امن مواردی مانند پول ، دارایی ، قراردادها و غیره بدون نیاز به واسطه شخص ثالث مانند بانک یا دولت استفاده می شود. هنگامی که یک داده در داخل زنجیره بلوک ثبت می شود ، تغییر آن بسیار دشوار است.

بلاکچین یک پروتکل نرم افزاری است (مانند SMTP برای ایمیل است). با این وجود Blockchains بدون اینترنت قابل اجرا نیست. همچنین به آن متا-فناوری گفته می شود زیرا سایر فناوری ها را تحت تأثیر قرار می دهد. این از چندین قطعه تشکیل شده است: یک پایگاه داده ، برنامه نرم افزار ، برخی از رایانه های متصل ، و غیره.

بعضی اوقات اصطلاحی که برای بلاکچین بیت کوین یا بلاک چین The Ethereum استفاده می شود و بعضی اوقات سایر ارزهای مجازی یا رمزهای دیجیتالی است. با این حال ، بیشتر آنها در مورد دفترهای توزیع شده صحبت می کنند.

در این آموزش Blockchain برای مبتدیان ، اصول Blockchain را یاد خواهید گرفت:

 

آنچه Blockchain نیست!

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

 • بلاکچین بیت کوین نیست ، اما فناوری پشت بیت کوین است
 • بیت کوین رمز دیجیتال است و بلاکچین دفتری است که برای پیگیری مالک بودن توکن های دیجیتال استفاده می کند
 • بدون بلاکچین نمی توانید بیت کوین داشته باشید اما بدون بیت کوین هم می توانید بلاکچین داشته باشید.

معماری Blockchain

حال در این آموزش فناوری Blockchain ، بیایید با درک م componentsلفه های مختلف آن ، ساختار Blockchain را مطالعه کنیم:

بلوک چیست؟

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

Blockchain زنجیره بلوکی است که حاوی اطلاعات است. داده هایی که در داخل یک بلوک ذخیره می شوند ، به نوع بلاکچین بستگی دارد.

به عنوان مثال ، یک بلاک Bitcoin شامل اطلاعاتی در مورد فرستنده ، گیرنده ، تعداد بیت کوین های منتقل شده است.

 

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

بلاک بیت کوین

اولین بلوک این زنجیره بلوک Genesis نام دارد . هر بلوک جدید در زنجیره به بلوک قبلی مرتبط است.

درک SHA256 – هاش

یک بلوک نیز دارای یک هش است. A را می توان به عنوان یک اثر انگشت درک کرد که مختص هر بلوک است. این یک بلوک و تمام محتوای آن را مشخص می کند ، و همیشه مانند اثر انگشت منحصر به فرد است. بنابراین به محض ایجاد یک بلوک ، هرگونه تغییر در داخل بلوک باعث تغییر هش می شود.

 

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

SHA256 هاش چیست

بنابراین ، وقتی می خواهید تغییرات تقاطع ها را تشخیص دهید ، هش بسیار مفید است. اگر اثر انگشت یک بلوک تغییر کند ، همان بلوک باقی نمی ماند.

هر بلوک دارد

 1. داده ها
 2. هاش
 3. هاش بلوک قبلی

مثال زیر را در نظر بگیرید ، جایی که ما یک زنجیره از 3 بلوک داریم. 1 ST بلوک ندارد سلف. از این رو ، حاوی بلوک قبلی نیست. بلوک 2 حاوی یک هش از بلوک 1. در حالی که بلوک 3 حاوی هاش بلوک 2 است.

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

از این رو ، همه بلوک ها حاوی هش بلوک های قبلی هستند. این تکنیکی است که بلاکچین را بسیار ایمن می کند. بیایید ببینیم چگونه کار می کند –

فرض کنید یک مهاجم قادر به تغییر داده های موجود در بلوک 2 باشد. به همین ترتیب ، Hash of Block نیز تغییر می کند. اما ، بلوک 3 هنوز حاوی Hash قدیمی بلوک 2 است. این باعث می شود که بلوک 3 ، و همه بلوک های بعدی نامعتبر باشند زیرا هش درست بلوک قبلی را ندارند.

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

بنابراین ، تغییر یک بلوک منفرد می تواند به سرعت تمام بلوک های زیر را فاقد اعتبار کند.

اثبات کار

هش یک مکانیسم عالی برای جلوگیری از تعدیل فشار خون است اما این روزها کامپیوترها سرعت بالایی دارند و می توانند صدها هزار هش در ثانیه را محاسبه کنند. در طی چند دقیقه ، یک مهاجم می تواند یک بلاک را دستکاری کند ، و سپس تمام هش های بلاک های دیگر را دوباره محاسبه کند تا بلاکچین دوباره معتبر باشد.

برای جلوگیری از بروز این مسئله ، بلاکچین ها از مفهوم اثبات کار استفاده می کنند. این مکانیزمی است که ایجاد بلوک های جدید را کند می کند.

اثبات کار یک مسئله محاسباتی است که حل آن به تلاش خاصی نیاز دارد. اما زمان لازم برای تأیید نتایج مسئله محاسباتی در مقایسه با تلاشی که برای حل خود مسئله محاسبات لازم است بسیار کمتر است.

در مورد بیت کوین ، تقریباً 10 دقیقه طول می کشد تا اثبات کار مورد نیاز برای اضافه کردن یک بلوک جدید به زنجیره انجام شود. با توجه به مثال ما ، اگر یک هکر بخواهد داده ها را در بلوک 2 تغییر دهد ، لازم است اثبات کار را انجام دهد (که 10 دقیقه طول می کشد) و فقط پس از آن تغییراتی در بلوک 3 و تمام بلوک های بعدی ایجاد می کند.

مطالب پیشنهادی  چرا بیت کوین ارزش دارد؟

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

این نوع سازوکار دستکاری بلوک ها را دشوار می کند بنابراین حتی اگر حتی در یک بلوک دستکاری کنید ، باید اثبات کار را برای تمام بلوک های زیر دوباره محاسبه کنید. بنابراین ، مکانیزم هش کردن و اثبات کار باعث ایجاد امنیت در بلاکچین می شود.

شبکه P2P توزیع شده

با این حال ، یک روش دیگر وجود دارد که توسط بلاکچین ها برای ایمن سازی خود استفاده می شود ، و این با توزیع است. بلاکچین به جای استفاده از نهاد مرکزی برای مدیریت زنجیره ، از شبکه توزیع شده نظیر همتا استفاده می کند و همه مجاز به عضویت هستند. وقتی شخصی وارد این شبکه می شود ، نسخه کامل بلاکچین را دریافت می کند. به هر رایانه گره گفته می شود.

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

بیایید ببینیم چه اتفاقی می افتد وقتی هر کاربر بلوک جدیدی ایجاد می کند. این بلوک جدید برای همه کاربران شبکه ارسال می شود. هر گره برای اطمینان از عدم تغییر در بلوک ، باید بلوک را تأیید کند. پس از بررسی کامل ، هر گره این بلوک را به زنجیره بلوک خود اضافه می کند.

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

همه این گره ها در این شبکه یک اتفاق نظر ایجاد می کنند . آنها در مورد اینکه کدام بلوک معتبر است و کدام یک معتبر نیستند توافق دارند. گره های موجود در شبکه بلوک های دستکاری شده را رد می کنند.

بنابراین ، برای موفقیت در زنجیره بلوک دستکاری کنید

 1. شما باید در تمام بلوک های زنجیره دستکاری کنید
 2. اثبات کار برای هر بلوک را دوباره انجام دهید
 3. کنترل بیش از 50٪ شبکه peer to peer.

پس از انجام همه این موارد ، بلاک دستکاری شده شما توسط دیگران پذیرفته می شود. این در کنار کار غیرممکن است. از این رو ، Blockchains بسیار امن هستند. در ادامه در این آموزش توسعه Blockchain مبتدیان ، ما یاد خواهیم گرفت که چگونه یک معامله Blockchain کار می کند؟

معامله بلاکچین چگونه کار می کند؟

 

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

روند معاملات بلاکچین

مرحله 1) برخی از افراد درخواست معامله می کنند. این معامله می تواند شامل ارز رمزنگاری شده ، قراردادها ، سوابق یا سایر اطلاعات باشد.

مرحله 2) معامله درخواستی با کمک گره ها در شبکه P2P پخش می شود.

مرحله 3) شبکه گره ها با کمک الگوریتم های شناخته شده معامله و وضعیت کاربر را تأیید می کند.

مرحله 4) پس از پایان معامله ، بلاک جدید به زنجیره بلوکی موجود اضافه می شود. به گونه ای که دائمی و غیر قابل تغییر باشد.

چرا به Blockchain نیاز داریم؟

در اینجا برخی از دلایل محبوبیت فناوری Blockchain ذکر شده است.

انعطاف پذیری: Blockchains اغلب معماری تکراری است. در صورت حمله گسترده به سیستم ، این زنجیره هنوز توسط اکثر گره ها کار می کند.

کاهش زمان: در صنعت مالی ، بلاکچین می تواند با امکان تسویه سریع معاملات ، نقشی حیاتی داشته باشد زیرا به فرآیند طولانی تأیید ، تسویه و تصفیه نیاز ندارد زیرا یک نسخه واحد از داده های توافق شده دفتر معاملات سهام است. بین همه دارندگان پشته موجود است.

قابلیت اطمینان: بلاکچین هویت افراد علاقه مند را تأیید و تأیید می کند. این دو رکورد را حذف می کند ، نرخ ها را کاهش می دهد و معاملات را تسریع می کند.

تراکنش های غیرقابل تغییر: با ثبت معاملات به ترتیب زمانی ، بلاک چین غیرقابل تغییر بودن کلیه عملیات را تأیید می کند ، به این معنی که وقتی هر بلاک جدیدی به زنجیره دفترها اضافه شد ، نمی توان آن را حذف یا اصلاح کرد.

پیشگیری از تقلب: مفاهیم اطلاعات مشترک و اجماع از ضررهای احتمالی ناشی از کلاهبرداری یا اختلاس جلوگیری می کند. در صنایع مبتنی بر لجستیک ، بلاکچین به عنوان مکانیزم نظارت برای کاهش هزینه ها عمل می کند.

امنیت: حمله به یک پایگاه داده سنتی پایین آوردن یک هدف خاص است. با کمک فناوری توزیع شده لجر ، هر یک از طرفین یک نسخه از زنجیره اصلی را در اختیار دارند ، بنابراین سیستم همچنان فعال است ، حتی تعداد زیادی از گره های دیگر سقوط می کند.

شفافیت: تغییرات در بلاک چین های عمومی برای عموم قابل مشاهده است. این شفافیت بیشتری را ارائه می دهد و کلیه معاملات غیرقابل تغییر هستند.

همکاری – به طرفین اجازه می دهد بدون نیاز به واسطه شدن با اشخاص ثالث ، مستقیماً با یکدیگر معامله کنند.

غیرمتمرکز: در مورد چگونگی تبادل اطلاعات بلاکچین در هر گره ، قوانینی استاندارد وجود دارد. این روش اطمینان می دهد که تمام تراکنش ها اعتبار دارند و همه معاملات معتبر یکی یکی اضافه می شوند.

نسخه های بلاکچین

اکنون در این آموزش توسعه بلاکچین ، بیایید با نسخه های بلاکچین آشنا شویم.

 

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

نسخه های Blockchain

 

Blockchain 1.0: ارز

اجرای DLT (فناوری دفتر توزیع شده) منجر به اولین و بارزترین کاربرد آن شد: ارزهای رمزپایه. این امکان معاملات مالی مبتنی بر فناوری بلاکچین را فراهم می کند. این در ارز و پرداخت استفاده می شود. بیت کوین برجسته ترین نمونه در این بخش است.

Blockchain 2.0: قراردادهای هوشمند

مفاهیم کلیدی جدید ، Smart Contracts ، برنامه های کوچک رایانه ای هستند که در بلاکچین “زندگی می کنند”. آنها برنامه های رایانه ای رایگان هستند که به طور خودکار اجرا می شوند و شرایطی را که قبلاً تعریف شده اند مانند تسهیل ، تأیید یا اجرا بررسی می کنند. به عنوان جایگزینی برای قراردادهای سنتی استفاده می شود.

Blockchain 3.0: DApps:

DApps مخفف برنامه غیرمتمرکز است. این کد باطن آنها در یک شبکه غیر متمرکز نظیر به نظیر اجرا می شود. یک DApp می تواند کد مثال Blockchain و رابط های کاربری را به هر زبانی که می توانند باطن خود را فراخوانی کنند ، مانند برنامه های سنتی ، نوشته شده است.

مطالب پیشنهادی  منظور از ارز دیجیتال Shitcoin چیست؟

انواع Blockchain

عمومی:

در این نوع بلاکچین ها ، دفترها برای همه در اینترنت قابل مشاهده هستند. به هر کسی اجازه می دهد تا یک بلوک از تراکنش ها را به بلاکچین تأیید و اضافه کند. شبکه های عمومی انگیزه هایی برای عضویت و رایگان استفاده از افراد دارند. هرکسی می تواند از شبکه بلاک چین عمومی استفاده کند.

خصوصی:

بلاکچین خصوصی در یک سازمان واحد قرار دارد. این فقط به افراد خاص سازمان اجازه می دهد بلوک های معامله را تأیید و اضافه کنند. با این حال ، به طور کلی همه افراد در اینترنت مجاز به مشاهده هستند.

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

کنسرسیوم:

در این نوع Blockchain ، فقط گروهی از سازمان ها می توانند معاملات را تأیید و اضافه کنند. در اینجا ، دفتر می تواند برای انتخاب گروه ها باز یا محدود شود. زنجیره بلوک کنسرسیوم از سازمانهای متقابل استفاده می شود. فقط توسط گره های از قبل مجاز کنترل می شود.

موارد استفاده از بلاکچین

همانطور که در جدول زیر آورده شده است ، فناوری Blockchain به طور گسترده ای در بخشهای مختلف استفاده می شود.

بخشاستفاده
بازارها
 • صورتحساب ، نظارت و انتقال داده
 • مدیریت سهمیه در شبکه زنجیره تامین

 

بخش دولت
 • خدمات حاکمیتی شخصی فراملی
 • رأی دادن ، گزاره های پیوند P2P ،
 • دیجیتالی سازی اسناد / قراردادها و اثبات مالکیت برای نقل و انتقالات
 • ثبت نام و شناسایی
 • خدمات وکالت از راه دور
 • ثبت و تبادل IP
 • رسیدهای مالیاتی دفتر اسناد رسمی و ثبت اسناد
IOT
 • شبکه های حسگر کشاورزی و هواپیماهای بدون سرنشین
 • شبکه های خانگی هوشمند
 • هوشمندسازی یکپارچه
 • حسگرهای خانه هوشمند
 • ماشین خودران
 • ربات های شخصی ، م componentلفه رباتیک
 • هواپیماهای بدون سرنشین شخصی سازی شده
 • دستیارهای دیجیتال
سلامتی
 • مدیریت اطلاعات
 • بانک های اطلاعات جهانی EMR Health
 • QS Data Commons
 • تجزیه و تحلیل جریان بزرگ داده های سلامت
 • کیف پول سلامت دیجیتال دارایی هوشمند
 • نشانه سلامت
 • قراردادهای توسعه شخصی
علم و هنر
 • ابر رایانه
 • تجزیه و تحلیل جمعیت
 • منابع P2P
 • خدمات متناسب با دیجیتال
حسابداری مالی
 • پرداخت ارز دیجیتال
 • پرداخت ها و حواله ها
 • بازارهای علامت گذاری شده با استفاده از شبکه ای از رایانه در بلاک چین
 • حسابداری بین بخشی
 • پاکسازی و تجارت و مشتقات
 • دفترداری

 

موارد مهم استفاده واقعی از بلاکچین

1. دبی: شهر هوشمند

در سال 2016 ، دفتر هوشمند دبی استراتژی Blockchain را معرفی کرد. با استفاده از این فناوری ، کارآفرینان و توسعه دهندگان قادر به ارتباط با شرکت های سرمایه گذار و پیشرو خواهند بود. هدف این است که سیستم پایه بلاکچین را توسعه دهد که به توسعه انواع صنایع کمک می کند تا دبی را “شادترین شهر جهان” قرار دهد.

2. حفظ مشتری

Incent CRaaS (احتباس مصرف کننده به عنوان یک سرویس) بر اساس فناوری Blockchain است. این یک برنامه وفاداری است که مبتنی بر تولید رمز برای مشاغل وابسته به شبکه مربوط به آن است. در این سیستم بلاک چین بلافاصله رد و بدل می شود و می توان آن را در نمونه کارهای دیجیتالی تلفن کاربر یا دسترسی از طریق مرورگر ذخیره کرد.

3. بلاکچین برای کمک های بشردوستانه

در ژانویه 2017 برنامه غذایی جهانی ملل متحد طرحی را آغاز کرد به نام کمک های بشردوستانه. این پروژه در مناطق روستایی منطقه سند پاکستان توسعه یافته است. با استفاده از فناوری Blockchain ، ذینفعان پول ، غذا دریافت کرده و انواع معاملات در بلاکچین ثبت می شوند تا امنیت و شفافیت این روند را تضمین کنند.

ارز رمزنگاری شده بیت کوین: محبوب ترین کاربرد Blockchain

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

Cryptocurrency چیست؟

ارز رمزنگاری شده یک ارز مبادله ای مانند ارزهای سنتی مانند USD است ، اما برای تبادل اطلاعات دیجیتال از طریق فرایندی که توسط اصول خاصی از رمزنگاری امکان پذیر شده است ، طراحی شده است. ارز رمزپایه یک ارز دیجیتال است و به عنوان زیرمجموعه ای از ارزهای جایگزین و ارزهای مجازی طبقه بندی می شود.

Cryptocurrency ابزاری حامل و مبتنی بر رمزنگاری دیجیتال است. در این نوع ارزهای رمزپایه ، دارنده ارز دارای مالکیت است. در مورد هویت مالک هیچ سابقه دیگری ثبت نشده است. در سال 1998 ، وی دای “B-Money” را منتشر کرد ، یک سیستم نقدی الکترونیکی توزیع شده ناشناس.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین در سال 2009 توسط شخص ناشناسی به نام Satoshi Nakamoto راه اندازی شد. بیت کوین یک فناوری نظیر به نظیر است که توسط هیچ مرجع مرکزی یا بانکی اداره نمی شود. در حال حاضر ، صدور بیت کوین و مدیریت تراکنش ها بصورت جمعی در شبکه انجام می شود. در حال حاضر ارز رمزپایه غالب جهان است. این منبع باز است و برای عموم مردم طراحی شده است به این معنی که هیچ کس مالک کنترل بیت کوین نیست. در واقع ، فقط 21 میلیون بیت کوین صادر شده است. در حال حاضر ، کل سرمایه بیت کوین 12 میلیارد دلار است.

مطالب پیشنهادی  استخرهای استخراج ارز رمزپایه چگونه کار می کنند

هرکسی می تواند بدون پرداخت هزینه پردازش از بیت کوین استفاده کند. اگر در حال کار با بیت کوین هستید ، فرستنده و گیرنده مستقیماً و بدون استفاده از شخص ثالث معامله می کنند.

BlockChain و Bitcoin:

بلاکچین فناوری پشت بیت کوین است. بیت کوین رمز دیجیتال است و بلاکچین دفتری است که ردیابی می کند که مالک توکن های دیجیتالی است. بدون بلاکچین نمی توانید بیت کوین داشته باشید اما بدون بیت کوین هم می توانید بلاکچین داشته باشید.

سایر ارزهای رمزپایه برجسته

 • اتریوم
 • بیت کوین کش
 • موج دار شدن
 • Litecoin

Blockchain در مقابل پایگاه داده مشترک

 

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

Blockchain در مقابل پایگاه داده مشترک

 

مولفه هایبلاکچینبانک اطلاعاتی مشترک
عملیاتقرار دادنایجاد / خواندن / به روزرسانی و حذف
تکثیرتکثیر کامل روی همه همسالانارباب برده

چند استاد

اجماع، وفاقاکثر همسالان در مورد نتیجه معاملات توافق دارند.معاملات توزیع شده که در دو مرحله متعهد و Paxos انجام می شوند.
اعتبار سنجیقوانین جهانی که در کل سیستم بلاکچین اعمال می شود.فقط محدودیت های یکپارچگی محلی را ارائه می دهد
گسیختگیبا بلاکچین مجاز است.مجاز نیست
محرمانه بودنکاملا محرمانهکاملاً محرمانه نیست
نیرومندیفناوری کاملاً قوی.کاملاً قوی نیست.

افسانه های مربوط به بلاکچین

اسطورهواقعیت
این هر مشکلی را حل می کندنه ، این فقط یک پایگاه داده است
فناوری بی اعتماداین می تواند اعتماد را جابجا کند و همچنین اعتماد را گسترش دهد
امن استاین یکپارچگی و نه رازداری است
قراردادهای هوشمند همیشه قانونی استاین تنها بخشهایی از برخی قراردادهای حقوقی را اجرا می کند
غیرقابل تغییراین فقط تغییرناپذیری احتمالی را ارائه می دهد
نیاز به اتلاف برق استبلاک چین های نوظهور کارآمد هستند
ذاتاً غیرقابل فروش استبلاک چین های نوظهور مقیاس پذیر هستند

محدودیت های فناوری Blockchain

اکنون در این آموزش Blockchain مبتدی ، با محدودیت های فناوری Blockchain آشنا خواهیم شد:

هزینه های بالاتر: گره ها برای انجام معاملات در مشاغلی که بر اساس اصل عرضه و تقاضا کار می کنند ، پاداش بیشتری می گیرند

تراکنش های کندتر: گره ها معاملات با پاداش بالاتر را اولویت بندی می کنند ، معاملات عقب مانده افزایش می یابد

دفتر کوچک تر: کپی کامل Blockchain امکان پذیر نیست ، که به طور بالقوه می تواند بر تغییرناپذیری ، اجماع و غیره تأثیر بگذارد.

هزینه های معامله ، سرعت شبکه: هزینه معاملات بیت کوین پس از تبلیغ “تقریبا رایگان” در چند سال اول بسیار بالا است.

خطر خطا: همیشه خطر خطا وجود دارد ، به شرطی که عامل انسانی در آن دخیل باشد. درصورتی که یک بلاکچین به عنوان یک پایگاه داده عمل کند ، تمام داده های دریافتی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. با این حال ، دخالت انسان می تواند به سرعت خطا را برطرف کند.

Wasteful: هر گره ای که زنجیره بلوک را اجرا می کند باید اجماع را در سراسر بلاکچین حفظ کند. این زمان خرابی بسیار کمی را ارائه می دهد و باعث می شود داده های ذخیره شده در زنجیره بلوک برای همیشه قابل تغییر نباشد. با این حال ، همه اینها بی فایده است ، زیرا هر گره یک کار را تکرار می کند تا به اجماع برسد.

شورای بلاکچین

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

شورای بلاکچین مجوز بلاکچین را ارائه می دهد که به طور خاص برای افرادی که می خواهند در حوزه بلاکچین کار کنند ، طراحی شده است. این گواهینامه نیاز به دانش عمیق و مفهوم اصلی بلاکچین دارد. این برنامه بر روی برنامه های Corda ، Smart Contracts ، Hyperledger ، Quorum تمرکز دارد.

صدور مجوز Blockchain Council می تواند برای کار در صنایعی مانند بازاریابی دیجیتال ، مراقبت های بهداشتی ، زنجیره تأمین و غیره مفید باشد. آموزش و گواهینامه داده شده توسط این سازمان برای شرکت های مختلف ، مشاغل و توسعه دهندگان مفید است. این منجر به استفاده از فناوری Blockchain در تجارت سیستم متمرکز و سنتی می شود.

در زیر گواهینامه های ارائه شده توسط شورای Blockchain آورده شده است:

 • یک خبره خبره Blockchain
 • خبره Corda Expert
 • Corda Architect مجاز
 • توسعه دهنده مجاز Blockchain
 • خبره BlockChain Security Professional
 • گواهی توسعه دهنده هوشمند قرارداد
 • کارشناس خبره بیت کوین
 • خبره خبره Ethereum

آموزش Blockchain: فن آوری Blockchain

خلاصه

 • Blockchain زنجیره بلوکی است که حاوی اطلاعات است
 • بلاکچین بیت کوین نیست ، اما فناوری پشت بیت کوین است
 • هر بلوک حاوی هش است.
 • هر بلوک دارای یک هش از بلوک قبلی است
 • قبل از اضافه شدن بلوک جدید ، بلاکچین به اثبات کار احتیاج دارد
 • پایگاه داده بلاکچین در بین چندین همتا آشفته است و متمرکز نیست.
 • فناوری زنجیره بلوک قابلیت انعطاف پذیری ، تمرکززدایی ، کاهش زمان ، قابل اطمینان است و انتقال غیرقابل تغییر را ارائه می دهد
 • سه نسخه Blockchain Blockchain 1.0 است: ارز ، Blockchain 2.0: Smart Contracts و Blockchain 3.0: DApps
 • زنجیره بلوک در سه نوع مختلف در دسترس است 1) عمومی 2) خصوصی 3) کنسرسیوم
 • هزینه بیشتر ، معاملات کندتر ، دفتر کوچک ، خطر خطا از معایب استفاده از این فناوری است
 • دبی- شهر هوشمند ، حفظ مشتری درعین حال و Blockchain برای کمک های بشردوستانه موارد واقعی استفاده از Blockchain است
 • بیت کوین از فناوری بلاکچین استفاده می کند که توسط هیچ مرجع مرکزی یا بانک ها اداره نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید